Μια αποψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    10

    Μια αποψη

    Καλημερα σας. Ακομα μια μερα ,3 μηνες τωρα με βρισκει με ενα τεραστιο αγχος. Φοβαμαι μηπως ειμαι γκει. Ξυπναω κ κοιμαμαι με το ιδιο αγχος. Ειμαι 24 κ ενω ποτε δν ειχα πονηρη σκεψη για αντρα πριν λιγο καιρο ξαφνικα μ καρφωθηκε αυτη η ιδεα. Απο τοτε 1002 πραγματα δειχνουν πως ειμαι κ αλλα τοσα πως δν ειμαι. Στην αρχη σκεφτομουν πως θα ηταν να πηγαινα με αντρα κ με επιανε ταχυκαρδια τωρα νιωθω μια περιερη αισθηση σαν ελξη πως οδηγει σε ταχυπαλμια κ πανικο. Εντωμεταξυ δοκιμασα τν εαυτο μ να δω τι αλλο παιζει κ ανακαλυψα οτι μ αρεσει να φανταζομαι π.χ οτι εχω γυναικια καμπυλη πραγμα που προσεχω πολυ σε μια γυναικα και επισης φανταζομαι το εαυτο μ σε διαφορες θηλυκες στασεις-στασεις που επισης μ προκαλουν ερωτα σε μια γυναικα κ το θεμα ειναι οτι οταν σκεφτομαι ολα αυτα ειμαι αρκετα ""ζεστος"" κ αναρωτιεμε ειμαι γκει η απλα φανταζομαι το εαυτο μ σαν γυναικα κ τον βαζω στην θεση της γυναικας που με αναβει.. πως γινετε να μισω οσο τπτ το να ειναι κανεις γκει κ απο την αλλη να κανω τετοιες σκεψεις? Λατρευω της γυναικες κ δν μπορω να φανταστω τν εαυτο μ σε μια τετοια ξεφτιλα φαση. Γιατι τα νιωθω ολα αυτα.. δν ξερω πλεον τι να κανω.. ευχομαι να με παρετε στα σοβαρα γιατι πραγματικα μ προκαλει ντροπη μονο που το γραφω.. πειτε μ αποψεις ρε guys κ σαε παρακαλω να μην μ πειτε να απδεχτω την ομοφυλοφιλια.

    Σορρυ για τα ορθογραφικα αλλα γραφω απο android

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Δε ξέρω να σου πω κατι, εσύ ξέρεις καλύτερα, μήπως όμως σου αρέσουν κ οι άνδρες κ οι γυναίκες? Κ γιατί μισείς τόσο τους ομοφυλλόφιλους? Μήπως βγαίνει κάποιο μίσος επίτηδες? την άποψή μου λέω, δε ξέρω... δοκίμασες να δεις κάποια ταινία σεξουαλικού περιεχομένου με άνδρες για να δεις πως αισθάνεσαι? Αν δε σ αρέσουν λογικά δε θα νιώσεις κάτι... καταλαβαίνεις τι εννοώ.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    20
    tha htan to pleon lathos na deis kapoia tainia h' otidhpote tetoio ,gia na epivevaiwtheis!tha apodeikseis ksana ston egkefalo sou oti ontws eisai se dillhma, ara k oti fovasai k oi ideolhpsies tha enteinoun.an hsoun gay den tha sou prokalouse agxos to na se elkuoun oi andres.stoxos s prepei na einai na ektetheis sth fovia sou kai na mhn apofevgeis na vgeis eksw me gay oi wraious adres,wste na katalavei o egkefalos sou oti den prokeitai gia kinduno uparkto,etsi wste na mn dinei lathos shma kai s erxetai agxos kai efidrwsh me autes tis skepseis h' otan vriskesai antimetwpos me tetoies katastaseis.Etsi tha antikatasthseis kai endexomenws kapoies dusleitourgikes gnwstikes kataskeues pou exeis kanei gia tous gay k esena.stoxos sou epishs einai na skeftesai oti eisai gay kai na mn sou prokalei agxos,gt polu apla den eisai.den einai astheneia gia na kollhseis,oute apeilh.den einai mia suneidhth epilogh h opoia allazei.prospathise na mhn apofevgeis na skeftesai kati,gt otan apofevgoume na skeftomaste kati,toso to skeftomaste.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Το κλειδί είναι η φράση "πώς γίνεται να μισώ όσο τίποτε να είναι ένας γκέι".
    Γιατί?
    Συμφωνώ με τον Βαγγέλη. Δε σε απειλεί τίποτε εκεί και μην το αποφεύγεις.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Νομός Πέλλας
    Posts
    221
    Quote Originally Posted by theodorosGR View Post
    Καλημερα σας. Ακομα μια μερα ,3 μηνες τωρα με βρισκει με ενα τεραστιο αγχος. Φοβαμαι μηπως ειμαι γκει. Ξυπναω κ κοιμαμαι με το ιδιο αγχος. Ειμαι 24 κ ενω ποτε δν ειχα πονηρη σκεψη για αντρα πριν λιγο καιρο ξαφνικα μ καρφωθηκε αυτη η ιδεα. Απο τοτε 1002 πραγματα δειχνουν πως ειμαι κ αλλα τοσα πως δν ειμαι. Στην αρχη σκεφτομουν πως θα ηταν να πηγαινα με αντρα κ με επιανε ταχυκαρδια τωρα νιωθω μια περιερη αισθηση σαν ελξη πως οδηγει σε ταχυπαλμια κ πανικο. Εντωμεταξυ δοκιμασα τν εαυτο μ να δω τι αλλο παιζει κ ανακαλυψα οτι μ αρεσει να φανταζομαι π.χ οτι εχω γυναικια καμπυλη πραγμα που προσεχω πολυ σε μια γυναικα και επισης φανταζομαι το εαυτο μ σε διαφορες θηλυκες στασεις-στασεις που επισης μ προκαλουν ερωτα σε μια γυναικα κ το θεμα ειναι οτι οταν σκεφτομαι ολα αυτα ειμαι αρκετα ""ζεστος"" κ αναρωτιεμε ειμαι γκει η απλα φανταζομαι το εαυτο μ σαν γυναικα κ τον βαζω στην θεση της γυναικας που με αναβει.. πως γινετε να μισω οσο τπτ το να ειναι κανεις γκει κ απο την αλλη να κανω τετοιες σκεψεις? Λατρευω της γυναικες κ δν μπορω να φανταστω τν εαυτο μ σε μια τετοια ξεφτιλα φαση. Γιατι τα νιωθω ολα αυτα.. δν ξερω πλεον τι να κανω.. ευχομαι να με παρετε στα σοβαρα γιατι πραγματικα μ προκαλει ντροπη μονο που το γραφω.. πειτε μ αποψεις ρε guys κ σαε παρακαλω να μην μ πειτε να απδεχτω την ομοφυλοφιλια.

    Σορρυ για τα ορθογραφικα αλλα γραφω απο android
    Καλημέρα theodoros , ένας από τους λόγους που πιθανόν να έχει δημιουργηθεί αυτή η κατάσταση , είναι ο εσωτερικός μηχανισμός ταύτισης σε κάτι που από την μια θαυμάζουμε και από την άλλη έχουμε έντονη ενασχόληση σε επίπεδο φαντασίωσης με αυτό.
    Π.χ. όταν βλέπουμε μια ταινία που μας αρέσει , σχεδόν πάντα υποσυνείδητα ταυτιζόμαστε με τον πρωταγωνιστή , στην περίπτωση ταινίας ερωτικού περιεχομένου '' οι άντρες κάνουμε μια συνειδητή απομόνωση του αντρικού φύλου και ο θαυμασμός μας στρέφεται φυσικά στο γυναικείο φύλο '' , όταν γίνεται '' εμμονή '' άθελα και χωρίς να γίνει αντιληπτό μπαίνουμε στον ρόλο του αντικειμένου θαυμασμού , η σε ένα άλλο παράδιγμα '' εμμονής '' φαντασιώσεων με εικόνες από πορνοπεριοδικά !
    Το να γνωρίζεις τους άλλους είναι σοφία , το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι φώτιση !

Similar Threads

  1. θελω την αποψη σας σας παρακαλω!!!
    By EFI in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 31-10-2012, 10:00
  2. Θα ηθελα την αποψη σας....
    By πιεσμενη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 21-09-2011, 14:54
  3. Ποια ειναι η αποψη σας?
    By Kortha in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 3
    Last Post: 21-07-2011, 18:40
  4. ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ....
    By x.ps. in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 18-11-2008, 11:06
  5. Ανάγκη και για μια δεύτερη άποψη
    By aporia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 03-07-2006, 10:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •