ΑΡΡΩΣΤΟΦΟΒΙΑ-ΙΝΤΕΡΝΕΤ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42
  1. #16
    Quote Originally Posted by aggelikoula89 View Post
    δεν καταλαβα τι ακριβως ε φοβιζει με την γλωσσα σ....θες ν μ πεις?
    με καιει η γλωσσα μου.σαν τσουξιμο και ειναι καμια βδομαδα τωρα.επισης εχω πολυ καιρο που εχω προσεξει πως εχει αλλαξει χρωμα.εχει γινει λευκη πισω στο βαθος και σαν σκαμενη,σαν να εχει ρωγμιτσες..καπως ετσι τελος παντων.και οι γιατροι μου λενε πως ειναι φυσιολογικη.και αλλοι πινουν καφε και αλλοι καπνιζουν αλλα δεν ειανι ετσι η γλωσσα τους.φοβαμαι για λευκοπλακια ή για καρκινο του στοματος ή πολυποδα στον λαιμο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Είχα κοντινό άτομο με καρκίνο του στόματος.
    there's too much blood in my caffeine system

  3. #18
    Quote Originally Posted by Phoenix.S View Post
    Είχα κοντινό άτομο με καρκίνο του στόματος.
    :( :( γιατι να υπαρχει αυτη η αρρωστια θεε μου?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    κοιτα δεν θεωρω πως εχεις καρκινο σε καμια περιπτωση πιστεψεμε.....ειναι πολυ σπανιο και αυτα που μ λες δεν τ θεωρω τοο τραγικα....η γλωσσα δεν ειναι σε ολους τους ανθρωπους ιδια....τ λεω αυτο γιατι ναι κ αλλοι καπνιζουν αλλα ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος αντιδραει διαφορετικα....αν εκανες εξετασεις αιματος θα ειχε σιγουρα και να κανεισ τιν τκε αυτη οτι λοιμωξη υπαρχει στον οργανοσμο απο μια απλη ιωση εως καρκινο φαινεται οποτε θα στο ελεγαν επισης ολοι οι γιατροι σ ειπαν να μην αγχωνεσαι κατι παραπανω ξερουν απο μας..ειμαι σιγουρη πως τ σκεφτεσαι συνεχεια μ αποτελεσμα ν μην μπορεις ν τ ξεπερασεις τωρα.....ειμαστε οτι σκεφτομαστε ν ξερεις αν κεφτεσαι πως τσουζει η γλωσσα σ κ ολα τ σχετικα θα τ παθαινεις αν ηρεμησεις λιγο ολα θα πανε καλα.....ειμαι εγω ετσι μολις σκεφτω κατι μ πιανουν τ συμπτωματα...μεχρι πριν λιγο καιρο παλι καλα τ ξεπερασα νομιζα πως ειχα σκληρ.κατα πλακας οτι να ναι....οτι συμπτωματα διαβαζα τ ειχα μεχρι που περπαταγα για ν δω αν περπαταω οντως σ βαμβακι οτι να ναι....τωρα ειμαι καλα....προσπαθησε ν πεισ στον εαυτο σ ειμαι καλα κ μην τ σκεφτεις 2 μερες κ θα δεις θα περασε.....ειμαι σιγουρη πως αν καταπιαστεις μ μια δουλεια η πας για καφε η κανεις κατι δεν σ τσουζει μονο αν τ σκεφτεις.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    μπηκα και διαβασα συμπτωματα ουτε καν ενα απλα τσουξιμο εχεις ειναι σπανιο κατω απο τ 40 κ πιο συχνο σε αντρες ...ειχε κ εικονες δεν πιστευς να ειανι ετσι...ηρεμησε αληθεια δεν εχεις τπτ........

  6. #21
    Quote Originally Posted by aggelikoula89 View Post
    κοιτα δεν θεωρω πως εχεις καρκινο σε καμια περιπτωση πιστεψεμε.....ειναι πολυ σπανιο και αυτα που μ λες δεν τ θεωρω τοο τραγικα....η γλωσσα δεν ειναι σε ολους τους ανθρωπους ιδια....τ λεω αυτο γιατι ναι κ αλλοι καπνιζουν αλλα ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος αντιδραει διαφορετικα....αν εκανες εξετασεις αιματος θα ειχε σιγουρα και να κανεισ τιν τκε αυτη οτι λοιμωξη υπαρχει στον οργανοσμο απο μια απλη ιωση εως καρκινο φαινεται οποτε θα στο ελεγαν επισης ολοι οι γιατροι σ ειπαν να μην αγχωνεσαι κατι παραπανω ξερουν απο μας..ειμαι σιγουρη πως τ σκεφτεσαι συνεχεια μ αποτελεσμα ν μην μπορεις ν τ ξεπερασεις τωρα.....ειμαστε οτι σκεφτομαστε ν ξερεις αν κεφτεσαι πως τσουζει η γλωσσα σ κ ολα τ σχετικα θα τ παθαινεις αν ηρεμησεις λιγο ολα θα πανε καλα.....ειμαι εγω ετσι μολις σκεφτω κατι μ πιανουν τ συμπτωματα...μεχρι πριν λιγο καιρο παλι καλα τ ξεπερασα νομιζα πως ειχα σκληρ.κατα πλακας οτι να ναι....οτι συμπτωματα διαβαζα τ ειχα μεχρι που περπαταγα για ν δω αν περπαταω οντως σ βαμβακι οτι να ναι....τωρα ειμαι καλα....προσπαθησε ν πεισ στον εαυτο σ ειμαι καλα κ μην τ σκεφτεις 2 μερες κ θα δεις θα περασε.....ειμαι σιγουρη πως αν καταπιαστεις μ μια δουλεια η πας για καφε η κανεις κατι δεν σ τσουζει μονο αν τ σκεφτεις.
    λεω γιατι σε εμενα που προσεχω την στοματικη μου κοιλοτητα πιο πολυ απο το καθετι πανω μου??και μετα παει στο στηθος.σημερα εχω 2 μετωπα δηλαδη.προσπαθω να ελαττωσω το τσιγαρο για να μην εχω θεματα και βλεποντας.δεν μπορω να κανω κατι αλλο.εχω κουραστι πραγματικα,εχω εξαντληθει,δεν εχω κουραγιο αλλο..βαρεθηκα και με σιχαθηκα ειτε ειναισ το μυαλο μου ειτε οχι.. :(

  7. #22
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    ααααααχχχ ειμαστε πολλοι τελικα!!! εγω σταματησα να ψαχνω για αρρωστιες κι ετσι λυθηκε και το προβλημα μου!!!!

  8. #23
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    thessaloniki
    Posts
    84
    ειναι αληθεια πως ολοι μας εχουμε μπει στην διαδικασια να ψαξουμε στο ιντερνετ...να μπουμε σε απειρες σελιδες..και φυσικα ολα τα συμπτωματα να τιαριαζουν..το θεμα ειναι οταν εχουμε ενα προβλημα να εμπιστευομαστε μονο τον γιατρο μας!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Κάλημέρα... αχ παιδιά! κι εγώ καπνίζω κ σήμερα από την ώρα που ξύπνησα, νιώθω πως τσούζει η γλώσσα μου, έχει κανονικό χρώμα αλλά νιώθω να τσούζει, το στόμα μου σα να καίει, τα χω κάνει πάνω μου, βέβαια αυτές τις ημέρες κάπνισα αρκετά... Εννοείται δε μπαίνω στο internet να ψάξω γιατί θα βγάλει χίλια δύο πράγματα!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by VickyK View Post
    Κάλημέρα... αχ παιδιά! κι εγώ καπνίζω κ σήμερα από την ώρα που ξύπνησα, νιώθω πως τσούζει η γλώσσα μου, έχει κανονικό χρώμα αλλά νιώθω να τσούζει, το στόμα μου σα να καίει, τα χω κάνει πάνω μου, βέβαια αυτές τις ημέρες κάπνισα αρκετά... Εννοείται δε μπαίνω στο internet να ψάξω γιατί θα βγάλει χίλια δύο πράγματα!
    Μηπως υποσυνειδητα οταν διαβασες τα συμπτωματα της LionLibra σκεφτηκες οτι λες να το παθω και εγω? :P

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Quote Originally Posted by dream21 View Post
    Μηπως υποσυνειδητα οταν διαβασες τα συμπτωματα της LionLibra σκεφτηκες οτι λες να το παθω και εγω? :P
    Μπορεί... μπορεί κ να επηρεαστηκα αν κ ακόμη με καίει καπως η γλώσσα μου αλλά δε δίνω πλέον σημασία...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Να μη δινεις και να προσπαθησεις να το 3εχασεις.. Πολυ πιθανο να ειναι απο το τσιγαρο ή απλα να μην ειναι τπτ.. Μην ανησυχεις και προπαντος βγαλε ΟΤΙ ΙΔΕΑ σου χει περασει στο μυαλο σου οτι μπορει να χεις κατι σοβαρο.. ;)

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Σε ευχαριστώ πολυ, ήδη νιώθω καλύτερα!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Ετσι μπραβο.. Και ελπιζω να συνεχισεις να νιωθεις καλυτερα και να μην ειναι μονο της στιγμης.. Να λες συνεχεια στον εαυτο σου οτι δεν εχεις τπτ και εισαι υγιης για να το εμπεδωσεις :P

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    LIONLIBRA μη βασανιζεσαι αδικα..Το πιο πιθανο ειναι να εχεις γεωγραφικη γλωσσα(εχω κι εγω) που δεν ειναι κατι παθολογικο..Απλα που και που αυτη η γλωσσα γινεται σε μερικα σημεια ασπρη,αλλου κοκκινη,εχει ρωγμες και δημιουργουνται περιεργα σχεδια πανω σε αυτη..Δεν ειναι ουτε καρκινος ουτε τιποτα..Ψαξτο και θα καταλαβεις...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δύσπνοια και αρρωστοφοβία
    By Sehrazat in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 34
    Last Post: 30-11-2018, 10:35
  2. Αρρωστοφοβία
    By Ypomoni in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 8
    Last Post: 18-09-2013, 02:16
  3. Αρρωστοφοβια
    By kyknos25 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 09-05-2012, 22:43
  4. αρρωστοφοβια
    By prits in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 0
    Last Post: 29-09-2010, 19:04
  5. αρρωστοφοβια..
    By coyotaki in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 1
    Last Post: 16-09-2010, 00:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •