ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ-ΑΝΘΡΩΠΟΣ? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38
  1. #16

    Gia Karol

    Karol steile mou email sto ***το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση**** na mou peis leptomereies.

    Eyxaristo

    Quote Originally Posted by Karol View Post
    Εγω μπορω να σου συστησω μια απο τις καλυτερες ψυχολογους που πραγματικα σε βοηθαει , σε ακουει , εχει τρελη πειρα και δινει λυσεις!!! Αν θες μπορεις να μου στειλεις μηνυμα:)
    Last edited by Aeon; 03-02-2018 at 17:52.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by shifter View Post
    Παιδία μήν χάνουμε την ουσία. Όλοι τα βιώματα μας λέμε.Το θέμα είναι να μην υποφέρει κάποιος.Κιας τον κάνει καλά και υδραυλικός η κομμώτρια.Τελίωσε αυτό το θέμα. Απλά εγώ επειδή 6 χρόνια κόλλησα να ψάχνω τα πάντα, το μόνο που μπορώ να προτείνω είναι αυτό το βιβλίο.Γίνεται και χωρίς αυτό να γίνεις καλά. Απλά επειδή το ψάχνουμε πολύ αυτό προσφέρει μια λογική εξήγηση για το τι φταίει.Είναι πολύ σημαντικό να ξέρεις τι φταίει.Και όχι αερολογίες περι υποσυνείδητου και συγκρουσεών.Δώστε του μια ευκαιρία όσοι είστε απογοητευμένοι.Περαστικά μας.
    Καλησπέρα και καλή χρονιά!!! Θα με ενδιέφερε πολύ αν μπορούσες να μου στείλεις το βιβλίο που αναφέρεις. Τα αγγλικά μου μπορεί να μην είναι τόσο καλά αλλά με τη βοήθεια ενός λεξικού πιστευω θα τα καταφέρω......Σε ευχαριστώ πολύ
    Last edited by Aeon; 03-02-2018 at 17:52.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    1
    karol καλησπέρα...επειδή τώρα έγινα μέλος του φόρουμ και δεν έχω ιδέα που βρίσκονται τα προσωπικά μηνύματα..μπορείς να μου στείλεις εσύ το όνομα της ψυχολόγου που έχεις στο νού σου; ευχαριστώ εκ των προτέρων

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    2
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
    ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΡΙΝ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΝΕΔΡΙΕΣ? ΝΑ ΔΩ ΣΕ ΤΙ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ Κ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.. ***το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση****
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
    Last edited by Aeon; 03-02-2018 at 17:53.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    2
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
    ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΤΩΝ ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ..***το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση****
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
    Last edited by Aeon; 03-02-2018 at 17:53.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Greca View Post
    Γνωρίζει κανείς να μου συστήσει κανέναν καλό ψυχολόγο, που να είναι όμως πρωτίστως άνθρωπος και να μην τον νοιάζει μόνο να σε ξεπετάξει στα γρήγορα και να πάρει τα λεφτά, στα Νότια προάστια? Κάποιος που να εξειδικεύεται στις κρίσεις πανικού.
    Προκειμένου να καταλάβεις πως λειτουργούν οι συγκεκριμένες ψευδοεπιστήμες (ψυχιατρική / ψυχολογία), θα πρέπει να διαβάσεις τα όσα εξέθεσα στην ανάρτηση ΟΙ ΑΠΑΤΕΣ ΤΗΣ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗΣ / ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ. Αυτό, για να μην τύχεις εκμετάλλευσης όπως έτυχα εγώ και πολλοί άλλοι.

    Καλή συνέχεια και Καλή Πρόοδο!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Βασικά είναι επιστήμη αλλά δεν εφαρμόζεται στο γενικό πληθυσμό μάλλον έχεις δικιο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Προκειμένου να καταλάβεις πως λειτουργούν οι συγκεκριμένες ψευδοεπιστήμες (ψυχιατρική / ψυχολογία), θα πρέπει να διαβάσεις τα όσα εξέθεσα στην ανάρτηση ΟΙ ΑΠΑΤΕΣ ΤΗΣ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗΣ / ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ. Αυτό, για να μην τύχεις εκμετάλλευσης όπως έτυχα εγώ και πολλοί άλλοι.

    Καλή συνέχεια και Καλή Πρόοδο!
    Τα έχεις χαμένα...

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    1

    το βιβλίο Hope and help for your nerves της claire weekes

    Quote Originally Posted by shifter View Post
    Επειδή ταλαιπωρήθηκα αρκετά χρόνια και δοκίμασα αρκετούς "ειδικούς". Αυτός που ψάχνεις είσαι...εσύ. Κανένας άλλος δεν πρόκειται να σε καταλάβει.Και τις λύσεις τις ξέρεις επίσης απο μόνος σου. Φυσικά το να στο πώ εγώ επίσης δέν έχει κανένα νόημα. Αλλά κάποια στιγμή θα το καταλάβεις απο μόνος σου.

    Γνώμη μου είναι και πάντα θα την λέω.Μακριά από ψυχολόγους και συζητήσεις περι ανέμων και υδατων.6 χρόνια τα δοκίμασα.Οι ανθρωποι διαβάζουν δύο πράγματα στα βιβλία και δεν έχουν την παραμικρή ιδεά τι είναι αυτο.Δέν είναι οτι σε ξεπετάνε η βαριουνται.Υπάρχουν και ψυχολόγοι που θέλουν πραγματικά να γίνεις καλά.Αλλα ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ.Κάνουν αυτό που λέει το βιβλίο.Δέν ξέρουν κάτι άλλο να κάνουν.

    Θές μια βοήθεια;Διάβασε το hope and help for your nerves της claire weekes.Είναι η μόνη βοήθεια που αξίζει και το μόνο που χρειάζεσαι.Μη χάνεις τσάμπα λεφτά μέσα στο αδιέξοδο και στον φόβο που ζείς.Αν ξέρεις αγγλικά πές μου να στο στείλω.Δυστυχώς δεν το έχω βρεί μεταφρασμένο.

    Σου μιλάω ειλικρινά και σένα και όλους όσους διαβάζουν.Μόλις διαβάσεις αυτό το βιβλίο θα σου λυθούν όλες οι απορίες. Και γιατί έγινες έτσι και για το τι φταίει,αλλα το σημαντικότερο τι πρέπει να κάνεις.Δέν υπάρχει ουτε μαγικό χάπι, ούτε κάποιος θαυματοποιός ψυχολόγος.Υπαρχει όμως αυτο το βιβλίο που θα σου γλιτώσει πολλά λεφτά και θα σε βάλει στο σωστό δρόμο.
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για την συμβουλή σας. Είμαι απελπισμένη και ανησυχώ πολύ για τον γιο μου.Αν έχετε το βιβλίο αυτό,που αναφέρετε, "Ηope and help for your nerves" της Claire Weekes, θα μπορούσατε,παρακαλώ,να μου το στείλετε σε αυτό το e-mail? ***το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση**** .ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΌΤΕΡΩΝ
    Last edited by Aeon; 03-02-2018 at 17:53.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    ***το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση****
    Last edited by Aeon; 03-02-2018 at 17:53.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    ΑΝ και δε θα βοηθησεις ετσι επι της ουσιας το γιο σου, χρειαζεται να μιλησει με ειδικους και αυτο ειναι το πιο υπεθυνο που μπορεις να κανεις, παρολαυτα εψαξα να βρω πού ειναι το βιβλιο που θελεις γιατι σε βλεπω πανικοβλημενη.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    2
    Φανάζομαι το βιβλίο το έχεις βρει. Παρ' ολα αυτά σου στέλνω και ένα επιπλέον Link ***το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση****
    Επειδη με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα καθώς παθαίνω κρίσεις πανικού και μου έχουν χαλάσει την καθημερινότητα σε μεγάλο βαθμό, θα ήθελα να στείλεις πια λύση σε βοήθησε περισσότερο. Οι περισσότεροι όταν λύνουν το πρόβλημα τους ξεχνάνε να γράψουν, το οποίο είναι και το πιο σημαντικό

    Αν κάποιος έχει να μου στείλει κάποιο καλό ψυχίατρο - ψυχολόγο που να τον βοήθησε πραγματικά ας μου στείλει ενα πμ. Εχω δοκιμάσει ήδη ένα για 2 χρόνια χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα.

    Ευχαριστώ!
    Last edited by Aeon; 03-02-2018 at 17:53.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    2
    Παιδιά κανένα καλό ψυχολόγο κάποιος αν γνωρίζει,εάν ξέρει και τη σχολή ακολουθεί, και φυσικά πόσα παίρνει την ώρα ας μου στείλει μήνυμα

  14. #29
    ξερω 2 πολυ καλους,εχω αλλαξει και εγω πολλους ψυχολογους αλλα αυτοι οι δυο με βοηθησαν πραγματικα.Εκαναν και οι δυο γνωσιακη συμπεριφοριστικη ψυχοθεραπεια,υπηρχε και στους δυο προγραμμα,οργανωση και συγκεκριμενοι στοχοι στην ψυχοθεραπεια για αυτο θεωρω υπηρξε και βελτιωση με τον δευτερο μαλιστα συνεχιζω ακομη.Ειναι και οι δυο νεοι με ορεξη στην δουλεια τους ,ο ενας ειναι στο μαρουσι και ο αλλος στα δυτικα προαστια.Τωρα οσο για το οικονομικο αυτος στο μαρουσι πριν 2 χρονια που πηγαινα εγω επαιρνε 30 ευρω και σε εμενα μου εκανε την διευκολυνση να δινω 25,τωρα βεβαια που μπηκα στο σιτε του το ακριβινε και το πηγε 50 αλλα γενικα ειναι πολυ συνεργασιμος αν ζητησεις διευκολυνση θα στην κανει , ο αλλος παιρνει 40 και σε ανεργους αμεα φοιτητες παιρνει 30,εμενα που δεν ημουν τιποτα απο αυτα μου το εκανε 25 επειδη του ειπα οτι δεν μπορω να το αντεξω οικονομικα γενικα και οι δυο εναι συζητισιμοι στην τιμη.Νομιζω δεν επιτρεπεται να σου στειλω ονοματα και δυστυχως δεν γινεται να σου στειλω προσωπικο μυνημα επειδη δεν εχεις συμπληρωσει συγκεκριμενο αριθμο posts.θα ηθελα πολυ να βοηθησω περισσοτερο,ευχομαι να ξεπερασεις γρηγορα το οποιο σου προβλημα

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    [QUOTE=ariana;1068189]ξερω 2 πολυ καλους,εχω αλλαξει και εγω πολλους ψυχολογους αλλα αυτοι οι δυο με βοηθησαν πραγματικα.Εκαναν και οι δυο γνωσιακη συμπεριφοριστικη ψυχοθεραπεια,υπηρχε και στους δυο προγραμμα,οργανωση και συγκεκριμενοι στοχοι στην ψυχοθεραπεια για αυτο θεωρω υπηρξε και βελτιωση με τον δευτερο μαλιστα συνεχιζω ακομη.Ειναι και οι δυο νεοι με ορεξη στην δουλεια τους ,ο ενας ειναι στο μαρουσι και ο αλλος στα δυτικα προαστια.Τωρα οσο για το οικονομικο αυτος στο μαρουσι πριν 2 χρονια που πηγαινα εγω επαιρνε 30 ευρω και σε εμενα μου εκανε την διευκολυνση να δινω 25,τωρα βεβαια που μπηκα στο σιτε του το ακριβινε και το πηγε 50 αλλα γενικα ειναι πολυ συνεργασιμος αν ζητησεις διευκολυνση θα στην κανει , ο αλλος παιρνει 40 και σε ανεργους αμεα φοιτητες παιρνει 30,εμενα που δεν ημουν τιποτα απο αυτα μου το εκανε 25 επειδη του ειπα οτι δεν μπορω να το αντεξω οικονομικα γενικα και οι δυο εναι συζητισιμοι στην τιμη.Νομιζω δεν επιτρεπεται να σου στειλω ονοματα και δυστυχως δεν γινεται να σου στειλω προσωπικο μυνημα επειδη δεν εχεις συμπληρωσει συγκεκριμενο αριθμο posts.θα ηθελα πολυ να βοηθησω περισσοτερο,ευχομαι να ξεπερασεις γρηγορα το οποιο σου προβλημα[/QU

    καλησπέρα αν μπορουσες και έμενα να μου στειλεις τα ονομάτα ψαχνω και εγω εναν ψυχολογο που να εχει δομη και οργανωση και οχι να μιλαμε περι ανεμων καθε φορα σ ευχαριστω

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Καλός ψυχολόγος.
    By ΕΡΗ_1982 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 18-05-2012, 13:59
  2. καλός ψυχολόγος;!
    By νιφάδα in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 7
    Last Post: 18-05-2011, 17:57
  3. Καλός ψυχολόγος
    By piterpan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 04-05-2010, 11:53
  4. Replies: 1
    Last Post: 12-06-2009, 09:45
  5. Καλος ψυχολόγος?
    By Polydefkes in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 5
    Last Post: 07-09-2006, 22:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •