Μ' αγαπάει?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21

    Μ' αγαπάει?

    Έχει κάνει τα πάντα για μένα τα τελευταία 2 χρόνια αυτός ο άνθρωπος, αλλά είναι με άλλη, θέλει λίγο χρόνο για να χωρίσει, γιατί είναι αρραβωνιασμένος και οι οικογένειες τους πολύ δεμένες και δεν του είναι τόσο εύκολο λέει... Έχει μιλήσει για μένα στους φίλους του, σε συγγενείς, μέχρι και στη μητέρα του! Αλλά τώρα δεν είναι καλά με ένα πρόβλημα υγείας που έχει και οικονομικά ζητήματα. Όλοι είναι εναντίον μας γιατί η σχέση του κρατάει πολλά χρόνια και φοβούνται ότι αν χωρίσει και είναι μαζί μου εγώ μια μέρα θα τον αφήσω, λογικό να πιστεύουν κάτι τέτοιο αφού δεν με ξέρουν και δεν μπορούν να ξέρουν πόσο τον αγαπάω!!!! Κάνω τα πάντα για να είναι ευτυχισμένος, τον πιστεύω μου έχει αποδίξει πολλές φορές τι είναι και προσπαθώ και γω να αντέξω αλλά ήδη αντέχω 2 χρόνια και δεν θέλω να κοροιδεύω κανέναν όμως δεν μπορώ και να τον αφήσω γιατί δεν είναι καλά εκτός ότι τον λατρεύω, μου λέει ότι θέλει λίγο καιρό ακόμα, μέχρι το τέλος του χρόνου λέει... Έχει πολλά προβλήματα και τον καταλαβαίνω απ τη μία, αλλά απ την άλλη φοβάμαι πολύ μήπως με πληγώσει στο τέλος. Ήμασταν μαζί παλιότερα και με άφησε με πλήγωσε πολύ, όμως γύρισε μετανιωμένος!!!!!!!!! Και από τότε έκανε πολλές κινήσεις, μέχρι και στη μητέρα του είπε για μας! Και άλλα πράγματα... Είναι δύσκολο να με καταλάβετε... Πείτε μου όμως μια γνώμη σας παρακαλώ!!!!

  2. #2
    αννα μαρία θα σταθώ σε αυτό που λες: αυτός ο άνθρωπος έχει κάνει τα πάντα για σένα.
    Δηλαδή?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να μου γράψεις. Μου έχει σταθεί στη δυσκολότερη κατάσταση της ζωής μου, έχει βοηθήσει να σωθεί η ζωή της μητέρας μου. Έχει προσφέρει μεγάλο χρηματικό πόσο σε φίλο μου για να τον βοηθήσει που είχε ανάγκη, από μόνος του χωρίς να το ζητήσει κανείς, πάντα είναι εκεί να με ηρεμήσει όταν τον χρείάζομαι, με κάνει συνέχεια να χαμογελάω, τα πάντα που του συμβαίνουν τα λέει πρώτα σε μένα, μου γραφει τραγούδια :) δίχνει οτι ζηλευει παρα πολυ, μου λεει συνεχως οτι μαγαπαει, με συμβουλευει, συζηταμε απειρες ωρες, με παιρνει συνεχως να δει τι κάνω. Από τα πιο μικρά στα πιο μεγάλα πράγματα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    γειά σου Άννα-Μαρία,
    ήταν αρραβωνιασμένος πριν γνωριστείτε;
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Όμως φοβάμαι πολύ, ζει με τη μητέρα του γιατί ο πατέρας του έχει πεθάνει και τον επηρεάζει πολυ και εκείνη και η αδερφή του και είναι εναντίον του και φοβάμαι μήπως δε βρει τη δύναμη να χωρίσει... Μου ζητάει λίγο χρόνο ακόμα. Τι να κάνω?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Ήταν να αρραβωνιαστεί, αλλά εμφανίστηκα εγώ και χάλασε ο αρραβώνας... όταν χωρίσαμε μετά από κάποιους μήνες αρραβωνιάστηκε! Μετά από ένα χρόνο αφού παρακολουθούσε τα πάντα για τη ζωή μου και τα ήξερε όλα επέστρεψε μετανιωμένος λέγοντάς μου ότι θέλει χρόνο και τον αρραβώνα τον έκανε από αντίδραση.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Με παρακολουθούσε και ήξερε τα πάντα για τη ζωή μου αλλά η ζωή μας έφερε τυχαία πάλι κοντά!!!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Μου ζητάει λίγο χρόνο ακόμα. Τι να κάνω? Τι πιστεύετε εσείς? Ρωτήστε με και άλλες πληροφορίες αν δεν σας βοηθάνε αυτά που είπα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Anna-Maria View Post
    Όμως φοβάμαι πολύ, ζει με τη μητέρα του γιατί ο πατέρας του έχει πεθάνει και τον επηρεάζει πολυ και εκείνη και η αδερφή του και είναι εναντίον του και φοβάμαι μήπως δε βρει τη δύναμη να χωρίσει... Μου ζητάει λίγο χρόνο ακόμα. Τι να κάνω?
    η μητέρα του κι η αδελφή του προφανώς δεν είν' εναντίον του, αλλά εναντίον της σχέσης του μαζί σου. Έτσι δεν είναι;
    Και φαίνεται νάναι λογικό γιατί η δική σου σχέση μαζί του είναι η κατά κάποιον τρόπο παράνομη σχέση!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  10. #10
    Quote Originally Posted by Anna-Maria View Post
    Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να μου γράψεις. Μου έχει σταθεί στη δυσκολότερη κατάσταση της ζωής μου, έχει βοηθήσει να σωθεί η ζωή της μητέρας μου. Έχει προσφέρει μεγάλο χρηματικό πόσο σε φίλο μου για να τον βοηθήσει που είχε ανάγκη, από μόνος του χωρίς να το ζητήσει κανείς, πάντα είναι εκεί να με ηρεμήσει όταν τον χρείάζομαι, με κάνει συνέχεια να χαμογελάω, τα πάντα που του συμβαίνουν τα λέει πρώτα σε μένα, μου γραφει τραγούδια :) δίχνει οτι ζηλευει παρα πολυ, μου λεει συνεχως οτι μαγαπαει, με συμβουλευει, συζηταμε απειρες ωρες, με παιρνει συνεχως να δει τι κάνω. Από τα πιο μικρά στα πιο μεγάλα πράγματα!
    έχει κάνει κάποια πολύ σημαντικά πράγματα λοιπόν, (για σένα), αλλά δεν κάνει το σημαντικότερο: να ξεκαθαρίσει την κατάσταση.
    Ποιοι είναι οι λόγοι που σου λέει πως δεν χωρίζει?
    Εσύ με την αρραβωνιαστικιά που συγκλίνετε και που διαφέρετε?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Όχι δεν είναι εναντίον της σχέσης μας επειδή είναι παράνομη όπως λες, δεν θέλουν να χωρίσει και να είναι μαζί μου γιατί φοβούνται πως είναι πια 32 και πρέπει να αποκατασταθεί με την κοπέλα που είναι τόσα χρόνια μαζί και ότι εγώ θα τον αφήσω. Γιαυτό είμαι τόσο χάλια, γιατί θέλω να της πει την αλήθεια γιατί δεν αντέχω άλλο

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Δεν εχει κανει το σημαντικοτερο να ξεκαθαρισει την κατασταση αλλα εχει κανει παρα πολλα βηματα, αυτο το αναγνωριζω. Εχει προβλημα υγειας σοβαρο και δεν ειναι καλα ψυχολογικα πηγαινει και σε ψυχολογο και μου λεει οτι θελει λιγο χρονο ακομα για να αντιμετωπισει αυτη τη κατασταση. Ότι ειναι 6 χρονια με την κοπελα, οτι οι οικογενειες γνωριζετε και οτι δεν του ειναι ευκολο και θελει λιγο χρονο ακομα. Τι εννοεις ακριβως που μοιαζουμε και που διαφερουμε? Καντο μου λιγο πιο συγκεκριμενο για να με βοηθησεις σε παρακαλω και σας ευχαριστω ολους που μπηκατε στον κοπο να μου απαντησετε.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Σας παρακαλώ βοηθήστε με

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Όχι δεν είναι εναντίον της σχέσης μας επειδή είναι παράνομη όπως λες, δεν θέλουν να χωρίσει και να είναι μαζί μου γιατί φοβούνται πως είναι πια 32 και πρέπει να αποκατασταθεί με την κοπέλα που είναι τόσα χρόνια μαζί και ότι εγώ θα τον αφήσω. Γιαυτό είμαι τόσο χάλια, γιατί θέλω να της πει την αλήθεια γιατί δεν αντέχω άλλο

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    21
    Ήταν να αρραβωνιαστεί, αλλά εμφανίστηκα εγώ και χάλασε ο αρραβώνας... όταν χωρίσαμε μετά από κάποιους μήνες αρραβωνιάστηκε! Μετά από ένα χρόνο αφού παρακολουθούσε τα πάντα για τη ζωή μου και τα ήξερε όλα επέστρεψε μετανιωμένος λέγοντάς μου ότι θέλει χρόνο και τον αρραβώνα τον έκανε από αντίδραση.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Τι είναι η αγάπη?Ολοι τον αντιλαμβάνονται το ίδιο?Καθενας αγαπάει διαφορετικα?
    By anemos_thir_13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 12-07-2010, 22:34
  2. Με αγαπάει πραγμαικά ή με κοροϊδεύεϊ?
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 16-04-2008, 20:49

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •