Η αγαπες χανονται ? (σβηνουν σαν τα αστερια)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    15

    Η αγαπες χανονται ? (σβηνουν σαν τα αστερια)

    Εχουμε χωρισει εδω και 2 χρονια + ......

    ημασταν μαζι 7 χρονια , απο τα 20 μας σχεδον μεχρι τα 27...

    περασαμε και οι 2 τα πιο ομορφα χρονια της ζωης μας παρεα ...
    Καποιες δυσκολιες ομως , λαθη κυριως , μας αναγκασαν να μεινουμε μακρια ο ενας απο τον αλλο με εναν σκληρο χωρισμο , κυριως για εμενα ....

    Εχθες , επειτα απο τοσο πολυ καιρο , συναντηθηκαμε ....
    αποφασισαμε να βγουμε μαζι ....
    Διασκεδασαμε οπως δεν ειχαμε διασκεδασει ποτε σαν ζευγαρι ...
    Μιλησαμε , αναπολησαμε , νοσταλαγησαμε ....
    καταληξαμε να γυρναμε απο το ενα νυχτερινο κεντρο στο αλλο , χωρις αισθηση του χρονου ...
    Οι ωρες -για εμενα τουλαχιστον- εμοιαζαν μαγικες ....

    Την αγαπαω ακομη , παρα πολυ .....

    Ξερω ομως πως δεν μπορουμε να ειμαστε πλεον μαζι ...
    Η ζωη μας εχει χαραξει διαφορετικες πορειες ...
    Ακομη ομως και αν αποφασιζα να προσπαθησω να πορευτω μαζι της , ειμαι σιγουρος πως εκεινη δεν θα ηθελε ...

    Να συνεχισω να την βλεπω "φιλικα" , η θα με "κρατησει" πισω αυτο στην ζωη μου ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    δεν ξερεις πως τα φερνει η ζωη ισως κι εκεινη να μην συναντησε κατι πιο δικο της απο εσενα...... μιληστε...... οι μεγαλες αγαπες εχουν δικαιωμα στις 2ρες ευκαιριες... εξαλου τωρα εχει περασει καιρος εχετε μεγαλωσει ακομη περισσοτερο.... ξερετε καλητερα τι θελετε....... ισωσ τωρα ειναι η ωρα.... ¨)¨)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13
    esu \'\'filika\'\' de 8a mporeseis na th deis oute twra oute pote..
    sumfwnw ki egw gia tis 2es eukairies.. suzhthste,des tis pro8eseis ths kai analogws..
    milhses gia kapoia la8h tou parel8ontos..
    stasou sauta kai peise thn oti de 8a ksanaginoun.
    oti thn agapas akoma kai oti 8a thn agapas..
    giati oi megales agapes Black mou de svhnoun pote..

    euxomai na sou pane ola kala!an deis omws oti den einai diallaktikh gia neo ksekinhma,asthn mesa sthn kardia sou kai proxwra.. to na vriskeste kai na pernate kala 8a sou kanei kako..

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    15
    Ειχα προσπαθησει στην αρχη του χωρισμου μας να επανελθω , αλλα ειχα γνωρισει την απορριψη ...
    ειχα κανει λαθη , που τοτε δεν μπορουσα να διακρινω ...
    πλεον ειναι ευδιακριτα σε εμενα ολα μου τα σφαλματα , και το ξερει πως εχω μετανοιωσει και τα εχω αναγνωρισει ....

    ομως ... υπαρχει ενα μεγαλο ομως ...

    Δεν εχω κουραγιο , να \"προσπαθησω\" ξανα ...
    Δεν ξερω γιατι ....
    Δεν ξερω απο που πηγαζει αυτη η ελλειψη κουραγιου ... Ισως και να ειναι προσχημα ,το κουραγιο , ελλειψης θαρρους ...

    Δικαιολογημενα ομως κατ`εμε καθ`οτι φοβαμαι πως το μονο που θα καταφερω ειναι να της δειξω πως δεν την εχω ξεπερασει ...
    Θελω να ξερει -οπως και το ξερει - πως την αγαπαω , την λατρευω μαλλον , αλλα προχωραω ....
    Δεν ειμαι στασιμος ....

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    15
    Originally posted by xanthini
    esu \'\'filika\'\' de 8a mporeseis na th deis oute twra oute pote.. ΑΥΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ

    sumfwnw ki egw gia tis 2es eukairies.. suzhthste,des tis pro8eseis ths kai analogws.. ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣΜΟΥ ΜΑΣ

    milhses gia kapoia la8h tou parel8ontos.. ΔΥΣΤΥΧΩΣ

    stasou sauta kai peise thn oti de 8a ksanaginoun. ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΗ

    oti thn agapas akoma kai oti 8a thn agapas.. ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΠΙΣΗΣ

    giati oi megales agapes Black mou de svhnoun pote.. ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ

    euxomai na sou pane ola kala!an deis omws oti den einai diallaktikh gia neo ksekinhma,asthn mesa sthn kardia sou kai proxwra.. to na vriskeste kai na pernate kala 8a sou kanei kako.. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    15
    Η \"ειρωνια\" της υποθεσης ?
    Σπουδαζει Ψυχολογια ...
    Παιδαγωγικη Ψυχολογια .....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    φοβασαι την απορρυψη..αυτο ειναι και ειναι φυσικο... αλλα ζυγισε τα πραγματα και δες τι θα σε κανει πιο ευτυχισμενο.. και αν η απαντηση ειναι\"εκεινη\"...τοτε μαζεψε τις δυναμεις σου και παλεψε για την ευτυχεια σου γιατι ισωσ να μην ξανα εχεισ 3τη ευκαιρια... για καποιο λογο περασσαατε τοοοσο καλα... σκεψου το.....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13
    den einai kako na ths deikseis thn alh8eia..
    oti den thn exeis kseperasei.. panta omws na stekesai sto upsos sou kai na kratas thn aksioprepeia sou..

    8a to vreis to kouragio giati thn agapas..einai omorfo pragma h agaph an kai polles fores fernei pono anti gia xara..
    einai omorfo pou to niw8eis omws.. pou to ekfrazeis akoma..

    euxomai na ka8arisoun ta matakia ths kai na to dei...giati isws ki ekeinh na mh vrei kapoion na thn agaphsei opws esu kai na to kserei..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    15
    Ειλικρινα , ενω εχω συνεχισει την ζωη μου κανονικα , εχω κανει σχεσεις (ασχετα που δεν ευδοκιμησε καμια) δεν εχει περασει ουτε μια μερα σε αυτα τα 2 χρονια που εστω για μια στιγμη να μην εχει ερθει το ονομα της στο μυαλο μου ....

    Προσπαθω να σκεφτω μια μερα που να μην την εφερα στο μυαλο μου και δεν υπαρχει ....

    τα \"σημαδια\" της υπαρχουν παντου στην ζωη μου ....

    Αυτη , ακομα και μεσα απο τον χωρισμο μας καταφερε να με κανει \"καλυτερο\" ανθρωπο ... Ωριμοτερο ....
    Της το αναγνωριζω .....

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13
    ta \'\'shmadia\'\' ths 8a uparxoun panta giati einai sthn kardia sou kai me auth 8a zeis...

    ola auta pou les se mena ths ta exeis pei?
    kai ti sou leei?
    uparxei elpida?

    oso gia tis alles sxeseis logiko na mhn eudokimhsoun afou eixes ekeinh sto mualo sou..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    248
    ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΓΑΠΕΣ ΧΑΝΟΝΤΑΙ , ΑΝ ΔΕ ΧΑΘΟΥΝ!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    15
    Originally posted by xanthini
    ta \'\'shmadia\'\' ths 8a uparxoun panta giati einai sthn kardia sou kai me auth 8a zeis...

    ola auta pou les se mena ths ta exeis pei?
    kai ti sou leei?
    uparxei elpida?

    oso gia tis alles sxeseis logiko na mhn eudokimhsoun afou eixes ekeinh sto mualo sou..
    Τα διαβασε προσφατα , σε ενα ανοιγμα ψυχης που αποφασισα να τις διαθεσω αυτα τα Χριστουγεννα γραφοντας της ενα γραμμα με αφορμη τις ευχες μου , εξιστορωντας της ποσο σημαντικο κεφαλαιο στην ζωη μου ηταν και πως θα ειναι για παντα ...

    Δεν της εγραψα ομως ουτε για μια στιγμη πως την θελω ξανα πισω ...

    Γιατι φοβαμαι ... και πιστευσε με δεν ειναι αδικαιολογητος ο φοβος ....

    Η αποψη της ειναι , πως ολα οσα συνεβησαν μεταξυ μας ηταν Θελημα Θεου και πως ηταν για καλο ...

    και εδω ειναι που αρχιζω να μπερδευομαι ...
    Γιατι νοιωθω οτι συμφωνω με αυτη την αποψη ...
    Μπορω να δω τεραστιες αλλαγες σε εμενα αυτα τα 2 χρονια , πραγμα που πολυ πιθανως να μην συνεβαινε , αν ειμασταν ακομη μαζι ...

    ξερεις οταν εισαι σε μια μακροχρονια σχεση , εγκαταλειπεις -δυστυχως- καποιες πλευρες/πτυχες του χαρακτηρα σου ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •