Δε μπορω να ξεπερασω το παρελθον του. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 68
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    salonica
    Posts
    1,049
    Ακόμη και να γνώρισε 100 (...λέμε τώρα...), αυτές έχουν ξεφτίσει μέσα του. Οπότε πρακτικά είναι σάν να μήν υπήρξαν ποτέ, και μάλιστα, εφόσον απέχει τόσο πολύ από το σπόρ μπορείς να τον θεωρίσεις και virgin. Πολύ κακώς δηλητηριάζεσαι με την συγκριτική σκέψη. Εκείνη την ώρα ΕΣΥ είσαι ο αρχηγός του παιχνιδιού. Μήν σε νοιάζει, λοιπόν, που δέν ανοίγεται και έτσι δέν μπορείς να μάθεις πράγματα γι'αυτόν. Νοιάσου κατ'αρχήν να μάθεις πράγματα γιά τον εαυτό σου. Άμα δέν σου δίνει αυτός την ευκαιρία άρπαξέ του την εσύ! Προσπάθησε να κάνεις όμορφα πράγματα γιά να ανέβεις και όταν νιώθεις έτοιμη σκηνοθέτησε εσύ το επόμενο κρεβάτι. Ούτε σάν κρύα ρωσίδα, ούτε και με υπερβολικό συναίσθημα. Όρμα του σιγά-σιγά και δοκίμασε αυτά που είχες πάντα κατά νού αλλά έπνιγες. Μπορεί "να μήν σου βγεί" με την πρώτη ή την δεύτερη, ...συνέχισε διαφορετικά. Αρχής γενομένης πάντα με το χαμόγελο και με την σκέψη: τώρα θα σου φτιάξω εγώ τη γραβάτα
    διαρκής αναθεώρηση ________________________________________ Β α σ ί λ η ς

  2. #32
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...ήμουν σίγουρη πως κάπως έτσι είναι..
    Δυστυχώς πάνω στην ανάγκη σου να φτιάξεις τη σχέση και το σεξουαλικό κομμάτι, έκανες ένα τραγικό λάθος: φασαρίες.
    Δεν υπάρχει πιο αντισεξουαλικό για έναν άντρα από το να τον κατηγορούν σε αυτό το θέμα. Αυτόματα ακινητοποιείται οποιοσδήποτε μηχανισμός.
    Δεν σε κατηγορώ, που να το ξέρεις άλλωστε. Κόφτο όσο είναι καιρός, γιατί μπορεί να σκαλώσει σε καμία που θα τον κάνει θεό και μετά να τρέχεις και να μη φτάνεις.
    Κατά τη γνώμη μου έχεις δυο επιλογές: η μια ειναι επιστημονική και η άλλη της κατινιάς.
    Πήγαινε και μίλα ΜΟΝΗ σου με ένα σεξολόγο. Πάρε κατευθυντήριες γραμμές και προσπάθησε να ανατρέψεις το σκηνικό.
    Η άλλη είναι να ξεκινήσεις άλλο στυλ: ντύσου πιο προκλητικά, βγες έξω μαζί του, χαμογέλα, κοίτα γύρω, κάντον να δει πως σε φλερτάρουν και σε θέλουν και άλλοι άντρες.
    Είναι απίστευτο αφροδιασιακό και ίσως αρχίσει να φοβάται πως σκέφτεσαι ότι υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.
    Βέβαια, με τον πρότερο έντιμο βίο σου τύπου, "εγώ το τιμώ το στεφάνι μου και ας με αφήνει α@@τη" δεν έχεις και πολλές ελπίδες, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...:)
    Αστα επεσες μεσα. Δεν ζηλευει με τιποτα εξαιτιας του προτερου εντιμου βιου μου οπως λες και επειδη ξερει οτι ειμαι ειλικρινης και αν κανω κατι εστω και το ελαχιστο, απο το αγχος που με πιανει τρεχω και του το λεω. Δε με φοβαται. Εχει δεσει γερα τον γαιδαρο του. Εδω ξερει οτι μπαινω σε site και μιλαω με κανεναν αντρα για πλακα και σημασια δε δινει. Αλλα μια φορα του ξεφυγε και ειπε οτι θα ανησυχησει αν με δει να αρχισω να περιποιουμε, γιατι ειναι κατι που δεν το κανω ποτε.

  3. #33
    Quote Originally Posted by carry View Post
    Ακόμη και να γνώρισε 100 (...λέμε τώρα...), αυτές έχουν ξεφτίσει μέσα του. Οπότε πρακτικά είναι σάν να μήν υπήρξαν ποτέ, και μάλιστα, εφόσον απέχει τόσο πολύ από το σπόρ μπορείς να τον θεωρίσεις και virgin. Πολύ κακώς δηλητηριάζεσαι με την συγκριτική σκέψη. Εκείνη την ώρα ΕΣΥ είσαι ο αρχηγός του παιχνιδιού. Μήν σε νοιάζει, λοιπόν, που δέν ανοίγεται και έτσι δέν μπορείς να μάθεις πράγματα γι'αυτόν. Νοιάσου κατ'αρχήν να μάθεις πράγματα γιά τον εαυτό σου. Άμα δέν σου δίνει αυτός την ευκαιρία άρπαξέ του την εσύ! Προσπάθησε να κάνεις όμορφα πράγματα γιά να ανέβεις και όταν νιώθεις έτοιμη σκηνοθέτησε εσύ το επόμενο κρεβάτι. Ούτε σάν κρύα ρωσίδα, ούτε και με υπερβολικό συναίσθημα. Όρμα του σιγά-σιγά και δοκίμασε αυτά που είχες πάντα κατά νού αλλά έπνιγες. Μπορεί "να μήν σου βγεί" με την πρώτη ή την δεύτερη, ...συνέχισε διαφορετικά. Αρχής γενομένης πάντα με το χαμόγελο και με την σκέψη: τώρα θα σου φτιάξω εγώ τη γραβάτα

    ...διαφωνώ κάθετα οριζόντια, πλάγια και σε όλες τις στάσεις..:ΡΡ
    Ένας άντρας που έχει ζήσει δέκα χρόνια έτσι, του έχει γίνει πάγια σεξουαλική αντίληψη αυτή η μορφή σεξ και όντας χορτασμένος, είπε να κάνει και μια σοβαρή σχέση με μια κοπέλα που απέχει μίλια μακριά από κει.
    Οι ρωσίδες έχουν τελείως διαφορετική συμπεριφορά από τις περισσότερες ευρωπαίες. γίνονται με χαρά σκλάβες στον άντρα, είναι μεγαλωμένες να στοχεύουν στην ευχαρίστηση του συντρόφου και καθόλου στη δική τους, γεγονός που εξιτάρει το μέσο άντρα ειδικά όταν ξεκινάει τη σεξουαλική του ζωή τη δεδομένη στιγμή.
    Κάπως έτσι ο φίλος μας "απογοητεύτηκε" με την περς, καθώς είχε να κάνει με διαφορετικό μοντέλο γυναίκας και δη συντηρητικής...:)

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    περσεφόνη, εγώ συμφωνώ με όλες τις προλαλήσασες πάνω κάτω.
    Είναι λίγο από όλα. Αλλά αυτό το λίγο απ'όλα την έχει φθείρει τη σχέση. Και εσύ μου φαίνεσαι ήδη με το ένα πόδι σε αυτήν.
    Νομίζω ότι πρέπει να πάρεις δραστικές αποφάσεις, δηλαδή είτε να χωρίσεις είτε να αποφασίσεις να μείνεις.
    να ζυγίσεις δηλαδή τα υπέρ και τα κατά και στις δύο περιπτώσεις.Δε χρειάζεται να ρίχνεις το βάρος των ευθυνών σε εσένα.
    Κατ'εμέ, αν μετά από 7 χρόνια σχέσης εξακολουθείς να ζηλεύεις και να σκέφτεσαι το παρελθόν του άλλου, σημαίνει ότι αυτός ο άλλος δεν κατάφερε να σου εμπνεύσει ασφάλεια.
    Το σεξουαλικό κομμάτι είναι απλώς η κορυφή του παγόβουνου. Βασικά μετά από όσα έχουν ειπωθεί φαίνεται σα να μην έχει βρεθεί δίαυλος επικοινωνίας μεταξύ σας.
    Αναφέρθηκες σε κάποιο χειρουργείο όπου μετά από αυτό έπεσε η διάθεσή του. Ανδρολογικής φύσεως ήταν το χειρουργείο?
    Δεν εξηγείται βιολογικά να μη θέλει να κάνει σεξ και εφόσον λες ότι δεν παίζει το κέρατο, πολύ πιθανόν να υπάρχει καποια δυσλειτουργία δική του.
    Δεν ξέρω..κάτι σα να μη σου λέει..κι εδώ έρχεται το θέμα της επικοινωνίας μεταξύ σας και της άνεσης.
    Δες λοιπόν τι θα κάνεις. Δε χρειάζεται ούτε αυτός ούτε εσύ να γίνετε οι ψυχολόγοι του ενός και του άλλου.
    Ίσως απλώς να μην είστε ο ένας για τον άλλον και απλώς να έχετε μπλεχτεί σε έναν κυκεώνα ανασφαλειών εκατέρωθεν.
    (άποψή μου: είσαστε και οι δύο κάργα ανασφαλείς και ενδεχομένως αυτό να τροφοδοτεί τη σχέση σας παρά το τέλμα της).
    Φιλικά πάντα.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  5. #35
    Quote Originally Posted by persefoni78 View Post
    Αστα επεσες μεσα. Δεν ζηλευει με τιποτα εξαιτιας του προτερου εντιμου βιου μου οπως λες και επειδη ξερει οτι ειμαι ειλικρινης και αν κανω κατι εστω και το ελαχιστο, απο το αγχος που με πιανει τρεχω και του το λεω. Δε με φοβαται. Εχει δεσει γερα τον γαιδαρο του. Εδω ξερει οτι μπαινω σε site και μιλαω με κανεναν αντρα για πλακα και σημασια δε δινει. Αλλα μια φορα του ξεφυγε και ειπε οτι θα ανησυχησει αν με δει να αρχισω να περιποιουμε, γιατι ειναι κατι που δεν το κανω ποτε.

    ...κάπου πιο πάνω είπε η λίλι πως η συντροφικότητα κλπ δεν κάνουν καλή παρέα με το πάθος.
    Έχει απόλυτα δίκιο.
    Δεν θέλω να σε στεναχωρτήσω, αλλά όταν ξέρεις τι έχει προηγηθεί στη ζωή του είναι δυνατό να μη πειρποιήσαι τον εαυτό σου? Να μη προσπαθείς συνέχεια να φαίνεσαι θυληκή και όμορφη;
    Η αγάπη δεν έχει καμία σχέση με το σεξ καλή μου.
    Το σεξ στον άντρα είναι πρώτα απ όλα εικόνα και μετά αόλα τα άλλα...;)

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Ξέρεις τι γίνεται? Το σεξ το προβάλλεις σαν ανάγκη, με αποτέλεσμα να φαντάζει σαν καταναγκαστικό έργο. Όμως, ανάμεσα σε ένα ζευγάρι που ερωτεύτηκαν, αγαπιούνται, αρέσει ο ένας στον άλλον, περνάνε όμορφα μαζί, είναι πρωτίστως επιθυμία. Καταλαβαίνω πως εσύ θα ήθελες να έχει εκείνος την επιθυμία και μάλιστα να σε κάνει να νιώθεις μοναδική, ιδίως τη στιγμή που έχεις στο μυαλό σου τις προηγούμενες σχέσεις του. Αλλά να επισημάνω, ότι παρότι φοβάσαι πως εκείνος μπορεί να σε συγκρίνει με τις 100 γυναίκες που είχε, το κάνεις κι εσύ αυτό: τον συγκρίνεις με τον πρώην. Η διαδικασία σύγκρισης μπορεί λοιπόν να είναι ίδια, άσχετα με το αν ο... αριθμός των ατόμων διαφέρει. Έτσι χάνεις το τώρα και τον συγκεκριμένο άνθρωπο που έχεις δίπλα σου και μαζί με την έλλειψη που νιώθεις, βασανίζεσαι κι από σκέψεις και σενάρια.

    Οπότε τελικά ζείτε μέσα σε ένα πολύ αγχωτικό πλαίσιο. Κι έχετε μπει σε ένα παιχνιδάκι αντιπαλότητας γύρω από το θέμα 'σεξ', καθώς και παραίτησης από την ατομική ανάπτυξη του καθενός. Έχει γενικά παγιωθεί μια κατάσταση εντελώς αντισεξουαλική, παρότι προφανώς καλύπτετε τις ανάγκες σας για συντροφικότητα. Επειδή είναι τόσα πολλά τα χρόνια κι έχουν μαζευτεί πολλά, συμφωνώ με όσους σου είπαν ότι καλό θα ήταν να ζητήσεις βοήθεια, εσύ για τον εαυτό σου καταρχήν και βλέπεις στην πορεία. Να δεις πως εσύ θα χαλαρώσεις, γιατί έτσι όπως είστε, δεν έχει σε τι να ανταποκριθεί, δεν υπάρχει ερωτικό αντικείμενο. Χωρίς βέβαια να είναι σίγουρο πως θα ανταποκριθεί με τον τρόπο που φαντάζεσαι.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    144
    Δεν σου μιλαω απο καμοια τρελη πειρα που εχω γιατι η μεγαλυτερη μου σχεση ηταν 2 χρονια αλλα πιστευω οτι η ερωτικη επαφη στο ζευγαρι ειναι αυτη που προσδιδει και το ερωτικο στοιχειο, αλλιως ειστε απλα φιλοι. Η αλη8εια ειναι οτι ουτε εμενα 8α μ'αρεζε να ειχε παει το αγορι μου με πολλες, το 8εωρω οτι μπαινω σε συνολο ως πρωτη οψη. Ομως δες το αλλο το οποιο ειναι και το πιο 8ετικο της ιστοριας..μεσα σε ολες αυτες τις παροδικες σχεσεις, σε τοσες ομορφες κοπελες και με προσωπικοτητα, αυτος διαλεξε εσενα !!! αυτο και μονο πρεπει να σου λεει πολλα..
    Δεν χρειαζεται να ζηλευεις για τον απλο λογο του οτι μεσα σε τοσα χρονια αν δεν εχετε επαφη κι αυτουνου του αρεζε παντα τοσο το α8λημα, σκεψου ποσο σε αγαπαει !
    Δεν χρειαζεται η αγαπη ουτε 1.80 ποδια, ουτε ψηλη ξαν8ια γαλανοματα..με το να γκρινιαζεις και να γινεσαι νευρωτικη χανεις αυτο για το οποιο σε ερωετευτηκε και πανω απο ολα τον εαυτο σου !
    Δεν πιστευω σε καμοια περιπτωση οτι εχει σχεση το οτι δεν κανετε ερωτα με το οτι εισαι ελληνιδα. Απλα με ολη αυτην την συμπεριφορα και το αγχος, χαλαει ολη η μαγεια της σχεσης..
    Σηκω τωρα, πλυσου, ντυσου, συμαζεψε το σπιτι και καντου μια εκπληξη οπως εσυ ξερεις καλυτερα ;) δεν υπαρχει τιποτα πιο σεξυ απο την αυτοπεποι8ηση και την ευδια8εσια..
    Στην τελικη ειναι απο μια πλευρα πολυ ακυρη αυτη η ανασφαλεια..τοσα χρονια χωρις σεξ και χωρις να σε απαταει, εσυ απο οτι λες εισα στα μαυρα σου τα χαλια και περιμενεις και αλλες αποδειξεις??? χαλαρωσε και απολαυσε το !! το οτι ειχες μια κακη σχεση στο παρελ8ον ειναι ενα κεφαλαιο που εκλεισε και αν δεν 8ες να ξανανοιξει, ασε τις βλακειες και κερδισε τον !

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by ME&I View Post
    οπου ακους πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι... το υπερβολικο αυτο νουμερο των 100 παιζει να μην ισχυει, κ το προβλημα του στο σεξ μπορει να το ειχε εντοπισει πολυ πριν γνωρισει εσενα.... ειναι μια αλλη εκδοχη!
    γνωμη μου ειναι οτι ο μονος λόγος που μιλας, σε μια κοπελα που γουσταρεις, με τοσο ενθουσιασμο για τις πρωην κατακτησεις σου ειναι μονο για να κανεις φιγούρα (λογο ανωριμοτητας). δεν βρίσκω αλλο σοβαρο λόγο!!
    οι αποψεις σου περι σεξ δείχνουν οτι σεβεσαι τον εαυτο σου κ το κορμι σου κ δεν αξιζει να ριχνεις τις ευθυνες σε εσενα επειδη αυτος αλλα σου πουλησε κ αλλα σου εδειξε οτι ισχυουν τελικα! κανε του μια σχετικη συζητηση κ ζητατου να ειναι ειλικρινης κ να σου πει τι ειναι αυτο που πραγματικα τον ενοχλει κ τον μπλοκαρει στο θεμα του σεξ κ πες του πως αισθανεσαι απο την πλευρα σου...πιστευω ειναι κ μια καλη ευκαιρια να διαπιστωσεις πόσο ωριμος ειναι κ πως αντιδραει στα σοβαρα προβληματα της σχεσης σας !!!
    ειναι η καλυτερη απαντηση που διαβασα και συμφωνω με 100000 λαικ
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ολοι οι αντρες μας τα κανουν κ μενα μ τα χουν κανει κ πιστεψε με λογω του οτι εχω θεμα και κομπλεξ με εμφανιση κλπ λογω και της διατροφικης, με καιει κ με τσουρουφλαει να ακουω τετοια! δυστυχως καμια σχεση δεν ειναι λειτουργικη, πρεπει να αποφασισεις ειτε να τα αγνοεις ειτε να φροντισεις να του δωσεις να καταλαβει πως δεν οφελει να καμαρωνει για οτι εκανε με τις κωλορωσιδες αμα θελει ας παει μαζι τους να δουμε αν θα τ αρεσει να μενει με μια στριπτιτζου παρα με μια αφοσιωμενη κοπελα σαν κ σενα.

    το γεγονος οτι εσυ δεν μπορεις να τον ανταγωνιστεις σε αυτο το ξερει και αθελα του βρισκει το παραθυρακι να δειχνεται. σε μενα δεν μπορουσε να κρατησει πολυ ολο αυτο επειδη αμεσως του ελεγα ''θες κ εγω να σ λεω με ποσους εχω παει και ποσο μεγαλυτερη την ειχαν απο σενα?'' . και φυσικα η απαντηση αμεσως ηταν ''....εχεις δικιο...''
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    οταν ενας αντρας μιλαει για τις πρωην του εφημερες ή μη με σκοπο να κανει την συντροφο του να νιωσει μειονεκτικα .νομιζω πως αυτο δεν ειναι υγιης σχεση....αλλο αυτο κι αλλο η αφηγηση εμπειριων του παρελθοντος στα πλαισια της χαλαροτητας και της εμπιστοσυνης που δημιουργει η οικειοτητα...
    και για μενα η καθε γυναικα πρεπει να θεωρει τον εαυτο της μοναδικο και να μην τον συγκρινει με καμμια...πιο ομορφες υπαρχουν εκκατομυρια,ρωσιδες ,ελληνιδες και σ'ολο τον πλανητη....το θεμα ειναι εσυ τι εισαι και σ'οποιον αρεσουμε......

    ....με 10ετη παραμονη στην ρωσια ,που τουλαχιστον μεχρι πριν μερικα χρονια οι γυναικες το κανανε ακομα και για ενα ναυλον καλσον,ο αριθμος των 100 μου φαινεται λιγος.....το θεμα ειναι τι ειδους ανδρας ειναι αυτος που εκμεταλλευεται τετοιες καταστασεις ανεχειας για να κανει σεξ....

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    περσεφονη
    νομιζω οτι η ενοχληση σου για τις προηγουμενες, ειναι απλα μια μετατοπιση της πραγματικης ενοχλησης που νοιωθεις και πηγαζει απο το ποσο (δεν) σε ικανοποιει η σχεση σας.
    το θεμα με τις προηγουμενες, βγαλτο τελειως απ το καδρο, αν ηθελε τις προηγουμενες, θα ηταν με αυτες.
    και να σου δωσω και την δικη μου οπτικη για τις συγκρισεις αν θες, που ισως σε βοηθησει.
    προσωπικα, δεν θα ηθελα εναν ανδρα χωρις καθολου εμπειριες γιατι θα ειχα την σκεψη οτι ισως ημουν τυχαια επιλογη λογω αγνοιας.
    σε μια συζητηση που ειχαμε με τον δικο μου χθες για προηγουμενες εμπειριες μας, μου ειπε οτι το σεξ μεταξυ μας ειναι η μερα με την νυχτα σε συγκριση με οτι εχει δοκιμασει μεχρι τωρα, 1000 φορες καλυτερο απο τις αλλες εμπειριες. αυτο εμενα με κανει πολυ πιο ικανοποιημενη απο το να μου ελεγε οτι ειμαι η πρωτη του εμπειρια και να σκεφτομουν οτι ειδε επιτελους χαρα στα σκελια του...ουτε ασχοληθηκα ποτε ποσες ακριβως ηταν.προτιμησε εμενα κι αυτο μου αρκει.

    αφηνοντας τις πρωην, προτεινω να μην παγιδευεσαι σε αυτο το φυλετικο θεμα. δεν πιστευω οτι ενας λαος συσσωμος, ειναι καλυτερος σεξουαλικα απο εναν αλλον... το σεξ ειναι χημεια, οχι γεωγραφια...

    και μεχρι τωρα ειπαμε τα επουσιωδη περσεφονη μου.
    τα ουσιωδη ειναι ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΙ Η ΣΧΕΣΗ ΣΑΣ, ασχετως ρωσσιδων και παρελθοντος.
    εκει ειναι ολο το θεμα αλλα απο την δυσφορια που πολυ δικαιολογημενα νοιωθεις, το ριχνεις στο παρελθον.
    καταλαβαινω οτι εχει μεγαλωσει η δυσλειτουργια στην σχεση σας και στον πανικο σου, στην δυσαρεσκεια σου, χανεις τον ελεγχο.
    για αυτο και οπως μας ειπες, παραμελησες ακομα και τον εαυτο σου, τις δουλειες σου, το σπιτι σου,κλπ.
    πρεπει ομως να βρεις το κουραγιο και την ηρεμια που χρειαζεται για να επανελθεις.
    το σεξ αν και ειναι το ΠΛΕΟΝ απαραιτητο σε μια σχεση, δεν ειναι υποχρεωση. γινεται απο σεξουαλικη διαθεση, καλη χημεια, καλη επικοινωνια και οτι αλλο θελεις να προσθεσεις.
    οσο ασχημα και να πηγαινει λοιπον, δεν μπορεις να το απαιτεις, ουτε βεβαια να κανεις καυγαδες γι αυτο, το εξοντωνεις εντελως ετσι.

    οπως το βλεπω εγω
    αυτα που μπορεις να κανεις ειναι.
    να το βγαλεις απο το μυαλο σου σαν αντικειμενο διεκδικησης. ΤΕΛΕΙΩΣ. δεν θελει, ας μην θελει. κανε αλλα πραγματα
    επικεντρωσου στον εαυτο σου. βελτιωσε ολα αυτα που παρατησες απο την φθορα αυτου του καιρου. οτι κι αν ειναι αυτο.
    προσεχε την φροντιδα του σπιτιου σου και δωσε χρονο σε ολα αυτα που σε κανουν ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΑ, αλλα σε κανουν και γοητευτικη στους αλλους.. ενδιαφεροντα, σπουδες, ενημερωση ,συμμετοχη σε δρασεις, φιλιες, οτι δηποτε σε κανει να περνας καλα.

    οταν τα κανεις ολα αυτα, κι οταν νοιωσεις ηρεμη και δυνατη μεσα στο πετσι σου, χωρις να του εχεις ζητησει ουτε μιση φορα σεξ, οταν εσυ θεωρησεις οτι εισαι ΜΙΑ ΧΑΡΑ και οτι ηταν να κανεις το εκανες και οτι περνας καλα και εισαι στα καλυτερα σου , πιστευω οτι θα δειξει αυτος το ενδιαφερον του ξανα και θα σε εκπληξει

    αλλα αν αυτος δεν εχει ξεκουνηθει απο την αρνηση του, και επιμενει να σε αγνοει, κανε του μια ηρεμη συζητηση οτι η σχεση σας δεν σε ικανοποιει πλεον , οτι εσυ αναλογιστηκες τις ευθυνες σου σε αυτο, οτι εκανες οτι νομιζες οτι δεν εκανες καλα, οτι μεσα απο αυτη την διαδικασια οχι μονο βελτιωθηκες, αλλα περνας και πολυ καλυτερα κι οτι αν αυτος δεν εχει καποιο τροπο να συμβαδισει, να κανει κατι να βελτιωθει η σχεση σας και ο ιδιος, λυπασαι πολυ αλλα φτανετε σε αδιεξοδο.
    ΧΩΡΙΣ ΚΑΥΓΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΗ.
    αν ανταποκριθει, καλα στεφανα και βιον ανθοσπαρτον. αν σου πει τπτ κρυαδες τυπου οτι μια χαρα ειστε και δεν βλεπει που ειναι το προβλημα, ωρα του καλη κι αερα στα πανια του, φιλη μου .

    εννοειται, οτι μεχρι να γινουν ολα αυτα και να σιγουρευτεις οτι πατε καλα και εισαι ευτυχισμενη, ουτε σκεψη για γαμο, οπως πολυ σωστα λες και μονη σου.

    αυτα τα ολιγα. διεκδικησε την ζωη που σου αξιζει!
    καλο κουραγιο

  12. #42
    Κοριτσια διαβασα ολες τις απαντησεις σας με προσοχη. Οι συμβουλες σας πολυτιμες και πραγματικα χρειαζομουν τις γνωμες σας. Με βοηθησατε πολυ γιατι πραγματικα χρονια τωρα που βασανιζομαι απο το προβλημα και το αναρωτιομουν πως θα νιωθαν και αλλες κοπελες να ειναι με αντρα που ειχε παει με πολλες. Και αν τελικα εγω ειμαι η οπισθοδρομικη σε αυτον τον πλανητη και σκεφτομαι στραβα η αν και αλλες θα νιωθαν ασχημα. Δεν ειχα κανενα να το συζητησω, δεν εχω φιλες και ουσιαστικα ειμαι μονη και με τον φιλο μου ακρη δεν βγαινει οταν μιλαμε γιατι ο καθενας το βλεπει απο την πλευρα του. Ντρεπομουν να το συζητησω δημοσια και πολλες φορες σκεφτηκα να γραψω τους προβληματισμους μου αλλα φοβομουν μηπως πραγματι φανω οπισθοδρομικη και περιεργη.

    Νομιζω τελικα οτι το προβλημα μου ξεκιναει απο την ελλειψη αυτοπεποιθησης. Πριν ακομη γνωρισω τον φιλο μου, σκεφτομουν οτι δε θα ηθελα να κανω σχεση με καποιον με πολλες προηγουμενες σχεσεις, γιατι ηξερα οτι θα ειχα προβλημα και ολη την ωρα θα συγκρινομουν και θα ζηλευα. Το ηξερα το κουσουρι μου.
    Και θα σας πω και κατι βαθυτερο. Μπηκα στο τρυπακι να ρωταω λεπτομερειες για την ζωη του οταν γνωριστηκαμε, ενω θα μπορουσα να μην ρωταω και να μην ξερω τιποτα και να μην πληγωνομαι, γιατι ουσιαστικα εψαχνα να βρω στα λογια του οτι εγω ημουν ξεχωριστη. Οτι πχ. ειχε 5-6 σχεσεις αλλα εγω ημουν ιδιαιτερη η οτι οι αλλες ειχαν κατι στραβο η οτι οι σχεσεις του τον κανανε δυστυχισμενο. Οταν εμαθα για τις τοσες πολλες, και οτι ειχε περασει φοβερα στην Ρωσια, ΓΚΡΕΜΙΣΤΗΚΑ. Αν και ετρεχε απο πισω μου και εκανε οτι μπορουσε για να με εχει, εγω νευριαζα που ειχε τοσες καλες αναμνησεις με αλλες. Ενιωθα οτι δεν μπορω να υπερισχυσω μπροστα σε αλλες 50 η 100. Ηταν πολλες!!! Ενιωθα σαν κακο ανταλλακτικο. Πχ. σαν να ειχα παλια 10 υπεροχα φουστανια που τα καμαρωνα και τα θαυμαζα, αλλα επειδη μου χαλασαν αναγκαστικα να αγορασω ενα αλλο να βολευτω!! Οταν ο αλλος σου λεει, εγω την ζωη μου την εζησα, το σεξ το χορτασω, και τωρα ψαχνω λιμανι ουσιαστικα, αυτο δεν σε τιμαει. Αντιθετως εγω την ζωη μου δεν την ειχα χαρει, ειχα περασει ασχημα και απο την προηγουμενη σχεση μου και σε αλλους τομεις ολα χαλια μου πηγαν. Επαγγελματικα και οικογενιακα. Πολλα βασανα. Εγω ημουν σε φαση που εψαχνα καποιον να ζησω αυτα που εχασα. Και επεσα σε καποιον χορτατο σε ολα. Τον ζηλευω που περασε καλα στη ζωη του. Η δικη μου ηταν παντα και ειναι μαυρη. Δεν εχω καλες αναμνησεις. Κατι να θυμαμαι με χαρα, μια καλη αναμνηση τελος παντων! Και αυτος εχει πολλες! Και να παω και παρακατω εκτος του σεξ. Πχ. Να βγουμε. Αντε και παμε εξω. Η Θεσσαλονικη ειναι μια απλη πολη. Τιποτα σπουδαιο μπροστα στα αξιοθεατα που αυτος ειχε συνηθισει να βλεπει, τα μερη που πηγε, το ποταμι που βολταριζε και ολα τα αλλα ωραια που μου περιεγραψε και που εγω μονο σε φωτογραφιες εχω δει. Ξερετε οτι εφτασα σε σημειο να σκεφτομαι οτι οπου και να παμε, θα ναι λιγο, φτωχο, μια απλη εξοδο που δε συγκρινετε σε τιποτα με τις εξοδους του στη Ρωσια. Το χειροτερο ειναι οτι νιωθω λες και φταιω εγω. του το χω πει. Νιωθω λεω οτι ζουσες στον παραδεισο και τωρα εισαι στην κολαση και ειναι σαν να φταιω εγω. Γιατι δεν γυριζεις πισω στον παραδεισο σου?? Εισαι με μια απλη κοπελα, σε μια απλη πολη. Γιατι δε πας πισω στην υπεροχη πολη που ζουσες με τις υπεροχες υπαρξεις που σου κανανε παρεα.? Ενταξει βρε κοριτσια, Ζηλευω. Αλλα και αυτος με φλομωσε να μου λεει για την υπεροχη Ρωσια!! Νιωθω σαν να μαι εγω φτωχια και κανω παρεα με εναν πλουσιο που τωρα χρεοκοπησε. Τα πρωτα χρονια δε μπορουσε να συνηθησει την φτωχια του και θυμοταν ολο τα πλουτη του και τα αναπολουσε. Μετα φυσικα συνηθισε με την νεα του κατασταση και σταματησε να τα αναπολει. Αλλα εγω τον λυπαμαι που εγινε φτωχος σαν και μενα. Καπως ετσι νιωθω.
    Για χρονια εμπαινε στο ιντερνετ σε ρωσικα site για να κανει τσατινγκ με κοπελες. Εμενα πολυ μου την εδινε. Ενω ηξερε οτι θα εχω προβλημα, ελεγε οτι το κανει για να μην ξεχασει την γλωσσα. Και εγω του χτυπουσα, τι εγινε σου λειπουν οι ρωσσιδες?? Ακομη και το κινητο του σε ρωσικο τραγουδι χτυπαει. Ολα αυτα με πειραζαν φοβερα τα πρωτα χρονια. Εχει δυο χρονια που ηρεμησα σημαντικα απο αυτες τις σκεψεις.Εμεινε μονο το θεμα με το σεξ. Παλια μου λεγε να παμε ταξιδι στην πολη που ζουσε. Ναι του λεγα... Παμε να δω που εβγαζες τα ματια σου για να γινω καλυτερα και να παω στο ψυχιατρειο! Δε μου φτανει που τα φανταζομαι ας παω να δω και απο κοντα να εχω πληρη εικονα!!!
    Τελος παντων απλα τα λεω για να τα βγαλω απο μεσα μου. Πιο πολυ απο ολα δεν ανεχομαι την αδικια. Εγω δε θα μπορουσα να ταλαιπωρω καποιον. Να τον αφηνω να στεναχωριεται,να μαραζωνει, να μην κανω μαζι του σεξ μηνες και να τον βλεπω να υποφερει και να πηγαινω για υπνο και αυτος να ξενυχταει. Και να μην ηθελα, θα εκανα κατι να τον βγαζω απο την στερηση. Εστω με αλλους τροπους. Και θα φοβομουν μη με αφησει. Αυτος ομως τον εαυτουλη του. Δε θελω ελεγε και κανε οτι θες. Και γω οταν γνωριστηκαμε δεν ενιωθα καλα και ετοιμη να το κανω μαζι του, αλλα ειχα συνειδηση και σκεφτομουν οτι τυρανιοταν και το κανα για κεινον. Προσπαθησα να ξεπερασω το προβλημα μου. Αυτος ελεγε δεν θελω, και δεν εμπαινε καν στην διαδικασια να δοκιμασει μπας και του ερχοταν η ορεξη. Πως ειναι δυνατον να λες στον αλλον, σαγαπαω, αλλα να τον αφηνεις να κλαιει, να ξενυχταει και να υποφερει και μιλαμε για χρονια και να κοιμασαι ησυχος!!!?? Και να ξερεις οτι του δημιουργεις καταθλιψη και τον κανεις να σκεφτεται τα χιλια μιρια για το ατομο του και του σκοτωνεις την αυτοεκτιμηση? Ενταξει κοριτσια, το σεξ με τον συντροφο ειναι σημαντικο. Τι θα πει σαγαπαω αλλα δεν νιωθω την αναγκη να σε φιλησω να σε αγκαλιασω και να μπω μεσα σου? Αλλα το βλεπω σαν να με βαζουν να σκαψω χωραφι? Πριν χρονια, τα χα πε στην νονα μου. Και μου ειπε. Το σεξ ειναι σημαντικο στο ζευγαρι, αυτο ειναι που το δενει, αν δεις οτι συνεχιζετε το βιολι να χωρισεις. Εμεις ειμαστε 40 χρονια μαζι και ακομη κανουμε σεξ δυο φορες την εβδομαδα!! Και να φανταστητε οτι και τωρα ο νονος μου ειναι 65 και κανουν δυο φορες την βδομαδα ακομη!!! Ο δικος μου ειναι της αποψης οτι ο αντρας μετα τα 50 παυει να κανει σεξ γιατι δε μπορει και δεν εχει ορεξη!!! Αμαν πια, πραγματικα νευριαζω! Βαρεθηκα!
    Μου δωσατε πολλες συμβουλες αλλα τωρα παλι σκεφτομαι, τι στο καλο να προσπαθησω να αλλαξω εγω η να βελτιωσω την κατασταση, οταν ειμαι με καποιον που πιστευει οτι ειναι μεγαλος για να εχει συχνη επαφη, οτι η σεξουαλικη ζωη σταματαει στα 50 και οτι οσοι λενε οτι κανουν μετα τα 50 λενε ψεματα, οτι και το μια φορα στης 15 μερες αν καταφερνουμε να κανουμε να ειμαι ευχαριστημενη, οτι εγω με κατηγοραει θελω γαμ..α καθε μερα και οτι σκεφτομαι μονο το μ...νι μου!!! Αν αυτος χορτασε και εχει βαρεθει, και σκεφτεται ετσι, εγω και να αλλαξω και να προσπαθησω, η καλυτερευση θα ειναι για λιγο. Αυτος παλι τα ιδια θα κανει και θα σκοτωνομαστε. Και αν αναλογιστω και την προηγουμενη εμπειρια μου απο σχεση και εκεινος ολο υποσχεσεις μου εδινε και με εβαζε να ελπιζω σε μια καλυτερευση που δεν ηρθε ποτε. Οπως και ο τωρινος. Ολο υποσχεσεις ειναι και τα χρονια περνανε. Και γω περιμενω να γινει το θαυμα. Ολο περιμενε να γινει αυτο και θα μαστε καλυτερα, περιμενε το αλλο μετα και τελικα τιποτα.
    Μια κοπελα απο σας, μου ειπε φυγε γιατι δεν θα αλλαξει και θα λυπασαι που εφαγες τα νιατα σου. Συμφωνω μαζι της. Το χω σκεφτει πολλες φορες αυτη την αποψη και γω γιατι την ξαναπατησα. Το κουραγιο να φυγω δε βρισκω. Δενομαι στο καλο μου με τους αλλους και οσα και να μου κανουν καθομαι και τα υποφερω. Μου λειπει η αυτοπεποιθηση. Μια φορα μια γνωστη μου μου ειπε οτι ο δικος της της ειπε σκασε και δεν το ξεχασε ποτε. Εγω εχω ακουσει ταααα βρισιδια και μαζεψτα και δρομο και καθομουν σαν δαρμενο σκυλι και εκλαιγα και δεν εφυγα ο βλακας.

  13. #43
    Και μια τελευταια ερωτηση εχω να σας κανω να μου πειτε την γνωμη σας. Πιστευετε οτι οι αντρες μας βλεπουν ισες με αυτους οσων αφορα το σεξ?
    Εγω απο τα 18 και ως τις τωρινες μου εμπειριες ,καταλαβα πως ΟΧΙ. Πιστευω οτι μας βλεπουν σαν εργαλεια. Ισως ημουν ατυχη αλλα δεν πιστευω οτι υπαρχει αντρας που να τον νοιαζει πραγματικα αν περναει και η κοπελα του καλα η να πιστευει οτι και αυτη εχει αναγκες και ειναι ανθρωπος οπως και οι αντρες. Πιστευω αν πχ. ειχε ο δικος μου εναν φιλο που η δικια του δε του καθοταν και του λεγε το προβλημα του, ο καθε αντρας τι θα λεγε? Πως το ανεχεσαι και βρες μια και αλλη και κερατωσε την να ξεδωσεις. Καποτε και στον δικο μου, που τοτε ειχε μια που δε του καθοτανε, αυτη την συμβουλη του εδωσε καποιος. Δε του πε, ρε φιλε γιατι ετσι και κανε κατι να το λυσετε.
    Εσεις κανατε ποτε σεξ με καποιον και να αισθανθηκατε οτι θελει να περασετε ομορφα, οτι τον ενοιαζε, αληθινα ομως, οχι για να το παιξει σπουδαιος εραστης?
    Ο πρωην μου με γεμισε πολλες ασχημες σκεψεις για το πως βλεπουν οι αντρες τις γυναικες. Μου ελεγε οτι οι αντρες προτιμουν το στοματικο σεξ απο την επαφη με γυναικα. Οτι ειναι πιο απολαυστικο απο την κανονικη επαφη. Και φυσικα να κανει το αντιστοιχο δεν ηθελε. Συχαινοταν. Με κανε να αισθανομαι οτι οι γυναικες ειναι εργαλεια. Και τοσο πολυ το πιστεψα οτι οι αντρες μας βλεπουν ετσι, που γεμισα θυμο γιαυτους και θυμο για το οτι δεν γεννηθηκα αγορι που θα χα πιο πολλα πλεονεκτηματα. Και οταν γνωρισα τον τωρινο, πιστευα οτι και αυτος θα προτιμαει το στοματικο απο την επαφη. Και δεν μπορουσα για πολυ καιρο να πειστω οτι ηθελε κανονικο σεξ. Και τον ρωτουσα αν με αυτες που πηγαινε καναν σεξ η τις εβαζε να του κανουν ....
    Και ανατομικα νομιζω ειμαστε αδικημενες και οι αντρες δε βοηθουν σε αυτο. Ο αντρας πιστευω περναει καλυτερα. Οτι και να γινει θα τελιωσει. Η γυναικες ομως εχουν αγχος αν θα προλαβουν , χρειαζονται βοηθεια πολλες φορες για να τελιωσουν, πολλες δεν φτανουν καν σε οργασμο. Γενικα νομιζω οτι οι αντρες περνανε καλυτερα στο σεξ απο εμας και πιστευω οτι αυτα που νιωθουν ειναι πιο εντονα. Γιαυτο υπαρχουν πολλες γυναικες που ειναι κρυες και αποφευγουν το σεξ και το βλεπουν αγγαρεια. Γιατι πεφτουν σε αντρες που ειναι παρτακιδες. Εσεις τι λετε? Σκεφτομαι λαθος?
    Last edited by persefoni78; 18-05-2012 at 06:30.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Γεια σου και πάλι!
    Όσον αφορά το πρώτο σου ερώτημα,
    αν οι άντρες μάς βλέπουν ίσες με αυτούς όσον αφορά το σεξ,
    δεν υπάρχει μία απάντηση.
    Υπάρχουν κάφροι, κόκκορες,
    αλλά και gentlemen,
    άντρες αλλά και φίλες που σε πουλάνε στα δύσκολα
    και άντρες ή φίλες-οι που σου συμπαραστέκονται...
    Εννοείται ότι οι καλοί είναι λιγότεροι...
    Και αυτό που λες
    ότι συμβουλεύουν οι άντρες τους φίλους τους
    να παρατάνε τις γυναίκες που δεν τους κάθονται είναι υπερβολές.
    Μάλλον έχεις μπλέξει με ...λάθος παρέα...
    αλλά στο χέρι σου είναι να την αλλάξεις.
    Τι δυνατότητες υπάρχουν όμως να την αλλάξεις;
    Bγαίνεις; Έχεις κοινωνική ζωή,
    -φίλους, φίλες, δραστηριότητες
    εντελώς ανεξάρτητους από του φίλου σου,
    ενδιαφέροντα πέρα απ' αυτόν;
    Kι αν όχι, γιατί;
    Γιατί όλα περιστρέφονται γύρω από αυτόν και τις δικές του εμπειρίες
    και οι δικές σου είναι ανύπαρκτες
    και βασίζονται στο τι σου λέει η θεία σου κι η νονά σου;
    Τι περιμένεις να σε βγάλει αυτός έξω;
    Nα βγαίνεις με τους φίλους σου.
    Η τρομερή προσκόλληση δεν προσφέρει τίποτα.
    Για μένα το θέμα είναι αν μπορείς ν' αλλάξεις τις συνθήκες στη ζωή σου γενικότερα...
    Π.χ. δε γίνεται να έχεις την τέλεια σχέση
    όταν έχεις επαγγελματικά προβλήματα
    και δεν ισχύει μόνο για τις γυναίκες αυτό...
    Π.χ. το 60% των αντρών στην Ελλάδα
    έχει στυτική δυσλειτουργία εξαιτίας της οικονομικής κρίσης
    και το τι λένε ότι έχουν πάει με 100 ή 1100
    εγώ τ' ακούω βερεσέ...
    Γενικά μιλάω... τα δικά σας βιοποριστικά μπορεί να είναι λυμένα,
    όμως η γκρίνια στα ισσοροπημένα ζευγάρια
    αρχίζει όταν εγκλωβιζόμαστε σε χρόνιες καταστάσεις
    γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε διαφορετικά.
    Τώρα γιατί μια γυναίκα να μένει για χρόνια σε μια σχέση
    που την ταλαιπωρεί, δεν την επιβεβαιώνει σαν γυναίκα,
    ν' ανέχεται εξευτελιστικές συμπεριφορές,
    όχι μόνο στο ερωτικό επίπεδο,
    αλλά και σε άλλα θέματα,
    όπως ο καταμερισμός των δουλειών στο σπίτι,
    να είναι η δουλάρα δηλαδή,
    (συγγνώμη αν φαίνεται άσχετο,
    στο δικό μου το μυαλό αυτό το πρακτικό θέμα
    συνδέεται άμεσα με το ερωτικό);
    Έχει ευθύνη ο άλλος, αλλά κυρίως η κυρία που το ανέχεται
    (δε μιλάω για σένα).
    Γιατί το ανέχεται; Από ανασφάλεια
    γιατί πιστεύει ότι πέρα απ' αυτόν με τον οπoίον είναι δεν μπορεί να βρει τίποτα καλύτερο;
    Mπορεί...
    Γιατί στο μυαλό της υπάρχουν τα κοινωνικά στερεότυπα
    περί γάμου
    (δεν είναι κακό να κάνουν οι άνθρωποι οικογένεια, ίσα ίσα,
    κι όταν στις νεανικές μακροχρόνιες σχέσεις δεν υπάρχει τέτοια προοπτική,
    τελειώνουν),
    αλλά όλα πρέπει να γίνονται επί ίσοις όροις .
    Απ' την άλλη όλα στο μυαλό είναι...
    Τώρα αν είμαστε αδικημένες απ' τη φύση...
    τι να σου πω... από μια άποψη, ναι...
    Για το κοινωνικό στερεότυπο,
    οι γυναίκες είναι αποδεκτές όσο είναι νέες, σέξι και τεκνοποιούν...
    Γι αυτό για μένα πρέπει
    να επικεντρώνεις στην επαγγελματική και προσωπική σου ανάπτυξη
    για να είσαι αυτόνομη και να περνάς ΕΣΥ καλά.
    Να μπορείς ν' αλλάζεις τις συνθήκες.
    Και εννοείται ότι αν δεν αισθάνεσαι στο σεξ
    ότι ο άλλος ενδιαφέρεται να περάσεις καλά και συ ή ότι σε ταπεινώνει,
    δε μένεις...
    Είδα κι άλλα που γράφεις, όπως:
    "οτι εγω με κατηγοραει θελω γαμ..α καθε μερα
    και οτι σκεφτομαι μονο το μ...νι μου!!!"
    O τρόπος είναι απαράδεκτος και χυδαίος,
    και αρκετός λόγος για να χωρίσεις,
    αλλά μήπως προσπαθεί να σου πει κάτι άλλο
    για τη δική σου αδράνεια και απλά στο λέει χύμα;
    Και μην κολλάς στο τι θα σου πει ο κάθε πρώην
    και την εμμονή και τη νεύρωση του καθενός σε συγκεκριμένες στάσεις...
    Το θέμα είναι τι θέλεις εσύ...
    Να μην υποκρίνεσαι κάτι που δεν είσαι,
    να μην πιέζεσαι να κάνεις πράγματα που δε θέλεις,
    να μπορείς να είσαι ο εαυτός σου...
    Και βέβαια, να μη δίνεις περισσότερα πράγματα απ' όσα θέλεις να δώσεις
    ούτε συναισθηματικά ούτε ερωτικά για να γίνεις αρεστή κι αποδεκτή,
    για να μη σε παρατήσει κ.λπ...
    δε βγαίνει τίποτα έτσι... για κανέναν...
    Last edited by Joann; 18-05-2012 at 15:04.

  15. #45
    Σου ευχομαι να σου μεινει μεχρι τελους πιστός, γιατι άμα λέει ότι πήγε 40 ή 100 και εμμέσως πλην σαφως ότι ήταν πιο ωραιες από εσενα και καλύτερες σου στο κρεβάτι, πολύ δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα για σενα αμα του παρουσιαστουν τετοιες ευκαιρίες. Ένας άντρας με τετοιες εμπειρίες ξεκόβει τα πρώτα χρόνια της σχέσης/γαμου, η επιθυμια να το ξανακανει θα του βγει στη συνεχεια όταν η σχεση μπει σε ρουτίνα και ετσι ξαναθυμηθει εντονα τα παλια, θα σε φροντίζει και θα σε αγαπα θα κάνει όμως και τα δικα του.
    γιάννης

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να ξεπεράσω το χωρισμό και δεν μπορώ!
    By anniw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 30-06-2018, 00:48
  2. προσπαθω χρονια...δεν μπορω να το ξεπερασω!!!
    By soul in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 30-04-2012, 10:37
  3. Δε μπορώ να ξεπεράσω την κοροϊδία της.. Η ιστορία μου..
    By 12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 10-11-2011, 21:08
  4. επιστροφή στο παρελθόν?
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 186
    Last Post: 19-09-2011, 19:52
  5. δεν μπορω να ξεπερασω τους γονεις μου
    By researcher in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 158
    Last Post: 14-03-2011, 16:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •