πως νιωθετε σημερα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 85
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194

    πως νιωθετε σημερα?

    τι κανετε?εγω απο σημερα ξεκινησα ν γραφω σε ενα χαρτι θετικες σκεψεις και οτι θα ηθελα ν μ συμβει....λενε πως οσο σκεφτεσαι κατι γινεται ποσο μαλλον αν τ γραφεις κιολας.....εδω κ 2 χρονια εχω αγχωδη διαταραχη φοβαμαι τ παντα ν μεινω μονη μου ολα συνεχως νιωθω πως θα πεσω κατω....ειναι στιγμες που ειμαι καλα και περνω δυναμ η αλλα μετα λιγη ζαλαδα μια μικρη ατονια κ κουραση με χαλανε κ μ αφηνουν πισω......θα το παλεψω ομως.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Αγγελική θα γράψω κι εγώ μπας κ γίνει κάτι...
    Δε νιώθω κ πολύ καλά ψυχολογικά, όλα με φορτώνουν, οικονομικά, οικογενειακά, προσωπικά... Αλλά θα το παλέψω! Δε θα αφήσω να με ξανα πάρει από κατω (ελπιζω δλδ...). Εύχομαι λοιπόν, να περνάω περισότερο χρόνο με τον άνθρωπο που με κάνει να νιώθω καλά κ να ξεχνιέμαι απ' όλα, θα ήθελα να μπορούσαμε να φύγουμε ένα 2ήμερο κ να είμαστε ξέγνιαστοι! ούτε τηλέφωνα, ούτε δουλειές, ούτε υποχρεώσεις, απλά οι δυό μας για λίγο...! (κ για πολύ δε με πειράζει) Θα ήθελα να είναι ερωτευμένος μαζί μου οσο κ εγώ, θα ήθελα όταν γυρίζω σπίτι μου να μη κλαίω από τη πίεση κ τη μοναξιά που νιώθω ώρες ώρες... Θα ήθελα λίίίγο, λιγουλάκι να πάρω μια ανάσα με τα οικονομικά! Θα ήθελα να μη με ξανα πρήξουν οι δικοί μου με τα δικά τους! Θα ήθελα να νιώθω πιο συχνά όμορφα μέσα μου κ να μη με πιάνουν κάθε βδομάδα διαταραχές πανικού. Εύχομαι να μην ήθελα αυτή τη στιγμή να κλάψω παρα μονο να μπορώ να γελάω με τ οτιδήποτε!!! Να γελάω όμως πραγματικά...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    βικη μου κατι τετοιες στιγμες να σκεφτεσαι πως υπαρχουν αι χειροτερα.....οικονομικα εχει ολος ο κοσμος μην σ απασχολει!!!!βγες με τισ φιλες ]σ τ αγορι σ η μ οποιον νιωθεις καλα προσπαθησε οτι σε στεναχςρει να μην τ σκεφτεσαι.....εμενα καποτε ε επιαναν καθε μερα κρισεις τ ξερεισ?καθε μερα ξυπναγα κ κοιμομουν μ ζαλαδες ατονιες τρεμουλο φοβιες ενιωθα πως λυποθημαω.....χαιρομαι πολυ που μιλαμε νιωθω πολυ καλα ελπιζω κ εσυ......ποσο χρονων εισαι?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Κι εγώ χαίρομαι!!! Είμαι 28. Εγώ από τα 15-16 περναω κρίσεις πανικού κτλ... Ξέρεις με τι χαίρομαι εδώ, που υπάρχουν τόσα άτομα να μοιραστείς αυτά που νιώθεις κ ξέρεις ότι νιώθουν τα ίδια κ σε καταλαβαίνουν! Δε πρόκειται να κοροιδεψουν! Θα τα ξεπεράσουμε μωρε! Τόσα χρόνια τα περνάμε... Εσύ είσαι 23?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    ναι 23 και ειμαι ετσι 2 χρονια.....τι ηταν αυτο που σε εκανε ν παθαινεις κρισεις πανικου?κρισεις πανικου παθαινεις η αγχωδη διαταραση εχεις?εγω ειχα ολα τα συμπτωματα καθημερινα και α μην ειχα ανχος το σκεφτομουν καθε μερα μ αποτελεσμα ν ειμαι καθε μερα ετσι.....τωρα τ ελενχω μου εχει μεινει μονο λιγη ασταθεια κ κουραση....ζαλαδα πολυ μικρη μονο αν συνχηστω....τωρα που μιλαμε τ ποδια νιωθω σαν ν μ κοβουν αχ αχ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Εξαιτίας κάποιων πραγματων που συνέβαιναν μέσα στην οικογένεια. Πολύ πίεση!! Ξεκίνησε με κρίσεις πανικού κ στη πορεία αγχωδη διαταραχη. Αυτό που μου έμεινε είναι τρέμουλο στα χέρια δυστυχώς... μου έδωσαν αγχολυτικά αλλά δε τα πήρα. Προσπαθώ να το αποβάλλω μόνη μου. Τώρα τελευταία το τρέμουλο έχει ελαφρώς μειωθεί. Ελάχιστα... Εσυ?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    θα περασει κ αυτο ειμαι σιγουρη....εγω πριν 2 χρονια εχασα την μαμα μου απο καρκινο τελειως ξαφνικα μεσα σε 3 μηνες αστα....παντα ημουν απο μικρη κατα φαντασιαν ασθενης οτι ακουγα ελεγα πως τ ειχα κ εγω ειχα ομως την μαμα μου κ τ ξεχναγα!!!!η αληθεια ειναι πως ημουν πολυ εξαρτημενη απο την μαμα μου μ αποτελεσμα ο φοβος μ για τις αρρωστιες ν αυξηθει...τ πρτο συμτωμα τ απαθα στη κηδεια ενιωα ν χανομαι ζαλαδα ατονια τρεμουλο πιστευα πως θα παιθανω κ εγω....απο εκεινη την μερα τ σκεφτομουν δεν τ αφησα απο τ μυαλο μου πριν κανω τ οτιδηποτε σκεφτομουν θα μ πιασε ζαλαδα κ τ συναφη!!!αυτο ηταν τ λαθος μου που τ σκεφτομουν μ αφηνε πισω ολο αυτο,οσο ηταν ολα κλ στην ζωη μου ξεχνιμουν αλλα μετα απο αυτο δεν μπορεσα εμεινε στο μυαλο μ απο τοτε...εχω παλεψει πολυ κ εχω σταματησει ν σκεφτομαι,αν κ ειναι στιγμες που νιθω περιεργα,νιωθω πως τ ξεπερναω θελω κ πρεπει......αυτα σ ζαλισα!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Κατάλαβα.. Λυπάμαι για τη μητέρα σου, κάπως έτσι μου έγινε πιο έντονη κ μένα η αρρωστοφοβία στο μυαλό μου! Κι εγώ έτσι από μικρή, ότι άκουγα το είχα! Πριν χρόνια όμως διάγνωσαν στη ξαδέρφη μου καρκίνο, πέρασε πολλά ευτυχώς όλα καλά τώρα! Είχε πάει για εξετάσεις γαιτί μούδιαζε η αριστερή της πλευρά κ μένα τον ίδιο καιρό η δεξιά, εκείνη όμως είχε καρκίνο ενώ εγώ πρόβλημα λόγω του η/υ που δουλεύω. Από τότε όμως η κατάσταση χειροτέρεψε! Νόμιζα κ ήμουν σίγουρη ότι είχα κ εγώ καρκίνο κ απλά δε το βρήκανε! (είχα εξεταστεί στα πάντα, μαγνητικες, ηλεκτρομυογράφημμα, εξ. αιματος τα παντα) Καθόλου δε με ζάλισες, σε καταλαβαίνω απόλυτα!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    χαιρομαο πολυ που τ ξεπερασε παναγια μου ποσο σημαντικη ειναι η υγεια!!!!ποσο πολυ σε καταλαβαινω κ εγω...εν το μεταξυ καθε φορα που φοβομουν για κατι μ επιανε κ τ αντιστοιχο συμπτωμα....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    γεια σου Αγγελικουλα!πολυ ομορφο το τοπικ σου Ax λετε να αρχισω κ εγω να γραφω μπας κ συμβει τιποτα θετικο??εγω γραφω στιχους(αλλα κυριαρχει η απαισιοδοξια:P )κοριτσια κ εγω εχω πολυ συχνα κρισεις πανικου..τωρα τελευταια μαλιστα με πιανουν συχνα(μιας κ ολα πανε απο το κακο στο χειροτερο οχι μονο στα οικονικα-αφηστε,ουτε λογος για αυτο το θεμα-εχω κ τη γιαγια μου με καρκινο του πνευμονα,εχει κανει μεταστασεις παντου κ το μονο που κανουμε ειναι να περιμενουμε το..''μοιραιο''!)αχ ρε κοπελιες μου,ευχομαι ολα να περασουν συντομα κ να ειστε γεματες χαμογελα!! Βικακυ μου ποσο ταυτιζομαι μαζι σου σχετικα με αυτο που ειπες: ''Εύχομαι να μην ήθελα αυτή τη στιγμή να κλάψω παρα μονο να μπορώ να γελάω με τ οτιδήποτε!!! Να γελάω όμως πραγματικά...''..Axxxx....ποσο καιρο εχω να γελασω με την ψυχη μου..
    (soulmatesNeverDie!!!)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    πριγκιπισσα μου ευχομαι ολα ν πανε καλα για σενα...ξεκινα ν γραφεισ ομορφα πραγματα κ θα δεις ολα θα γινουν πιο ομορφα!!!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Χωρα του Ποτε
    Posts
    673
    Quote Originally Posted by aggelikoula89 View Post
    πριγκιπισσα μου ευχομαι ολα ν πανε καλα για σενα...ξεκινα ν γραφεισ ομορφα πραγματα κ θα δεις ολα θα γινουν πιο ομορφα!!!!!
    Σε ευχαριστω γλυκια μου,ευχομαι κ για σενα ο,τι πιο ομορφο!!
    (soulmatesNeverDie!!!)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    ωραία ,αισθάνομαι καλά γιατί συνομίλησα μαζί σας ,άκουσα μουσική,φρόντισα τα λουλούδια μου ,απέφυγα στο δρόμο την πεθερά μου(αυτό σημαντικό)κ πίνω έναν ωραιότατο καφέ αυτή τη στιγμη ΑΧ!πραγματικά λειτουργεί θα κάνω εγώ χαρτί με θετικές δηλώσεις.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    ηλιαννα χαιρομαι πολυ που αυτο που ειπα για τις σκεψεις δεν τ κοροιδεψατε....τ εκανα και σημερα και εχει αποτελεσμα μ αρεσει πολυυυυυυ!!!!!εισαι καλυτερα σημερα η καπου εκει γυρωω ειναι η παθερα σ?χαχαχαχχαχα!!!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    332
    Κορίτσια καλημέρα, καλή εβδομάδα εύχομαι! Πέρασα μια πολύ άσχημη Κυριακή, από το πρωί ως το βράδυ! Εϊμαι στη δουλειά κ νιώθω πως δε τη παλεύω καθόλου, ζαλίζομαι κ μου έχουν κοπεί τα πόδια, προσπαθώ να κρατηθώ να μη πάθω καμιά κρίση πανικού, τρέμουν τα χέρια μου... Το κεφάλι μου είναι μουδιασμένο κ έχω το κλασσικό κόμπο στο λαιμό, δε μπορώ κ δε θέλω να μιλήσω σε κανένα, χτυπάει το τηλέφωνο στη δουλειά κ φαντάζομαι πως το σπάω ή πως βρίζω τους πελάτες, ξέρω πως λίγο αργότερα θα πάω τουαλέτα για να κλάψω... Δε γίνεται αλλιώς, πρέπει να ξεσπάσω. Ξέρω πως πρέπει να σκέφτομαι πως έχω την υγεία μου αλλά θα ήθελα να συμβεί κ κάτι καλό, κάτι να με κάνει να χαρώ... Φταίω ρε γαμώτο?! Εγώ δεν αλλάζω τη ζωή μου? Με τους δικούς μου σκατά κ πες αυτό σταματάω να ασχολούμαι που πάντα με μπλέκουνε, τα οικονομικά... για γέλια κ για κλάματα, με το φίλο μου έχω σπαστεί άγρια γιατί δε μπορώ να κάθομαι να εξηγώ συνέχεια (κ ειδικά σ έναν άντρα 40χρ. που υποτίθεται ξέρει τι θέλει στη ζωή του... υποτιθεται...) τι είναι σωστό, τι όχι, τι μ ενοχλεί κ όλα τα σχετικά, εγώ όταν κάνω κάτι που τον ενοχλεί μου τα χώνει άσχημα κι εγώ πρέπει να εξηγώ κ πάλι παει να βγει από πάνω κάθε φορά. ΌΤαν είμαστε μαζί, περνάω τέλεια, ξεχνάω τα πάντα αλλά εχθές έκανε κάτι που με πείραξε πολύ κ φυσικά με επηρεάζει, όταν η προσωπική μας ζωή δε παει καλά, ξέρετε μας φαίνονται όλα μαύρα! Θέλω τόσο, μα τόσο πολύ να κλάψω... Μήπως να κάνουμε ένα ομαδικό group therapy από κοντά βρε κορίτσια? Να λέμε τα δικά μας κ να κλαίμε μόνο? θέλω να αφήσω το κεφάλι μου να πέσει στο γραφείο κ να κοιμηθώ! Πως θα περάσει αυτή η μέρα κ έχω να πάω κ στην απογευματινή δουλειά?! Αχ Παναγίτσα μου... κάνε να συμβεί κάτι καλό, λιγουλάκι...

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΦΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΝΑ ΝΙΩΘΕΤΕ ΚΑΛΑ
    By ΗΛΙΑΝΝΑ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 09-05-2013, 09:14
  2. Πώς νιώθετε αυτά τα Χριστούγεννα?
    By GirlyGirl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 17-12-2011, 00:30
  3. Νιώθετε μοναξιά?
    By missing_mile in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 02-06-2010, 19:22
  4. μοναξια.την νιωθετε και σεις?
    By ferro in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 152
    Last Post: 11-07-2009, 21:55
  5. νιωθετε σύγχυση...?
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 04-10-2006, 13:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •