Εργασία-ανεργία εντείνει την κατάθλιψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376

    Unhappy Εργασία-ανεργία εντείνει την κατάθλιψη

    Που θα βρω δουλειά

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Καλή ερώτηση και απασχολεί μόνο 1000000 Έλληνες... με ανιούσα τάση...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Αν ακούσατε και είναι και αλήθεια αυξήθηκαν και οι αυτοκτονίες και καλά άντε εμείς μπορεί τελικά να είμαστε και τυχεροί που πάθαμε ότι πάθαμε και παλεύουμε κάποια χρόνια, η κατάθλιψη εξελίσσεται σε αρρώστια του αιώνα και θα φέρει θνησιμότητα στο ανθρώπινο είδος αλλά...προσωπικά δε με φτάνουν όλα όσα έχω αλλά το ότι δεν έχω και δουλειά με τρελλαίνει

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ενω αν ειχες δουλεια αλλα δε σε πληρωναν, θα ησουν οκ νιωθωντας πως κουραζεσαι τζαμπα. ειδικα αν σχολαγες και δεν ειχες που να πας γιατι σου ειχαν παρει το σπιτι. οι αυτοκτονιες οντως ανεβηκαν 40%. στο τελος προβλεπω να εχουν παρει ολων τα σπιτια, να μην εχουμε μια, και να μενουμε σε νοσοκομεια και γηπεδα, λες και βρισκομαστε υπο κατοχη και γινεται πολεμος. που ουσιαστικα βρισκομαστε, αλλα οχι οπως ακριβως την ξερουμε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Quote Originally Posted by emy View Post
    προσωπικά δε με φτάνουν όλα όσα έχω αλλά το ότι δεν έχω και δουλειά με τρελλαίνει
    Από 'κει ξεκινάνε κι όλα τα υπόλοιπα, από το να μην υπάρχουν λεφτά... χωρίς να κερδίζουμε χρήματα, δεν μπορούμε να ζήσουμε με αξιοπρέπεια. Και ανάπηροι να ήμασταν, αν παίρναμε τη σχετική σύνταξη, δε θα νιώθαμε κατάθλιψη και μια χαρά θα τα παλεύαμε τα προσωπικά μας... Ας ελπίσουμε ότι θα βρούνε πετρέλαιο και θα γίνει το ΜΠΑΜ! Εγώ αυτό περιμένω... Το ΜΠΑΜ!!!!!!!!

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    55
    http://2.bp.blogspot.com/_WLQ-Ls_HM9...0/ELLADA~1.JPG


    ...αντε και καλη μας δυναμη...
    ...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Αν την εντείνει λέει; κι εγώ αυτό απορρω που θα βρω δουλειά αν έχεις τη δουλειά σου και τα λεφτά σου είσαι ελεύθερος αλλά...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    νομιζεις πως αμα εχεις δουλεια και λεφτα εισαι ελευθερος. τοτε εισαι και παλι σκλαβωμενος απο αυτον που σε πληρωνει σε μια δουλεια που δεν ειναι σιγουρη! ακους τα σταυριλικια σου απο τον καθε μπασταρδο εργοδοτη που θεωρει πως ειδικα τωρα τον εχεις αναγκη κ βγαζει πανω sου καθε λογης βιτσια και σαδισμους. ετσι επειδη μπορει!

    εγω παντως μια στο τοσο φτυνω στον καφε , οχι οτι αλλαζει κατι αλλα με αυτη τη παιδιαστικη πραξη παιρνω μια μικρη ικανοποιηση οταν τον ακουω να τον ρουφαει (τον καφε)

    παιδια, στηνε λλαδα σμρ εχεις δεν εχεις δουλεια ειναι το ιδιο κ το αυτο. κ παλι δεν σου φτανουν και παλι δεν εισαι ασφαλης και παλι δεν εισαι σιγουρος και παλι εχεις καταθλιψη κλπ κλπ. ειναι ενας αγωνας δρομου η ζωη πλεον κ μερικες φορες γι αυτο κ μονο θελω να φουνταρω επειδη αυτο θα το ζω για τα υπολοιπα 40 χρονια αν ειμαι τυχερη κ πρεπει να λεω και ευχαριστω απο πανω
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    salonica
    Posts
    1,049
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    ...παιδια, στηνε λλαδα σμρ εχεις δεν εχεις δουλεια ειναι το ιδιο κ το αυτο. κ παλι δεν σου φτανουν και παλι δεν εισαι ασφαλης και παλι δεν εισαι σιγουρος και παλι εχεις καταθλιψη κλπ κλπ. ειναι ενας αγωνας δρομου η ζωη πλεον κ μερικες φορες γι αυτο κ μονο θελω να φουνταρω επειδη αυτο θα το ζω για τα υπολοιπα 40 χρονια αν ειμαι τυχερη κ πρεπει να λεω και ευχαριστω απο πανω
    Έχεις απόλυτο δίκιο!
    Όλοι μας είμαστε εντελώς ακαλλιέργητοι, καί τα αφεντικά και οι συνάδερφοι.
    Ακόμη και μετά, που θα βγούμε στο καφέ το ίδιο είναι οι περισσότεροι.
    Οι νορμάλ, όσοι δλδ θα μας σεβαστούν, σπανίζουν και οφείλουμε εμείς μόνοι μας να ψάξουμε να τους βρούμε δίχως να στεναχωριόμαστε γιά όσα-όσους μέχρι τώρα μας έτυχαν. Κανείς τους δέν φοράει ταμπέλα. Όταν συναντήσουμε αυτό που πραγματικά έχουμε ανάγκη τα υπόλοιπα γίνονται πιό υποφερτά.
    διαρκής αναθεώρηση ________________________________________ Β α σ ί λ η ς

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εχει σημασια ποιος ειναι καλλιεργημενος? σκατα εχουμε γινει ολοι. δεν πα να χεις 5 πτυχια και 3 διδακτορικα και τι αλλο, οσο πιο πολλα τοσο ποιο πολλα λεφτα πρεπει να παιρνεις οποτε δεν σε προτιμανε και επισης ουτε σε καφετερια δεν σε παιρνουν πια.
    I m a Good Person With Bad Attitude

Similar Threads

  1. Ανεργία
    By Kat711 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 24-04-2013, 17:03
  2. Ανεργια
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 23-04-2011, 22:25
  3. ανεργια
    By mstrouf in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 17-11-2010, 23:45
  4. ανεργία
    By sunbeam in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 04-11-2008, 16:56
  5. ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    By kely28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 121
    Last Post: 06-06-2008, 16:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •