Φάρσα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5

Thread: Φάρσα...

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149

    Φάρσα...

    Πρόσφατα αγόρασα ζαχαρίνη και ορισμένες ζαχαρίνες "μοιάζουν εμφανισιακά" με μικρά χαπάκια...
    Η δική μου, μοιάζει πάρα πολύ και δεν την ξεχωρίζεις από χαπάκι αν δε στο πουν ότι είναι ζαχαρίνη...
    Νύσταζα και ήθελα να κοιμηθώ το μεσημέρι, δεν είχα κοιμηθεί καλά το βράδυ και θα κοιμώμουν έτσι κι αλλιώς αλλά έκανα την εξής φάρσα.
    Είπα στη μάνα μου "κάτσε να πάρω το υπνωτικό μου" και ήπια το χαπάκι της ζαχαρίνης μπροστά της κανονικά όπως όλα τα χάπια, το έβαλα στο στόμα μου, ήπια νερό και το κατάπια ολόκληρο (όπως κάνεις με όλα τα χάπια -από ασπιρήνη ή αντιβίωση μέχρι αντικαταθλιπτικό ή αγχολυτικό-).
    ΤΡΟΜΑΞΕ
    Μου έλεγε "τι τα παίρνεις αυτά τα πράματα???????""αυτά τα παίρνουν οι γέροι θα μου πάθεις τίποτα" και άλλα παρόμοια...
    Φανταστείτε πως αντέδρασε εκείνη την ώρα...καταλαβαίνετε πόσο τρόμαξε...
    Μετά από 10 λεπτά, πήγα για ύπνο και ήθελα να κοιμηθώ αλλά πήρα τη ζαχαρίνη επίτηδες, όχι ότι η ζαχαρίνη με κοίμησε...
    Δεν πήγα κατευθείαν όταν πήρα το χαπι γιατί θα έλεγε από μέσα της "τόσο γρήγορα σε έπιασε" και μπορεί να το καταλάβαινε
    και πήγα μετά από 10 λεπτά για να νομίζει ότι με έπιασε το χάπι αλλά πάλι θα μου πείτε ότι έπρεπε να πήγαινα μετά από μισάωρο...
    Πήγα μετά από 10 λεπτά γιατί είναι λίγος χρόνος για να νομίζει πως είναι ισχυρό χάπι και να τρομάξει πιο πολύ...
    Ακόμα μου πρίζει το συκώτι και με ρωτάει για αυτό...
    Last edited by STORM LORD; 17-05-2012 at 23:29.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Storm lord, οκ, την έκανες τη φάρσα, το θέμα είναι να εξηγήσεις τώρα στη μητέρα σου ότι βασανίζεσαι και ότι γι'αυτό θες να παίρνεις τα χάπια, ούτως ώστε να σε στείλει σε κάποιον ψυχολόγο. Δεν είναι ωραίο να βιώνεις κατάθλιψη από ότι μου έχεις πει.......πόσο μάλλον από τόσο μικρή ηλικία..........κάνε κάτι..... μην το αφήνεις γιατί μετά θα χειροτερέψει!!!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149
    Καταρχήν θα κοιμώμουν ούτως ή άλλως...δε με κοίμησε το χάπι και δεν ήταν χάπι, ήταν ζαχαρίνη που μοιάζει με χάπι...
    Ξέρεις η ζάχαρη που παίρνουν οι διαβητικοί, οι παχύσαρκοι και όσοι κάνουν δίαιτα

    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    μην το αφήνεις γιατί μετά θα χειροτερέψει!!!
    Όταν ενηλικιωθώ γιατί δε θα έχω το φόβο να ειδοποίει ο ψυχολόγος τους γονείς μου...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Τα καταλαβαίνω αυτά που λες, και εύχομαι να πάνε όλα καλά γιατί σου αξίζει!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Τα καταλαβαίνω αυτά που λες, και εύχομαι να πάνε όλα καλά γιατί σου αξίζει!
    Ευχαριστώ πολύ!!!
    Αν αντέξω μέχρι τότε, θα τα τακτοποίησω όλα

Similar Threads

  1. Ωραια φαρσα...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 05-10-2009, 09:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •