Θεε μου συγχωρεσε με
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12

    Θεε μου συγχωρεσε με

    Καλησπερα σε ολους με συγχωρειτε για το ανοητο μυνημα-εξομολογηση, απλα ειχα αναγκη να μιλησω για μενα για οσα ζω.
    Ειμαι 26 χρονων ηρθα με τους γονεις μου απο εξωτερικο λογω πολεμου στην ελλαδα οταν ημουν ακομα 5 ετων.
    οι γονεις μου σκληρα εργαζομενοι παντα ενδιαφεροντουσαν να μεγαλωσω να σπουδασω να εχω μια καλη δουλεια και να βρω εναν καλο ανθρωπο να παντρευτω διοτι σαν μοναχοπαιδι με δυο γονεις πολυ μεγαλους σε ηλικια φοβοντουσαν μην παθουν τιποτα και μεινω ολομοναχη. ετσι απλα λαικιστικα και μελοδραματικα.

    ο φοβος αυτος τους εσπρωξε να με αρραβωνιασουν με εναν απο την χωρα τους στα 14 μου παιδι ακομα γνωρισα το σεξ και οχι τον ερωτα αγνα ομως αγουρα...
    υστερα απο λιγους μηνες το μετανιωσαν και μας χωρισαν εγω σαν μαριονετα απλα εβλεπα μονο σαν θεατης την ζωη μου.

    υστερα ηρθε το λυκειο εγω ειχα μαθει το σεξ και ετσι ξεκινησα ολοκληρωμενη σχεση μετα μια αλλη και αλλη και αλλη..... ανωριμη και ανευθυνη παρορμητικη.. υστερα ηρθαν οι σπουδες και οι εφημερες σχεσεις ξανα
    ενιωθα ενα κενο στην ψυχη μου προσπαθουσα απεγνωσμενα να αγαπησω και να αγαπηθω αλλα ο εγωισμος μου η ανευθυνοτητα μου η αφελεια μου τα γκρεμιζε ολα εκανα παραλληλες σχεσεις ενθουσιαζομουν και εσβηνε με το παραμικρο καθε τι...

    υστερα καταλαβα πως ολα αυτα ηταν λαθος δεν υπηρχε ελεγχος επρεπε να ξυπνησω μετα απο περιοδο καταθλιψης που εν τελει μου εκανε και καλο εκανα επιτελους μια σταθερη σχεση ομως δεν ηταν αρκετα λεφτας...και οι δικοι μου ειχαν ενστασεις γιατι με αυτον που ειστε στην ιδια ηλικια ποτε θα σε παντρευτει? ειναι ακομα φοιτητης...
    Δυστυχως η μητερα μου αρρωστησε ηταν στο νοσοκομειο το 2009 μου ζητησε να χωρισω τον συντροφο μου γιατι φοβοταν πως δεν θα επιζουσε
    επελεξα να ειμαι με καποιον γνωστο τους μεγαλυτερο μου κατα 9 χρονια με περιουσια και μια καλη δουλεια για να ευχαριστησω την μητερα μου
    ωσπου λυγισα δεν αντεξα πανω απο 3 μηνες να παιζω θεατρο επαιξα με δυο ανθρωπινες ψυχες και με την δικη μου εφυγα απο εναν ανθρωπο που δεν θα μπορουσα να κανω ευτυχισμενο και θα ημουν ψευτικη μια ζωη.
    γυρισα στον πρωην συντροφο μου εμεινα εγκυος ομως εκεινος δεν αντεχε την ιδεα των γονιων μου και ενος παιδιου ετσι απλα και την πληρωσε αλλος ενας ανθρωπος εστω και αν δεν ειχε γεννηθει ακομα.. :(

    ξανα καταθλιψη η μητερα μου μετανιωσε για ολα τα λαθοι της σταματησε το καθε τι... υστερα ηρθε στην ζωη μου ο Α... 2 χρονια σχεσης μεχρι πριν λιγες μερες συγκατοικηση αγαπη ερωτας εμπιστοσυνη... με ενα ομως εμποδιο μια αρρωστη αδερφη στα 22 της με ανιατη σοβαρη ασθενεια να την προσεχει εκεινος σαν γονιος διοτι οι γονεις ηταν στην επαρχια με αλλο ενα παιδι εκει και το κοριτσι επρεπε να ειναι Αθηνα κοντα σε νοσοκομειο συγκεκριμενο και ο Α δουλευε Αθηνα....
    το κοριτσι ομως αυτο κλειστο σε χαρακτηρα χωρις κοινωνικες επαφες φιλους κλπ.. στο σπιτι εβγαζε ισως και αθελα της κακιες ζηλιες για μενα και τον αδερφο της λογια...ξεκινησαν καυγαδες αρχισαμε να απομακρυνομαστε μιζεριασαμε δεν μπορουσαμε να νιωσουμε χαρα ετσι εφυγα την Παρασκευη του ζητησα να μεινουμε χωρια δεν αντεχα να βλεπω την σχεση μας να πιανει πατο και δεν μπορουσαμε οσες ευκαιριες ειχαμε και προσπαθειες καναμε.

    ημουν τοσο κουρασμενη ψυχολογικα ξεσπασα εφυγα και την αλλη αμεσως μερα πηγα με εναν πρωην μου εκανα σεξ σαν ζωο ετσι απλα γιατι πιστευα πως ηταν ο μονος τροπος να τελειωσω το δεσιμο που ειχα με τον Α.

    Ξερω πως θα με κρινετε οσοι διαβασετε το μηνυμα αυτο ομως χρειαζομαι βοηθεια απο ειδικο ξερω πως δεν γινεται ενας ανθρωπος να εχει τοσο βρωμικη ψυχη να ποναει και να προδιδει τους ανθρωπους που τον αγαπουν. σκεφτηκα να βαλω τερμα στην ζωη μου αλλα ειμαι δειλη. δεν ξερω τι να κανω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184
    νομιζω δεν φταις εσυ κυριως αλλα οι γονεις σου.τωρα τα λαθη με περιστασιακες σχεσεις και χαζοπηδηματα ολοι τα εχουμε κανει μην αγχωνεσαι.κοιτα να ηρεμησεις λιγο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ωραιο.........
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    43
    βρες τα με τον εαυτο σου πρωτα ηρεμησε και αυτο το "σκευτηκα να βαλω τερμα στην ζωη μου" επειδη εχει περασει και απο το δικο μου
    το μυαλο μην το ξανασκευτεις πρεπει να παλεψεις με ολους και με ολα γιατι θα ερθει καποτε στιγμη που ολα θα ειναι καλυτερα
    γιατι 3 πραγματα δεν γυριζουν πισω οι λεξεις που ειπωθηκαν ο χρονος που εφυγε και η ευκαιρια που χαθηκε για τα 2 πρωτα δεν μπορεις
    να κανεις τιποτα κανε τα παντα να μην χαθει η ευκαιρια γιατι σιγουρα θα σου δωθει καποια στιγμη σε αυτη την ζωη και πρεπει να εισαι
    εδω να την πιασεις απο τα μαλλια

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    12

    shit

    δεν θελω να ξανα στεναχωρησω κανεναν ανθρωπο που θα ειναι μαζι μου
    ειχα την τυχη να γνωρισω δυο πολυ καλους συντροφους και τα σκατωσα ολα
    απο μαλακια στον εγκεφαλο δεν ξερω εαν ενας ψυχολογος θα με βοηθουσε σιγουρα πρεπει και εγω καπως να ελεγχω τον εαυτο μου αλλα δεν ξερω πως
    :((

  6. #6
    Quote Originally Posted by despoina26 View Post
    δεν θελω να ξανα στεναχωρησω κανεναν ανθρωπο που θα ειναι μαζι μου
    ειχα την τυχη να γνωρισω δυο πολυ καλους συντροφους και τα σκατωσα ολα
    απο μαλακια στον εγκεφαλο δεν ξερω εαν ενας ψυχολογος θα με βοηθουσε σιγουρα πρεπει και εγω καπως να ελεγχω τον εαυτο μου αλλα δεν ξερω πως
    :((
    Δέσποινα καλησπέρα....:)

    Σταμάτα να αυτομαστιγώνεσαι. Μαλακίες έχουμε κάνει όλοι στη ζωή μας και απ' ότι μας γράφεις δεν πέρασες και την πιο εύκολη ζωή.
    Αυτά τα ξεσπάσματα μπορεί να είναι απόρροια της δυστυχίας που κουβαλάς και να τα βγάζεις αυθόρμητα στους λάθος ανθρώπους.
    Εγώ θα σου έλεγα πως σου χρειάζεται ειδικός, όχι γιατί έχεις κάτι, αλλά γιατί θα σε βοηθήσει να "δεις" εσένα και να σε καταλάβεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    βασικα....κακομαθημενη εισαι,εγωιστρια και κολλημενη στη νοοτροπια της παλιας χωρας,οτι πει η μαμα και ο μπαμπας....
    το περιεργο ειναι...τοσα λαθη....ποτε προκειται να μαθεις κατι απο αυτα τα λαθη;
    ξερεις δεν εχουμε απειρες ευκαιριες....
    τοσες φορες εγραψες πως πληγωνεις ανθρωπους,αλλα παλι μετα απο λιγο τους ξαναπληγωνεις...
    και ολα αυτα γιατι δεν ξερεις τι θελεις,και προσπαθεις να κανεις αυτο που ειναι "σωστο" και σου λεει η μαμα η το κατεστημενο.
    ψαξε τι θελεις,και οταν το βρεις κατανοησε πως δεν μπορεις να το βρεις ετσι οπως ακριβως το θελεις....
    δουλεψε με τον εαυτο σου,καταλαβαινεις τι σου γινεται,απλα δεν εχει βρει τον τροπο να διεκδικησεις αυτο που θελεις και οχι αυτο που πρεπει...
    καλη αναζητηση :)

  8. #8
    αχ δεσποινακι μου το διαβασα και αγχωθηκα....ομως ολα μεσα στη ζωη ειναι και τα ασχημα κ τα καλα το θεμα ειναι να τα αναγνωριζουμε....οσο για τα λαθη...ολοι εχουμε κανει ...απλα το καλυτερο ειναι να μαθαινεις απο αυτα....αρχικα καταλαβα οτι ολα τα επερνες στα αστεια....ειτε ηταν μια ερωτικη επαφη ειτε μια σχεση με εναν ανθρωπο.....δεν ειναι ωραιο κ σωστο να κανουμε αυτα που δεν θελουμε να μας κανουν...ξερω οτι αυτα που σ λεω τα εχεις συνειδητοποιηση απλα πρεπει καποια στιγμη να βαλεις το μυαλο κ την καρδια σου σε σκεψη......
    τι θελεις τελικα στη ζωη σου?
    τι ειναι ποιο απαραιτητο αυτη τη στιγμη?
    ποσο εχεις μετανοιωσει και εχεις καταλαβει ολα τα λαθη που εχεις κανει?
    και τελος οι γονεις σου εχουν ζησει τη ζωη τους(ηταν δυσκολη οπως για ολους)...μηπως θα ηταν καιρος να σε αφησουν να κανεις και εσυ τη ζωη σου με τα δικα σου θελω κ λαθη φυσικα, απο το να ανακατευονται σε ολα?γτ οταν αγαπας δεν φερνεις τοσο πονο στον αλλον...οι γονεις σου καλως η κακως δεν ηξεραν τελικα πιο ειναι το καλυτερο για την κορη τους ομως εχωναν την μυτη τους εκει που δεν επρεπε....κ τωρα νατα τα αποτελεσματα..να εχουν μια κορη που να σκεφτεται να βαλει τελος στη ζωη της.....
    να θυμασαι κατι μπορει να ειμαι μικρη ομως πιστευω οτι το καλο αργει να ερθει....θα ερθει ομως.....κ τοτε ισως να μην κανεις τα ιδια λαθη.....και να εισαι ευτυχισμενη και γαληνια.....μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι ολα να σου πανε οπως τα θες κ τα εχεις ονειρευτει....χωρις πονο κ λαθηηηηηηηηηηηηηη
    οχι αλλα λαθηηηηηη......χαχαχα.............� � να σκεφτεσαι θετικα η ζωη προχωραει μην μενεις πισω.......δεν ειναι καλο ουτε για σενα ουτε για τους γυρω σου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    114
    Όλοι οι άνθρωποι κάνουμε μαλακίες. Σημασία έχει αν τις καταλαβαίνουμε. Και εσύ έχεις συνείδηση του τι έπαιξε.
    Δεν είσαι κακιά, ούτε λάθος. Ίσως συναισθηματικά ανασφαλης.
    Όταν ένας άνθρωπος φέρεται έτσι σαν την αδερφή του με ζήλεια, κακά λόγια και τα ρέστα αξίζει να προσπαθήσουμε να του δείξουμε πως δεν είναι έτσι τα πράγματα σε αυτή τη ζωή. Δεν του κακιώνουμε, προσπαθούμε να τον κανουμε να αλλάξει αντίληψη της κατάστασης και αυτό θέλει υπομονή.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Με Κατ!!! Συμφωνώ με όσα λέει...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    4
    δεν νομίζω πως όλα όσα διάβασα αθροίζουν μια κακή ή μια βρώμικη ψυχή... Δυστυχώς για σένα (πάνω και πρώτα από όλους τους άλλους εσένα) η ψυχή σου δεν είναι βρώμικη αλλά υπερβολικά ευαίσθητη. Βγάζοντας ψυχοπαθολογικές καταστάσεις εκτός (όπου εκεί η πρόκληση πόνου γίνεται εσκεμένα και δημιουργεί σε αυτόν που την προκαλεί ευχάριστα συναισθήματα) έχω την αίσθηση ότι το μόνο που μένει είναι μια λαβωμένη ψυχή. Και ασχέτως του πως εμφανίζονται οι λαβωμένες ψυχές σε τραγούδια ταινίες έργα τέχνης ... (σαν άγγελοι) στην ουσία κρύβουν μεγάλους κινδύνους σε όσους επιλέξουν να τις πλησιάσουν. Μεγάλους κινδύνους που θα τους τραυματίσουν θα τους πονέσουν θα τους αποθήσουν θα τους πληγώσουν.... Όμως περιμένει και μεγάλη και συγκλονιστική ευτυχία στον ένα που θα καταφέρει να μείνει όρθιος στο ταξίδι αυτό της ανακάλυψης της ψυχής σου. Που τα αισθήματα του και η λογική του θα τον βοηθήσουν να περάσει μέσα σου και να περιποιηθεί και να γιατρέψει τις πληγές της ψυχής σου.

    Αν ήμουν στη θέση σου θα προσπαθούσα να δω τι ανάγκες μου καλύπτουν οι εφήμερες σχέσεις... τι είναι αυτό που ζητάει η ψυχή μου... γιατί δεν είσαι βρώμικη... χαμένη είσαι... δεν θες κριτική ούτε αυτοκριτική... "πυξίδα" χρειάζεσαι...

    ισως αν ανακαλύψεις ορισμένα από αυτά μέσα σου (και εδω μπορει να σε βοηθησει ενας ειδικος) θα μπορέσεις μόνη σου να ξεκινήσεις την ίαση των τραυμάτων σου.. διαφορετικά μια πληγή θα κλείνεις με την πάλη σου για ζωή και άλλη θα ανοίγει μέσα σου από την συνείδηση σου....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •