Δε μπορω να ξεπερασω το παρελθον του.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68
  1. #1

    Unhappy Δε μπορω να ξεπερασω το παρελθον του.

    Χρειαζομαι βοηθεια για κατι που ισως σας φανει χαζο. Αλλα εγω ταλαιπωρουμε ψυχολογικα και βασανιζομαι χρονια τωρα και δεν μπορω να το ξεπερασω. Και θελω την γνωμη σας.
    Εχω μια σχεση πολλα χρονια και με τον ανθρωπο αυτο συγκατοικουμε. Εγω ειμαι συντηρητικη σε καποιες αποψεις μου οσων αφορα το εφημερο σεξ. Ειμαι παλιομοδιτισσα. Και σε πολλους εκανε εντυπωση αυτο και με κοιτουσαν περιεργα ή μου ειπαν μια φορα " σε ποιο κοσμο ζεις". Ποτε δεν εχω παει με καποιον για μια βραδια αν και μου δοθηκαν ευκαιριες εγω δεν ενιωθα καλα να το κανω. Ουσιαστικα ειχα μονο δυο μακροχρονιες σχεσεις. Γενικα λειτουργω συναισθηματικα και πρεπει να εχω σχεση για να παω με καποιον. Αυτες οι αντιληψεις μου, δε μπορω να πω οτι μου βγηκαν σε καλο γιατι ουσιαστικα αυτο που εγω θεωρω τιμη μου και καμαρι μου, τελικα αν δεν σκεφτομουν ετσι θα ειχα χαρει περισσοτερο τη ζωη μου. Ισως ετσι με μαθαν οι γονεις μου. Τελος παντων ετσι νιωθω και ετσι κανω.
    Ο συντροφος μου ομως πριν απο μενα ειχε παει με παρα πολλες!! Μπορει και με 100!! Οταν γνωριστηκαμε ηταν πολυ ειλικρινης μαζι μου. Σπουδασε στην Ρωσια και μετα απο μια σχεση με ελληνιδα που δεν ειχαν επαφη, οταν χωρισε ξεδινε με οποια εβρισκε, ρωσσιδες και αλλες ξενες και δε ηθελε δεσμευσεις. Απο τι μου πε, αυτες ειναι πολυ ευκολες. Εζησε πολλα χρονια εκει.
    Το προβλημα ειναι οτι εγω απο την αρχη που μου τα πε, δε μου αρεσαν αυτα. Δε μπορουσα να καταλαβω πως πηγαινε με οποια εβρισκε και σκεφτομουν οτι αν εκανα σχεση μαζι του θα υπεφερα. Ειχαμε τελειως διαφορετικες ζωες και αντιληψεις. Φυσικα ξερω οτι οι αντρες πηγαινουν με πολλες αλλα επειδη δεν ηθελα να βαλω τον εαυτο μου σε ζηλια και συγκριση, φοβομουν να κανουμε σχεση. Τελος παντων, με κυνηγησε πολυ, με ερωτευτηκε και μπηκα σε σχεση μαζι του. Το προβλημα ομως που φοβομουν εμφανιστηκε αμεσως, γιατι παρολο που ετρεχε απο πισω μου, οποτε μιλουσε για την Ρωσια, χωρις να το κανει σκοπιμα αλλα απο αφελεια, περιεγραφε πως τα περνουσε με τις ρωσσιδες, οτι ηταν πολυ ομορφες, ανετες, σεξουαλικες, απελευθερωμενες, ευγενικες και πολλα αλλα και ειδικα για κανα δυο απο αυτες που περασε καποιους μηνες μαζι τους ειπε πολλα που εγω οσο τα ακουγα τοσο αρχισα να ζηλευω και να ενοχλουμε. Αυτα ειπωθηκαν στην αρχη της σχεσης, τοτε που ο καθενας ελεγε για την ζωη του και η αληθεια ειναι οτι και γω απο περιεργεια ρωτουσα. Αλλα με πειραζε που ενω με ηθελε τοσο, μου μιλουσε για αλλες με τοσο ενθουσιασμο. Ενω για τις ελληνιδες που τα ειχε, δεν ειχε και κατι σπουδαιο να πει. Και βασικα πιστευε οτι οι ελληνιδες δεν κανουν σεξ.
    Του ειπα και γω για την δικη μου χαλια προηγουμενη σχεση και οτι το σεξ στη ζωη μου δεν το ειχα χαρει γιατι ο πρωην μου δεν ηθελε.
    Και αυτος απορουσε πως ανεχομουν σχεση χωρις σεξουαλικη ζωη. Και επισης απορουσε πως εβρησκα ασχημο που πηγε με πολλες.
    Τουλαχιστον σκεφτομουν οτι αφου πηγε με τοσες αρα του αρεσει το σεξ και οτι δε θα χω προβληματα ελλειψης οπως με τον πρωην μου.
    Ομως εγω το οτι πηγε με πολλες ρωσιδες δεν μπορεσα να το χωνεψω και ζηλευα. Σκεφτομουν οτι ειμαι λιγη,οτι δεν ημουν πολυ ομορφη οπως αυτες που πηγαινε , οτι δε θα του αρεσει το σεξ και γενικα γεμισα ανασφαλειες και επεσε η αυτοπεποιθηση μου. Αν ειχα να συγκριθω με ελληνιδες θα ταν πιο ευκολο αλλα ολοι ξερουμε οτι οι ρωσσιδες ειναι ομορφες και διαφορετικες απο μας.
    Και η ζηλια μου χειροτερεψε οταν λιγους μηνες μετα την γνωριμια μας, εκει που ειχαμε συχνη επαφη και γω ημουν επιτελους χαρουμενη που ειχα νορμαλ αντρα, εγινε κατι και αυτος επαψε να θελει να χουμε επαφη σε τετοιο τραγικο σημειο που χρονια τωρα που ειμαστε μαζι παλευω για να το κανουμε. Με αγαπαει, δε με χει κερατωσει ποτε και ειμαι απολυτα σιγουρη γιαυτο. Αλλα με πειραζει παρα πολυ που για δευτερη φορα στη ζωη μου, κατεληξα παλι με καποιον που δε περιμενα ποτε οτι θα παψει να θελει σεξ. Και υποφερω πραγματικα απο αυτη την κατασταση.
    Ειδικα τα πρωτα χρονια που εγω καιγομουν να χουμε επαφη και αυτος δεν ηθελε, ολο με το παρελθον του τα εβαζα. Σκεφτομουν οτι επειδη συνηθισε να αλλαζει γυναικες, εμενα με βαρεθηκε γρηγορα. Του λεγα οτι αν ημουν ρωσσιδα θα σκεφτοταν περισσοτερο τις αναγκες μου και δε θα με αφηνε να "πειναω".Οτι δε με υπολογιζει επειδη ειμαι ελληνιδα. Γενικα με εκνευριζει πολυ που επειδη τον βολευει, μου κανει αυτο που δε θα του αρεζε ποτε να του κανουν. Μαλλωνουμε αφανταστα για το οτι δεν εχουμε επαφη. Μου λεει χαζομαρες του τυπου "το σεξ δεν ειναι και πολυ σημαντικο" αυτος που στη ζωη του του παραηταν σημαντικο!!! Εχει επηρεαστει πολυ η ζωη μας απο αυτο το προβλημα. Απο το να μαλλωνουμε δεν βγαινουμε και χανουμε ολες τις αργιες και τις ωραιες μερες μεσα στο σπιτι. Εχασα την αυτοεκτιμηση μου, παρατησα τον εαυτο μου, ειμαι ασχημα και με νευρα συνεχως,ειμαι θλιμμενη, καπνιζω πολυ, δε κοιμαμαι , δεν εχω διαθεση ουτε το σπιτι να συμμαζεψω και γενικα νιωθω οτι η ζωη μου χανετε αδικα και κανω κακο στην υγεια μου. Θα ειμασταν πολυ καλα αν δεν υπηρχε αυτο το προβλημα με το σεξ.
    Βασικα αυτο που ρωταω ειναι αν εσας θα σας επηρεαζε αν ο συντροφος σας ειχε παει με τοσες πολλες. Το βλεπω εγω στραβα επειδη εχω συντηρητικες αποψεις η οποιαδηποτε γυναικα θα την ενοχλουσε ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Καλημέρα! Σε πρώτη φάση, θα έλεγα,
    επικέντρωσε στο ότι νιώθεις άσχημα,
    θλιμμένη, και με νεύρα,
    και προσπάθησε να το αλλάξεις αυτό από μόνη σου
    χωρίς να εξαρτάται η ψυχολογική σου κατάσταση από το φίλο σου.
    Δε σημαίνει ότι δε θέλει να σε βοηθήσει,
    μπορεί απλά να μην μπορεί.
    Τη δύναμη να σηκωθούμε από κάτω
    συνήθως πρέπει να την αντλούμε απ' τον ίδιο μας τον εαυτό.
    Ε δεν τα καταφέρνουμε και πάντα... ό,τι μπορούμε κάνουμε...
    Προσπάθησε να κοιμάσαι και βρες τη διάθεση να συμμαζέψεις το σπίτι.
    Τώρα επειδή κατάλαβα ότι πρόκειται για μακροχρόνια σχέση
    φυσικό είναι να περάσει σε φάση έλλειψης ερωτικού ενδιαφέροντος,
    -με όλους το ίδιο συμβαίνει-
    αλλά είναι λάθος σου μεγάλο να θεωρείς τον εαυτό σου υπεύθυνη γι αυτό.
    Μην αυτομαστιγώνεσαι. Κακόμαθε λίγο τον εαυτό σου...
    με την καλή έννοια...
    Και μην μπαίνεις στο τριπάκι
    να συγκρίνεσαι με τις προηγούμενες σχέσεις του.
    Ο φίλος σου απ' ό,τι κατάλαβα
    δε σου έχει δημιουργήσει τέτοιες ενοχές
    -εσκεμμένα-
    κι αυτό είναι θετικό.
    Το τι γίνεται βέβαια όταν το ερωτικό ενδιαφέρον μάς τελειώσει
    είναι ένα μεγάλο θέμα.
    Μάλλον οι σχέσεις πρέπει να 'χουν
    κι άλλου είδους ενδιαφέρον πέρα από το ερωτικό
    για να εξελίσσονται.
    Μπορεί να 'ναι παροδική φάση
    μπορεί και όχι... ο χρόνος θα δείξει... Μην αγχώνεσαι...:)
    Last edited by Joann; 17-05-2012 at 11:59.

  3. #3
    Αγαπητη φιλη. Η σχεση μου ειναι επτα ετων. Το προβλημα ελλειψης ερωτικης επαφης ξεκινησε λιγους μηνες μετα την γνωριμια μας. Δε προλαβα καν να χαρω τον πρωτο καιρο της σχεσης μας γιατι αμεσως ξεκινησαν τα προβληματα. Δηλαδη εχω προβληματα εξι χρονια τωρα. Οποτε μονο παροδικη φαση δεν ειναι αυτο που περναω. Και δεν υπαρχουν αλλα περιθωρια χρονου για να δω τι θα γινει. Φυσικα δεν περιμενα οτι παντα θα με θελει τρελα αλλα το οτι εχουμε επαφη μια φορα τον μηνα η το διμηνο η πεντε φορες το χρονο με χιλια ζορια τοσα χρονια, φυσικα με εχει κουρασει και με πληγωνει. Μαλλον δε διαβασες καλα τι γραφω και τι ρωταω στο τελος. Παντως ευχαριστω για την απαντηση.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Καλημέρα Περσεφόνη!
    Δεν ξέρω αν μας έχεις δώσει να καταλάβουμε σωστά όλο το κόνσεπτ αλλά κάτι χάνω από τα λεγόμενα σου.
    Καταρχήν πόσο καιρό είσαστε μαζί? από πότε ο σύντροφός σου δείχνει μικρότερη διάθεση για σεξ?
    Επίσης, γιατί θεωρείς παράλογο που σε χαλάει το γεγονός ότι έχει πάει με 100 γυναίκες?
    Είναι μεγάλο αυτό το νούμερο!αυτό σημαίνει πως ό,τι κινούταν αυτός το χτυπούσε!
    Μαγκιά του αλλά και μαγκιά σου να μη γουστάρεις εφήμερο σεξ.
    Εμένα αν σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα αυτό, θα με πείραζε παρα πολύ κάτι τέτοιο και για να είμαι ειλικρινής ούτε καν θα ον έπαιρνα σοβαρά έναν τέτοιο άντρα ούτως ώστε να κάνω σχέση μαζί του.
    Για να καταλάβω, εσύ δηλαδή θέλεις να κάνετε σεξ και αυτός αρνείται συνέχεια?πόσες φορές γίνεται την εβδομάδα και τι ωράρια έχετε στις δουλειές σας?σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είνα σημαντικό και το πρακτικό ζήτημα.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Σόρρυ δεν είδα την απάντησή σου στη τζοαν.
    Ρε γμώτο δε θέλω να σε αγχώσω αλλά μου μυρίζει τέλμα...και από την αρχή μάλιστα.
    Φαντάζομαι θα το έχετε συζητήσει έτσι?
    Μήπως τραβάει κανα ζόρι ανδρολογικής φύσεως?
    Για γάμο έχετε μιλήσει?(πάρα πολλές ερωτήσεις πάλι)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Για να είστε εφτά χρόνια μαζί
    κι ότι δε σ' έχει απατήσει ποτέ
    σημαίνει ότι υπάρχουν πολλοί λόγοι που σας κρατάνε μαζί...
    Γι αυτό που ρωτάς στο τέλος,
    αν θα μας επηρέαζε αν ο σύντροφός μας είχε πάει με τόσες πολλές,
    ναι, εμένα θα με επηρέαζε αρνητικά
    κι ούτε θεωρώ ότι το βλέπεις στραβά επειδή έχεις συντηρητικές απόψεις.
    Τώρα όμως αν η κατάσταση από την πλευρά σου
    είναι δυσβάσταχτη και δεν πάει άλλο
    -ναι τα έξι-εφτά χρόνια υπομονής είναι πάρα πολλά-
    χωρίς να αγχώνεσαι
    εξέτασε και την πιθανότητα να πας παρακάτω...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    οπου ακους πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι... το υπερβολικο αυτο νουμερο των 100 παιζει να μην ισχυει, κ το προβλημα του στο σεξ μπορει να το ειχε εντοπισει πολυ πριν γνωρισει εσενα.... ειναι μια αλλη εκδοχη!
    γνωμη μου ειναι οτι ο μονος λόγος που μιλας, σε μια κοπελα που γουσταρεις, με τοσο ενθουσιασμο για τις πρωην κατακτησεις σου ειναι μονο για να κανεις φιγούρα (λογο ανωριμοτητας). δεν βρίσκω αλλο σοβαρο λόγο!!
    οι αποψεις σου περι σεξ δείχνουν οτι σεβεσαι τον εαυτο σου κ το κορμι σου κ δεν αξιζει να ριχνεις τις ευθυνες σε εσενα επειδη αυτος αλλα σου πουλησε κ αλλα σου εδειξε οτι ισχυουν τελικα! κανε του μια σχετικη συζητηση κ ζητατου να ειναι ειλικρινης κ να σου πει τι ειναι αυτο που πραγματικα τον ενοχλει κ τον μπλοκαρει στο θεμα του σεξ κ πες του πως αισθανεσαι απο την πλευρα σου...πιστευω ειναι κ μια καλη ευκαιρια να διαπιστωσεις πόσο ωριμος ειναι κ πως αντιδραει στα σοβαρα προβληματα της σχεσης σας !!!
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    γειά σου persefoni.., είναι λάθος πιστεύω που επιμένεις να κοιτάς στο παρελθόν.. δείχνει αποφυγή για το πως θα μπορούσες
    από κοινού με τον σύντροφο να δώσεις λύση στο θέμα που αντιμετωπίζετε, σήμερα.. ίσως μια επίσκεψη σε κάποιον ειδικό βοηθούσε
    στο πρόβλημα αυτό. Προσωπικά, δεν θα με πείραζε καθόλου πόσες σχέσεις είχε.. στον παρελθόν του, αλλά τι το γίνεται στο τώρα! :)
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Persefoni78 hi. Λοιπόν αν θες τη δική μου γνώμη, δεν υπάρχει άντρας που να μη θέλει σεξ. Άρα, ή έχει πρόβλημα, Ή σε απατάει. Πως μπορείς να ξέρεις ότι δεν; Εμένα επειδή θες τη γνώμη μου, θα με πείραζε πολύ να έχει τέτοιο παρελθόν το αγόρι μου, και πόσο μάλλον να μου το επιδείκνυε για να με κάνει να νιώσω άσχημα. Δεν μπορώ να καταλάβω που είναι τα καλά σε αυτή τη σχέση και δεν τρέχεις να φύγεις μακρυά της........Σαν αδελφό σου τον θέλεις; Όχι; Άρα;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Ρε παιδια το 100 εμενα δεν μου φαινεται υπερβολη.....εξαρταται απο τι ηλικια εχει ξεκινησει την σεξουαλικη ζωη του ενας ανδρας,ποσο χρονων ειναι.τι εμφανιση εχει,σε τι περιβαλλοντα εχει κινηθει..κλπ...εμενα ο συντροφος μου που οταν τον γνωρισα ηταν 33 και ειχε αρχισει απο πολυ νωρις το σπορ...οταν αρχισε μετα τα 3-4 πρωτα χρονια να μου λεει ιστοριες...εμεινα καγκελο...αλλα ειπα παιζουν πολλοι παραγοντες και σιγουρα ειναι μεσα και το να εχει ζησει καποιος στο εξωτερικο που το σεξ δεν αντιμετωπιζεται τοσο σφικτα οπως στην Ελλαδα.
    Εγω ομως ολα αυτα τα βρισκω φοβερα ενδιαφεροντα και διασκεδαστικα...ειναι ωραιο ο συντροφος σου να εχει πολλες εμπειριες και ειδικα με ωραιες γυναικες και στο τελος ολων αυτων να διαλεγει μονο εσενα.
    Γιατι περσεφονη εσενα διαλεξε...ουτε ρωσιδα ,ουτε γερμανιδα ,ουτε καμμια αλλη....αυτο σημαινει πως κατι βρηκε σε σενα που το θεωρησε μοναδικο...κι εσυ προσπαθησες φιλοτιμα να το χαλασεις.....το παρελθον ομως δεν εχει καμμια σημασια αλλα το ποσο ειναι ενταξει καποιος μεσα στο παρον της σχεσης σας.
    Δεν ξερω πως ηταν η ερωτικη σας ζωη στην αρχη ,αν ηταν δηλαδη καλη στην αρχη και χαλασε στην πορεια.....γιατι αν απο την αρχη ηταν χαλια,οντως μπορει να ισχυει και το οπου ακους πολλα κερασια.......οπως και να χει ποτε δεν ειναι αργα..στο χερι σου ειναι...
    Μην συγκρινεις τον εαυτο σου με καμμια γυναικα...αυτο που παιζει ρολο ειναι η προσωπικοτητα σου κι αυτο που εκπεμπεις ..κι αφου τον αγαπας και τον θελεις,γιατι δεν απελευθερωνεις τον εαυτο σου,να φροντισεις και να αγαπησεις τον εαυτο σου....οταν γινεις εσυ ερωτικο πλασμα θα σε δει και κεινος ερωτικα...αλλα αυτα δεν γινονται με γκρινιες και μιζεριες...αλλα μονο οταν αγαπησεις τον εαυτο σου οπως ειναι.
    ειναι πολυ ευκολο να κανεις τον αντρα σου να σε δει ξανα ερωτικα...απλα βγες απο τον ρολο που φορας τοσα χρονια και θα δεις θαυματα.........

  11. #11
    Καλημερα void. Ναι με κανει να νιωθω καλυτερα που και σενα θα σε πειραζε. Αρα δεν ειμαι παραλογη. Και γω οταν μου πε για την ζωη του κουφαθηκα. Αντε να μην ηταν 100 αλλα 10 χρονια στη ρωσσια και σχεδον καθε βδομαδα σεξ σιγουρα ηταν πανω απο 50-60. Αφου οταν γνωριστηκαμε και του πα να της μετρησει μου βγαλε 40 και με τα χρονια οποτε το ξανασυζηταμε παντα θυμαται και καμμια ξεχασμενη. Οποτε ηταν παρα πολλες. Και με τις περισσοτερες βρισκοταν πανω απο 2-3 φορες. Οποτε ηταν πολλες!!! Οταν μου τα πε στην αρχη, δεν μπορουσα να το πιστεψω. Δε του φαινοταν βρε παιδι μου. Και αυτος μου ελεγε, δηλαδη τι θα πρεπε να εχω για να μου φαινεται? Μου εξηγησε οτι οι ρωσσιδες ειναι ευκολες και οτι οσοι σπουδαζουν εκει αυτο κανουν. Μαλιστα θεωρουσε οτι σε συγκριση με αλλους ειχε παει με λιγες!!! Μου πε οτι εζησε την ζωη του, το σεξ το χορτασε και εψαχνε μια κοπελα για μονιμη σχεση. Εδειχνε καλο παιδι, οχι οτι δεν ειναι, με κυνηγησε πολυ, μιλαμε υπερβολικα και εκλαιγε που τον απεριπτα. Ειχα πολλους ενδοιασμους. Φοβομουν οτι το χουι ισως να μην το ξεκοβε γιατι του εξηγησα οτι εγω ειμαι ειλικρινης ανθρωπος και θελω ειλικρινια και δεν αντεχω το κερατο. Τελικα με επεισε και τα φτιαξαμε. Αλλα αυτο με το ποσες πηγε αγκαθι μου ηταν. Δε μπορεσα ποτε νε το καταπιω. Και ας λεει αυτος, τι σε νοιαζει τι εκανα πριν απο σενα! Βεβαια επτα χρονια ποτε δε μου εδωσε δικαιωματα να φοβαμαι. Ολο μαζι μου ειναι. Το προβλημα ξεκινησε στην αρχη της σχεσης. Εκανε μια εγχειρηση και ολα στραβωσαν. Εκανα υπομονη να το ξεπερασει αλλα ρε συ μολις ειχαμε αρχισει να γνωριζομαστε, πανω στα καλυτερα, που και εγω εξοικοιωθηκα μαζι του το σεξ κοπηκε μαχαιρι. Ημουν και πεινασμενη απο των πρωην μου, το χα μαραζι να χαρω το σεξ. Ε μετα αρχισα τα παραπονα και τα παραπονα γιναν τρελες φασαριες. εγω τα χα παιξει απο τις ορμονες. Ποση υπομονη να εκανα? Αυτος ακουγε σεξ και παθαινε πανικο. Τις τρελης στο σπιτι. Ολη η γειτονια ακουγε. Δε θελω ουρλιαζε!!!! Και να με βριζει και να πεταει πραγματα απο τα νευρα του!! Και γω κλαμα, μαραζωνα. Τι σεξομανη με ελεγε, οτι μονο αυτο εχω στο μυαλο μου οτι δεν τον στηριζω. Βρε παμε σε γιατρο. Να πας εσυ ελεγε. Ειχα και γω τα δικα μου με κρισεις πανικου και χαζοφαρμακα.Γινομουν χαλια. Ποιος να στηριξει ποιον. ? Δεν εχει προβλημα ανδρολογικης φυσεως. Ψυχολογικο ηταν. Επαθε κατι μετα το χειρουργειο. Ολα αυτα τα χρονια η επαφη μας ειναι καθε ενα η δυο μηνες μια φορα. Και ολο μετα απο φασαριες που κανω. Σαν να χτυπαω την καμπανα κατι. Αν δε πω εγω για σεξ αυτος θα ξεχασει οτι υπαρχει. Ολο προτιμουσε το ποδοσφαιρο η κατι αλλο για να διασκεδασει. Το σεξ το βλεπε σαν να τον βαζαν να σκαψει χωραφι. Εγω κλαταρισα με ολα αυτα. Επεσα πολυ χαμηλα. Περυσι αντε να το καναμε 5-6 φορες μεσα στο χρονο. Και τωρα απο τον γεναρη ως τωρα 4. Αν το κανουμε μια φορα, του φτανει για ενα μηνα. Μετα ειναι οτι πλεον και να μου πει οτι θελει δεν τον πιστευω. Τωρα εχουμε 2 μηνες που δεν το καναμε και φταιω εγω γιατι κουραστηκα την κοροιδια κατα καποιο τροπο. Ξερω οτι αν το κανουμε αυτος παλι για ενα μηνα δε θα θελει. Και το ασχημο ειναι οτι παντα μου υποσχεται οτι αυριο μεθαυριο θα το ξανακανουμε και αυτο δεν γινετε ποτε. Γιατι παντα... "κατι τυχαινει". Σαν να μαι μωρο και αντι να μου δωσουν ολοκληρο το γλυκο μου δινουν κουταλιες σε μηνιαιες δοσεις!!!! Αυτος με την μια φορα καλυπτεται. Εγω ομως δε το χορταινω βρε παιδι μου. Σκεψου τωρα ενας αντρας που παει τοσο σπανια με γυναικα ποσο να κρατηθει και τι να της προσφερει. Το μυαλο του ειναι να μπει στο ψητο, οποτε τα παρελκωμενα δε τα παιρνω ποτε. Ζουμε σαν αδερφια. απλα κοιμομαστε στο ιδιο κρεβατι. Και ενταξει ολα αυτα μου προκαλουν θυμο. Ουτε μιλαμε ουτε βγαινουμε. Το μονο που τον ενδιαφερει να συζηταει ειναι τα πολιτικα που εγω τα βαριεμαι. Με κανε να νιωθω οτι δεν αξιζω να βγω. Βασικα μου κατεστρεψε την αυτοεκτιμηση. Σκεφτομαι οτι με ολες αυτες και εβγαινε και πηδ..ταν. Ενω με μενα αν βγουμε θα ταβλιαστει για υπνο. Οποτε αυτος ροχαλιζει και γω εκνευριζομαι που με αφησε στα κρυα του λουτρου. Και ολο μου υποσχεται. Θα βγουμε και μετα θα ρθουμε σπιτι και.... Αλλα τιποτα. Και γω δε γουσταρω να βγω και να σκεφτομαι τι θα επακολουθηση και ετσι χαλιεμαι και δεν βγαινω. Πολλες φορες μονο για να παμε μεχρι το σουπερμαρκετ εχανα το σεξ. Καταντησε η βολτα η σεξ. Και τα δυο δε γινονται. Ενω με τις τσο..λες ολα τα προλαβαινε. Σκεψου μονο ποσο χρονο θελει να γνωρισεις καπιοια, να την κερασεις ποτο, να την πας σπιτι σου και να κανεις και σεξ. Ολη την νυχτα! Αλλα εκεινες αξιζαν. Εγω ειμαι δεδομενη. Σου λεει και αυριο μερα ειναι, αυτη εδω θα ειναι γιατι να κουραζομαι. Αλλα το αυριο αυτο αργει πολυ. Μετα με τις καινουριες υπηρχε και το παιχνιδι. Με μενα ολα ειναι ιδια. Καταλαβαινεις γιατι ειμαι θυμωμενη? Νιωθω αδικια. Του χα πει τι τραβουσα με τον πρωην μου. Και εδειχνε τοτε να με καταλαβαινει. Και μου κανει τα ιδια!! Ενω οταν ειναι στα καλα του, παραδεχεται οτι αυτος σχεση χωρις σεξ στη θεση μου θα χωριζε! Ναι θελει να παντρευτουμε. Μου το πε πολλες φορες. Αλλα εγω δεν το αποφασιζω. Δε μου αρεσει να φυλακιστω και με την υπογραφη μου. Νιωθω ηδη φυλακισμενη. Αλλα ειναι επιλογη μου. Αν παντρευτω θα χουμε και διαζυγια ενω τωρα απλα τα μαζευω και φευγω αν το αποφασισω. Γενικα δε μου αρεσει η ιδεα του γαμου. Θεωρω οτι ειναι σαν να υπογραφεις οτι ανηκεις σε καποιον και δε θελω να νιωθω σαν οικοπεδο! Εγω δεν εργαζομαι τωρα. Αυτος απο χρονο εχει. Μου πε και μια χαζομαρα που μου χε πει και ο πρωην μου μια φορα. Να βρω χομπυ η να δουλεψω για να μην σκεφτομαι το σεξ!! Εγραψα πολλα. Νευριασα!!

  12. #12
    Quote Originally Posted by ME&I View Post
    οπου ακους πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι... το υπερβολικο αυτο νουμερο των 100 παιζει να μην ισχυει, κ το προβλημα του στο σεξ μπορει να το ειχε εντοπισει πολυ πριν γνωρισει εσενα.... ειναι μια αλλη εκδοχη!
    γνωμη μου ειναι οτι ο μονος λόγος που μιλας, σε μια κοπελα που γουσταρεις, με τοσο ενθουσιασμο για τις πρωην κατακτησεις σου ειναι μονο για να κανεις φιγούρα (λογο ανωριμοτητας). δεν βρίσκω αλλο σοβαρο λόγο!!
    οι αποψεις σου περι σεξ δείχνουν οτι σεβεσαι τον εαυτο σου κ το κορμι σου κ δεν αξιζει να ριχνεις τις ευθυνες σε εσενα επειδη αυτος αλλα σου πουλησε κ αλλα σου εδειξε οτι ισχυουν τελικα! κανε του μια σχετικη συζητηση κ ζητατου να ειναι ειλικρινης κ να σου πει τι ειναι αυτο που πραγματικα τον ενοχλει κ τον μπλοκαρει στο θεμα του σεξ κ πες του πως αισθανεσαι απο την πλευρα σου...πιστευω ειναι κ μια καλη ευκαιρια να διαπιστωσεις πόσο ωριμος ειναι κ πως αντιδραει στα σοβαρα προβληματα της σχεσης σας !!!
    Μου ειπε για το παρελθον του οχι για να κανει φιγουρα αλλα επειδη ηταν αφελης και ανοιχτηκε χωρις να σκεφτει οτι εγω θα πειραχτω και θα ζηλεψω. Αυτος το εβρισκε τελειως φυσιολογικο που πηγε με πολλες και δεν σκεφτηκε οτι εγω θα χω προβλημα.
    Οι συζητησεις μας για το θεμα εχουν γινει χιλιαδες φορες καταληγουμε σε καυγα. Δεν παραδεχεται ουτε οτι φταιει σε κατι ουτε καταλαβαινει πως αισθανομαι.

  13. #13
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    γειά σου persefoni.., είναι λάθος πιστεύω που επιμένεις να κοιτάς στο παρελθόν.. δείχνει αποφυγή για το πως θα μπορούσες
    από κοινού με τον σύντροφο να δώσεις λύση στο θέμα που αντιμετωπίζετε, σήμερα.. ίσως μια επίσκεψη σε κάποιον ειδικό βοηθούσε
    στο πρόβλημα αυτό. Προσωπικά, δεν θα με πείραζε καθόλου πόσες σχέσεις είχε.. στον παρελθόν του, αλλά τι το γίνεται στο τώρα! :)
    Ναι εχεις δικιο. Αλλα οσες φορες προσπαθησα να βελτιωθει η κατασταση, ολα χαλανε και μενα παλι το μυαλο αθελα μου παει στο παρελθον. Απελπιστηκα να προσπαθω. Ξερω οτι χρειαζομαστε ειδικο. Το χω σκεφτει γιατι τα πραγματα ειναι πραγματικα τραγικα και η ζωη μου κολαση. Αλλα δε θα παει. Και στοιχιζουν και πανακριβα δυστυχως.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    201
    τι ζεις κοριτσι μου!!!! ποσο να αντεξεις κ εσυ, ανθρωπος εισαι, νεα κοπελα κ να μην χαιρεσαι τα καλα της ζωης επειδη αυτο ειναι βαρεμενο!!! βρε χαιρετατον πριν περασουν τα χρονια κ βρες καναν αλλον να θυμηθεις τις χαρες της ζωης.....
    Ε οχι φιλε μου !! κ χωρις αυτοεκτιμηση κ χωρις σεξ..σαν πολλα δεν μαζευτηκαν? κουνατου το μαντιλι κ πεστου να σου ευχηθει καλα @@ησια.... μια ζωη την εχουμε!!!!
    [B][SIZE=6][COLOR="#000080"]Έχουμε 2 επιλογές: Να οργανώσουμε νέο έδαφος ή να αφήσουμε τα αγριόχορτα να μεγαλώσουν[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=5][/SIZE]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Περσεφονη με τα καινουργια δεδομενα που δινεις αλλαζουν τα πραγματα.....φυσικα επιμενω οτι το παρελθον του δεν πρεπει να σε απασχολει,αλλα ολα αυτα που γραφεις για το τωρα ειναι πολλα για να τα αντεξει μια γυναικα......κι ο θυμος ειναι δικαιολογημενος,στο κατω κατω εχεις και συ μια ζωη που πρεπει να την ζησεις....

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να ξεπεράσω το χωρισμό και δεν μπορώ!
    By anniw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 30-06-2018, 01:48
  2. προσπαθω χρονια...δεν μπορω να το ξεπερασω!!!
    By soul in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 30-04-2012, 11:37
  3. Δε μπορώ να ξεπεράσω την κοροϊδία της.. Η ιστορία μου..
    By 12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 10-11-2011, 22:08
  4. επιστροφή στο παρελθόν?
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 186
    Last Post: 19-09-2011, 20:52
  5. δεν μπορω να ξεπερασω τους γονεις μου
    By researcher in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 158
    Last Post: 14-03-2011, 17:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •