ψυχοσωματικα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194

    ψυχοσωματικα...

    παιδια καλησπερα εχω ξαναγραψει εδω και πηρα πολυ θετικες απαντησεις κι σας ευχαριστω παρα πολυ.....υπαρχει κανει εδω μεσα που τ αγχος του προκαλει σωματικα συμπτωματα οπως ζαλαδα ατονια κουραση κτλ?εγω μετα τ θανατο της μητερας μου ειμαι ετσι σημερα εκλεισε 2 χρονια!!!!καθε μερα ξυπναω και νιωθω ασταθεια πως αν σηκωθω θα πεσω στην δουλεια νιωθω πως θα καταρευσω....δεν ειμαι παντα ετσι υπαρχουν κ μερες που ειμαι καλαα....υπαρχει καποιος ποθ εχει τ ιδια με μενα?η αληθεια ειναι πως αν βλεπεις και αλλους μ τ ιδια καπου ανακουφιζεσαι αν κ ευχομαι ν τα ξεπερασουμε ολοι!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    δυστυχως εγω!!και περασαμε και παρομοιες καταστασεις..ετσι νοιωθω.. κουραση τρεμουλο ζαλαδα βαρεμαρα..αν χαλαρωσω ομως ολα οκ.μαλλον φταιει το αγχος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    ναι καιτη μου και εγω μια απο τα ιδια αστα αν ομως ειμαι ηρεμη ολα καλα....ασε που με τ παραμικρο που βγαζω φοβαμαι να τωρα εχω μια μελανια στο χερι και εχω τρελαθει νιωθω πως κατι εχω.......παρομοιες καταστασεις θες ν μ πεις?χαρηκα πολυ που μ απαντησες.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    20
    exeis entopisei poies skepseis sou dhmiourgoun to agxos,aggeliki?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    κοιτα απο τοτε που εχαα την μαμα μου ειμαι ετσι εκανα το λαθος ν το ψαχνω και ν τ σκεφτομαι με αποτελεσμα εδω κ 2 χρονια ν ειμαι ετσι.....φαντασου μ πιανει κ σε ασχετη στιγμη χωρις ν σκεφτω κατι.....πλεον προσπαθω ν τ ξεπερασω ειμαι σε καλο σταδιο τι ν π θα δειξει..........εχεισ κατι παρομοιο?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    20
    bravo gia th dunamh pou deixneis kai th thelhsh s!sunexise etsi.oxi den exw kati paromoio,apla diavaza topics kai opou borw proseferomai na vohthisw ,exontas orismenes gnwseis apo psuxologia.Poses fores mesa sthn hmera-evdomada peripou s emfanizontai autes oi atonies,zalades,astatheies?exeis sumvouleftei kapoion eidiko meta to thanato ths mhteras s?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    οχι δεν εχω παει σε καποιον ειδικο κ ν σ πω την αληθεια δεν θελω ν παω.....τον πρτο χρονο το ειχα σε καθημερινη βαση τον δευτερο χρονο σε τακτα διαστηματα αλλα λιγοτερο απο πριν....το τελευταιο 6μηνο ειναι καλυτερα μπορει ν κανει μηνα ν μ πιασει η βδομαδα που ειμαι χαλια εχω βρει τροπο κ τ ελενχω απλα υπαρχουν κι στιγμες που μ κουραζει και με φοβιζει ολο αυτο.....

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    18

    Unhappy

    καλησπερα..εδω και 5 μηνες βασανιζομαι απο ζαλη ασταθεια τρεμουλο ατονια αισθανομαι οτι θα λυποθημισω καθε μερα τα ιδια..καθε μερα ομως..βαρεθηκα εχει αλλαξει ολη η ζωη μου..εχω παραιτηθει απο τα παντα δεν εχω διαθεση για τιποτα...σκεφτηκα να παω σε ψυχολογο αλλα δεν θελω να μπω στο τρυπακι με τα ψυχοφαρμακα γτ οπως λενε δεν ξεμπερδευεις μετα..ειμαι σε απογνωση!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    18
    ψαχνωντας για τις κρισεις πανικου βρηκα αυτο..αξιζει τον κοπο να το διαβασετε http://www.panicend.com/panicbgk.html

  10. #10
    Και γω εχω πολλά ψυχοσωματικα όπως μόνιμος πόνος στην αριστερή πλευρά του σώματος και αλλά αόλα παρόμοια καλούδια όμως πιστεύω ότι θα το ξεπεράσω κάνοντας αεροβια και βάρη...μετα από χρόνια αποφασισα να ασχοληθώ με τον εαυτό μού και να προσπαθήσω να κόψω τις κακιες συνήθειες όπως ξενύχτι ποτό κτλπ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Πόδια τσιμέντο, αντοχή μηδέν, ατονία, χάλια όραση, έντονοι παλμοί, συγκέντρωση ζίροου, ύπνος χάλια, καμία όρεξη για παρέες-χαβαλέ, γενικά έτσι νοιώθω όταν με πλακώσει το άγχος και πάντα ξέρω τί φταίει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Καλημερα σας! Βρε παιδιά δεν είναι φοβερό αν σκεφτείς πως όλοι έχουμε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα?! Εννοείται πως αν δε βγάλεις τα ψυχολογικά που έχεις θα σου βγούνε σε ψυχοσωματικά! Ακριβώς τα ίδια, αυτό το πλάκωμα στο στήθος, κόμπος στο λαιμό, δε μπορείς να αναπνεύσεις, πόνος στο στομάχι, πόνος στο κεφάλι, πόνος στην αριστερή πλευρά, ζαλάδες, κομάρες, ατονία, εφίδρωση, τρέμουλο, πολλές φορές αυπνία, ταραχή, αδυναμία συγκέντρωσης, τάση προς εμετό, κόψιμο (χαχαχα!!!), πολλά πολλά πολλά... Απίστευτα πολλά κ έχουμε όλοι το ίδιο, αν είναι να πάθουμε κάτι, θα το πάθουμε όλοι μαζί!!! Τι να πω ρε παιδια! Είναι απίστευτα δυνατό το μυαλό μας κ πρέπει να το αντιμετωπίσουμε!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Το μυαλο μπορει να μας παι3ει τα πιο απιστευτα παιχνιδια.. Αν το καλοσκεφτουμε ολοι τα ιδια συμπτωματα εχουμε.. Το μονο που μπορω να πω ειναι υπομονη και δυναμη σε ολους να το 3επερασουμε.. Το αγχος ειναι η χειροτερη αρρωστια

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    βικου συμφωνω απολυτα κοπελαρα μου!!!!και εγω αυτο σκεφτομαι πως δεν ειμαι η μονη που τ εχω αλλα γενικα πολυς κοσμος και αυτο μ καθησυχαζει λιγακι!!!!νιωθω πολυ ομορφα τωρα!!!!!!!!!!!!!!!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    18
    ναι μεν παιρνω κουραγιο για οτι μου συμβαινει αλλα δεν παυει να υπαρχει και να μην μπορω να το ξεπερασω...τι να πω?καλο κουραγιο σε ολους μας και καλη δυναμη!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πονοι και ψυχοσωματικα.
    By Faust in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 03-05-2015, 00:35
  2. ψυχοσωματικά
    By Nickbin in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 07-05-2010, 05:25
  3. Ψυχοσωματικά ή....
    By harrry in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 12-04-2010, 01:21
  4. ψυχοσωματικα?
    By SILIA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 19-05-2009, 23:09
  5. Ψυχοσωματικά
    By sorriso in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 02-10-2006, 12:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •