Αναπάντεχος Έρωτας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    23

    Αναπάντεχος Έρωτας

    Καλησπέρα παιδιά.
    Μιάς που δεν έχω κάποιον να μιλήσω είπα να πω το προβλημά μου πάλι σε σας.
    Είμαι σε μία σχέση 5 χρόνια.Έχει φύγει το πολύ πάθος βέβαια απτήν σχέση μας, έχει χαλάσει η επικοινωνία και γενικά και η σεξουαλική ζωή μας.Τον αγαπώ όσο τίποτα άλλο βέβαια.
    Εδώ και αρκετό καιρό πάνω απο χρόνο έχω έναν ιντερνετικό φίλο που κάθε τόσο ,μήνα , τα λέγαμε. ¨Εχουμε αποσταση χιλιομέτρων να μας χωρίζει. Ωστόσο έχουμε βρεθεί 2 φορές και έχουμε πιεί καφέ.
    Την τελευταία βδομάδα μιλάμε συνέχεια, έφυγε απο κεί που ήταν και πήγε σένα νησί και τυχαίνει να μιλάμε πολύ. Έχω αρχίσει και νιώθω διάφορα συναισθήματα γιαυτόν, απο την αρχή βεβαια που τον γνώρισα
    μου βγήκε πολύ συναίσθημα απέναντί του που για μένα ξεπερνά το φιλικό.
    Απόταν αρχίσαμε να πολυ μιλάμε έχω τα βράδυα ταχυπαλμίες, τον παίρνω συνέχεια τηλ, τον σκέφτομαι συνέχεια, σκέφτομαι πόσο πολύ θα ήθελα να ήμουν μαζί του τώρα, μου έχει κοπεί η όρεξη , δεν μπορω να κοιμηθώ το βράδυ απτις σκέψεις που έχω γιαυτόν, και ξυπνάω με ταχυπαλμίες.(δεν έχω κάποιο προβλημα στην καρδιά)
    Όλο αυτό με έχει τρελάνει. Εννοείται πως δεν πρόκειται να κάνω κάτι μαζί του όσο είμαι με το αγόρι μου. Αλλά απτην άλλη λέω μήπως μου παίζει παιχνίδια το μυαλό μου? Για να συμβαίνει αυτό κάτι μου λείπει..? Και η όλη φάση με έχει κουράση σωματικά και ψυχολογικά.
    Αν δεν ήμουν με το αγόρι μου θα σηκωνόμουν και θα πήγαινα εκεί που είναι αυτός μόνο και μόνο γιατι θα ξέρω οτί μαζί του θα ηρεμήσω..
    Και απο την άλλη , πες οτι χωρίσω το αγόρι μου και αυτός δεν με βλέπει ερωτικά? Τι κάνω? Έχω μπερδευτεί ρε παιδιά θα εκτιμήσω την οποια κουβέντα σας,
    ευχαριστώ πολύ

  2. #2
    κοίτα αυτό δεν είναι έρωτας είναι ένα καμπανάκι που σου χτυπάει ότι κάτι δεν πάει καλά στη σχέση σου. Πρώτα πρέπει να ξεκαθαρίσεις τι νιώθεις για το αγόρι σου και άμα δεις ότι ο έρωτας έχει τελειώσει προχώρα το με τον άλλο και όπου πάει. Αλλά να είσαι προετοιμασμένη οτι άμα δν κάτσει η φάση με τον τυπά θα είσαι μόνη σου. Ή φυσικά αναθέρμανε την ήδη υπάρχουσα σχέση σου. Απλά να ξέρεις ότι μπορεί να σου λείπει ο ενθουσιασμός και η αβεβαιότητα του πρώτου καιρού. Το θέμα είναι τι υπερισχύει. Και αυτό να κυνηγήσεις.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    23
    Ευχαριστώ για την απάντηση σου και σωστό αυτό που λες marylia, ωστόσο ακόμα δεν μπορώ να διακρίνω τι είναι πιο σημαντικό, η αλήθεια είναι οτί ο ένας είναι κάτι σαν την αδελφή ψυχή μου (δεν θα άντεχα να τον πλήγωνα με απιστία) και ο άλλος είναι κάτι καινούριο που μου δημιουργεί καινούρια συναισθήματα(δεν τον ξέρω καλά ακόμα).. Το καλό είναι οτι δεν μένω κοντά με τον τυπά ωστέ πες βρισκόμασταν και έκανα κάτι αυθόρμητο. Και δεν ξέρω πως να ηρεμήσω όλο αυτό που με έχει πιάσει. Τις ταχυπαλμίες κλπ..Με ενοχλούν αφόρητα ..

  4. #4
    με τον άλλον πως είναι η σχέση σας? τσακώνεστε, είσαστε ήρεμοι? αυτός πως πιστεύεις οτι νιώθει?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    23
    Κοίταξε να δείς έχει φθαρεί απτην ρουτίνα, δεν επικοινωνούμε εγώ του παραπονιόμουν οτί χωρίς να μου κάνει χάδια και φιλιά με πληγώνει νιώθω απόριψη, και εκείνος μου λέει πως δεν του βγαίνει πια. Επίσης δεν έχουμε συχνές σεξουαλικές σχέσεις, φιλιόμαστε 1 φορά την βδομάδα (ελεος). ¨Οταν του λέω τα παραπονά μου και του λέω πες μου τι κάνω λάθος να το αλλάξω μου απαντά οτί είναι μια χαρά και πως η σχέση μας είναι τέλεια.Οπότε είμαστε σε άλλους κόσμους. Ωστόσο επειδή έχει έρθει και μένει μαζί μου στο χωριό μου , δεν έχει φίλους δεν έχει δικό του μεταφορικό και γενικά όλη αυτή η εξαρτησή του απο μένα νιώθω οτί τον έχει φθείρει και απλά παραιτείται και περιμένει πότε θα πάμε Αθήνα( τον Σεπτέμβη θα γίνει αυτό)

  6. #6
    ναι ε? φαίνεται να έχει φθαρεί λίγο η σχέση και εσύ θες κάτι πιο ζωντανό μάλλον. Λίγο πακέτο το οτι ήρθε στο χωριό σου. Εσύ είσαι αντέχεις να περιμένεις να ανέβετε Αθήνα να δεις πως θα παει το πράγμα?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Πιστεύω ότι όλο αυτό με τον τύπο είναι απλά ενθουσιασμός,κάτι που προφανώς έχει φύγει εδώ και καιρό από τη σχέση σου... Κατά τη γνώμη μου πρέπει να προσπαθήσεις κι άλλο,και πιο δραστικά,να αναθερμανεις τη σχέση σου,γιατί,εφόσον λες ότι τον αγαπάς τόσο κ είναι αδελφή ψυχή σου,μάλλον είναι βλακεία να τα παρατησεις για ένα απλό ενθουσιασμό... Αλλά ακόμα και να μην είναι μόνο αυτό αλλά κάτι παραπάνω,δηλ τον έχεις ερωτευτεί,ακόμα και σ'αυτή την περίπτωση πιστεύω ότι αξίζει μια προσπάθεια με το αγόρι σου. Για πέντε χρόνια μιλάμε....
    Και επιμένω ότι αυτή η αναθέρμανση πρέπει να γίνει δραστικά,δηλ με πράξεις κ όχι απλώς στην κουβέντα.... Σίγουρα η ρουτίνα αλλαζει και φθείρει τις σχέσεις,αλλά αν σου λέει ότι ρεν του βγαίνει να σε χαϊδεύει κ να σε φιλάει,είναι κάπως ανησυχητικό. Απλά προσπάθησε και προσπαθήστε να θυμηθείτε ότι είστε ζευγάρι και όχι φιλαράκια....

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    23
    αχ σας ευχαριστώ που μου απαντάτε είχα ανάγκη να συζητήσω με κάποιον έμπιστο αυτό το θέμα.marylia αντέχω να περιμένω εννοείται δεν μπορώ να τον αφήσω έτσι απλά είναι πολύ σημαντικός για μένα. Απλά είμαι διχασμένη στα συναισθήματα γιατί το βράδυ ξαπλώνω δίπλα του και σκέφτομαι τον άλλον (νιώθω και ενοχές γιαυτό). kokkinoskoufitsa δεν ξέρω με ποιον τρόπο να προσπαθήσω, όντως έχουμε γίνει φιλαράκια απτα καλύτερα (ο καλύτερος φίλος που είχα ποτέ) αυτή η κατάσταση είναι 2 χρόνια τώρα , τι να κάνω? Προσπάθησα του κανα στην επετειό μας που ποτέ δεν την θυμάται ρομαντική βραδιά στην παραλία και ούτε που με φίλησε ούτε που μπήκε στο mood.Δεν μου αρέσει αυτό. Ακόμα και το σέξ εγώ κάνω την πρώτη κίνηση (όποτε φιλιόμαστε στο στόμα τότε κάνουμε και σεξ το έχει συνδιάσει έτσι στο μυαλό του). Κουράστικα να πηγαίνω εγώ στην μερία του του κρεβατιού για να μου δώσει λίγη "ελεημοσύνη¨". Μόνο εγώ κάνω τις πρώτες κινήσεις. Τί άλλο να κάνω??

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    23
    Άμα ας πούμε ανάψω κεριά και κάνω ατμόσφαιρα και έρθει σπίτι θα μου πει : γιατί έχεις σβήσει όλα τα φώτα ???? Ούτε που θα νιώσει.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    23
    Άσχετο εγώ είμαι 22 το αγόρι μου 23 και ο άλλος 32. Άμα παίζει κάποιο ρόλο...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Προσπάθησε να δημιουργείς τέτοια σκηνικα, ρομαντική ατμόσφαιρα, κεράκια, μαγείρεψε κάτι ωραίο κ πρωτότυπο, φόρα κάποιο σέξι εσώρουχο που δεν έχει ξαναδεί, κανε στο σεξ κάτι καινούριο, κανόνισε καμιά εκδρομουλα,η έστω βόλτα για καφέ κάπου χαλαρά και ξενοιαστα κλπ!!
    Ταυτόχρονα, προσπάθησε να τον κανεις να σου ανοιχτεί κ να τον βοηθήσεις στον ψυχολογικό τομέα,γιατί για έναν άντρα είναι τρομερα δύσκολο να εξαρτάται από μια γυναίκα,είτε οικονομικά,επειδή είναι άνεργος,ειτε κοινωνικα,εφόσον δεν έχει φίλους κ παρέες κλπ... Αν καταφερεις να τον προσεγγίσεις σωστά κ να τον κανεις να νιώσει καλύτερα ψυχολογικά,θα είναι τα πάντα ευκολότερα! Γιατί αν δεν νιώθει εντάξει με τον εαυτό του καλά-καλά,πως να είναι εντάξει απέναντι σου????

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    23
    Σϊγουρα κάτι τέτοιο του συμβαίνει. Όλα αυτά που λές τα έχω κάνει αλλά δεν πιάνουν ρε συ δυστυχώς. Αλλά όσο να ναι πέφτει και η δική μου ψυχολογία και είμαστε σε έναν φαύλο κύκλο συνέχεια... Δεν ξέρω τώρα ειδικά πρέπει να ηρεμήσω απαυτά που παθαίνω για τν άλλον αλλιώς ούτε τον εαυτο μου δεν θα μπορώ να προσέχω σε λίγο..

  13. #13
    Γενικα πρώτα δοκίμασε όλα αυτά που σου λέει η κοκκινοσκουφίτσα. Δώσε χρόνο και διάθεση στη σχέση σου. Προσπάθησε να εν αναθερμάνεις αν αυτό θέλεις. Και με τον άλλον συνέχισε να μιλάς, δεν είναι κακό. Απλά δυστηχώς τις περισσότερες φορές αλλιώς είναι ο άλλος και αλλιώς τον έχουμε στο μυαλό μας. Γενικά προσπάθησε να σκέφτεσαι αρκετά τον εαυτό σου για να πάρεις μια σωστή απόφαση και για σένα και για τους άλλους.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    23
    oκ !με ηρεμήσατε αρκετά μπορώ να πω , αν σας έρθει καμία άλλη επιφοίτηση-ιδέα κάτι αναμένω να την ακούσω. Σας ευχαριστώ πολύ. Θα σας ενημερώσω αμα έχω εξελίξεις. Καληνύχτα

Similar Threads

  1. Ανεκπληρωτος ερωτας
    By lynyrd skynyrd in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-2011, 18:53
  2. Ψυχωση και ερωτας
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 11-01-2011, 13:19
  3. Σεξ&Ερωτας
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 11-06-2010, 20:45
  4. Εφυγε ο ερωτας??
    By heart27 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 18-11-2009, 16:49
  5. Έρωτας?
    By Moi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 13-11-2009, 13:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •