Πόνος στην αριστερή πλευρά του σώματος...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Πόνος στην αριστερή πλευρά του σώματος...

    Γειά σας πασχω από χρόνια καταθλιψη, αγοραφοβία και παλιότερα κρίσεις πανίκου...είχα κάνει κάποιες θεραπείες με αντικαταθλιπτικα όπως effexor,zyprexa και αλλά τα οποία δεν θα λεγα ότι με βοηθησανε,τώρα δεν παίρνω κάποια αγωγή αλλά το τελευταίο 6μηνο τουλάχιστον μου πονάει όλη η αριστερή πλευρά ο πόνος ξεκινάει από το μάτι και καταλήγει στο πόδι και ειναι σταθερός μήπως είναι κάποιο μπλοκαρίσματος νεύρο?που να απευθυνθώ καποιος/α να μου δώσει μια ελπίδα παιρναω ένα μαρτύριο...έκανα μαγνητική στον εγκέφαλο τπτ,καρδιογραφημα πάλι τπτ...δεν αντεχεται ο πόνος κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια...σας ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Καλησπέρα,
    προφανώς τα ψυχολογικά σου προβλήματα εκδηλώνονται και μ' αυτό τον σωματικό πόνο! Το καλύτερο θάταν ν' απευθυνθείς σε ψυχολόγο
    για ν' αντιμετωπίσεις τα αίτια τους, αλλά και για να μπορέσεις να νιώσεις καλύτερα μέσα στην καθημερινότητά σου!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  3. #3
    Σε ευχαριστώ αν και τελευταία φορά που πήρα αντικαταθλιπτικα ένιωσα πολύ άσχημα από τις παρενέργειες και συγκεκριμένα τον αύγουστο του 2010... μέχρι στιγμής εχω δοκιμάσει βαλεριανα και βαλσαμοχορτο αλλά χωρίς αποτελεσμα και εχω και σημάδια από ακμή ...αν έκανα δερματοαποξεση θα βλεπα διαφορά η τσάμπα λεφτά?επίσησ εχω και αϋπνίες...δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα ετσι?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by WeakbutPowerfull View Post
    Σε ευχαριστώ αν και τελευταία φορά που πήρα αντικαταθλιπτικα ένιωσα πολύ άσχημα από τις παρενέργειες και συγκεκριμένα τον αύγουστο του 2010... μέχρι στιγμής εχω δοκιμάσει βαλεριανα και βαλσαμοχορτο αλλά χωρίς αποτελεσμα και εχω και σημάδια από ακμή ...αν έκανα δερματοαποξεση θα βλεπα διαφορά η τσάμπα λεφτά?επίσησ εχω και αϋπνίες...δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα ετσι?
    ο ψυχολόγος δεν θα σου χορηγήσει χάπια, αλλά θα σε βοηθήσει να δεις τα ψυχολογικά αίτια των προβλημάτων σου και θα σε οδηγήσει με τεχνικές
    στην αντιμετώπισή τους, ενώ επίσης θα σε προτρέψει να κάνεις δημιουργικά ευχάριστη την κάθε σου μέρα για να νιώσεις καλύτερα. Λύσεις υπάρχουν!!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  5. #5
    Είχα πάει σε ψυχολόγο και ένιωσα καλυτερα για λίγο...δεν μου περισσεύουν τα 50αρικα για κάθε θεραπεία απλά τα βλέπω όλα μαύρα και πιστεύω ότι εχω σοβαρά προβλήματα μνημης,στεναχωριεμαι για πολλά ότι δεν θα είμαι άξιος να ολοκληρώσω τους στόχους μου...που θέλω να καταλήξω είναι ότι νιώθω πολύ αδύναμος αυτό τον καιρό(πάλι καλά που έκοψα ένα φοβερό πάθος το στοιχημα το υποσχέθηκα στον εαυτό μου,εφόσον έχασα γύρω στο 1000αρικο είπα ότι δεν θα ξαναγυρίσω σε αυτόν το δρομο)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by WeakbutPowerfull View Post
    Είχα πάει σε ψυχολόγο και ένιωσα καλυτερα για λίγο...δεν μου περισσεύουν τα 50αρικα για κάθε θεραπεία απλά τα βλέπω όλα μαύρα και πιστεύω ότι εχω σοβαρά προβλήματα μνημης,στεναχωριεμαι για πολλά ότι δεν θα είμαι άξιος να ολοκληρώσω τους στόχους μου...που θέλω να καταλήξω είναι ότι νιώθω πολύ αδύναμος αυτό τον καιρό(πάλι καλά που έκοψα ένα φοβερό πάθος το στοιχημα το υποσχέθηκα στον εαυτό μου,εφόσον έχασα γύρω στο 1000αρικο είπα ότι δεν θα ξαναγυρίσω σε αυτόν το δρομο)
    με το στοίχημα τα κατάφερες μόνος σου ή με την βοήθεια του ειδικού; αν το κατάφερες μόνος σου μπράβο, γιατί είναι ψυχολογική εξάρτηση ο τζόγος!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  7. #7
    Κοίτα να σου πω την αλήθεια με βοηθησε ένας εξομολογος να συνειδητοποιήσω ότι είναι πολύ κακή συνήθεια τώρα προσπαθώ να βοηθήσω έναν γνωστό μου.Πολλές φορές σκεφτόμουν να κάνω κακό στον εαυτό μού και με. έπιανε η απελπισία όμως τώρα αρχίζω να είμαι καλύτερα...ότι καί να γίνει να μην απελπιζομαστε λίγο ελπίδα στον Θεό δεν βλάπτει

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    1
    Τελικά φίλε μου βρήκες τι ήταν γιατί αντιμετωπίζω κάτι παρόμοιο χωρίς να μπορούν οι γιατροί να βρούνε κάποιο κλινικό προβλήμα;

Similar Threads

  1. Σκοτεινη και φωτεινη πλευρα!
    By Christina82 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 22-09-2015, 09:45
  2. πονος στην καρωτιδα
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 26-07-2011, 15:09
  3. Άντρας/γυναίκα στην "άλλη"τους πλευρά
    By RainAndWind in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 16-01-2010, 15:04
  4. η μαυρη πλευρα των ψυχιατριων
    By krino in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 01-09-2008, 06:09
  5. πόνος στην καρδιά
    By kallia13 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 15-04-2008, 11:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •