αδιεξοδο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    12

    αδιεξοδο

    είμαι τρελα ερωτευμένη με ενα παιδι μολις 25 χρονων.εγω ειμαι 32.αλλα λόγω πολλών θεματων η ψυχολογος μου λεει οτι συναισθηματικα ειμαι 18!τελοσπαντων εγω δε τον βλεπω μικρο.αυτος ομως δεν ειναι ερωτευμενος και δεν με θελει.μια φορα εγινε ομως και σεξ μεταξυ μας και παρόλο που εκεινος το ξεκινησε, δεν αντισταθηκα συνειδητοποιημενα κι ας ξερω οτι δεν νιωθει κατι.εχω χασει τον εαυτο μου γιατι δεν ημουνα ετσι εγω.(της μιας βραδιας)το θεμα ειναι οτι τον θελω οποως να΄ναι και δεν μπορω να τον βγαλω απο το μυαλο μου στιγμη!τρελαινομαι κυριολεκτικα.ακουγεται σαν κλασικη περιπτωση που ηρθε μια φορα για να πει οτι με εριξε, αλλα περισσοτερο ειναι οτι όποτε βρεθουμε βρεθήκαμε...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by agp View Post
    είμαι τρελα ερωτευμένη με ενα παιδι μολις 25 χρονων.εγω ειμαι 32.αλλα λόγω πολλών θεματων η ψυχολογος μου λεει οτι συναισθηματικα ειμαι 18!τελοσπαντων εγω δε τον βλεπω μικρο.αυτος ομως δεν ειναι ερωτευμενος και δεν με θελει.μια φορα εγινε ομως και σεξ μεταξυ μας και παρόλο που εκεινος το ξεκινησε, δεν αντισταθηκα συνειδητοποιημενα κι ας ξερω οτι δεν νιωθει κατι.εχω χασει τον εαυτο μου γιατι δεν ημουνα ετσι εγω.(της μιας βραδιας)το θεμα ειναι οτι τον θελω οποως να΄ναι και δεν μπορω να τον βγαλω απο το μυαλο μου στιγμη!τρελαινομαι κυριολεκτικα.ακουγεται σαν κλασικη περιπτωση που ηρθε μια φορα για να πει οτι με εριξε, αλλα περισσοτερο ειναι οτι όποτε βρεθουμε βρεθήκαμε...
    Γειά σου agp,
    στην ψυχολόγο σου έχεις μιλήσει για την περίπτωση αυτή με τον 25χρονο. Τί σου έχει πει εκείνη να κάνεις;
    μικρός μπορεί να μην είναι, αλλά αν κι αυτός νιώθει 11χρονο, ενώ εσύ 18χρονο μάλλον δύσκολο να τα βρείτε.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ποιο ειναι το αδιεξοδο ???

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    ισως οτι τον θελει αλλα δεν μπορουν να ειναι μαζι για χ ψ λογους...
    αυτο ειναι αδιεξοδο και σε νιωθω φιλη ειναι πολυ σκληρο αυτο που ζεις
    το εχω ζησει κι εγω
    αλλα δυστηχως δεν οδηγει πουθενα οτι σχεση κι αν εχετε εφοσον δεν ανταποκρινεται στα συναισθηματα σου καλυτερα φυγε απο κει
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Στην δημοκρατια δεν υπαρχουν αδιεξοδα !
    και στον Ερωτα ! ,,θα προσθεσω εγω .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Γεια σου, agp!
    Η απογοήτευσή σου δεν οφείλεται στη διαφορά της ηλικίας σας,
    θα μπορούσε να σου συμβεί και με άντρα 15 χρόνια μεγαλύτερό σου!
    Μην κατηγορείς τον εαυτό σου για ό,τι έγινε,
    oύτε να 'χεις ενοχές
    -εγώ σε βρίσκω μια χαρά
    και στη θέση σου δε θα πήγαινα σε ψυχολόγο για τέτοιο θέμα.
    Αλλά αφού το είδος της σχέσης που προσδοκάς εσύ
    είναι διαφορετικό απ' ό,τι θέλει ο τύπος από σένα,
    καλύτερα ξέκοψε
    για να μην πληγώνεσαι...
    Τώρα μπορεί να σου φαίνεται αδιέξοδο και βουνό,
    αλλά θα σου περάσει...
    Θέμα χρόνου είναι...
    και θα ξαναερωτευτείς...
    Last edited by Joann; 22-05-2012 at 11:20.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    12
    Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.Δεν πηγαίνω σε ψυχολόγο γιάυτό το θέμα φυσικά αλλά για ανίατο πρόβλημα υγείας που έχω και κάτι φοβερό που πέρασα πριν 2 χρονια σχεδον.Είμαι πολυ ταλαιπωρημενη σαν ανθρωπος και αναρωτιεμαι γιατι βαζω τον εαυτό μου σε αυτή τη διαδικασία.Αυτός δεν μου ξαναζητησε να βρεθουμε.τον εχω δει σε κοινη παρεα κανα 2 φορες και τιποτα αλλο.Φαινεται τοσο ηλιθιο τωρα που τα γραφω αλλα διαπερνα ρευμα το κορμι μου οταν ακουω κατι που τον αφορα.Το μυαλο μου ειναι το προβλημα το ξερω...

  8. #8
    Δεν σε γουστάρει για σχεση. Απλό το θέμα! Για να προκύψει σχέση πρέπει να το θελουν και οι δυο. Με το ζορι δε γίνεται. Υπάρχουν άντρες, ίσως κι ο συγκεκριμενος να ναι τετοιος, που επιζητούν εφήμερες σχέσεις ή σεξ της μια νύχτας με μεγαλύτερες τους (οπως 25 - 32) επειδή τις θεωρούν έμπειρες στο σεξ και επειδη ξερουν ότι οι γυναίκες δίνονται πολύ ευκολα για σεξ όταν ο αντρας ειναι μικροτερος τους. Ο αντρας για σοβαρη σχεση ψαχνει να βρει μικρότερες ή της ηλικίας του, αντε να τον περνανε δυο τρια χρονια. Ή ο τυπος ήταν σε φαση που εψαχνε να βρει καποια να του προσφερει σεξ και βρηκε εσενα. Το αισθηματα του για εσενα ήταν μεχρι το σεξ.
    γιάννης

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    12
    Ποιος μιλησε για σχεση?Δεν ειμαι τοσο χαζη να περιμενω να κανω σχεση με 25χρονο.Οσο περνάει ο καιρος ξεκαθαριζουν πολλα στο μυαλο μου, αλλα το προβλημα μου ειναι ο τροπος του, που σιγουρα δεν ειναι κι οτι δεν το περιμενα (ανωριμοτητα).Και επισης να πω οτι εγω τον βρηκα και τα προκαλεσα ολα.Ποτε δεν εταξε τιποτα, ηταν ξεκαθαρος απο την αρχη.Ομως ο ερωτας δεν εχει λογικη αλλα δεν θα πεθανω κιολας.

  10. #10
    Θα έβαζα τιτλο στο θέμα σου : Το σεξ της μιας νύχτας που σου έγινε ο μεγάλος έρωτας. Αυτός όταν σε γνωρισε σε "έψησε", δλδ καταλαβε ότι είχες εμπειρίες στο σεξ, αρα θα του πρόσφερες καλό σεξ, υπάρχουν πολλοί νεαροί που τρελλένονται για σεξ με μεγαλύτερες επειδη τις θεωρουν εμπειρες στο σεξ, γι αυτο έγινε η όλη φάση. Μπορει να τον προκάλεσες αλλά ο άνθρωπος γούσταρε γι αυτο το λόγο. Ανώριμος δεν είναι, ήξερε ακριβως τι ήθελε και τωρα ψιλοκατάλαβε ότι τον ερωτευτηκες γι αυτο θελει να την κάνει με τροπο αλλά συναμα να κρατησει και μια καλή επαφη μαζι σου να του προσφερεις σεξ. Ειναι τη σταση του αυτη που κρινεις ως ανωριμότητα, ενώ καθε άλλο, ο άνθρωπος ξερει τι θελει. Και γι αυτο που νοιωθεις γι αυτον μην ανησυχεις, σε λίγο καιρο θα το έχεις ήδη ξεπεράσει, δεν γνωρισες και τον μεγάλο έρωτα της ζωης σου για να απογοητευτεις. Εκτος κι αν για καποιους λόγους υπέφερες από στερηση και στην αστοχια βρεθηκε αυτος ή αυτός είχε παραπάνω αρρενωπότητα, σοβαρότητα, ικανοτητα στο σεξ και τολμη που δεν ειχαν όλοι οσοι συναντησες. Ή να προκειται για συναισθηματικό άντρα γιατι τετοιους οι γυναικες άμα διαθετουν και όλα τα προηγουμενα που σου περιγράφω τους ερωτευονται πολύ ευκολα.
    Εισαι 32, στην ηλικία σου ξεκιναν να ψαχνουν για κατι μονοιμο και σοβαρο, αυτο να κάνεις επειδη η μπογια χαλαει και η αξια πέφτει.
    γιάννης

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Αχ βρε ιωαννη συγγνώμη για την παρέμβαση μου αλλά αυτό το η μπογια χαλάει και η αξία πέφτει, είναι εξευτελιστικο. Τι είναι μια γυναίκα , ένας άνθρωπος και η αξία του πέφτει με τον χρόνο?Εμπόρευμα προς πώληση?
    Η αξία ενός ανθρώπου έγγυται στην ανθρώπινη φύση του, στην αξιοπρέπεια του, στα θετικά στοιχεία του αλλά και στα αρνητικά του που συνθέτουν τον χαρακτήρα του.
    Δηλαδή μια γυναίκα που έγινε 32 θα πρέπει να βγει στην αναζήτηση σοβαρής σχέσης για την αποκατάστασή της όσο είναι ακόμα καιρός, γιατί μετά δεν θα έχει ζήτηση και θα μεινει στο ράφι?
    Η αναζήτηση μιας σοβαρης σχέσης για μένα, σημαινει μια σχέση που θα σου προσφέρει χαρά, συντροφικοτητα, σεβασμο, αγάπη.
    Καλο δεν θα ήταν επίσης να εκλειψουν τα κλισε, ο μικρότερος θέλει μια μεγαλύτερη για την εμπειρία της στο κρεββατι, η μεγαλύτερη θέλει εναν μικρότερο για επιβεβαίωση
    Υπαρχουν σχέσεις μονόδρομες ουτως ή άλλως, σχέσεις μη ξεκάθαρες, σχέσεις της μιας βραδιάς υπάρχουν και σχέσεις αγάπης...
    Παίρνεις ότι πιστεύεις ότι σου ταιριάζει..και μπορεις να το υποστηρίξεις.

  12. #12
    Frini, το ότι μετα τα 32 βγαινουν στην αναζήτηση δεν το λέω εγώ, αυτο βλέπω να συμβαίνει, πλην εξαιρέσεων. Και τα περί μπογιας που χαλάει και αξίας που πέφτει και περί ραφιού δεν τα βγαλα από το κεφάλι μου, και οι αντρες τα λένε και πολλές τα πιστευουν και γι αυτο να ναι αγχωμένες, να ναι στην σχεδον καθημερινη αναζητηση και να κηνυγουν τους αντρες. Και πολλες κοπέλες σε μπαρακια και καφε να κοιταζουν γυρω τριγυρω ελπίζοντας να πλησιάσει κάποιος. Το ίδιο ισχύει και για τις γνωριμίες που επιδιώκουν μικρότεροι με μεγαλύτερες.
    Συμφωνω απόλυτα μαζι σου ως προς την εννοια της σοβαρης σχέσης και τις σχέσεις αγάπης καθως και το πως προσδιορίζεις την αξια του ανθρωπου. Όμως οι πιο πάνω πεποιθήσεις υπάρχουν κατα τον τροπο που περιγραφω και κατευθυνουν.
    Αν και μ αρεσε ο τροπος που μου απαντησες, γελασα και λιγακι με την καλή εννοια. Δε θελω να τσακωθω με κανεναν, τη γνωμη μου λέω που τη βασίζω σε διαπίστωση και πουθενα αλλού.
    γιάννης

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    παιδια...η μπογια χαλαει.. οταν αυτο που εισαι ειναι μπογια... και η αξια πεφτει οταν εισαι προς πωληση..... και για μενα οταν μια γυναικα πλασαρει <<μπογια>> και ενα ταμπελακι <<τιμη αγορας>>.... δε πα ναναι 20 ,30 ή οσο.... τους αναλογους αντρες θα τραβηξει... και την ιδια ποιοτητα σχεσης θα κανει σε καθε περιπτωση....

    Οποτε θα συμφωνησω σε ολα με την Φρυνη... για το τι πρεπει να ισχυει.... και με τον γιαννη για το τι ισχυει συνηθως.........:)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Γιαννη μου και το δικο μου σχολιο καλοπροαιρετο , ουτε και εγω θελω να μαλώσω με κανέναν. Και αν ισχύει αυτό για τις απελπισμένες κορασίδες, κακο του κεφαλιου τους..την αξία μας εμείς την ρίχνουμε..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,002
    Quote Originally Posted by Frini View Post
    Αχ βρε ιωαννη συγγνώμη για την παρέμβαση μου αλλά αυτό το η μπογια χαλάει και η αξία πέφτει, είναι εξευτελιστικο. Τι είναι μια γυναίκα , ένας άνθρωπος και η αξία του πέφτει με τον χρόνο?Εμπόρευμα προς πώληση?
    Η αξία ενός ανθρώπου έγγυται στην ανθρώπινη φύση του, στην αξιοπρέπεια του, στα θετικά στοιχεία του αλλά και στα αρνητικά του που συνθέτουν τον χαρακτήρα του.
    Δηλαδή μια γυναίκα που έγινε 32 θα πρέπει να βγει στην αναζήτηση σοβαρής σχέσης για την αποκατάστασή της όσο είναι ακόμα καιρός, γιατί μετά δεν θα έχει ζήτηση και θα μεινει στο ράφι?
    Η αναζήτηση μιας σοβαρης σχέσης για μένα, σημαινει μια σχέση που θα σου προσφέρει χαρά, συντροφικοτητα, σεβασμο, αγάπη.
    Καλο δεν θα ήταν επίσης να εκλειψουν τα κλισε, ο μικρότερος θέλει μια μεγαλύτερη για την εμπειρία της στο κρεββατι, η μεγαλύτερη θέλει εναν μικρότερο για επιβεβαίωση
    Υπαρχουν σχέσεις μονόδρομες ουτως ή άλλως, σχέσεις μη ξεκάθαρες, σχέσεις της μιας βραδιάς υπάρχουν και σχέσεις αγάπης...
    Παίρνεις ότι πιστεύεις ότι σου ταιριάζει..και μπορεις να το υποστηρίξεις.
    ναι, μια γυναικα που εμπορευεται τα νιατα και την εμφανιση της και δεν εχει να προσφερει τπτ αλλο

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. αδιέξοδο
    By michalisyov in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 2
    Last Post: 18-05-2011, 14:18
  2. αδιέξοδο
    By mirtw in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 12-05-2011, 16:22
  3. αδιεξοδο
    By otinanai in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-04-2011, 14:19
  4. Αδιέξοδο...
    By Oblis_gr in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 17-03-2011, 22:57
  5. αδιεξοδο..
    By essence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 14-12-2005, 15:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •