Προς διαχείριση: θέλω να διαγραφώ από μέλος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    120

    Προς διαχείριση: θέλω να διαγραφώ από μέλος

    Καλησπέρα και καλό μήνα.


    Απευθύνομαι προς τους διαχειριστές του φόρουμ. Θα ήθελα να διαγραφώ από το φόρουμ. Να διαγραφούν όλα τα μηνύματά μου, και τα θέματα που έχω ξεκινήσει η ίδια. Το αβατάρ μου γενικά.
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη φιλοξενία σε αυτό το φόρουμ που μπορεί πράγματι να προσφέρει βοήθεια σε πολλούς αν το διαχειριστούν σωστά.

    Όμως πλεον για μένα γενικά το διαδίκτυο έχει καταντήσει εξάρτηση και νιώθω ότι χάνονται τα όρια μεταξύ πραγματικότητας και ίντερνετ. Όταν κάνω έναν απολογισμό της ζωής μου από τότε που αγόρασα τον υπολογιστή μου και πάνω κάτω γράφτηκα στο φόρουμ βλέπω ότι ξεκίνησαν πολλά ψυχικά προβλήματα και μαζί η αγοραφοβία, η απομόνωση κλπ λόγω κατάχρησης του ίντερνετ. Συνειδητοποιώντας ότι αν κάθομαι στον υπολογιστή κατα μέσο όρο 3-4 ώρες την ημέρα είναι σαν να αφιερώνω μία ολόκληρη ημέρα της εβδομάδας στο ίντερνετ, στεναχωρήθηκα. Βλέπω τριγύρω μου πολύ κόσμο να είναι εξαρτημένος από το διαδίκτυο και ούτε καν να το συνειδητοποιεί όπως κι εγώ. Όμως θέλω να ξεκινήσω έναν άλλο τρόπο ζωής...

    Επίσης πιστεύω ότι μέσω των μηνυμάτων μου θα μπορούσε εύκολα να γίνει μία σκιαγράφηση και να φανεί ότι πίσω από το ψευδώνυμο μου κρύβομαι εγώ, όπως μου συνέβει πρόσφατα να αναγνωρίσω γνωστό μου άτομο σε φόρουμ και μάλιστα όχι ψυχολογίας, με πολύ λιγότερες πληροφορίες... Έκανα μάλλον λάθος εγώ που έδωσα αρκετές πληροφορίες.

    Δε χρειάζεται να το αναλύσω άλλο γιατί άλλωστε και αυτό το μήνυμα σε λίγο θα διαγραφεί....

    Ευχαριστώ πολύ όλα τα άτομα που με συμβούλεψαν και με βοήθησαν και εύχομαι σε όλα τα μέλη του φόρουμ καλή δύναμη και καλή συνέχεια!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    77
    Καλησπέρα σάνυ,
    σε παραπέμπω σε απάντηση του Νίκου που έχει δώσει σε ανάλογο θέμα http://www.e-psychology.gr/forum/sho...l=1#post343693

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    120
    Απο αυτά που αναφέρει η απάντηση του Νίκου αυτό που μπορώ να κάνω είναι να στείλω e mail στο [email protected] ?
    Και να πω "γεια σας ειμαι η σανυ, και θελω να τροποποιήσετε τα μηνύματά μου;

    Επίσης ναι επιθυμω να κλείσει ο λογαριασμός μου αλλά αφου πρώτα γίνει διαγραφή ή τροποποίηση των θεμάτων που θεωρώ ότι αποκαλύπτουν πολλά.

    Αλλά έχω μια απορία: γιατί δε γίνεται διαγραφή και μαζί όλα τα μηνύματα.
    Είμαι σίγουρη ότι έχει γίνει για κάποιους αυτό. Το είδα σε παλιό θέμα μου όπου ένα μέλος μου απαντούσε και τώρα δεν υπάρχει πια ούτε μηνυμά του ούτε άβαταρ, τίποτα.

Similar Threads

  1. Νεο μελος
    By chained in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 16
    Last Post: 19-10-2011, 00:19
  2. Υπαρχει αραγε διαχειρηση?
    By Christina82 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 182
    Last Post: 30-08-2011, 01:13
  3. ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ
    By malena in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 27-12-2009, 12:40
  4. Νέο μέλος
    By Ananta in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 15-11-2009, 19:38
  5. Διαχείρηση του θυμού
    By liberchild in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 33
    Last Post: 08-07-2008, 23:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •