Διαλέγοντας πάντα λάθος άτομα να με ελκύουν..Γιατί, τι κάνω λάθος?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    18

    Διαλέγοντας πάντα λάθος άτομα να με ελκύουν..Γιατί, τι κάνω λάθος?

    Καλησπέρα,ελπιζω να είστε όλοι καλά...σκέφτηκα να σας στείλω επειδή θα ήθελα την γνώμη σας. Είμαι 25 ετών και τον τελευταίο καιρό δεν ειμαι πολύ καλά ψυχολογικά.
    Γενικά με λες ένα χαρούμενο, αισιόδοξο άτομο με όνειρα για το μέλλον, Και γενικά χαίρομαι την ζωή μου, ευχαριστώ το Θεό για τους γονείς μου και τους φιλους μου (καθώς μετα απο κπ φιλίες που δεν άξιζαν έμειναν κοντά μου άτομα που δείχνουν οτι με νοιάζονται και ενδιαφέρονται για μένα.)και γι'αυτό νιώθω τυχερή αλλά με στεναχωρεί ένας τομέας. Δεν έχω κάποια σχέση και δν με νοιάζει τόσο αυτό όσο οτι δν έχω έναν άνθρωπο δίπλα μου να με αγαπά να με προσεχει να πηγαίνουμε βόλτες,να περνάμε καλά, να τον νοιάζομαι...Και το πρόβλημα μου έγκειται στο οτι φοβάμαι μήπως κάνω εγώ κάποιο λαθος γιατί είχα κάποια φλερτ στο παρελθόν ή αλλιώς μικροσχέσεις αλλά καμιά δν κράτησε πάνω απο 3 βδομάδες.. Και ο μεγάλος μου έρωτας χάθηκε μακριά, τον έδιωξα εγώ οταν του ανοίχτηκα και του είπα σχετικά γρήγορα οτι δν έχω ολοκληρώσει...

    Βέβαια ο άνθρωπος αυτός καλή του ώρα με σεβάστηκε και δεν έκανε κάτι μου εξήγησε ωραία οτι δεν κάνει γι αυτό ίσως να φοβήθηκε δεν ξέρω αλλα ξέρω οτι πόνεσα που τον έχασα και ας τον γνώριζα 15 μέρες εκ των οποιών τα είχαμε τις 5. Μαζί του έζησα πολλά πράγματα και μου άρεσε αυτή η χημεία που είχαμε...Το θέμα είναι οτι μετα απο αυτον άρχισα να βγαίνω με διαφορα άτομα κάποια προέκυπταν μόνα τους απο παρέα ή απο το φέιςμπουκ και κπ τα επιδίωξα εγώ μεσα απο ενα σάιτ για γνωριμίες.
    Με κανένα απο αυτούς δν κράτησε.. κάποιοι δεν άξιζαν ήταν ανώριμοι, με κάποιους άλλους δεν ταιριαζαμε καθολου και μ ενα που έδειξε να γίνεται κατι και να μπορεί να εξελιχθεί σε σχέση ενω αυτος εκανε πραγματα ξαφνικα με χωρισε γιατι δεν ήταν ετοιμος για σχεση και τον τρέλαινε και η απόσταση(σιγα μια ώρα μόνο).Και εκεί που το πάλεψα τόσο αφού είδα οτι και με τόση προσπάθεια δεν βγαίνει κατι και οτι καλύτερα να το αφησω να εξελιχθει απο μόνο του και δεν μπορεί θα έρθει(απόφαση της νεας χρονιάς 2012) πρόεκυψαν καποιες ευκαιρίες μόνες τους χωρίς πίεση απο την πλευρα μου αλλα ΚΑΙ ΠΑΛΙ δν ήταν αξιόλογες(ο ένας ήταν αρκετα διαθέσιμος και ψαχνόταν γενικα ο αλλος δν μου άρεσε και πολυ εμφανισιακά για να με ελκύει, ο τρίτος με χάλασε ο χαρακτήρας του, ο άλλος ήταν ψώνιο θεωρούσε οτι θα ήταν τιμή να τον γνωρίσω)Οπότε αναρωτιεμαι τι κάνω εγώ λαθος και προσελκύω πάντα λάθος άτομα?????? βγάζω ανασφάλεια?δν έχω τον αέρα που λένε?και τι να κάνω δηλ για να φαίνομαι δυναμική και άνετη? Εμφανισιακά με λες όμορφή αν και έχω 10 παραπάνω κιλά τα οποία προσπαθω να χάσω... Αλλα΄δεν νομιζω οτι είναι θεμα εμφανισης καθως είδα μια πρωην φίλη που εχει αρκετα παραπάνω κιλά να έχει σχέση και μάλιστα να τον έχει στο τρέξιμο τον ΄τυπο καθώς και άλλες κοπέλες που δεν τις λες εμφανίσιμες στο πρόσωπο να βρίσκουν ,μια χαρά παιδιά και εγώ τίποτα ούτε καν τον έναν πρώην μου που και αυτός ήταν λίγο χοντρούλης, ανορθόγραφος και απο χαρακτήρα καλό παιδί αλλά δεν ήξερε να φέρεται, έλεγε μεγάλα λόγια...

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για την έκταση του κειμένου.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Γειά σου flower22, μια χαρά είναι τα κιλά σου, καθώς και μου φαίνεσαι και άνετη και δυναμική. Οι περισσότεροι ίσως σου πουν ότι απλά έχεις πολλές απαιτήσεις, εγώ όμως σε καταλαβαίνω, γιατί εξαρτώνται και από το τι δίνεις και εσύ, και δίνεις πολλά. Είσαι μικρή ακόμα, μην απογοητεύεσαι, θα βρεθεί κάτι, δεν χρειάζεται να ανησυχείς, και όσο κάνεις σχέσεις δεν θα μένεις ποτέ μόνη σου, αντίθετα άμα είχες πολύ καιρό να κάνεις σχέση και ψαχνόσουν, δεν θα σε πλησίαζε κανείς.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ισως είναι μια άτυχη φάση βρε λουλουδάκι! Μην το βάζεις κάτω όμως! από εκεί που δεν το περιμένεις ίσως ν' αλλάξουν τα πράγματα. Εξαρτάται και από το πόσο κοινωνικοποιημένη είσαι αυτό τον καιρό. Δουλεύεις κάπου; Έχεις χόμπυ;;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    εγω εχασα το μετρημα παντως ....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Κοίτα είναι θέμα τύχης ορισμένα πράγματα αλλά από την άλλη μήπως έχεις υψηλά κριτήρια ή φοβάσαι να προχωρήσεις με κάποιον;
    Η υπερβολική σκέψη για το αν κάποιος είναι καλός ή όχι μπορεί να σε εμποδίζει από εμπειρίες και από την άλλη κρίνε λιγότερο και δοκίμασε ίσως δε σου έτυχαν οι σωστοί, ίσως να σου έτυχαν και να τους προσπέρασες..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by anonymous_1 View Post
    Κοίτα είναι θέμα τύχης ορισμένα πράγματα αλλά από την άλλη μήπως έχεις υψηλά κριτήρια ή φοβάσαι να προχωρήσεις με κάποιον;
    Η υπερβολική σκέψη για το αν κάποιος είναι καλός ή όχι μπορεί να σε εμποδίζει από εμπειρίες και από την άλλη κρίνε λιγότερο και δοκίμασε ίσως δε σου έτυχαν οι σωστοί, ίσως να σου έτυχαν και να τους προσπέρασες..
    σωστό και αυτό.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Similar Threads

  1. Τι λάθος κάνω και έχω αυτή την αντιμετώπιση???
    By apo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 09-05-2012, 18:22
  2. ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΘΟΣ?
    By ροβη in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 07-01-2012, 10:16
  3. Oλα λαθος ......
    By Ntina-Thessaloniki in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 6
    Last Post: 13-03-2011, 11:13
  4. ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΜΑΣ...
    By elenh in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 15-10-2010, 15:39
  5. μήπως κάνω κάτι λάθος?
    By capr7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 135
    Last Post: 25-02-2009, 16:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •