τροποι-ασχολιες για χαλαρωση-βοηθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    149

    τροποι-ασχολιες για χαλαρωση-βοηθεια

    εχω ΙΨΔ και προσπαθω αρκετα με συμπεριφορικη να κανω τα συμπτωματα ωστε να μη με ενοχλουν.ΤΩΡΑ αυτη τη στιγμη που γραφω εχο εντονο αγχος λογω του οτι δεν εχω φαρμακα να παρω...θα εχω απο αυριο.για λιγο καιρο προσπαθησα χωρις αγχολυτικα για να ζησω πιο πραγματικα...θελω τη βοηθεια σας ωστε να βρω τρόπους καθως και ασχολιες για να με χαλαρωνουν,αποκλειω απο τωρα τη μουσικη.μη μου πει κανενας για σεξ διοτι μονο που το σκεφτομαι αγχωνομαι...
    βοηθηστε παρακαλω-δεν ειμαι τοσο ικανος να το βρω μονος μου αυτη την περιοδο...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    γιατι δεν ξεκινας ενα χομπι κατι που σ αρεσει αν τ μυαλο σ το απασχολεις μ κατι που σ αρεσει ξεχνιεσαι!!!δοκιμασε τ εγω ξεκινησα χορο κ ειμαι πολυ καλα!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    149
    εχω κανει πολλα πραγματα μεχρι τωρα..και μου ερχονται αναμνησεις και το αναλογο καταθλιπτικο συναισθημα....ρε παιδια δε μπορω αλλο,θα τα σπασω ολα,θα ρημαξω ολο το Βόλο.δουλεια δεν εχω λεφτα δεν εχω,τιποτα δε με ευχαριστει...δε μπορω αλλο...θα το ριξω στο ποτο ειναι το μονο που με χαλαρωνει...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    εχεις κοπελα?γιατι δεν κανεις μια χεση ν χαλαρωσεις λιγο ολοι εχουμε τα στραβα αλλα δεν μπορεις ν εισαι παντα ετσι...πολεματο αν σ πιανει ξεχνα το θα ξανα ερθει αλλα εσυ πολεμα τ ετσι μονο θα περασει!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    149
    ποια θα με αντεξει ρε συ...εμενα κ τα ψυχολογικα μου...ουτε για καφε δε θα μπορω να τη βγαζω...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    σχεση σορυ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    τι ακριβως ψυχοσωματικα εχεις?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    149
    χρειαζομαι αλλαγη-ανανεωση.ειμαι μια ετσι μια αλλιως με την ιψδ...ασε που εχω ψυχαναγκασμους αν πρεπει να της πω τι εχω κλπ....ειναι βασικα μια κοπελα φρεσκοχωρισμενη,και αρχισαν ψυχαναγκασμοι τι θα γινει ας πουμε αν βγω μαζι της...κ εαν το ενα κ εαν το αλλο...αν μας δει ο πρωην κλπ...φοβιες.φοβοι.κ αγχωθηκα παλι κ εφερα τα συμπτωματα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    το να σας δει καποιος γιατι σ φοβιζει αν εικεινη ειναι ξεκαθαρη μαζι του κ δεν εχει ανοιχτους λογαριασμους τοτε μην σκας!!!!μια χαρα θα πανε ολα προσπαθησε τ αν δεν τ κανεις δεν θα αλλαξει τπτ ακουσε μ....εχω χασει την μαμα μ πριν 2 χρονια απο τοτε εχουν γαμιθει ολα συντηρω εναν πατερα κ αδερφο μ πιανουν ζαλαδες ατονιες φοβιες τα παντα φομαναι αρρωστιες ολα τον πρςτο χρονο ημουν σκατα τςρα τ ελενχω προσπαθω οτι μ φοβιζει ν τ κανς μ αυτο τον τροπο πατας τουσ φοβους μ τσεκαρε τ!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    149
    ψυχαναγκασμοι ειναι οι δικοι μου....που μου φερνουν αγχος...κουραγιο αγγελικουλα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Κορμαν709 δεν μπορω να σου πω με τι να ασχοληθεις αυτο θα το βρεις μονος σου.Λογικα θα εχεις καποια ενδιαφερονται ή ακομα και να μην εχεις θα υπαρχει κατι που σου τραβαει την προσοχη.Ασχολησου με αυτο λοιπον.

    Για αυτα που λες για την σχεση σου με τις κοπελες,θα σου πω οτι δεν χρειαζεται να φοβασαι να προχωρησεις.Και εγω το ιδιο πιστευα,πως δεν θα μπορεσω να κανω ουσιαστικη σχεση και οτι κανενας δεν θα με ανεχτει,αλλα οταν γνωρισα τον φιλο μου ειδα τα πραγματα αλλιως.Και ξερει και για τους ψυχαναγκασμους μου και για τις ιδεοληψιες μου, και ολα πανε καλα.
    Last edited by betelgeuse; 23-05-2012 at 00:34.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αλλαξε περιβαλλον να βρεις την υγεια σου, οποιοσδηποτε βρισκεται οπουδηποτε χωρις τη θεληση του, λογικο ειναι να μη περναει καλα και να αρρωσταινει. αν δε μπορεις βρες ενδιαφεροντα να σε κανουν να ξεχνιεσαι. δες μια ταινια, παιξε ενα παιχνιδι, κανε κατι γιατι οσο δε κανεις και το σκεφτεσαι τοσο χειροτερευεις.

  13. #13
    Η αλλαγη ξεκινα από τη σκέψη. Όλα οσα κανουμε ή δεν κανουμε ειναι το αποτελεσμα του τροπου σκεψης. Άμα μπει η σκεψη στο σωστο δρομο ξεφευγοντας απο τη διαστρεβλωση (με τη βοηθεια και του ψυχολογου) και στοχους θα βαλεις και αλλαγες στη συμπεριοφορα θα γινουν και ευκαιριες θα σου παρουσιάζονται σε όλους τους τομεις. Χωρις να αντιλέγω ότι πρεπει να βρεις πραγματα να κανεις, όπως σου λενε τα άλλα μελη, γιατι σιγουρα υποβοηθανε.
    γιάννης

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Τα φάρμακα σου έχουν προκαλέσει δηλαδή ένα είδος ψυχολογικού εθισμού. Τουτέστιν "δεν έχω φάρμακα για το άγχος, άρα το άγχος μου και παραμένει και μεγαλώνει".
    Ο μόνος τρόπος που σου εγγυάται μεστά και δυνατά αποτελέσματα είναι να κάνεις αυτό που φοβάσαι. Αν είναι το σεξ, τότε σεξ. Αν είναι να οδηγήσεις τότε να οδηγήσεις. Αν είναι να αντιμιλήσεις στο αφεντικό τότε να αντιμιλήσεις στο αφεντικό. Το πιάνεις αυτό? Ίσως έπρεπε να επιμείνεις στην αποχή από τα αγχολυτικά, γιατί να μην το κάνεις τώρα Κόρμαν? Νομίζω σου δίνουν μια προσωρινή καταπράυνση δίχως ουσιαστικά να χτυπάνε το πρόβλημα που ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ τα συμπτώματα. Άρα, όταν θες να το κάνεις σωστά ίσως λίγο επιμονή και αντοχή στο άγχος. Σου εύχομαι σύντομα να νιώσεις ανακούφιση και μακροπρόθεσμα να απαλλαγείς και από τόσο απαισιόδοξες σκέψεις τύπου ποια θα με αντέξει εμένα. Όποια αντέξεις και συ?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    149
    καλημερα,θα ηθελα να πω οτι οταν ημουν "καλα" ηταν χωρις τα φαρμακα...πιο πραγματικα,πιο ευελικτα ολα..περιοδος που επαιρνα μονο ενα ελαφρυ αγχολυτικο.σκαλωνω πολυ με το δικο μου εδω κ τωρα...οι ψυχαναγκασμοι με δυσκολευουν πολυ.συναισθηματικα ειμαι μπερδεμενος,εχω πολυ θυμο και οργη.εχω δοκιμασει πολλα πραγματα αλλα δε με ευχαριστουν.δεν εχω αποδεκτει το προβλημα...και τα βαζω με τους γονεις συνεχεια...δε λεω εχω νοιωσει καλυτερα,αλλα τα σκεφτομαι ξανα κ ολα μαζι κ πεφτω..νοιωθω δυσφορια κ πλακωνομαι στα χαπια για να κοιμηθω.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. μουσική για χαλάρωση ΜΟΝΟ
    By Joann in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 830
    Last Post: 24-05-2013, 01:13
  2. τροποι αυτοκτονιας
    By μαρια1999 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 30-12-2011, 10:55
  3. Τρόποι συμεριφοράς και συγνώμη!
    By Christina82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 97
    Last Post: 12-07-2011, 15:50
  4. Τρόποι Σκέψεως
    By Molostroi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 17-10-2010, 23:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •