καταρρεω για πρώτη φορά....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415

    καταρρεω για πρώτη φορά....

    Καλησπέρα! Είμαι 20 χρονών. Από τα 12 μέχρι τα 18 μου είχα μια πολύ άστατη σεξουαλική ζωή. Ήμουν της νοοτροπίας "οτι να'ναι,με όποιον να'ναι,όπου να'ναι,όπως να'ναι". Δεν ήξερα τη λέξη "όχι". Έκανα πάντα αυτό που μου ζητουσαν. Δεν έλεγα πότε μου όχι! Γιατί δε μπορούσα. Πίστευα ότι θα στενοχωρησω τον άλλον,που θα μου ζητούσε να βγούμε,να του δώσω το τηλ μου,να του κάτσω κλπ. Έλεγα πάντα ναι. Σε όλα κ σε όλους. Ακόμα κ όταν δεν το ήθελα καθόλου. Επενδυσα ελάχιστες φορές σε ανθρώπους. Και την πατησα. Όταν άρχισα να συνειδητοποιώ ότι δεν είναι κακό να λες όχι,ακόμα κι αν είναι να κακοκαρδισεις κάποιον,το πλήρωσα. Βίωσα ξυλοδαρμό σχεδόν μέχρι θανατου, αποβολή λόγω ξυλοδαρμού,δύο βιασμούς (από διαφορετικά άτομα κάθε φορά) και μια τρίτη απόπειρα βιασμού. Έλεγα πάντα ΟΧΙ στην αγάπη κ τον έρωτα. Όποτε έβλεπα ότι πάει να μου συμβεί κάτι τέτοιο,έφευγα. Φοβόμουν ότι θα πληγωθω. Και ήμουν ήδη πολύ καταρρακωμενη για να αντέξω κ άλλο πόνο. Μέχρι που μπήκε στη ζωή μου ένας αντρας. Το καλύτερο που θα μπορούσε ποτέ να μου συμβεί. Με δέχτηκε όπως ήμουν,με τα τραύματα κ τα προβλήματα μου. Έκανε γαιδουρινη υπομονή μαζί μου. Κάθε φορά που φοβόμουν να κάνω σεξ και με έπιανε κρίση πανικού,κάθε φορά που ξυπνουσα τα βράδια από εφιάλτες,(και ήταν τουλάχιστον δέκα φορές τη βραδιά),κάθε φορά που ο ψυχοπαθής πρώην μου έσπαγε τα τηλ κ τα κουδούνια μέσα στη νύχτα,κάθε φορά που με απειλούσε ότι θα σκοτώσει και εμένα και αυτόν. Σε όλα αυτα ήταν δίπλα μου. Με όλη του την αγάπη,την ειλικρινή αγάπη που δεν εχω πάρει ποτέ από κανέναν,μου έδειξε ότι μου έχει εμπιστοσύνη. Ότι με πιστεύει,και μπορώ να νικήσω όλους τους φόβους μου μόνη μου,να κλείσω τις πληγές μου μόνη μου. Κ εγώ σιγά σιγά εμπιστευτηκατον εαυτό μου,τις δυνάμεις και τις δυνατότητες μου. Μαζί του κατάφερα να λέω όχι,όποτε πραγματικά το ήθελα,έκοψα το ποτό και όσα ακολουθούσαν κάθε βράδυ που έπινα, άρχισα να απολαμβάνω το σεξ,τον εμπιστεύτηκε,του χαρισα την ψυχή,την καρδιά,το σώμα μου,το μυαλό μου. Και κάθε μέρα μου αποδείκνυε ότι πολύ καλά έκανα. Ότι υπάρχουν και άντρες με @@ ανάμεσα στα πόδια τους,κ δεν έχουν στόχο ζωής.να χαρίζουν απλόχερα πόνο. Έζησα μαζί του έναν υπέροχο χρόνο. Χωρίσαμε 3-4 φορές,ποτέ για ουσιαστικά σοβαρό λόγο. Κυρίως επειδή ήταν υπερπροστατευτικος μαζί μου κι εγώ πίστευα ότι απλώς την έβρισκε με το να με ελέγχει απόλυτα.
    Κανένας χωρισμός μας δεν κράτησε πάνω από 1-2 μέρες. Αναγνωριζαμε τα λάθη μας κ συνεχίζαμε μαζί. Ήταν αδιανόητο να χωρίσουμε ποτέ οριστικα . Και ερχόμαστε στο τώρα. Χτες,μετά από σχέση ακριβώς ενός χρόνου κ μιας μέρας,χωρίσαμε. Πάλι για κάποιο όχι σημαντικό λόγο. Μόνο που αυτή τη φορά,το νιώθω,ότι δε θα υπάρξει ποτέ επανασυνδεση. Πονάω ανελέητα,κλαίω ασταμάτητα,θέλω να.κοιμηθώ το βράδυ και να μην ξυπνήσω το πρωί. Θα μου πείτε,ένας χωρισμός είναι,πως κανεις έτσι? Ούτε η πρώτη εισαι ούτε η τελευταία. Δεν είναι όμως ένας απλός χωρισμός. Είναι ο άνθρωπος που είδε σ εμένα κάτι παραπάνω από τρεις τρύπες,που κέρδισε την εμπιστοσύνη μου,που μοιραστηκα μαζί του πράγματα που ούτε υποψιάζονται οι γονείς,οι συγγενείς και οι φίλοι μου,και προπάντων,ο άνθρωπος που μου άνοιξε τα μάτια και κατάλαβα την αξία μου,τις δυνατότητες μου,ότι είμαι άνθρωπος ρε αδερφέ!! Και ξαφνικά,τον χάνω για πάντα. Νιώθω όπως πριν τον γνωρίσω. Ότι δεν αξίζω μια,ότι είμαι πιόνι στα χέρια άλλων. Φοβάμαι ότι,ή θα πεθάνω,ή θα ξαναρχισω να ζω όπως πριν. Γιατί με το τέλος αυτής της σχέσης είναι σαν να μην πιστεύει πια σ εμένα,σαν να μετάνιωσε που με πίστευε τόσο καιρό,και να τρέχει να σωθεί.... Πονάω,είμαι κομμάτια,μου έχουν κοπεί τα φτερά και δεν ξέρω καν αν θα μπορέσω να βγάλω άλλη μια νύχτα έτσι. Υποφέρω και δεν είναι δίπλα μου η αγάπη μου. Για άλλη μια φορά επαληθεύεται ότι δεν πρέπει να ξαναγαπησω,να ερωτευτώ κ να με χαρίσω πουθενά. Πληγώθηκα,προδόθηκα ανεπανόρθωτα,αλλά δε μπορώ να αλλάξω τίποτα τώρα. Δεν μετανιώνω που τον γνώρισα,ήταν ο αντρας της ζωής μου. Μετανιώνω που τον εχω πληγώσει,άθελάμου,και που αφησα τον εαυτό μου να πληγωθεί ξανά. Ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Νομίζω ότι δεν εχω άλλη δύναμη πια....

  2. #2
    ...κοννινοσκουφίτσα να σε ρωτήσω κάτι?
    Για ποιο λόγο τιμωρούσες τον εαυτό σου όλα αυτα τα χρόνια?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Κοκινοσκουφιτσα ειναι σκληρο να λες για τον εαυτο σου πως δεν αξιζεις τιποτα....και μονο που κρινεις τον εαυτο σου αξιζεις πολλα....τα λαθη του παρελθοντος αν εκαναν κακο σε καποιον ηταν μονο σε σενα κι εσυ τα γνωριζεις και σιγουρα εχεις πληρωσει το τιμημα σου με εσωτερικο πονο.....
    ο καθε ανθρωπος φτανει στην ολοκληρωση του μεσα απο διαφορετικους δρομους....ο δικος σου καλως ή κακως ηταν αυτος και ειναι αυτος που σε εκανε ο ανθρωπος που εισαι σημερα....και μενα μου φαινεσε μια χαρα ανθρωπος......

    Τωρα μη στεναχωριεσε για το αγορι σου....ενας ανθρωπος που εχει κανει τοσα για σενα σιγουρα σε αγαπαει πραγματικα και πολυ......αυτα δεν αλλαζουν απο την μια μερα στην αλλη.....αλλα σιγουρα κι εσυ κατι δεν του εδωσες και πιστευω πως αυτο που δεν του εδωσες ειναι οτι κανεις τωρα με μας....να ανοιχτεις χωρις φοβο και να πεις οσα νιωθεις...
    τιποτα δεν χανεται ετσι απλα οταν ειναι αληθινο.....θα σου ελεγα να τον δεις και να του μιλησεις χωρις εγωισμους χωρις φοβους.....αν τον πληγωσες ζητα συγνωμη και κοιτα να το εννοεις....αυτος που σαγαπα θα καταλαβει......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Θεοφανια μου ειλικρινά δεν ξέρω. Δεν εχω καταφέρει.ακόμα να καταλάβω που οφειλόταν αυτή η συμπεριφορά-τρόπος ζωής μου.....
    Nflu έχεις δίκιο,πάντα δυσκολευόμουν να του ανοιχτω κ να του μιλήσω ξεκαθαρα,αλλά αυτό αφορούσε το παρελθόν μου,κ δεν του μιλούσα γιατί δεν ήθελα να.τον στενοχωρησω κ γιατί ντρεπόμουν για όσα μου έχουν συμβεί.
    Όσο για το να του μιλήσω, το προσπαθώ. Αλλά με αποφεύγει όπως ο διάολος το λιβάνι.

  5. #5
    Quote Originally Posted by kokkinoskoufitsa View Post
    Θεοφανια μου ειλικρινά δεν ξέρω. Δεν εχω καταφέρει.ακόμα να καταλάβω που οφειλόταν αυτή η συμπεριφορά-τρόπος ζωής μου.....
    κοκκινοσκουφίτσα, επιμένω εκεί γιατί εκεί βρίσκεται η ρίζα του κακού.
    Ακόμη και να τα ξαναβρείς με το σύντροφο σου, πάλι ως πατερίτσα θα λειτουργήσει στην ψυχοσυνθεση σου.
    Η σχέση με την οικογενεια σου πως ήταν? Πως μεγάλωσες και σε τι περινάλλον?
    Πως είναι η εξωτερική σου εμφάνιση? Είχες πρόβλημα με την αυτοπεποιθηση σου?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by kokkinoskoufitsa View Post
    Θεοφανια μου ειλικρινά δεν ξέρω. Δεν εχω καταφέρει.ακόμα να καταλάβω που οφειλόταν αυτή η συμπεριφορά-τρόπος ζωής μου.....
    Nflu έχεις δίκιο,πάντα δυσκολευόμουν να του ανοιχτω κ να του μιλήσω ξεκαθαρα,αλλά αυτό αφορούσε το παρελθόν μου,κ δεν του μιλούσα γιατί δεν ήθελα να.τον στενοχωρησω κ γιατί ντρεπόμουν για όσα μου έχουν συμβεί.
    Όσο για το να του μιλήσω, το προσπαθώ. Αλλά με αποφεύγει όπως ο διάολος το λιβάνι.
    Κοιτα,δεν χρειαζεται να πεις λεπτομερειες για το παρελθον σου τουλαχιστον τωρα....εξαλλου αυτο ειναι παρελθον που αφορα πραγματα που γιναν πριν τον γνωρισεις....καποια στιγμη θα το κανεις βεβαια και αυτο....αλλα μη ξεχνας οτι καποια πραγματα πληγωνουν θελοντας και μη τον αντρικο και τον γυναικειο εγωισμο εστω κι αν αφορουν το πριν......
    αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να ανοιχτεις ως προς τα συναισθηματα σου και να πεις βεβαια χοντρικα χωρις λεπτομερειες τι ειναι αυτο που σε κανει να εχεις αυτη την συμπεριφορα.....να ανοιχτεις ομως και να δειξεις το ευρος της αγαπης σου.....μη σε πιανει πανικος αργα ή γρηγορα θα βρεθειτε....ισως τωρα ειναι πολυ πληγωμενος ή θυμωμενος απο κατι αλλα ετσι ειναι η αγαπη ....τα χει αυτα.....ευκαιρια θα εχεις να εισαι σιγουρη....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    ....και βεβαια συμφωνω απολυτως με την Θεοφανια οτι παραλληλα πρεπει να ψαξεις και την ριζα της μεχρι τωρα συμπεριφορας σου.....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Ξέρει πλέον τα πάντα,αναγκαστικά. Γιατί μέσα σε μια σχέση είναι αδύνατο να κρύψεις ότι έχεις υποστεί βιασμούς κλπ. Τα περισσότερα τα είχε καταλάβει μόνος του από τους εφιάλτες μου κλπ. Εκτός αυτού,ο ένας βιασμός μου συνέβη ενώ ήμουν μαζί του....
    Με την οικογένεια μου έχουμε κ είχαμε πάντα υπέροχη σχέση. Είμαστε δεμένοι κ πολύ αγαπημένοι.. Το ότι δεν τους εχω μιλησει ποτέ για όλα τα άσχημα που εχω ζήσει,οφείλεται στο ότι δεν θέλω ποτέ να τους στενοχωρω-απογητεύω...
    Με την αυτοπεποίθηση μου σε επίπεδο εμφάνισης,δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα. Απλά,από τον τρόπο που με αντιμετώπιζαν πάντα οι άντρες(ακόμα κ ο πρώτος μου) πείστηκα ότι είμαι λίγο πολύ ένα σκουπίδι,μια σεξομηχανη,αυτό που θέλει κάθε αντρας για να περνάει η ώρα του.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Βαρια κουβεντα να χαρακτηριζεις τον εαυτο σου σκουπιδι και σεξομηχανη.....κανεις ανθρωπος δεν αξιζει αυτο το χαρακτηρισμο.....
    οι αντρες μπορουν να σκεφτονται οτι θελουν εσυ ομως γιατι το πιστεψες αυτο.....υπηρχε καποιο υποβαθρο;μηπως καποιος στην οικογενεια σου σε ειχε ηδη κανει να νιωθεις σκουπιδι.......

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Ποτέ! Από όσο ξέρω-θυμάμαι τουλάχιστον....

  11. #11
    Quote Originally Posted by kokkinoskoufitsa View Post
    Απλά,από τον τρόπο που με αντιμετώπιζαν πάντα οι άντρες(ακόμα κ ο πρώτος μου) πείστηκα ότι είμαι λίγο πολύ ένα σκουπίδι,μια σεξομηχανη,αυτό που θέλει κάθε αντρας για να περνάει η ώρα του.
    ..κοκκινοσκουφίτσα, τον τρόπο που μας φέρονται και μας βλέπουν οι άλλοι, τον ορίζουμε εμείς και όχι αυτοί.
    Αν δν βρεις το λόγο που έβαλες σε τόσο χαμηλό επίπεδο τον εαυτο σου δεν θα βρεις την ευτυχία.
    Ευτυχώς είσαι πολύ μικρή και έχεις χρόνο μπροστά σου. Το ζήτημα είναι να θέλεις όμως....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    νομίζω ότι είσαι τόσο πολύ καλή που εκεί κρύβετε όλη η πραγματικότητα.Μηπως αυτό που σου έλεγαν από μικρή ήταν αυτό το πόσο καλή κ υπάκουη είσαι κ εσύ το μετάφρασες ότι πάντα πρέπει να λες ναι κ έγινε πιο σύνθετο γιατί δεν κατόρθωσες να διαχωρίσεις που έπρεπε να πεις όχι?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Νομίζω ότι για αυτό φταίει ο πρώτος μου. Εγώ ήμουν 11.5 κ αυτός 26. Το πολύ σύντομο διάστημα που είχαμε "σχέση" ο θεός να την κάνει,μου μάθαινε πράγματα,όπως ότι πρέπει να κάνω σεξ όταν θέλει ο άλλος,να κάνω ότι μου ζητάει,αν πονάω ναμην το λέω γιατί θα τον στενοχωρησω,ότι οι αγκαλιτσες κ τα φιλάκια είναι για τα μικρα παιδάκια,όχι για τους άντρες,κα...
    Εχω καταλάβει πλέον ότι έλεγε μαλακίες. Τότε ήμουν μικρή. Αλλά ακόμα και σήμερα πιανω τον εαυτό μου καμιά φορά να σκέφτεται σύμφωνα μ'αυτα που έλεγε αυτός... Δεν ξέρω αν όλο αυτό έπαιξε κάποιο ρόλο στην όλη συμπεριφορά μου από κει κ πέρα....

  14. #14
    Quote Originally Posted by kokkinoskoufitsa View Post
    Νομίζω ότι για αυτό φταίει ο πρώτος μου. Εγώ ήμουν 11.5 κ αυτός 26. Το πολύ σύντομο διάστημα που είχαμε "σχέση" ο θεός να την κάνει,μου μάθαινε πράγματα,όπως ότι πρέπει να κάνω σεξ όταν θέλει ο άλλος,να κάνω ότι μου ζητάει,αν πονάω ναμην το λέω γιατί θα τον στενοχωρησω,ότι οι αγκαλιτσες κ τα φιλάκια είναι για τα μικρα παιδάκια,όχι για τους άντρες,κα...
    Εχω καταλάβει πλέον ότι έλεγε μαλακίες. Τότε ήμουν μικρή. Αλλά ακόμα και σήμερα πιανω τον εαυτό μου καμιά φορά να σκέφτεται σύμφωνα μ'αυτα που έλεγε αυτός... Δεν ξέρω αν όλο αυτό έπαιξε κάποιο ρόλο στην όλη συμπεριφορά μου από κει κ πέρα....
    ..κοκκινοσκουφίτσα, συγνωμη αλλά στα 11,5 ένιωθες γυναικα?
    Σόρι, αλλά ο τύπος πήγε με παιδί όχι με γυναίκα.
    Και εδώ κολλάει η ερώτηση: ποια ήταν η ανάγκη σου σε αυτή την ηλικία?
    Σεξουαλική αδυνατώ να το πιστεψω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by kokkinoskoufitsa View Post
    Νομίζω ότι για αυτό φταίει ο πρώτος μου. Εγώ ήμουν 11.5 κ αυτός 26. Το πολύ σύντομο διάστημα που είχαμε "σχέση" ο θεός να την κάνει,μου μάθαινε πράγματα,όπως ότι πρέπει να κάνω σεξ όταν θέλει ο άλλος,να κάνω ότι μου ζητάει,αν πονάω ναμην το λέω γιατί θα τον στενοχωρησω,ότι οι αγκαλιτσες κ τα φιλάκια είναι για τα μικρα παιδάκια,όχι για τους άντρες,κα...
    Εχω καταλάβει πλέον ότι έλεγε μαλακίες. Τότε ήμουν μικρή. Αλλά ακόμα και σήμερα πιανω τον εαυτό μου καμιά φορά να σκέφτεται σύμφωνα μ'αυτα που έλεγε αυτός... Δεν ξέρω αν όλο αυτό έπαιξε κάποιο ρόλο στην όλη συμπεριφορά μου από κει κ πέρα....
    ήσουν 10 χρονών κ έκανες sex η μάλλον στο επέβαλλαν κ μιλάμε για άλλα ?πρέπει να μιλήσεις με ειδικό δεν έχω τίποτα άλλο να πω!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. πρώτη φορά
    By TTK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 16-11-2010, 16:48
  2. Πρώτη μου φορά σε ψυχίατρο
    By grtt in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 29-06-2009, 15:16
  3. η πρώτη φορά
    By geiasas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-08-2008, 11:50
  4. ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ
    By kely28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 39
    Last Post: 16-05-2008, 00:21
  5. Πρώτη μου φορά
    By siga_siga in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 214
    Last Post: 31-03-2008, 10:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •