Οριακή προσωπικότητα - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 51 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 759
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ¨:):):):)

    κασσι μου.. ποσο παραξενοι και διαφορετικοι ειναι οι ανθρωποι.... εμεις οι καταθλιπτικοι ... συνηθιζουμε να νιωθουμε πως εμεις ημαστε οι \"λαθος\" σε αυτον τον κοσμο.. εκεινοι που ισωσ υπαρχουν κατα λαθοσ.... ισωσ να μην επρεπε να υπηρχαν..... θυμαμαι οταν ημουν κοντα στα 15 -16 μου... και ονειρευομουνα πωσ θα ηταν σε μερικα χρονια οπου θα βρισκοταν καποιοσ να με αγκαλιασει.. να με αγκαλιαζει.... (ποσο απιστευτο ειναι αυτο?....ενασ εφηβοσ να ονειρευεται κατι τοοοσο απλο)(να μην ειναι σιγουροσ αν του αξιζει...εφ οσον οι αλλοι δεν του το δινουν)
    ...θυμαμαι που την πρωτη φωρα που μου εδειξε καποιοσ αγαπη και ειδα πωσ υπαρχει αυτη η επιστροφη συναισθηματων ........
    πως υπαρχει βρε παιδι μου και αυτη η εκδοχη.....χωρισ να το ζητησω αλλα επειδη το ηθελε εκεινοσ..... θυμαμαι πωσ ενιωθα λεσ και ειχε συμβει θαυμα.... ηταν απιστευτο για μενα που καποιοσ μου εδειξε συναισθηματα και προσοχη.....

    ειναι τοοσο παραξενο που ημαστε ολοι τοοσο διαφορετικοι... τοσο υπεροχο ..και τοσο δεν ξερω... χμ... τοσο απιστευτο....:):)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    εγω ειμαι υδροχοοσ με τοξοτη.. λεει ειμαι ατομο το οποιο δεν θελει ποτε να παντρευτει.... η αληθεια βεβαια ειναι και ηταν απο παντα πως ηθελα παντα γαμο...και εκανα σταθερεσ σχεσεισ.. οποτε ... αλλα νταλων...χεχε
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332
    θα συμφωνήσω με την Ιωάννα ότι μερικά άτομα ,ευτυχώς λίγα,παλαιότερα ήταν περισσότερα μπαίνουν και λένε ότι δεν πάσχουν από τιποτα και περιορίζονται σε ευχές και να΄χαμε να λέγαμε!!μάλιστα είχα έρθει σε ανιπαράθεση με μερικούς από αυτούς!Υποτίθεται ότι αυτη την ιστοσελίδα την επισκέπτονται κυρίως άτομα που άμεσα ή έμμεσα πασχουν από κάποιο ψυχικό νόσημα!

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    μην ξεχναμε ομως πως δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι τοσο γεναιοι και τοσο συνηδιτοποιημενοι οσο εμεισ....
    ..καποια ατομα χριαζονται πολυ περισσοτερο χρονο για να καταλαβουν την οποιαδηποτε προβληματικη τουσ κατασταση..αν αυτη υπαρχει... και καποιοι αλλοι δεν εχουν το θαρροσ να την αντιμετοπισουν καταφατσα... αλλοι δεν ειναι σωστα πληροφορημενοι .. αλλοι δεν εχουν καν πληροφοριες....και δεν ψαχνονται... ενω αλλοι απλα βρισκονται ακομη σε πρωτα σταδια....
    ....λεω εγω....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Την εχω δει 3 φορες...καταπληκτικη η Angelina:)
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    263
    ασχετο αλλα σε ενα αλλο φορουμ ειχα διαβασει οτι η aggelina jolie εχει δηλωσει οτι υποφερει απο διπολικη διαταραχη.ξερετε αν οντως παιζει κατι τετοιο?

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ναι;Εγώ ξέρω ότι ο πατέρας της είχε κάνει δήλωση να βοηθήσουνε την κόρη του γιατί έχει ανάγκη ψυχιατρικής βοήθειας.Αυτή τότε τον μίσησε και δεν του ξαναμίλησε για καιρό.Εγώ την είχα κόψει για οριακή.Θα της ταίριαζε λίγο αυτό.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    οριακη την κοβω κι εγω....καλε αυτη ειχε λεει συλλογη με ηλεκτρικες καρεκλεσ θανατοπινητων στο σπιτι τησ....
    ...χεχε....εγω εχω πιο ανωδινη συλογη συλλεγω αλατοπιπερα....χεχεχε

    υ.γ.....σορρυ βρε παιδια που ειμαι τοσο ανορθoγραφη αλλα 1τον ειμαι αριστεροχερη και το εχουμε αυτο και 2ρον παντα συγκεντρονομουν στο τι εγραφα και οχι στο πωσ το εγραφα...:P:P
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Και πάλι διάβασα αποσμασματικά. Kassi κορίτσι μου, στα παπάρια μου. Συντονίσου. Για το κοντός και χοντρός που λες, κάν\'το ακριβώς αντίθετο. Θα σας ήταν ευκολότερο αν ήταν έτσι και σας είναι απείρως δυσκολότερο όταν δεν είναι.
    Ξέρεις εγώ τι έχω περάσει για να κρίνεις εαυτόν πιο άρρωστη;
    Δεν το βλέπω έτσι. Το βλέπω ποιός πληγώνει. Κι εκεί δεν έχετε συναγωνισμό. Και γιατί να μην πω αυτό που έχω ζήσει; Για να μη σε θίξω; Ούτε που σε ξέρω, ούτε που με ξέρεις.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Ένα θα προσθέσω. Εσύ το ξέρεις. Το είχα ξαναπεί αλλά δεν εισακούσθη. Δεν είσαι πια αυτό. Κι αντί να υπερασπίζεσε κάτι το νοσηρό γιατί φοβάσε την ευθύνη της προσπάθειας για αλλαγή καλύτερα να αγκαλιάσεις την τελευταία. Δεν σε μειώνει, σε εξυψώνει. Αυτά από μένα. Δεν σε συγκρίνω ούτε με τη προηγούμενη μου σχέση ούτε με την πρόσφατη μου ούτε με τη φίλη μου. Αλλά σε ξέρω και πλέον απλά φεύγω.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by kassi_21

    Όπως είναι και η Άηλιν Γουόρνος.Ταυτίστηκα τόσο πολύ με τις σκέψεις της....Και έμαθα ότι ήταν οριακή και λέω αυτό είναι βρε!!!!


    ποια ειναι αυτη κασσι μου?

    Adzik εγώ σκεφτόμουν απλά μήπως έχεις κάποια μορφή δυσλεξίας....Το έχεις ψάξει;Θα μπορούσε αυτό να δικαιολογεί την ανορθογραφία σου....Οπότε μην καίγεσαι.

    ...σχεδον ολοι οι αριστεροχειρες εχουν καποια μορφη δισλεξιασ και καποιεσ εξτρα ικαννοτητεσ..φταιει που χρησιμοποιουμε περισσοτερο το δεξι ημισφαιριο του εγκεφαλου μασ.....

    το αριστερο που εχει να κανει και με την ορθογραφια δεν το κατεχουμε και τοσο χεχε...

    Εγώ και ανορθόγραφο το κείμενο όντας το αντιλαμβάνομαι.Στα ποιήματά σου κολλάω...ΧΕΧΕ!

    ...τα ποιηματα γενικα νομιζω λογο του οτι εκφραζουν σκεψεισ του ατομου.. συχνα ειναι δυσκολοευνοητα....

    Δεν έχω διαβάσει για διπολική αλλά όλη αυτή η προσκόλληση που είχε δείξει για τον κάποτε σύντροφό της και κάτι περίεργα τατού με το όνομα του συντρόφου και πράξεις αδελφοποίησης μου κάνουν λίγο οριακό....Εξιδανίκευση!!!Μετ� � όταν χωρίσανε δεν θα το πήρε ήρεμα....Μήπως τότε αγόρασε τις καρέκλες θανατοποινητών;Να μην κουραστεί να πάει ως τις φυλακές,να την έχει έτοιμη την ηλεκτρική;Χαχαχαχαχα!!!Καλέ όχι λέει,να μου κάνουν μασάζ με παλμικές δονήσεις τις ήθελα...


    λολ.....:p:P

    ..αχ κασσι...χεχε...

    Ακόμα τέτοια βίτσια δεν τα έχω.Αχ θα θρηνήσει ο μέλλων σύντροφός μου...Πρέπει οπωσδήποτε να είναι πιο δυναμικός χαρακτήρας από εμένα γιατί αν είναι τίποτα βουτυρομπεμπές δεν θα αντέξει.Θα τον τρελάνω!!!!!!



    ...και ποιοσ αντεχει τουσ βουτυρομπεμπεδεσ???? ουτε οι ιδιοι... ειμαι σιγουρη....

    ο αντρασ πρεπει να ειναι στοργικοσ και τρυφεροσ αλλα πρεπει να ειναι ανδρασ...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Ωραία χαίρομαι που τα βρήκαμε. Τώρα δεν ξέρω αν έχω βάλει εγώ το χεράκι μου και τα ταυτίζεις όλα με οριακές συμπεριφορές. Ίσως και \'γω, για να κάνω την αυτοκριτική μου, να μην μπορώ ακόμα να λειτουργήσω καλά χωρίς έντονες συναισθηματικές φορτίσεις. Γι\' αυτό και σαν μαγνήτης με τραβάνε και τραβάω τέτοιες κοπέλες. Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα αν δεν υπήρχε αυτή η εγκατάλειψη. Αλλά ίσως την προκαλώ και \'γω. Το να μου που ότι με έχουν ερωτευτεί δεν μου κάνει αίσθηση πια. Το θεωρώ δεδομένο και άνευ ουσίας αφού ξέρω το τέλος. Τώρα που το σκέφτομαι μήπως μπλέκω εκεί επειδή ξέρω στα σίγουρα ότι δεν θα με νοιάξει αν σπάσει κάτι; Κι είναι πολύ εύκολο να το καταφέρω (υπάρχει η προδιάθεση από την άλλη πλευρά).
    Περνάω φάση! Το ξέρω. Αυτή είναι η φάση μου των δυνατών συναισθημάτων και τελικά, ότι θες το έχεις σ\' αυτή τη ζωή. Δεν είμαι και σίγουρος αν ήταν \"οριακές\". Όπως είπε κι ένας συμφορουμίτης, ειδικός είσαι; Δεν είμαι. Απλά όλα κλικάρουν για \'κει.
    Εν πάση περιπτώσει και για να μην μακρυγορούμε επί του πρακταίου σημασία δεν έχει να αγκαλιάσουμε κάτι που νομίζουμε ότι είμαστε αφού αυτό μας κρατάει πίσω. Αλλά να βρούμε τα αδύναμα στοιχεία μας και να τα αλλάξουμε. Το να τα βγάζουμε ο ένας στον άλλο είναι προσωρινή λύση.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Άλεξ ο τρόπος σου πείραξε και όχι τόσο αυτό που είπες;)
    γιατί για μένα είναι σωστά αυτά που λες

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by kassi_21
    Ρε Adzik,σόρυ δεν ήθελα να σε θίξω κουκλίτσα μου.Από το περισσό ενδιαφέρον μου ρώτησα και την περιέργειά μου καθώς έχω μια συμμαθήτρια δυσλεκτική και συνέχεια κλαίει γιατί δεν καταλαβαίνει κάποια πράγματα.Προσπάθησα να μπω στις σκέψεις σου αλλά δεν μπόρεσα πολύ..δεν είναι δικό σου θέμα.




    καλε νο νο προμπλεμ..... κασσι μου... δεν θυγομαι ευκολα εγω...αρκει να μην με λεσ \"ρε\" γιατι απλα δεν μου αρεσει.. απο κει και περα το ξερεισ πωσ σε συμπαθω τρελοκοριτσο.....:):):):)



    Μάλλον δικό μου.Λοιπόν η Άηλιν Γουόρνος ήταν μια κατά συρροήν δολοφόνος.(Εγώ και πολύ κατά συρροήν δεν την είδα.Μόνο 7 έφαγε.Τι να πούμε και για άλλους;Λολ..)Καταδικάστηκε νομίζω 2 χρόνια μετά την φυλάκισή της(Νομίζω 2 μπορεί να είναι και παραπάνω) σε θανατική ποινή.Ηλεκτρική καρέκλα κι έτσι.(Βλ.Αντζελίνα).Η γυναίκα έζησε πολύ άσχημα.Στα 13 της την πέταξαν έξω απ\'το σπίτι και για να βγάλει λεφτά έγινε *****.Νομίζω στα 8 της κάποιος την βίασε.Δε θυμάμαι ποιος.Και έφτασε σε μία καμπή όπου ήθελε να αυτοκτονήσει,απογοητευμέν� � από τον τότε άντρα της.Γνωρίζει μία λεσβία και κάνουν σχέση,ο Θεός να την κάνει.Η λεσβία δε,την έχει του χεριού της συναισθηματικά.Φεύγει από τον πατέρα της(η λεσβία) ο οποίος την έχει του φτυσιματού λόγω προτιμήσεων(καταπιεσμένη η λεσβία) και πάει να ζήσει το μεγαλείο που της υπόσχεται η Αηλίν.Από εκεί και πέρα τα περιμένει όλα από την Αηλίν.Αυτή αναρωτιόμουν δεν είχε κουλά να πάει να δουλέψει;Τέλος πάντων,ένας πελάτης της Αηλίν ήταν λίγο εκτός,την αλυσόδεσε και ετοιμαζόταν να την σκοτώσει.Τον καθάρισε όμως αυτή.Από εκεί πήρε η Αηλίν το κολάι και σου λέει αφού καθάρισα τον ένα πάμε γι\' άλλα.Δύο περιπτώσεις αφήνει το έργο \"The Monster\"-η βιογραφία της,να φανεί ότι ο άλλος πήγε υπέρ πίστεως.Η πρώτη δολοφονία αλλά και η δολοφονία ενός πελάτη της που της έλεγε ότι γουστάρει να τον αποκαλούν μπαμπά όταν το κάνει.Της στρίβει της δικιάς σου,θυμάται τον βιασμό της στα 8 και τον καθαρίζει χωρίς τύψεις...Τους υπόλοιπους τους σκότωσε μάλλον για βιοποριστικούς λόγους.Η αστυνομία βρίσκει τα ίχνη της,δημοσιεύει φωτογραφίες αυτής και της λεσβίας και ενώ η Αηλίν πάει νομίζω να παραδοθεί η λεσβία την γλιτώνει και πάει και της στήνει ενέδρα μαζί με την αστυνομία και από εκεί που η Αηλίν είχε απλά κρατηθεί για μια μικρή ανάκριση την χώνει πιο βαθειά το τελευταίο άτομο στο οποίο είχε πιστέψει για αγάπη.Τα σχόλια για την καταδίκη της ήταν αμφιλεγόμενα....Η ταινία ονομάζεται \"the monster\" και πρωταγωνιστεί η Σαρλίζ Θερόν.......
    α

    αααα...οκ....παντωσ γελασα πολυ ετσι που τα λεσ...θενκσ μικρο μου....

    φιλια...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Page 4 of 51 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •