Δε μπορω να ξεπερασω το παρελθον του. - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 68 of 68
  1. #61
    Σε σχεση με το αν οι ανδρες ενδιαφερονται για την ικανοποιηση των γυναικων στο σεξ, υπαρχουν σαφως και μισογυνηδες που κοιτανε μονο την δικη τους ικανοποιηση, αλλα πιστευω οι περισσοτεροι, ειδικα οταν τρεφουν και καποια συναισθηματα για την γυναικα ενδιαφερονται πολυ για την ικανοποιηση της και μπορει να τη βαζουν και πανω απο τη δικη τους.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Διαβασα και εγώ την ιστορία σου με πολλή έκπληξη για να είμαι ειλικρινής.
    Πιστεύω ότι οι δυο εμπειρίες σου ήταν απογοητευτικές και δεν ξέρεις πως είναι να είσαι σε μια νορμάλ σχέση στην οποια θα νιώθεις επιθυμητή σαν γυναίκα.
    Η χρόνια φάση του συντρόφου σου δεν είναι καθόλου φυσιολογική.
    Είτε δεν ισχύουν όσα σου έχει πει και ήταν ενας τρόπος να κρύψει ανασφάλειες και έντονα προβλήματα του, είτε μπορεί να λειτουργήσει μόνο με τέτοιους είδους σχέσεις που δεν απαιτούν δόσιμο και δέσιμο συναισθηματικό.Αλλωστε μας είπες οτι πραγματική ερωτική εμπειρία δεν έχει.
    Εσύ τον προσέλκυσες προφανώς και λόγω της συντηρητικής σου φύσης και των προηγούμενων λίγων εμπειριών σου , πιστεύοντας ότι οι ερωτικές ανησυχίες σου θα ήταν ελάχιστες. Καλή σχέση για να καλύψει -κουκουλώσει το πρόβλημα του, που πιστεύω ότι προυπήρχε..Αφιερώσου στον εαυτό σου, φρόντισε τον, και νιώσε πάλι γυναίκα. Μην μένεις δίπλα σ' εναν άντρα που σε αγνοεί και δεν δίνει σημασία στις ανάγκες σου.Υπάρχουν πολλοί εκεί έξω που θα τονίσουν την αυτοπεποιθηση σου αρκεί να το πιστεψεις και εσύ. Προχώρα παρακάτω...

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    και συμπληρωματικά ...όχι , δεν μας βλέπουν σαν εργαλεία οι άντρες...ότι βγάζουμε και εκπεμπουμε το αντιλαμβάνονται, τουλάχιστον οι περισσότεροι..
    Μην υποτιμάμε τον εαυτο μας, κρίμα είμαι.Υπάρχουν αξιολογοι άντρες και γυναίκες που προσφέρουν όμορφες στιγμές ερωτισμού και συντροφικότητας σε μια σχέση.
    Πίστεψε ότι και εσύ αξίζεις μια τέτοια σχέση...

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    1.ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ,ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΟΥΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΟΥ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΑΓΟΡΙΟΥ ΜΟΥ.
    ΙΣΑ ΙΣΑ,ΔΕΝ ΡΩΤΑΩ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ,ΟΥΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ.
    2.ΤΟ 100 ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΙΚΤΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ. ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΣΑΣ ΖΩΗ, ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΙΧΕ ΤΟΟΟΣΟ ΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΖΩΗ,ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΘΕ ΙΧΝΟΣ ΕΠΙΘΥΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΞΑΨΕΩΝ.... ΝΑΙ,ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.
    ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΟΔΟΙ ΚΡΙΣΗΣ,ΠΟΥ ΕΚΦΡΑΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ,ΚΑΙ ΣΥΝΕΠΩΣ ΣΤΟ ΣΕΞ.
    ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ,ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ,ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ.
    ΑΛΛΑ 6 ΧΡΟΝΙΑ ??? ΑΝ ΔΕ ΣΕ ΑΠΑΤΑΕΙ,ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΕΣΥ ΑΥΤΟ !!!
    ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΧΕΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ? ΕΙΣΤΕ ΣΑΝ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ 5 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΡΙΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ.... ΣΤΑ ΦΙΛΙΚΑ???
    ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ !!! ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ !!! ΛΕΣ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΟΥΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΤΕ,ΟΥΤΕ ΒΓΑΙΝΕΤΕ,ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΖΙ.... ΔΗΛΑΔΗ,ΕΝ ΤΕΛΕΙ,ΑΠΛΑ ΣΥΖΕΙΤΕ,ΑΓΑΠΑΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ,ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΜΠΡΑΚΤΑ,ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ? ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΕΡΩΤΙΚΗ,ΟΥΤΕ ΦΙΛΙΚΗ,ΟΥΤΕ ΣΥΓΓΕΝΙΚΗ ΣΧΕΣΗ. ΔΕΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΣΧΕΣΗΣ !!!
    ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΑΝΑΘΕΡΜΑΝΕΙΣ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΣΑΣ. ΚΟΨΕ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙΣ ΓΚΡΙΝΙΕΣ,
    ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΕΞ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ Κ ΟΧΙ ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΕΥΡΑ. ΞΕΡΕΙΣ,ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΔΕΙΠΝΟ,ΚΕΡΑΚΙΑ,ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΕΞΙ ΕΣΩΡΟΥΧΑ,ΚΛΠ. ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ-ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΣΑΣ,ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ,ΖΗΤΗΣΤΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΕΙΔΙΚΟΥ....
    ΠΑΝΤΩΣ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ. ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΔΕ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ Κ ΤΗΝ ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΥΠΕΔΑΦΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ,ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΘΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ,ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΣΟΥ. ΝΑΙ ΟΚ,ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ.
    ΑΛΛΑ Η ΑΓΑΠΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ !!! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΡΩΤΙΚΗ. ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ! ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΛΛΙΣΤΑ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ.
    ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ,ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ,ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ,ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΑΛΛΟΥ.
    ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ! ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

  5. #65
    Quote Originally Posted by Ααχχιιννοοςς View Post
    Persefoni γεια σου κι απο εμενα. Δεν προλαβα να διαβασω ολα οσα γραφτηκαν στο θεμα σου, οποτε μπορει να μου διαφευγουν πραγματα. Αρχικα ηθελα να σου πω οτι το να σε πειραξει που ο φιλος σου εχει παει με πολλες γυναικες δεν ειναι παραξενο, σε πολλες συμβαινει, κυριως γιατι φτιαχνουμε εικονες στο μυαλο μας, με εναν μαζοχιστικο σχεδον τροπο. Σαν να θελουμε να βασανισουμε τον εαυτο μας με τις εικονες αυτες, ειμαι σιγουρη επισης οτι θα του εχεις κανει και πολλες ερωτησεις σχετικα με το παρελθον του (το εχω κανει κι εγω) παροτι ηξερες οτι αυτα που θα ακουγες θα σε ενοχλουσαν. Πιστευω οτι αυτο θα περνουσε σιγα σιγα και θα σταματουσε να σε ενοχλει τοσο αν με τον φιλο σου ειχες μια υγιη σεξουαλικη ζωη και ενιωθες επιθυμητη. Η συχνοτητα των συνευρεσεων ειναι εξαιρετικα μικρη και ειναι λογικο και νευρα να εχεις και θυμο να νιωθεις. Εγω θα προβληματιζομουν οσον αφορα το αν αυτος ο ανθρωπος με επιθυμει ερωτικα, με θελει σαν ερωμενη ή απλως τον εχει βολεψει μια κατασταση στην οποια μπορει και να υπαρχει αγαπη, αλλα αυτο σιγουρα δεν αρκει. Με βαση το παρελθον του φαινεται πως ειναι σεξουαλικος ανθρωπος οποτε κατι δεν παει καλα. Ακομα και ενα σοκ μετα απο καποια εγχειρηση, ακομα και ψυχολογικα δεν δικαιολογουν 6 χρονια αυτην τη σταση. Που προσωπικα πιστευω οτι ειναι δικαιολογιες, γιατι κι εγω εχω περασει απο πολυ πολυ δυσκολες καταστασεις και αντε να μην ειχα διαθεση με τον φιλο μου για 2-3 μηνες ή και παραπανω αλλα παντως το καναμε πολυ πιο συχνα. Αυτο που περιγραφεις ειναι καθαρη αποριψη και κραταει παρα πολυ καιρο για να ειναι μια φαση. Το πρωτο διαστημα που κανατε σεξ πιο συχνα ηταν και ποιοτικο? σου αρεσε δηλαδη, υπηρχε χημεια με αυτον τον ανθρωπο? Απο οτι καταλαβα ομως το προβλημα και η φθορα εχει γενικευτει και σε αλλους τομεις της ζωης σας και ειναι λογικο.
    Στα περισσοτερα που λες εχεις δικιο. Του εκανα πολλες ερωτησεις για το παρελθον του. Στην αρχη απο περιεργεια και επειτα εψαχνα δω τι βρηκε σε μενα και τι καλυτερο ειχα εγω. Αλλα οσο αναπολουσε και εδειχνε ενθουσιασμο για τις αλλες, τοσο επεφτε η αυτοεκτιμηση μου και δεν εβρησκα να εχω τιποτα απο αυτα που θαυμαζε σε αλλες. Και ναι, αν δεν ειχαμε τοσο μειωμενη επαφη και εδειχνε να με θελει θα τα ειχα ξεπερασει ολα αυτα και θα ανεβαινε η αυτοπεποιθηση μου. Αλλα μετα την εγχειρηση το οτι επαψε να θελει σεξ, εμενα με κανε να νιωθω οτι δεν εφταιγε μονο η καταθλιψη που ειχε παθει αλλα και το οτι ηταν αναμενομενο καποιος που χε συνηθισει να αλλαζει παρτενερ, οτι θα με βαριοταν συντομα. Αν και αυτος ποτε δεν το παραδεχτηκε αυτο. Και η αληθεια τοσα χρονια ποτε δε μου εδωσε δικαιωματα. Εχουν περασει χρονια. Αυτος εχει πλεον ξεχασει το παρελθον του. Τοτε που γνωριστηκαμε ολα οσα ειχε ζησει ηταν φρεσκα και ακομη τα θυμοταν με ενθουσιασμο. Σιγουρα αν γνωριζομασταν σημερα θα χε πολυ ελαχιστα να μου πει για την ζωη του γιατι ολα θα ταν πλεον ξεφτυσμενα στη μνημη του και λιγοτερο επωδυνα και για μενα. Στην τελικη εγω ξεθαβω ακομη και σημερα τις δικες του αναμνησεις και του τα "χτυπαω" επειδη με πειραζουν πραγματα.
    Οσο το σκεφτομαι και με πολλα που γινανε τελευταια, καταλαβαινω οτι αυτο που προκαλεσε τα προβληματα μας και τον τροπο που αισθανομαι και τις σκεψεις που κανω και την χαμηλη αυτοεκτιμηση που εχω, δεν ειναι μονο η ελλειψη του σεξ. Θα λεγα οτι ακομη και η ελλειψη σεξ ειναι αποτελεσμα δυο αλλων παραγοντων. Διαπιστωνω τελικα οτι ολα οφειλονται στην "ανικανοτητα" του να συζηταει και να επικοινωνει μαζι μου και στο οτι δεν μπορει να βαλει τον εαυτο του στη θεση μου υποθετικα. Ενω οταν το γνωρισα ενα απο αυτα που μου αρεσαν σε αυτον ηταν οτι ηταν συζητησιμος, τελικα καταλαβα οτι αυτο το ατομο μπορει να συζηταει και να συμβουλευει μονο για θεματα που αφορουν τους αλλους. Πχ. τοτε που γνωριστηκαμε και του λεγα για την προηγουμενη σχεση μου και τα αλλα μου προβληματα, εδειχνε να με συμπονει,να με καταλαβαινει, με συμβουλευε και συζητουσε μαζι μου αρκετα. Ετσι ξεγελαστηκα γιατι πστεψα οτι θα τα πηγαιναμε καλα αφου ηταν συζητησιμος τυπος και εγω ηθελα καποιον να μπορουμε να επικοινωνουμε, γιατι πιστευω οτι το παν στην σχεση ειναι η επικοινωνια (και η εμπιστοσυνη φυσικα).
    Ολα αυτα τα χρονια βλεπω εναν ανθρωπο που δεν μπορει να συζητησει για τα δικα μας θεματα, τα δικα του η τα δικα μου. Δε μου λεει ποτε τι σκεφτεται και τι τον προβληματιζει. Και δεν αντεχει να του λεω εγω πως νιωθω και τι σκεφτομαι. Ολες μας οι "συζητησεις" ειναι ενας δικος μου μονολογος γιατι αυτος δεν συμμετεχει. Ακουει μονο, τον ενθαρρυνω να μου μιλησει, δεν μιλαει και καποια στιγμη βαριεται να με ακουει και ξεσπαει με νευρα οτι τον κουρασα και καταληγουμε σε καυγα. Προσπαθω φιλοτιμα να κανουμε εναν ωραιο ηρεμο διαλογο για να βρουμε λυσεις σε αυτα που με πειραζουν, να μου πει και αυτος την γνωμη του αλλα δεν γινετε ποτε! Δε συμμετεχει και μονο κανει ουφ και ουφ. Πως να κανω συζητηση με καποιον που δε θελει να συζηταει παρα μονο προτιμαει να αφηνει τα πραγματα ως εχουν λες και θα λυθουν δια μαγειας? Αν απο την αρχη, συζητουσε, δε θα δημιουργουσα και γω τοσες σκεψεις στο κεφαλι μου. Αν μου εξηγουσε πως νιωθει για το σεξ και τι ειναι αυτο που τον εκανε να μην θελει, και οχι μονο να ουρλιαζει ΔΕ ΘΕΛΩ , ισως να χαμε βρει λυση απο τοτε ακομα. Και αν μπορουσε καμμια φορα να μπει στη θεση μου τοτε και να σκεφτει πως θα ηταν αν ηταν αν ηθελε εκεινος και αρνιομουν εγω, ισως να εκανε κατι να λυσουμε την αδιαθεσια του για σεξ. Και στην τελικη ηταν καποτε στην θεση μου και δεν του αρεζε. Ακομη και για κατι ασχετο να θελω να πουμε, δεν μπορω να του αποσπασω την προσοχη γιατι προτιμαει να βλεπει ειδησης η να ναι στο ιντερνετ. Μιλαω μονη μου και αφου βλεπω οτι δεν με ακουει, τον ρωταω συνεχως, ΑΚΟΥΣ?? Νιωθω μοναξια. Δυο ανθρωποι στον ιδιο χωρο, αλλα μονοι.
    Ειναι σαν το στρειδι. Εγω αντιθετα ειμαι της συζητησης. Οταν καποιες φορες θελησε να μου πει κατι που τον απασχολει, παντα τον προσεχω ενω αυτος αν ξεκινησω να μιλαω 100 φορες θα σηκωθει απο την θεση του, να παρει νερο η να κανει διαφορα και με κοβει συνεχως. Ολα αυτα μου σπανε τα νευρα.

  6. #66
    Καποιε φορες μου πε οτι οι συζητησεις που αφορουν εμας τον αγχωνουν και νιωθει κατηγορουμενος γιαυτο τις αποφευγει. Ναι αλλα αφου τις αποφευγει, εγω νιωθω οτι δεν νοιαζεται πως νιωθω και πολυ περισσοτερο για ολα τα ψυχολογικα που μου εχουν δημιουργηθει. Και το μονο που λεει ειναι οτι με γνωρισε κομπλεξικια και δεν με εκανε εκεινος! Δε θυμαμαι ποτε να ενδιαφερθηκε πραγματικα να με βοηθησει σε κατι που με βασανιζει ψυχολογικα. Απο μονη μου του λεω τι νιωθω και τι σκεφτομαι και πολλες φορες τον παρακαλαω να μου πει κατι να με βγαλει απο το αδιεξοδο και δεν λεει τιποτα. Πχ. βλεπει οτι δεν βγαινω εξω η αρνουμαι να βγουμε μαζι και δεν μπαινει στον κοπο να το συζητησουμε. Να ασχοληθει γιατι νιωθω ετσι. Αν ημουν και γω κλειστη και δεν μιλουσα, ουτε καν θα ηξερε τι μου συμβαινει.
    Πριν λιγες μερες καναμε σεξ μετα απο δυο μηνες. Μεσα στο διαστημα των δυο μηνων, αυτος ζητησε μερικες φορες αλλα εγω λογω του θυμου που ενιωθα αρνιομουν. Τελος παντων μετα την πραξη, σηκωθηκε και μπαστακωθηκε στο κομπιουτερ σαν να μην εγινε τιποτα. Εμενα αυτο με ενοχλει που το κανει. Σαν να λεει καναμε αυτο που ηταν να κανουμε και τελειωσε. Ενω εγω θελω τρυφεροτητα. Και τελος παντων, την ωρα της επαφης εγω ζητησα κατι. Το εκανε αλλα μετα μου ειπε ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΤΙΠΟΤΑ, ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΖΗΤΑΣ. Εγω στεναχωρηθηκα πολυ. Εγω πιστευω οτι στο σεξ ο ανθρωπος ανοιγεται, απελευθερωνεται, ζηταει και του ζητας για να περασετε καλα. Αυτος ακομη και σε αυτο ειναι στρειδι. Δεν ανοιγεται. Και μου κανει εντυπωση πως καποιος που πηγε με πολλες και ειχε θαρρος να τις προσεγγιζει ειναι τοσο κλειστος και στο σεξ. Και πολλες φορες ετυχε να εκνευριστει την ωρα του σεξ επειδη του ζητησα κατι (απλο μην παει το μυαλο σας σε εξτριμ, πχ να με αγγιξει στην πλατη λεμε τωρα)και με παρατησε εκνευρισμενος!!! Εγω η αβγαλτη υποτιθεται ειμαι πολυ πιο ανοιχτη και σε αυτο. Ειμαι ανετη και εκφραζομαι. Και απο την αρχη της σχεσης που ειδα οτι ηταν κουμπωμενος του μιλησα, τον προετρεπα να εκφραζεται και να ζηταει οτι θελει.Τον ρωτουσα πως περασε. Γενικα ενδιαφερομαι. Αυτος ποτε δεν με ρωτησε τι θα ηθελα. Γενικα τοσα χρονια μαζι και δεν ξερω ακομη τι του αρεσει και δεν ξερει ουτε και κεινος γιατι ποτε δεν ενδιαφερθηκε να μαθει. Απο μονη μου του ειπα μερικα για μενα, αλλα και παλι δεν τα κανει.΄Κανουμε τα λιγα και κλασικα και επειδη το κανουμε και σπανια, μπαινει κατευθειαν στο ψητο. Εγω παλι θα ηθελα εναν αντρα που να ενδιαφερεται για μενα και να ψαχνει τροπους να περναμε καλυτερα. Δε φανταζομουν οτι καποιος με εμπειριες θα ηταν τοσο απλος. Αλλα με τις εμπειριες μαλλον που ειχε ετσι εμαθε να κανει.
    Καποτε που χε γινει παλι σκηνικο και νευριασε μου χε πει οτι δεν του αρεσει να του ζητανε στο σεξ γιατι δεν του αρεσει να του επιβαλλονται. Εγω δεν το βλεπω ομως οτι εκφραζοντας τις επιθυμιες μας επιβαλλομαστε στον αλλο. Και γενικα η σταση του με κανει να νιωθω οτι πρεπει και γω να κλειστω και να μην εκφραζομαι. Και γιαυτο που εγινε προχθες του ειπα οτι εγω δεν ειμαι γυναικα που αυριο δε θα με ξαναδει για να μην ζηταω, αλλα η συντροφος του και πρεπει να θελει να περναω καλα.
    Την αλλη μερα προσπαθησα να κανω μια φιλοτιμη ομορφη ηρεμη κουβεντα για να λυσουμε επιτελους το θεμα. Γιατι δε μου αρεσει που εκνευριζετε στο σεξ και εξαλλου δεν ειναι δυνατον απο τις 10 φορες το χρονο που παμε να το κανουμε τις 5 να μαλλωνουμε και στο κρεβατι. Λοιπον παλι αδικα προσπαθησα. Εγω μιλουσα ηρεμα και αυτος κιχ δεν εβγαλε. Βρε καλε μου βρε πες μου γιατι εχεις τετοια κολληματα.Μηπως καποια σου ζητουσε πραγματα στο σεξ και εχεις αποθημενα? Βρε γιατι δεν εκφραζεσαι στο σεξ και εισαι κουμπωμενος. Και τελικα κιχ δεν ειπε, παρα μονο ουφ και ουφ. Και στο τελος και γω τα πηρα και του ειπα. Προσπαθησα παλι να σε προσεγγισω με καλο τροπο αλλα εσυ δεν καταλαβαινεις και μαλλωσαμε. Το μονο που ειπε ειναι οτι δεν ειχε ορεξη να μιλησει επειδη ηταν κουρασμενος και οτι δεν νιωθει ανετα να ανοιχτει να μιλησουμε γιατι φοβαται μην μετα βγω και τα του χτυπαω. Τον διαβεβαιωσα οτι προσπαθω να μιλησουμε για μας οχι για τις αλλες και οτι δεν θα του χτυπησω τιποτα μετα αλλα παλι δεν ηθελε κουβεντα. Και εκνευριστηκα. Προσπαθω μονη μου να σωθουμε. Δε ξερω πως να τον κανω να ανοιχτει. Στην τελικη καποτε ηταν πολυ ανετος να μιλαει για το σεξ με αλλες. Για το δικο μας σεξ γιατι του ειναι τοσο δυσκολο να μιλησει?
    Με πειραζει που καποιες φορες μου χε πει οταν τον ρωτησα, οτι με τις ξενες ηταν πιο ανετος στο σεξ ενω με μενα κλειστηκε. Ενω κανονικα με μενα θα πρεπε να νιωθει ανετα. Δε νομιζω καμμια να ασχοληθηκε να τον ρωταει τι του αρεσει και τι θα ηθελε και να τον προτρεπει να ειναι απελυθερωμενος οπως κανω χρονια εγω. Και παλι με βαλε σε σκεψεις, τι ειχαν αυτες που δεν εχω εγω.
    Οταν γνωριστηκαμε εκανε πολλα για μενα. Δν ειχα παραπονο. Τα προκαταρκτικα διαρκουσαν πολυ. Εκανε υπομονη και ηθελε να με περναω ωραια. Δεν ορμουσε στο ψητο οπως τωρα. Εβαζε μουσικη και μου εβαζε μεχρι και γαλακτωμα στο σωμα! Και μετα το σεξ που ηταν πολυ συχνο, μιλουσαμε και καθομασταν μαζι. Αλλα τα ωραια κρατησαν λιγο! Εδειχνε ο ιδανικος συντροφος σε ολα. Τελικα οι αντρες ειναι ψευτες. Για να εντυπωσιασουν και να σε ριξουν κανουν πολλα. Μετα..... κλαφτα:(

  7. #67
    Quote Originally Posted by kokkinoskoufitsa View Post
    1.ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ,ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΟΥΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΟΥ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΑΓΟΡΙΟΥ ΜΟΥ.
    ΙΣΑ ΙΣΑ,ΔΕΝ ΡΩΤΑΩ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ,ΟΥΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ.
    2.ΤΟ 100 ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΙΚΤΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ. ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΣΑΣ ΖΩΗ, ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΙΧΕ ΤΟΟΟΣΟ ΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΖΩΗ,ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΘΕ ΙΧΝΟΣ ΕΠΙΘΥΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΞΑΨΕΩΝ.... ΝΑΙ,ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.
    ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΟΔΟΙ ΚΡΙΣΗΣ,ΠΟΥ ΕΚΦΡΑΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ,ΚΑΙ ΣΥΝΕΠΩΣ ΣΤΟ ΣΕΞ.
    ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ,ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ,ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ.
    ΑΛΛΑ 6 ΧΡΟΝΙΑ ??? ΑΝ ΔΕ ΣΕ ΑΠΑΤΑΕΙ,ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΕΣΥ ΑΥΤΟ !!!
    ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΧΕΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ? ΕΙΣΤΕ ΣΑΝ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ 5 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΡΙΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ.... ΣΤΑ ΦΙΛΙΚΑ???
    ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ !!! ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ !!! ΛΕΣ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΟΥΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΤΕ,ΟΥΤΕ ΒΓΑΙΝΕΤΕ,ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΖΙ.... ΔΗΛΑΔΗ,ΕΝ ΤΕΛΕΙ,ΑΠΛΑ ΣΥΖΕΙΤΕ,ΑΓΑΠΑΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ,ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΜΠΡΑΚΤΑ,ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ? ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΕΡΩΤΙΚΗ,ΟΥΤΕ ΦΙΛΙΚΗ,ΟΥΤΕ ΣΥΓΓΕΝΙΚΗ ΣΧΕΣΗ. ΔΕΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΣΧΕΣΗΣ !!!
    ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΑΝΑΘΕΡΜΑΝΕΙΣ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΣΑΣ. ΚΟΨΕ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙΣ ΓΚΡΙΝΙΕΣ,
    ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΕΞ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ Κ ΟΧΙ ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΕΥΡΑ. ΞΕΡΕΙΣ,ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΔΕΙΠΝΟ,ΚΕΡΑΚΙΑ,ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΕΞΙ ΕΣΩΡΟΥΧΑ,ΚΛΠ. ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ-ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΣΑΣ,ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ,ΖΗΤΗΣΤΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΕΙΔΙΚΟΥ....
    ΠΑΝΤΩΣ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ. ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΔΕ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ Κ ΤΗΝ ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΥΠΕΔΑΦΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ,ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΘΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ,ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΣΟΥ. ΝΑΙ ΟΚ,ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ.
    ΑΛΛΑ Η ΑΓΑΠΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ !!! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΡΩΤΙΚΗ. ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ! ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΛΛΙΣΤΑ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ.
    ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ,ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ,ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ,ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΑΛΛΟΥ.
    ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ! ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
    Ειχε δραστηρια σεξουαλικη ζωη και δεν μου χε πει ψεματα πχ, για να το παιξει μαγκας. Αν ηταν ψεματα με τοσες φασαριες τοσα χρονια, θα χε πει ελεος, δεν πηγα με καμμια!!!:D
    Περασε φαση με την εγχειρηση και του κοπηκε η ορεξη για σεξ. Δε ξερω γιατι. Αλλα εγω γκρινιαζα πολυ απο την ελλειψη και με τον καιρο μισησε το σεξ κατα καποιο τροπο. Και ετσι η ανορεξια του συνεχιστηκε για χρονια. Δεν συζητουσε να μου πει και πως ενιωθε. Και ετσι εγω σκεφτομουν το παρελθον του και οτι με χορτασε. Μετα ηρθαν και αλλα προβληματα της δουλειας του και εβρισκε πιο ευχαριστο να ξεσκαει με το ποδοσφαιρο και τα γηπεδα και το XBOX, ατελιωτες ωρες. Και γω νευριαζα που δε χαλαλιζε μιση ωρα απο τον χρονο που σπαταλουσε σε κεινα τα χομπυ , για να κανουμε σεξ.
    Δε με χει απατησει ποτε.
    Μου ζηταει να βγουμε. Εγω αρνουμαι γιατι οταν γνωριστηκαμε για να μην πεσει στα ματια των φιλων με αφηνε και εβγαινε μαζι τους για ενα μικρο διαστημα και εγω ενιωθα οτι με κρυβει η ντρεπεται. Ετσι μου κολλησε οτι εγω δεν κανω για παρεα και γεμισα κομπλεξ. Επισης σκεφτομαι οτι αν ηταν με καμμια αλλη και θα την εβγαζε και θα την πηδουσε και θα καμαρωνε, ενω εμενα και με αφηνε μονη για τους φιλους, μετα για το ποδοσφαιρο και διαθεση για σεξ καθολου. Οποτε γεμισα αρνητισμο για τον εαυτο μου και θυμο. Ουσιαστικα δεν βγαινουμε γιατι νιωθω οτι αν ειχε φιλους δε θα παρακαλουσε να βγει μαζι μου, οτι δεν ειμαι τοσο καλη παρεα οσο μια γκομενα με την οποια μετα την εξοδο θα κατεληγαν στο κρεβατι για σεξ ενω με μενα στο κρεβατι για υπνο! Εχω αισθηματα να τον τιμωρησω και να τιμωρησω τον εαυτο μου.
    Εχω προβληματα με τον εαυτο μου τα οποια αυτος μου δημιουργησε σε μεγαλο βαθμο. Και δεν ημουν δυνατος χαρακτηρας για να τα αντιμετωπισω. Να μην δινω σημασια η να βλεπω διαφορετικα τα πραγματα και να μη με πειραζουν. Πληγωνομαι ευκολα. Ειδικα αν λεω στον αλλον οτι κατι με ενοχλει και εκεινος το συνεχιζει. Προσπαθησα πολλες φορες να τα συζητησω μαζι του και τον παρακαλεσα να με βοηθησει να απαλλαγω απο τις αρνητικες σκεψεις αλλα δεν εχει διαθεση ουτε να με ακουει ουτε να ασχοληθει. Μου λειπει να βγω. Ζω συνεχως μεσα στο σπιτι. Και αν βγω δε περναω καλα απο τις αρνητικες σκεψεις.
    Ειναι ευκολο να δημιουργησουμε στον αλλο προβληματα , αλλα δυσκολο να τον βοηθησουμε να ξεπερασει αυτα που οι ιδιοι του προκαλεσαμε και να το παραδεχτουμε .:(

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Κορίτσι μου διαβασα όσα γράφεις..ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί παλεύεις τοσο μια σχέση που συγγνώμη που στο λέω, μου μοιάζει αφύσικη και αρρωστημένη.
    Πόσο χρονών είστε?
    Αυτό που λες ότι δεν σου έχει πει ψέμματα για την προηγούμενη ζωή του, εμένα μου μοιαζει κάπως αλλιώς. Δεν σου είπε ψέμματα εν γνώσει του για να σε παραπλανήσει. Ίσως η έντονη σεξουαλική ζωή ήταν το προσωπικό του παραμύθι, στην προσπάθεια του να φτιάξει για τον ίδιο μια διαφορετική ταυτότητα.
    Ο σύντροφός σου έχει πρόβλημα , έχει κλειστεί στον εαυτό του και δεν κάνει τίποτα για αυτό.Έχει αφεθεί τελειως.
    Και επειδή είσαι ανασφαλής και άπειρη και η συμπεριφορά του έχει μειώσει την αυτοεκτιμηση σου, δεν είσαι η πλέον κατάλληλη για να τον βοηθήσεις.
    Έχει ανάγκη από βοήθεια. Δεν είναι φυσιολογικό ένας νέος άντρας να λεει με τόση ένταση ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΣΕΞ , να σου λέει ΜΗΝ ΖΗΤΑΣ ΤΙΠΟΤΑ, να κλεινεται τόσο...
    Και από τη στιγμή που δεν έχει άλλες σχέσεις-και σε πιστεύω σ' αυτό-οφείλει να δει πρώτα για τον εαυτό του τι τρέχει.
    Όμως εσύ και λυπάμαι που στο λέω δεν μπορείς να κάνεις κάτι,έχεις δικά σου θέματα να λύσεις, αξίζει (δεν θα πω πρέπει) ν' ασχοληθείς με τον εαυτό σου πριν χάσεις τελειως τη δική σου ταυτότητα.
    Χρειαζεται να τονωθεί η γυναικεία σου υπόσταση, να νιώσεις όμορφα με σένα. Και μαζί του δεν μπορει να γίνει, έχουν περάσει πολλά χρόνια και το παιχνίδι χάθηκε.
    Μην χαραμίζεσαι άλλο.Πάρε μια βαθεια ανάσα, εξήγησε του τους λογους που επιβάλλεται να φύγεις, και προχώρησε

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Θέλω να ξεπεράσω το χωρισμό και δεν μπορώ!
    By anniw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 30-06-2018, 00:48
  2. προσπαθω χρονια...δεν μπορω να το ξεπερασω!!!
    By soul in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 30-04-2012, 10:37
  3. Δε μπορώ να ξεπεράσω την κοροϊδία της.. Η ιστορία μου..
    By 12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 10-11-2011, 21:08
  4. επιστροφή στο παρελθόν?
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 186
    Last Post: 19-09-2011, 19:52
  5. δεν μπορω να ξεπερασω τους γονεις μου
    By researcher in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 158
    Last Post: 14-03-2011, 16:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •