Δε μπορω να ξεπερασω το παρελθον του. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 68
  1. #16
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Persefoni78 hi. Λοιπόν αν θες τη δική μου γνώμη, δεν υπάρχει άντρας που να μη θέλει σεξ. Άρα, ή έχει πρόβλημα, Ή σε απατάει. Πως μπορείς να ξέρεις ότι δεν; Εμένα επειδή θες τη γνώμη μου, θα με πείραζε πολύ να έχει τέτοιο παρελθόν το αγόρι μου, και πόσο μάλλον να μου το επιδείκνυε για να με κάνει να νιώσω άσχημα. Δεν μπορώ να καταλάβω που είναι τα καλά σε αυτή τη σχέση και δεν τρέχεις να φύγεις μακρυά της........Σαν αδελφό σου τον θέλεις; Όχι; Άρα;
    Και ομως τελικα υπαρχουν αντρες που δεν τρελενονται για σεξ και γω ειμαι περιπτωσαρα γιατι ειχα εναν τετοιο και παλια!!! Δε με απαταει και το ξερω σιγουρα.
    Δεν το επιδεικνυε για να νιωσω ασχημα. Πραγματικα εχω σκεφτει χιλιαδες φορες να την κοπανησω αλλα δεν βρισκω το κουραγιο. Ειναι και αλλα πραγματα που μας κρατανε μαζι και τον χρειαζομαι και τον αγαπαω. Αλλα η αληθεια ειναι οτι το προβλημα εχει φερει μεγαλη αποξενωση πλεον και συνεχη θυμο που σε λιγο θα μας χωρισει. Θα γινουμε εχθροι.Φοβαμαι μην αρρωστησω απο την δυστυχια και σωματικα. Ναι του το πα οτι αδελφο εχω,δεν θελω αλλον.

  2. #17
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    Περσεφονη με τα καινουργια δεδομενα που δινεις αλλαζουν τα πραγματα.....φυσικα επιμενω οτι το παρελθον του δεν πρεπει να σε απασχολει,αλλα ολα αυτα που γραφεις για το τωρα ειναι πολλα για να τα αντεξει μια γυναικα......κι ο θυμος ειναι δικαιολογημενος,στο κατω κατω εχεις και συ μια ζωη που πρεπει να την ζησεις....
    Συμφωνω σε αυτο που ειπες στο παραπανω μυνημα. Το σκεφτηκα πολλες φορες οτι απο ολες αυτες τελικα διαλεξε εμενα γιατι σιγουρα με βρηκε ξεχωριστη. Και αυτος αυτο μου λεει. Αλλα ειναι ζορι να σκεφτεσαι οτι αυτο το εργαλειο το χει βαλει σε τοσα ..... Και εχει φιλησει και εχει ακουμπησει τοσες πολλες. Για μενα το σεξ ειναι κατι ξεχωριστο. Δεν το κανουμε με ολους απλα για πλακα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Kαταρχας καλη μου δεν εχεις τπτ να ζηλεψεις.

    Κατα δευτερον η ποσοτητα συνηθως δεν παει με την ποιοτητα.

    Κατα τριτον η χημεια καθε ζευγαριου ειναι διαφορετικη.

    Και επεκτεινομαι: Επειδη εχω φιλικο κυκλο αντρων, διατηρω φιλικες σχεσεις με πρωην, και εχω γνωρισει και μερικους αντρες, εχω διαπιστωσει σε καποιες περιπτωσεις, οτι ναι μεν μερικοι κανανε σεξ ευκολα, αυθορμητα, με πολλες και διαφορετικες, αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειχαν και παθος και χημεια και περασανε ουαου και οι δυο. Μερικες φορες οι αντρες το κανουν απλα για να το κανουν, ή ακομα και για να πουν οτι το εκαναν. Οχι μονο εγω, αλλα πολλοι υποστηριζουν οτι μαθαινει κανεις να κανει καλο σεξ μεσα σε μια (μακροχρονια) σχεση με ερωτα και συναισθηματα, γνωριζοντας τον συντροφο του και τα σωματα τους και τις προτιμησεις τους.
    Το οτι πηγαινε λοιπον με πολλες και εχει εμπειρια δε σημαινει απαραιτητα οτι ειναι ο τελειος εραστης.. Δευτερον, δε σημαινει οτι δε μπορει να παθει ενα ψυχολογικο, να πεσουν οι ορμες του, να περασει ακταθλιψη και να μη θελει σεξ. Τριτον, δε σημαινει οτι τωρα δε μπορει να μεινει σε μια μακροχρονια μονογαμικη σχεση η οποια δεν παει καλα γενικα, αλλα και ερωτικα. ΕΙδικα αν εσυ γκρινιαζεις και το απαιτεις και μουρμουρας, η διαθεση για σεξ μαντεψε τι κανει? Φτεραααααα!!!
    Τελος, οι ρωσιδες μπορει να ηταν ευκολες και ομορφες, αλλα ισως, τουλαχιστον αυτες οι συγκεκριμενες που γνωριζε στον κυκλο του, να μη μπορουν ή και να μη θελουν να καλυψουν συναισθηματικα εναν αντρα για να μπει σε μια σχεση. Και βασικα το να ειναι ομορφος ο αλλος και ευκολος δεν κανει και το σεξ καλο, ουτε τη σχεση. ΟΠοτε τι να ζηλεψεις?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by persefoni78 View Post
    Ναι εχεις δικιο. Αλλα οσες φορες προσπαθησα να βελτιωθει η κατασταση, ολα χαλανε και μενα παλι το μυαλο αθελα μου παει στο παρελθον. Απελπιστηκα να προσπαθω. Ξερω οτι χρειαζομαστε ειδικο. Το χω σκεφτει γιατι τα πραγματα ειναι πραγματικα τραγικα και η ζωη μου κολαση. Αλλα δε θα παει. Και στοιχιζουν και πανακριβα δυστυχως.
    Κοριτσάκι μου το γεγονός ότι εκείνος δεν θέλει ν' αντιμετωπίσει μια προβληματική καταστάση,
    δεν σημαίνει, ότι πριν αποφασίσεις να το τελειώνεις μαζί του, δεν μπορείς εσύ μόνη σου αρχικά,
    να ζητήσεις βοήθεια.. Η αλλαγή που θα δει σε σένα κι αν σ' αγαπάει όπως λες θα τον επηρεάσει σίγουρα..

    Επιμένω ότι το γεγονός να σκέφτεσαι ακόμα το τι έκανε σεξουαλικά πριν χρόνια μ' άλλες.. κι αφού
    ο ίδιος δεν αναφέρεται πλέον.., δείχνει ότι θες ν' αποφύγεις την δυσάρεστη πραγματικότητα που βιώνεις
    σήμερα και που αυτή ουσιαστικά θάπρεπε να σ' απασχολεί! Ζήτα βοήθεια!!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Περσεφονη,πρεπει να καταλαβεις πως δεν βλεπουν ολοι οι ανθρωποι το σεξ με τον ιδιο τροπο...και για να μιλησουμε συγκεκριμμενα γαι τους ανδρες λιγοι ειναι εκεινοι που το συνδεουν με το συναισθημα...οι πιο πολυ το βλεπουν σαν μια απλη σωματικη αναγκη...και σιγουρα ειδικα οι αντρες ξερουν να το διαφοροποιουν απο το συναισθημα ,αλλα οταν βρουν μια γυναικα οπως λεει και η λιλιουμ που μπορουν να κανουν και σεξ και να ειναι ερωτευμενοι ειναι το καλυτερο τους κι ειναι εντελως διαφορετικο απο τις περιστασιακες σχεσεις που ο λογος υπαρξης τους ηταν μονο το σεξ.

  6. #21
    Κοριτσια θα σας πω και το πιο τραγικο για μενα και μην γελασετε. Παλια ειχα φτασει σε σημειο απο την χαμηλη αυτοεκτιμηση και την σκεψη οτι παει μαζι μου με το ζορι, οταν καμμια φορα το καναμε, σκεφτομουν οτι ειμαι μια απο κεινες τις ρωσσιδες που μου περιεγραφε. Δεν ημουνα εγω εκει μαζι του. Στο μυαλο μου ημουνα μια αλλη που ισως εκεινος θα γουσταρε περισσοτερο και δεν θα το κανανε με φασαριες. Και του λεγα να με σκεφτει ετσι. Και θυμωνε. Αλλα εγω ετσι ενιωθα. Και οταν ημουν μονη και σκεφτομουν το σεξ, αντι να σκεφτομαι οτι το κανω εγω μαζι του, σκεφτομουν αυτον με αλλες. Εγω δεν υπηρχα ουτε στις φαντασιωσεις μου.:( Αν δεν ειχαμε ολα αυτα τα σεξουαλικα προβληματα, νομιζω οτι δε θα με πειραζε το παρελθον του. Η ελλειψη με εκανε να ζηλευω. Γιατι ολο σκεφτομαι τι παραπανω εχουν αυτες. Και για σκεφτητε? Ποσοι ελληνες τρελενονται για ρωσσιδες? Τι ακουμε καθε μερα για ελληνες που ξετρελενονται με αλλοδαπες? Τις αντιπαθω φοβερα. Στην τηλεοραση να δω καμμια και νευριαζω!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    κοριτσακι μου,προσπαθησε να το ξεπερασεις αυτο με τις αλλοδαπες,το καταλαβαινω αλλα δεν φαινεται να ειναι αυτες το προβλημα στην σχεση σας.....αλλωστε κι αυτες οι κακομοιρες δεν ειναι για να τις ζηλευεις...χαραμιζουν τα νιατα και την ομορφια τους με τον καθενα για τα λεφτα....μεχρι και με παππουδες...δεν υπαρχει κατι να ζηλεψεις σε αυτο.
    Το θεμα ειναι τι γινεται στην δικη σου σχεση....κι αποτι καταλαβαινω τραβας χοντρα ζορια.....φυσικο ειναι να εχουν σπασει τα νευρα σου....πρεπει να τον πεισεις να δει καποιο ειδικο γιατι αυτη η συμπεριφορα δεν ειναι υγιης και στο τελος σε βλεπω να φευγεις τρεχοντας......

  8. #23
    περς...εγώ θα στο πάω αλλού...:)
    Μήπως τόσα χρόνια στη ρωσία είχε μπει στη νοοτροπία ότι εκει μπορεί να εκφράζεται σεξουαλικά χωρίς να μπερδεύεται σε σχέση και υποχρεώσεις και "έμαθε" να τα διαχωρίζει αυτά τα δύο στο κεφάλι του?
    Μήπως γνωρίζοντας μια κοπέλα συντηρητική όπως είπες ότι είσαι σε καταχώρησε έτσι στο μυαλό του?
    Μήπως δεν κατάφερε να εκφραστεί στην αρχή της σχέσης σας ελεύθερα σεξουαλικά και δεν του βγήκε μαζί σου, ακριβώς γιατί σε είχε διαχωρίσει μέσα του από τις προηγούμενες? Μήπως τον "έκοψες" στο να εκφραστεί ελεύθερα σε αυτό το κομμάτι και να λειτουργήσει όπως πριν?

  9. #24
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Kαταρχας καλη μου δεν εχεις τπτ να ζηλεψεις.

    Κατα δευτερον η ποσοτητα συνηθως δεν παει με την ποιοτητα.

    Κατα τριτον η χημεια καθε ζευγαριου ειναι διαφορετικη.

    Και επεκτεινομαι: Επειδη εχω φιλικο κυκλο αντρων, διατηρω φιλικες σχεσεις με πρωην, και εχω γνωρισει και μερικους αντρες, εχω διαπιστωσει σε καποιες περιπτωσεις, οτι ναι μεν μερικοι κανανε σεξ ευκολα, αυθορμητα, με πολλες και διαφορετικες, αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειχαν και παθος και χημεια και περασανε ουαου και οι δυο. Μερικες φορες οι αντρες το κανουν απλα για να το κανουν, ή ακομα και για να πουν οτι το εκαναν. Οχι μονο εγω, αλλα πολλοι υποστηριζουν οτι μαθαινει κανεις να κανει καλο σεξ μεσα σε μια (μακροχρονια) σχεση με ερωτα και συναισθηματα, γνωριζοντας τον συντροφο του και τα σωματα τους και τις προτιμησεις τους.
    Το οτι πηγαινε λοιπον με πολλες και εχει εμπειρια δε σημαινει απαραιτητα οτι ειναι ο τελειος εραστης.. Δευτερον, δε σημαινει οτι δε μπορει να παθει ενα ψυχολογικο, να πεσουν οι ορμες του, να περασει ακταθλιψη και να μη θελει σεξ. Τριτον, δε σημαινει οτι τωρα δε μπορει να μεινει σε μια μακροχρονια μονογαμικη σχεση η οποια δεν παει καλα γενικα, αλλα και ερωτικα. ΕΙδικα αν εσυ γκρινιαζεις και το απαιτεις και μουρμουρας, η διαθεση για σεξ μαντεψε τι κανει? Φτεραααααα!!!
    Τελος, οι ρωσιδες μπορει να ηταν ευκολες και ομορφες, αλλα ισως, τουλαχιστον αυτες οι συγκεκριμενες που γνωριζε στον κυκλο του, να μη μπορουν ή και να μη θελουν να καλυψουν συναισθηματικα εναν αντρα για να μπει σε μια σχεση. Και βασικα το να ειναι ομορφος ο αλλος και ευκολος δεν κανει και το σεξ καλο, ουτε τη σχεση. ΟΠοτε τι να ζηλεψεις?
    Συμφωνω σε ολα οσα λες!!! Τα χω σκεφτει και εγω και πολλα απο οσα λες μου τα χει πει και ο ιδιος. πχ. Ναι η μουρμουρα μου τον χαλαει πολυ. Αλλα με αναγκαζει. Ναι δεν εκανε σχεση με ρωσιδα γιατι απο οσα μου ειπε δεν καναν για σχεση αλλα μονο για σεξ. Ναι πολλες φορες εφυγε με κοπελα απο το μπαρ για να φανει στους αλλους.
    Δε μπορω να πω οτι εχει εμπειρια στο σεξ ουτε φαντασια παρολο που πηγε με τοσες και αυτο γιατι δεν ειχε νοημα να ενδιαφερθει γιαυτες αφου ηταν για μια βραδια. Οποτε καναν απλο σεξ. Λεει οτι το καλυτερο σεξ το κανει μαζι μου γιατι εχει αισθηματα.Αλλα και μαζι μου το σεξ δεν ειναι ποιοτικο. Και αυτο γιατι τα διαστηματα ειναι τοσο μεγαλα και οι φορες που το χουμε κανει λιγες, που δεν προλαβαμε να μαθουμε ο ενας το αλλο σωματικα. Ειμαστε 7 χρονια μαζι και στο σεξ δε γνωριζομαστε! Και ουσιαστικα ουτε εγω δεν ξερω για μενα γιατι δεν ασχοληθηκε ποτε ιδιαιτερα να με εξερευνησει η να εχει φαντασιωσεις. Κανει τα βασικα. Και εγω θελω να μαθω γιαυτον αλλα δεν ανοιγετε. Εχω βιβλια για το σεξ και δεν μπηκε ουτε μια φορα στον κοπο να τα ανοιξει να μαθει κατι παραπανω να με ικανοποιησει. Και τον εχω προτρεψει πολλες φορες. Δεν τον ενδιαφερει πως να ικανοποιησει μια γυναικα. Ξερεις ποσες φορες πηγαμε στο κρεβατι και μαλλωσαμε την ωρα που ξεκινουσαμε την ολη διαδικασια επειδη κατι δε του αρεσε η κατι σε μενα δεν αρεσε η δε τα βρησκαμε σε αυτο που καναμε και το σταματησαμε. ?

  10. #25
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    περς...εγώ θα στο πάω αλλού...:)
    Μήπως τόσα χρόνια στη ρωσία είχε μπει στη νοοτροπία ότι εκει μπορεί να εκφράζεται σεξουαλικά χωρίς να μπερδεύεται σε σχέση και υποχρεώσεις και "έμαθε" να τα διαχωρίζει αυτά τα δύο στο κεφάλι του?
    Μήπως γνωρίζοντας μια κοπέλα συντηρητική όπως είπες ότι είσαι σε καταχώρησε έτσι στο μυαλό του?
    Μήπως δεν κατάφερε να εκφραστεί στην αρχή της σχέσης σας ελεύθερα σεξουαλικά και δεν του βγήκε μαζί σου, ακριβώς γιατί σε είχε διαχωρίσει μέσα του από τις προηγούμενες? Μήπως τον "έκοψες" στο να εκφραστεί ελεύθερα σε αυτό το κομμάτι και να λειτουργήσει όπως πριν?
    Ναι ειναι οπως τα λες. Απο την αρχη με ειδες καπως. Οτι εγω δε θα πολυθελω σεξ, οτι εγω δε θα κανω και πολλα στο κρεβατι και κατι σαν εξωγηινη δηλαδη. Και αυτο επειδη ημουν μαζεμενη και εκανα ενα μηνα να ανοιχτω και παλι δυσκολα. Αλλα στην ουσια αυτο ηταν που του αρεσε σε μενα και με ερωτευτηκε. Και στην τελικη του χα πει οτι μου χε λειψει το σεξ απο την αρχη. Και οταν ανοιχτηκα ειδε οτι παρολο που οπτικα δε μου φαινεται, ημουν μια χαρα σε ολα. Και ξαφνιαζοταν!! Αλλα με καταχωρησε καπως στο μυαλο του. Πολλες φορες του λεω, με κανεις να νιωθω σαν να χεις καταχωρησει τις γυναικες σε κατηγοριες. Σε αυτες που ειναι για να περνατε καλα και σε αυτες που ειναι για το σπιτι και που αξιζουν λιγα πραγματα. Αλλα δε το παραδεχεται. Λεει οτι στην αρχη νομιζε απλα οτι εγω θα κανω λιγα επειδη ημουν μαζεμενη και οτι μετα το ξεπερασε. Αλλα εγω νομιζω οτι μου εμεινε η ρετσινια και τοσα χρονια παλευω να αποδειξω οτι ειμαι και γω ανθρωπος με αναγκες. Αν του ανοιγομουν ομως αμεσως, δε θα με εκτιμουσε ουτε θα με ερωτευοταν. Δε τον εκοψα εγω απο το να εκφραστει ελευθερα. Ισα ισα τον προετρεπα γιατι τελικα αυτος ηταν μαζεμενος πιο πολυ απο μενα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Persefoni αν θες να αλλαξει αυτος, πρεπει πρωτα εσυ να αλλαξεις!! Να προσεχεις την εμφανιση σου, να ντυνεσαι ωραια, να κανεις αποτριχωση, να βαζεις κρεμες, ωραια νυχτικα, να βγαινεις εξω για καφε με τις φιλες σου, να ανεβαινει η διαθεση σου, να νιωθεις καλα για σενα!!!!!!! Τωρα ετσι οπως ειστε και οι δυο, τραβαει ο ενας κατω, τραβαει κι ο αλλος κατω! Δεν ανεβαινει ετσι.. τπτ!!
    Αρχισε λοιπον απο σενα!! Επισης, αν το συζητας το σεξ και το μιρμιρας, το κανεις αγκαρεια!! Μην το συζητας, και μην το ζητας με λογια!! Γινε ο καλυτερος εαυτος σου και ζητα το με πραξεις!! Και να ξερεις, οτι αντιθετα με οτι υποστηριζει η κοινη γνωμη, ναι υπαρχουν αντρες που δεν ενδιαφερονται τοσο πολυ για το σεξ, και ας το εκαναν συχνα καποια περιοδο της ζωης τους, συνηθως οταν ηταν μονοι η οταν ηθελαν να κανουν τον ζεν πρεμιε... Επεσες σε δυο τετοιους, δεν το θεωρω τυχαιο, αφου οντας συγκρατημενη και συντηρητικη στο σεξ θα ηταν δυσκολο και να σε προσεγγισει αλλα και να αφεθεις σε καποιον πραγματικα... ερωτιαρη. Αφεθηκες στο φιλο σου, γιατι σε επεισε οτι ηταν συναισθηματικος και σε ηθελε, ακομα και με κλαμματα.. Οι συναισθηματισμοι, η ασφαλεια και τα ρομαντζα, με το αχαλινωτο σαρκικο παθος δεν κανουνε πολυ παρεα!! Προπαθησε ομως να τον βγαλεις απο αυτο το τελμα, με το να βγεις εσυ πρωτη εξω απο αυτο!!

  12. #27
    Διαβασα προσεκτικα οσα λες.Εχω παρατησει πολυ τον εαυτο μου. Θα προσπαθησω να το βελτιωσω. Και σε αυτο για την μουρμουρα και το οτι το ζηταω εχεις δικιο. Μου το λεει και ο δικος μου οτι πρεπει να το δειχνω. Απλα παλια το εδειχνα και με εδιωχνε και μετα τα παρατησα γιατι βαρεθηκα να τρωω χυλοπιτα. Ευχαριστω. Θα προσπαθησω.

  13. #28
    Quote Originally Posted by persefoni78 View Post
    Ναι ειναι οπως τα λες. Απο την αρχη με ειδες καπως. Οτι εγω δε θα πολυθελω σεξ, οτι εγω δε θα κανω και πολλα στο κρεβατι και κατι σαν εξωγηινη δηλαδη. Και αυτο επειδη ημουν μαζεμενη και εκανα ενα μηνα να ανοιχτω και παλι δυσκολα. Αλλα στην ουσια αυτο ηταν που του αρεσε σε μενα και με ερωτευτηκε. Και στην τελικη του χα πει οτι μου χε λειψει το σεξ απο την αρχη. Και οταν ανοιχτηκα ειδε οτι παρολο που οπτικα δε μου φαινεται, ημουν μια χαρα σε ολα. Και ξαφνιαζοταν!! Αλλα με καταχωρησε καπως στο μυαλο του. Πολλες φορες του λεω, με κανεις να νιωθω σαν να χεις καταχωρησει τις γυναικες σε κατηγοριες. Σε αυτες που ειναι για να περνατε καλα και σε αυτες που ειναι για το σπιτι και που αξιζουν λιγα πραγματα. Αλλα δε το παραδεχεται. Λεει οτι στην αρχη νομιζε απλα οτι εγω θα κανω λιγα επειδη ημουν μαζεμενη και οτι μετα το ξεπερασε. Αλλα εγω νομιζω οτι μου εμεινε η ρετσινια και τοσα χρονια παλευω να αποδειξω οτι ειμαι και γω ανθρωπος με αναγκες. Αν του ανοιγομουν ομως αμεσως, δε θα με εκτιμουσε ουτε θα με ερωτευοταν. Δε τον εκοψα εγω απο το να εκφραστει ελευθερα. Ισα ισα τον προετρεπα γιατι τελικα αυτος ηταν μαζεμενος πιο πολυ απο μενα.
    ...ήμουν σίγουρη πως κάπως έτσι είναι..
    Δυστυχώς πάνω στην ανάγκη σου να φτιάξεις τη σχέση και το σεξουαλικό κομμάτι, έκανες ένα τραγικό λάθος: φασαρίες.
    Δεν υπάρχει πιο αντισεξουαλικό για έναν άντρα από το να τον κατηγορούν σε αυτό το θέμα. Αυτόματα ακινητοποιείται οποιοσδήποτε μηχανισμός.
    Δεν σε κατηγορώ, που να το ξέρεις άλλωστε. Κόφτο όσο είναι καιρός, γιατί μπορεί να σκαλώσει σε καμία που θα τον κάνει θεό και μετά να τρέχεις και να μη φτάνεις.
    Κατά τη γνώμη μου έχεις δυο επιλογές: η μια ειναι επιστημονική και η άλλη της κατινιάς.
    Πήγαινε και μίλα ΜΟΝΗ σου με ένα σεξολόγο. Πάρε κατευθυντήριες γραμμές και προσπάθησε να ανατρέψεις το σκηνικό.
    Η άλλη είναι να ξεκινήσεις άλλο στυλ: ντύσου πιο προκλητικά, βγες έξω μαζί του, χαμογέλα, κοίτα γύρω, κάντον να δει πως σε φλερτάρουν και σε θέλουν και άλλοι άντρες.
    Είναι απίστευτο αφροδιασιακό και ίσως αρχίσει να φοβάται πως σκέφτεσαι ότι υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.
    Βέβαια, με τον πρότερο έντιμο βίο σου τύπου, "εγώ το τιμώ το στεφάνι μου και ας με αφήνει α@@τη" δεν έχεις και πολλές ελπίδες, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...:)

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Ουτως η αλλως κερδισμενη θα εισαι για τον εαυτο σου! Αν σε τελματωνει τοσο αυτη η σχεση, (6 χρονια τελματος δεν ειναι λιγα), θα μπορεσεις και πιο ευκολα να στηριχτεις στα ποδια σου και να προχωρησεις, με η χωρις αυτον :) Καλη τυχη!!

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    20
    Να την κανεις γιατι δεν θα φτιαξει ποτε θα το μετανιωσεις και θα κλαις τα χρονια που εχασες.θα ναι δυσκολο να χωρισεις γτ τον αγαπας αλλα μετα απο καποιο καιρο θα πεις ευτυχως εφυγα.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να ξεπεράσω το χωρισμό και δεν μπορώ!
    By anniw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 30-06-2018, 00:48
  2. προσπαθω χρονια...δεν μπορω να το ξεπερασω!!!
    By soul in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 30-04-2012, 10:37
  3. Δε μπορώ να ξεπεράσω την κοροϊδία της.. Η ιστορία μου..
    By 12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 10-11-2011, 21:08
  4. επιστροφή στο παρελθόν?
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 186
    Last Post: 19-09-2011, 19:52
  5. δεν μπορω να ξεπερασω τους γονεις μου
    By researcher in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 158
    Last Post: 14-03-2011, 16:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •