πέθανε ο πιο πιστός μου φίλος.......... :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    8

    πέθανε ο πιο πιστός μου φίλος.......... :(

    πρίν 10 μέρες πέθανε το σκυλάκι μου,ήταν 18 χρονών ,δεν είχε άλλη ζωή το ξέρω
    ωστόσο ο πόνος είναι μεγάλος ,δεν μπορώ να δεχτώ ότι χάθηκε για πάντα .................

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    150
    λυπαμαι πολυ!εχω και εγω σκυλακι και μπορω να καταλαβω πως νοιωθεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by daisyal View Post
    πρίν 10 μέρες πέθανε το σκυλάκι μου,ήταν 18 χρονών ,δεν είχε άλλη ζωή το ξέρω
    ωστόσο ο πόνος είναι μεγάλος ,δεν μπορώ να δεχτώ ότι χάθηκε για πάντα .................
    Δυο φορές μου έχει συμβει , ειναι σαν να χάνεις άνθρωπο ..... .
    With every new day , your promises fade away, its a fine day to see that the last day for me is a beautiful day .....

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    8
    πραγματικά Λάμπρο έχασα ενα μέλος της οικογενείας μου ,όταν τον πήρα ήταν 40 ημερών δεν μπορούσα να φανταστώ το τέλος ,
    ότι τα σκυλιά γερνανε όπως και ο άνθρωπος ,παθαίνουν ότι παθαίνει ο άνθρωπος.
    ήταν πολύ οδυνηρό να τον βλέπω μέρα με την μέρα να πλησιάζει στο τέλος ...........

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    8
    σε ευχαριστώ evitaki

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    λυπαμαι πολυ,τουλαχιστον τον χαρηκες και τον φροντισες πολλα χρονια....καπου σε μια γωνια του παραδεισου θα σε περιμενει πιστα να σου κουνισει την ουριτσα του περα δωθε και να σου πατησει μια γλυψια στα μουτρα........η πραγματικη αγαπη δεν πεθαινει ποτε..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    λυπαμαι πολυ,τουλαχιστον τον χαρηκες και τον φροντισες πολλα χρονια....καπου σε μια γωνια του παραδεισου θα σε περιμενει πιστα να σου κουνισει την ουριτσα του περα δωθε και να σου πατησει μια γλυψια στα μουτρα........η πραγματικη αγαπη δεν πεθαινει ποτε..
    Με συγκινησες .....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    ..αυτος ειναι κι ο δικος μου παραδεισος,πως πεθαινω κι ολα τα ζωακια που χω χασει και θα χασω κι εχω αγαπησει κι οσα γνωρισα για λιγο,με περιμενουν στην αλλη ακρη σε μια μεγαλη αγκαλια,ευτυχισμενα χωρις πονο και παιζουμε και κυλιομαστε χαμω,για παντα μονο για παρτη μας....αυτο ειναι ευτυχια.....

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    ..αυτος ειναι κι ο δικος μου παραδεισος,πως πεθαινω κι ολα τα ζωακια που χω χασει και θα χασω κι εχω αγαπησει κι οσα γνωρισα για λιγο,με περιμενουν στην αλλη ακρη σε μια μεγαλη αγκαλια,ευτυχισμενα χωρις πονο και παιζουμε και κυλιομαστε χαμω,για παντα μονο για παρτη μας....αυτο ειναι ευτυχια.....
    Στην σκέψη του δικού σου παράδεισου βρήκες παρηγοριά ........ελπίζω σύντομα να βρω και εγώ κάποια σκέψη να παρηγορηθώ ........ Αν δεν τα καταφέρω , θα μου επιτρεψεις να δανειστώ την δική σου σκέψη-παράδεισο ;

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Δεν ξέρω τι να πω σε αυτές τις περιπτώσεις..........σίγουρα είναι πολύ κρίμα να χάνονται αθώες ψυχούλες......αλλά τι να κάνεις από την άλλη, να τα βάψεις μαύρα; Πρέπει να προσπαθήσεις να το ξεχάσεις το ξέρω είναι δύσκολο, αλλά να κάτσεις και να στενοχωριέσαι πάλι δε λέει.........

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by daisyal View Post
    Στην σκέψη του δικού σου παράδεισου βρήκες παρηγοριά ........ελπίζω σύντομα να βρω και εγώ κάποια σκέψη να παρηγορηθώ ........ Αν δεν τα καταφέρω , θα μου επιτρεψεις να δανειστώ την δική σου σκέψη-παράδεισο ;
    ο παραδεισος μου ολος στην διαθεση σου daisyal......δεκτοι κι οσοι αγαπουν πολυ τα ζωακια και μονο.......

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    ο παραδεισος μου ολος στην διαθεση σου daisyal......δεκτοι κι οσοι αγαπουν πολυ τα ζωακια και μονο.......
    σε ευχαριστώ

  13. #13
    λυπάμαι πολύ, νοιωθω τον πονο σου. αυτα παθαίνουμε όλοι εμείς που συνδεόμαστε με τα ζωα.
    γιάννης

  14. #14
    ....το έχω περάσει δυο φορές και τις δύο έκανα το ίδιο για να μη φρικάρω..:ΡΡ
    Πήρα ακριβώς την ίδια ράτσα και του έβγαλα και το ίδιο όνομα..
    Πίστεψε με είναι η καλύτερη λύση παρηγοριάς...

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    λυπάμαι πολύ, νοιωθω τον πονο σου. αυτα παθαίνουμε όλοι εμείς που συνδεόμαστε με τα ζωα.
    Σε ευχαριστω Γιάννη μου! Είναι παρήγορο να ξέρω πως υπάρχουν άνθρωποι που με καταλαβαίνουν και δεν προσπαθούν να με πείσουν πως ο δικός μου πόνος δεν είναι πόνος σε σχέση με κάποιον που έχασε κάποιο άλλο μέλος της οικογένειας του .....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. εκεινος που πεθανε για ολους
    By secretly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 08-02-2012, 02:26
  2. πέθανε ο μπαμπάς μου..
    By broken horse in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 36
    Last Post: 24-07-2011, 12:22
  3. Οσο πιο εξυπνος , τοσο πιο πιστος.
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 09-02-2011, 10:04
  4. πώς μένεις πιστός σε μία απόφαση?
    By chr1986 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 07-02-2010, 01:45
  5. πεθανε η καραπανου
    By ferro in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 23-12-2008, 19:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •