Οριακή προσωπικότητα - Page 49
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 49 of 51 FirstFirst ... 394748495051 LastLast
Results 721 to 735 of 759
  1. #721
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Άκου να δεις πως νομίζω ότι έχει το έργο γίνονται στη ζωή τους κάποια πραγμάτα από κουφά μέχρι ότι βάλει ο νους σου και κλαταρουν κι αντί να το παλέψουν πάνε στο γιατρό ο γιατρός δίνει φάρμακα γιά τα συμπτώματα σε εκείνο το σημείο αν κανεισ διατροφή κ γυμναστική περνάει ο γιατρός όμως δεν είναι μαλακασ δεν το λέει γτ θα του φύγουν κι έρχεται ο ψυχολόγος ο οποίος το τι τους λέει για να τους κρατήσει άστο κι έτσι δε φταίνε κι αυτοί γενικά δε φταίνε οι γιατροί γτ άμα τους πουν την αλήθεια θα φύγουν κ δε φταίνε κι οι ασθενείς γτ έτσι τους εκμεταλλεύονται κοινώς καλημέρα Ελλάδα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #722
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Άκου να δεις πως νομίζω ότι έχει το έργο γίνονται στη ζωή τους κάποια πραγμάτα από κουφά μέχρι ότι βάλει ο νους σου και κλαταρουν κι αντί να το παλέψουν πάνε στο γιατρό ο γιατρός δίνει φάρμακα γιά τα συμπτώματα σε εκείνο το σημείο αν κανεισ διατροφή κ γυμναστική περνάει ο γιατρός όμως δεν είναι μαλακασ δεν το λέει γτ θα του φύγουν κι έρχεται ο ψυχολόγος ο οποίος το τι τους λέει για να τους κρατήσει άστο κι έτσι δε φταίνε κι αυτοί γενικά δε φταίνε οι γιατροί γτ άμα τους πουν την αλήθεια θα φύγουν κ δε φταίνε κι οι ασθενείς γτ έτσι τους εκμεταλλεύονται κοινώς καλημέρα Ελλάδα
    να πω κι εγω τί νομιζω??
    οντως στη ζωη τους περνανε μεγαλες δυσκολιες και κλαταρει χαρακτηρας-ψυχολογια-διαθεση. Αλλα ειναι πολυυυυυυυυυυυυυυ εγωιστες για να το παραδεχθουν και να πανε σε ψυχιατρο, να αναγνωρισουν οτι ναι εχω θεμα και πρεπει να το παλαιψω για το καλο το δικο μου και των γυρω μου - εξαλλου παντα οι αλλοι φταινε, και αν κατι παει στραβα, ολα τυχερα ειναι...
    Κι οοοοοταν καποια στιγμη καταλαβουν τα λαθη τους, γιατι ως γνωστον το πληρωμα του χρονου ερχεται για ολους μας, δεν θα πουν ποτε ουπς εκανα λαθος, εφταιξα, την πατησα =>>> μονο σε κριση ακραιας ειλικρινειας αυτα, και ισως με το μαχαιρι του θανατου στο λαιμο, δηλαδη στα τελευταια τους.
    Παντα φταινε οι αλλοι
    αφου ηξερες, γιατι με ακουγες?
    τι ηθελες να παραστησεις? τον εξυπνο? κλπ κλπ κλπ


    Αν παραδεχονταν το ασπρο-μαυρο τους, και πηγαιναν σε γιατρο, θα επρεπε να δουλεψουν σοβαρα με τον εαυτο τους. Να κοιταξουν μεσα τους, και οχι να αναλωνονται στο πως να τραβανε την προσοχη των αλλων και να το παιζουν αθωα και ανυπερασπιστα θυματα. Εκαναν τη μακακια τους? να αναλαβουν την ευθυνη τους.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  3. #723
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    να πω κι εγω τί νομιζω??
    οντως στη ζωη τους περνανε μεγαλες δυσκολιες και κλαταρει χαρακτηρας-ψυχολογια-διαθεση. Αλλα ειναι πολυυυυυυυυυυυυυυ εγωιστες για να το παραδεχθουν και να πανε σε ψυχιατρο, να αναγνωρισουν οτι ναι εχω θεμα και πρεπει να το παλαιψω για το καλο το δικο μου και των γυρω μου - εξαλλου παντα οι αλλοι φταινε, και αν κατι παει στραβα, ολα τυχερα ειναι...
    Κι οοοοοταν καποια στιγμη καταλαβουν τα λαθη τους, γιατι ως γνωστον το πληρωμα του χρονου ερχεται για ολους μας, δεν θα πουν ποτε ουπς εκανα λαθος, εφταιξα, την πατησα =>>> μονο σε κριση ακραιας ειλικρινειας αυτα, και ισως με το μαχαιρι του θανατου στο λαιμο, δηλαδη στα τελευταια τους.
    Παντα φταινε οι αλλοι
    αφου ηξερες, γιατι με ακουγες?
    τι ηθελες να παραστησεις? τον εξυπνο? κλπ κλπ κλπ


    Αν παραδεχονταν το ασπρο-μαυρο τους, και πηγαιναν σε γιατρο, θα επρεπε να δουλεψουν σοβαρα με τον εαυτο τους. Να κοιταξουν μεσα τους, και οχι να αναλωνονται στο πως να τραβανε την προσοχη των αλλων και να το παιζουν αθωα και ανυπερασπιστα θυματα. Εκαναν τη μακακια τους? να αναλαβουν την ευθυνη τους.
    +1

    Να προσθεσω οτι στη λογικη του "για ολα φταινε οι αλλοι" εμπιπτουν και αυτοι που θα επισκευτουν ψυχοθεραπευτη ή/και ψυχιατρο για να τους λυσει μαγικα το προβλημα αλλα και αυτοι που θα χρησιμοποιησουν την ταμπελα της ασθενειας σαν δικαιολογια για προβληματα χαρακτηρα οπως η ζηλοφθονια, η μνησικακια και άλλα.

  4. #724
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Παντως στη γυναικα οριακη που ειχα εγω οφειλω να ομολογησω οτι εκανε μεγαλη προσπαθεια να βελτιωθει η καλύτερα να αυτοβελτιωθει, πολλα βιβλια, ψυχολογο ιερεα κτλ.
    Δε μπορω να τη θεωρησω σε καμια περιπτωση ακραια χωρις βρισιες η σωματικη επαφη αλλα και παλι ηταν τρομερα ψυχοφθορο, με ρουφηξε στην κυριολεξια. Μετα καπου με εβγαλε ενα βραδυ σε αυτο το φορουμ και καταλαβα τι γινοταν. Χωρισα εγω και παλι την ακουσα στερεοφωνικα μεχρι να εκλογικευσω την κατασταση μεσα μου.
    Καποια στιγμη επανηλθε και εφοσον ημουν βεβαιος οτι ερωτικα την ειχα σχεδον ξεπερασει και μου ειχε μεινει απλως μια συμπαθεια, μια λυπηση, ηρθα σε επαφη. Κρατησε περιπου εναμιση μηνα οπου προσπαθησα να της εξηγω live τα σφαλματα της, τις παραλογιες της, τις χειρηστικοτητες της κτλ. Γενικως απο την αρχη ημουν καλος, υποστηρικτικος μαζι της και μου ειχε εμπιστοσυνη. Ακουγε οτι της ελεγα και παραδεχτηκε οτι αυτη φταιει, απλα δε κατανοει γιατι το κανει. Με ευχαριστησε γιατι της φερθηκα με σεβασμο πραγμα που δεν το ειχε ξαναζησει και τη βοηθησα να δει τον εαυτο της με αλλη οπτικη.
    Τελος μου λεει δεν αξιζεις το κακο που πιθανον να σου κανω και δεν το θελω, θα φυγω θελω να μεινω μονη να τα σκεφτω ολα αυτα, αλλα προετοιμασου μου λεει γιατι καποια στιγμη θα σου ξαναερθω! Χαχα, δε μπορω να πω εχουν ωραιο χιουμορ παντως, παντα με εκανε και γελουσα.
    Περα απο την πλάκα πισω απο την διαταραχη υπαρχει ενας ανθρωπος που τον ζεις και η συγκεκριμενη ηταν ψυχαρα.

  5. #725
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Περα απο την πλάκα πισω απο την διαταραχη υπαρχει ενας ανθρωπος που τον ζεις και η συγκεκριμενη ηταν ψυχαρα.
    οντως, αληθεια!!!
    δεν εξηγειται λογικα....Ο ακραιος παραλογισμος που συμβαινει.....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  6. #726
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Άκου να δεις πως νομίζω ότι έχει το έργο γίνονται στη ζωή τους κάποια πραγμάτα από κουφά μέχρι ότι βάλει ο νους σου και κλαταρουν κι αντί να το παλέψουν πάνε στο γιατρό ο γιατρός δίνει φάρμακα γιά τα συμπτώματα σε εκείνο το σημείο αν κανεισ διατροφή κ γυμναστική περνάει ο γιατρός όμως δεν είναι μαλακασ δεν το λέει γτ θα του φύγουν κι έρχεται ο ψυχολόγος ο οποίος το τι τους λέει για να τους κρατήσει άστο κι έτσι δε φταίνε κι αυτοί γενικά δε φταίνε οι γιατροί γτ άμα τους πουν την αλήθεια θα φύγουν κ δε φταίνε κι οι ασθενείς γτ έτσι τους εκμεταλλεύονται κοινώς καλημέρα Ελλάδα
    Eσύ δηλαδή μας λες,γυμναστική vs ψυχοθεραπεία 1-0...
    Οκ...

  7. #727
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Χαλαρα ενα μηδεν για πολλουσ λογουσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #728
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Χαλαρα ενα μηδεν για πολλουσ λογουσ
    Άρα εσύ μας λες να μην κάνουμε ψυχοθεραπεία.

  9. #729
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Η ψυχοθεραπεια περαν του ενοσ χρονου ειναι αχρηστη για να καταφερεισ πραγματα πιο πολλα κερδιζεισ με την εμφανιση κ λιγο χιουμορ ετσι νομιζω εγω μετα τα τριαντα ολοι καμενοι ειμαστε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #730
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Για να καταφερεισ πραγματα παιζουν ρολο γνωσεισ που δεν στα λεει κανεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #731
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Eσύ δηλαδή μας λες,γυμναστική vs ψυχοθεραπεία 1-0...
    Οκ...
    Why εχει δικιο......
    επιτρεψε μου, no offence! είσαι παρα πολυ μικρός για να καταλαβεις τι εννοει...
    οταν φτασεις αισιως τα 35, θα το αντιληφθεις...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  12. #732
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Why εχει δικιο......
    επιτρεψε μου, no offence! είσαι παρα πολυ μικρός για να καταλαβεις τι εννοει...
    οταν φτασεις αισιως τα 35, θα το αντιληφθεις...
    Εγώ θεωρώ ότι χρειάζονται και τα 2...

  13. #733
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    1
    Γεια σας και από μένα παιδιά...Να κάνω μια ερώτηση?Υποφέρετε και από ημικρανίες αν πιεστείτε λίγο?Και αν δεν κουράσω κάποιον θα ήθελα να μου πει πως τα κατάφερνε στην εργασία του χωρίς φαρμακευτική αγωγή.

  14. #734
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    1
    απο ανθρωπο σε ανθρωπο διαφερει παντως την εχουν και χαζοι και εξυπνοι μορφωμενοι ειδικα στους αμορφωτους ειιναι για να χτυπας το κεφαλι σου στο τοιχο .εγω την ειχα απο παιδακι και εχω ζησει απαισιες καταστασεις.

  15. #735
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    την διαγνωση την εκανες μονος σου διαβαζοντας αυτο εδω η καποιο αλλο κειμενο, η ειχε παει σε γιατρο η κοπελα και ξερατε οτι πασχει απο κατι τετοιο?
    Remedy ... Ο Αλεξανδρος εχει δικιο απολυτο . Δυο σχεσεις δικες μου με οριακες προσωπικότητες εμαθα πολλα .
    Τα συμπτώματα ειναι ακρογωννιαία οπως λεει ο Αλεξ που δεν μπορεί παρα να ειναι έτσι .
    Οταν πληρεις τα 5 απο τα 9 υπαρχει διάγνωση και δεν ειναι απλα ενας ιδιότροπος χαρακτηρας

Page 49 of 51 FirstFirst ... 394748495051 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •