ΑΡΡΩΣΤΟΦΟΒΙΑ-ΙΝΤΕΡΝΕΤ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Καλησπέρα σας! Παιδιά... είναι γελοίο! Έκανα μια εταιρία χθες ανω κατω... αφού πείσθηκα ότι κάτι έχω γιατί ένιωθα τσούξιμο στη γλώσσα κ κάτι σα κάψιμο, αφού κοίταξα τις γλώσσες όλων να δω αν έχουν το ίδιο χρώμα με τη δική μου που είναι άσπρη, αφού έβαλα κ άλλους σε αυτό το τρυπάκι κ σήμερα μου λέγανε πως κοιτάζανε κ αυτοί τη γλώσσα τους κ αναρωτιόντουσαν αν ο καθένας έχει το σωστό χρώμα... ανακάλυψα ότι πολύ απλά αυτά τα συμπτώματα ήταν επειδή κρύωσα!!! Χάλια ο λαιμός, με πονάει, με καίει, βήχω, νιώθω πως έχω δέκατα κ όλα τα σχετικά κ εδώ ακόμη ψάχνουν τις γλώσσες τους! Είμαι τραγική!!!

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    1
    ουτε εγω καταλαβα.... :/

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Καλημερα σας... γι ακόμη μια φορά θα επανέλθω κ ίσως γίνω κουραστική, αλλά πρέπει να το βγάλω από μέσα μου! Χθές καθόμουν με μια φίλη κ τα λέγαμε, κάποια στιγμη μ έπιασε ενας έντονος πόνος στο θώρακα ψηλά, ανάμεσα στο στήθος... λέω: Βίκυ μη το σκέφτεσαι ένας απλός νευρόπονος είναι... αλλά γινόταν όλο κ πιο έντονος, όταν έφυγε η φίλη μου, ξάπλωσα μπας κ περάσει αλλά τίποτα. Τα έκανα πάνω μου! Τι να σκεφτώ μέσα στη φοβία μου? Δεν υπήρχε καθαρή σκέψη... Καραμπινάτο έμφραγμα λέω! Πονούσε η πλάτη, ο θώρακας, μετά ξεκίνησε κ ένας κόμπος στο λαιμό... μια δυσπνοια... Όλα της φαντασίας μου εκτός του πόνου στο θώρακα, τελικά κατάλαβα πως ήταν μια μικρή κρίση εντέρου, διότι μετά ο πόνος πήγε χαμηλά κ πίσω στην "ουρά", στο κόκαλο. Δε μ αρέσει όμως αυτό, δε μπορώ να σκέφτομαι τα χειρότερα άλλο, βαρέθηκα! Κ τώρα είμαι στη δουλειά, σ ένα πολύ αγχογόνο περιβάλον, με πολύ άσχημη διάθεση λόγω κλασσικών προβλημάτων, δε μας πληρώνουν κ πως να έχεις διάθεση να δουλέψεις όταν τα χρέη σου έχουν φτάσει στα ύψη... κ μ έχει πιάσει πάλι κάτι, σφίξιμο στο κεφάλι, θολούρα κ ένα συναίσθημα φυγής. Το σύνδρομο της Δευτέρας, κάθε Δευτέρα σχεδόν με πιάνει το ίδιο κ αρχίζουν οι σκέψεις... εγκεφαλικό? Πίεση? θα πάθω κάτι? Θα με προλάβουν? κάθε φορά τα ίδια κ όταν φεύγω από εδώ, καλμάρουν όλα... δε παθαίνω τπτ, αλλά κάθε φορά το ζω λες κ το παθαίνω πρώτη φορά. Δε μ αρέσει καθόλου κ δε ξέρω τι να κάνω για να το αποβάλλω! Όταν το συζητάω με τη ψυχολόγο μου, νιώθω δυνατή, είμαι οκ... αλλά ξανά τα ίδια μετά από καιρό... Νιώθω βαρύ το κεφάλι μου, λες κ θα πέσει! Μακάρι να περάσει σύντομα...:(

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    ρε βικάκι έχεις αγόρι?μήπως θέλεις χάδια κ αγκαλιές για να βγεις από αυτό το τρυπάκι?εγω νομίζω ότι μαλλον αυτό χρειαζεσαι χαχαχα,φιλάκια κ επιμένω χαδια κ αγκαλιές!!!!!!!!!;)

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Καλημέρα Ηλιάννα μου, έχω αγόρι αλλά δυστυχώς δε βλεπόμαστε συχνά γιατί τα ωράρια μας είναι τελείως αντίθετα! Αν βρεθούμε, θα βρεθούμε πολύ αργά το βράδυ ή για μια ώρα το απόγευμα... Ίσως κ να μου λείπει κ αυτό που λες... γιατί όταν τον βλέπω μου περνάνε όλα! Τι μου θύμισες... χιχι!!! Μου λείπει κ αυτός πολύ!!! Λες να είναι αυτό?!!!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    1000/100 αφού το παραδέχεσαι ότι σου περνάνε όλοι οι ΔΗΘΕΝ κίνδυνοι ,βρε υπάρχει κάτι πιο αναζωογονητικό δε βλέπεις κ οι παππούδες μόλις ερωτευτούν πετάνε μπαστούνια χάπια πιεσόμετρα ο έρωτας είναι δυνατό φάρμακο φιλενάδα το λέει η επιστήμη χαχαχα

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    χαχαχα... ναι ναι!!! Το ξέρω ότι είναι πηγη ενέργειας κ καλής ψυχικής υγείας (αν έχεις καλή σχέση)... Τι να κάνω όμως που δε μπορώ να βρίσκομαι μαζί του όποτε θέλω? Μου την έχει σπάσει αυτό το πράγμα... Περιμένουμε το καλοκαίρι για να έχουμε περισότερο χρόνο! Με πνίγει κ ένα άλλο θέμα... είμαστε 9 μήνες μαζί σχεδόν.. είμαι ερωτευμένη μαζί του αλλα δε του το έχω πει! Υπάρχουν γενικά ωραία συναισθήματα κ από εκείνον, πολύ θετικά αλλά κολλάω να του το πω. Σκέφτομαι ότι μπορεί να φοβηθεί! Υπερ αναλύω τις καταστάσεις!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    φοβάσαι να του το πεις?πες του το μην αγωνιάς για την αντιδρασή του,νιώσε ελεύθερη για τα συναισθηματά σου είναι κομμάτι σου θα έκριβες ποτέ το πρωσωπό σου να μην εκτεθείς?είστε 9 μήνες δεν είναι λίγος καιρός αποδεσμεύσου από την δήθεν ασφάλεια του"αφήνω τα πράγματα όπως έχουν μήπως έρθουν τα πάνω κάτω"ισος να πάνε μόνο πάνω κ τότε η απογείωση θα δυναμώσει τη φλόγα της σχέσης σας.Μην υπολογίσεις τις συνέπειες υπολόγισε μόνο την καρδιά σου κ η καρδιά έχει κ αυτόν τον προορισμό να ερωτεύεται κ να έχει την επιθυμία να το πει αλλιώς να την ξεριζώσουμε κ να την θάψουμε βαθιά να μην ακούγετε ,τι λες αξίζει να τεμαχίζουμε τα ομορφα κ δυνατα συναισθήματα κ να κρατήσουμε τους φόβους μας?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Δεν αξίζει σίγουρα.. κ ξέρεις κάτι, πρώτη φορά ερωτεύομαι κ όλα τα περίεργα συναισθήματα που νιώθω δε ξέρω πως να τα διαχειριστώ. Δε δείχνω κάτι, να φανταστείς μία φορά μου είπε ότι αδιαφορώ κιόλας για εκείνον κ λεώ από μέσα μου αχ κ να ξερες!!! Είναι λίγο μπέρδεμα η κατάσταση γαιτί εγώ βγήκα από μια μακροχρόνια σχέση που τελείωσε λίγο άσχημα κ ήθελα να ηρεμήσω... δύο μήνες σχεδόνμε κυνηγούσε αυτό το παιδί κ στο τέλος με κέρδισε αλλά είχαμε πει χαλαρά, διότι κ εκείνος είχε μια κατάσταση αστα να πανε... αλλά αλλάξανε τα συναισθήματα κ μου τα άλλαξε εκείνος. Εγώ ήμουν πολύ χαλαρή στην αρχή κ παρόλο που δεν είχαμε καθόλου χρόνο για εμας, κατάφερνε να γεμίζει κ αυτή τη λίγη ώρα που βρισκόμασταν, είδα κ ποσο ενδιαφερόταν για εμένα.. σε σημείο να τσακωνόμαστε για δικά μου πράγματα, πχ για τη δουλειά μου ότι είμαι ανεκτική, να μην αφήνω να μ εκμεταλλεύονται κ άλλα τέτοια... Δε θέλω με τπτ να κρατήσω τα συναισθήματά μου αλλά ο φόβος της προηγούμενης σχέσης κ ο φόβος της νέας, με τραβάει πίσω, ξέρω ότι ακούγεται ηλίθιο αλλά πέρασα πολλά άσχημα. Κ αν εκείνος δεν αισθανεται το ίδιο? Θα απογοητευτώ.. αν κ όσοι μας έχουν δει, μου λένε αποκλείεται να μην είναι ερωτευμένος. Τι να πω... Μου έφυγαν κ τα συμπτωματα!!! :)

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    ξέρεις το τρίτο μάτι πιάνει πολλά!χαίρομαι που είσαι σε αυτή τη σχέση βιβακι μακάρι να βρείτε κ περισσότερο χρόνο κάπια στιγμή .Είναι παιδί μου ψυχοθεραπεία ,εννοείτε φεύγουν τα συμπτώματα LOVE LOVE LOVE Κ πάλι LOVE

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Το πιστεύω πως με τον έρωτα περνάνε όλα... το ζω! Αλλά όχι όπως θέλω... τι να κάνουμε, δε μπορούμε να τα έχουμε όλα! Αν όλοι μας είμασταν ερωτευμένοι κ είμασταν όμως καλά με τη σχέση μας, θα είχαμε λιγότερα ψυχολογικά... νομίζω..!

  12. #42
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    55
    Welcome to the club κ εγω ειχα (και ακομα εχω σε μικροτερο βαθμο) αρρωστοφοβια.

    Συμφωνω..αν εχει καποιος αρρωστοφοβια μακρια απο ιντερνετ και ψαξιμο για πιθανον αρρωστειες γιατι θα τρελαθεις περισσοτερο. ελα ομως που μας "τρωει ο κωλος μας" και θελουμε να μαθουμε. παμε κ εμεις φιρι φιρι :)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Δύσπνοια και αρρωστοφοβία
    By Sehrazat in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 34
    Last Post: 30-11-2018, 10:35
  2. Αρρωστοφοβία
    By Ypomoni in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 8
    Last Post: 18-09-2013, 02:16
  3. Αρρωστοφοβια
    By kyknos25 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 09-05-2012, 22:43
  4. αρρωστοφοβια
    By prits in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 0
    Last Post: 29-09-2010, 19:04
  5. αρρωστοφοβια..
    By coyotaki in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 1
    Last Post: 16-09-2010, 00:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •