επιθεση αμυνα η ανοχη?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499

    επιθεση αμυνα η ανοχη?

    αν καποιος σας αδικησει η σας προδωσει τι θα κανετε?
    θα κατσετε με σταυρωμενα χερια θα το ανεχτειτε και θα πειτε δεν γαμιεται? θα επιτεθειτε η θα αμυνθειτε?
    προσωπικα μου ετυχε κατι ενιωσα πως αδικηθηκα και τσακωθηκα πολυ ασχημα με την γκομενα.. μετα ενιωθα τυψεις μετανιωσα αλλα κανεις δεν μου επετρεψε να ζητησω συγνωμη. :/
    αρχικα ειπα δεν γαμιεται αλλα οσο περνουσαν οι μερες το ενιωθα πιο εντονα να με πληγωνει αυτη η ιστορια και πηρα την αποφαση και ξεκατινιαστηκα.. πολλοι με "επιπεδο" θα γελασουν η θα διαφωνησουν.. ομως ρε παιδια δεν μπορω να καθομαι με σταυρωμενα τα χερια και να ανεχομαι μαλακιες.. ειπαμε μετα τα φαρμακα εγινα ανεκτικη χαμογελαστη ελεγα για ολα και ολους δεν πειραζει θα περασει δεν γαμιεται αλλα ως ενα σημειο! :/ δεν προσπαθω να δικαιολογησω τη θεση μου δεν χωρανε δικαιολογιες απλα λεω πως το νιωθω...
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Σίγουρα δεν μπορούμε να καθόμαστε με σταυρωμένα τα χέρια .Εγώ θα ζητούσα τις εξηγήσεις μου κ θα έλεγα σίγουρα αυτά που θα έπρεπε να πω κ σίγουρα αναλόγως με την περίπτωση θα άνοιγα το στόμα μου.τώρα τύψεις να νιώσεις εάν προκάλεσες κάτι εσύ αλλά από τη στιγμή που είσαι το θύμα μάλλον πρέπει να πεις ότι με έφτασε στα ορια μου.Από τη στιγμή που ήθελες να ζητήσεις συγνώμη αυτό σε τιμά κ σε βγάζει από ολο αυτό που δημιουργήθηκε .Αν δε θέλει να τη δεχτεί τότε νομίζω οτι πρέπει να αδιαφορήσεις τα αλλα περισσεύουν κ περικυκλώνουν την ηρεμία μας.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    salonica
    Posts
    1,049
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    ...
    ενιωσα πως αδικηθηκα και τσακωθηκα πολυ ασχημα με την γκομενα.. μετα ενιωθα τυψεις μετανιωσα αλλα κανεις δεν μου επετρεψε να ζητησω συγνωμη. :/
    αρχικα ειπα δεν γαμιεται αλλα οσο περνουσαν οι μερες το ενιωθα πιο εντονα να με πληγωνει αυτη η ιστορια και πηρα την αποφαση και ξεκατινιαστηκα..
    ...
    Πολύ καλά και φίνα 'ξηγήθηκες!
    Καιρός να το ανοίγουμε και λίγο το στοματάκι μας. Και 'γώ που γιά χρόνια φερόμουν υποτονικά, τώρα πλέον εκδηλώνω όσα χρειάζομαι.
    διαρκής αναθεώρηση ________________________________________ Β α σ ί λ η ς

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    καλα εκανες !!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    και για μενα καλα εκανες και αντεδρασες και οπως σου βγηκε...ετσι την επομενη φορα που θα θελει καποιος να σε αδικησει θα το σκεφτει λιγο καλυτερα....αλλωστε για να γινεις εξω φρενων και στην χειροτερη ολο και καποιο δικιο θα ειχες.......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Καλα κανεις.Εγω δεν ξερω μαλλον ειμαι πολυ κοτα και συνηθως δεν αντιδρω,απλα κοβω την επαφη με το ατομο που με τσαντισε ή με αδικησε,και πολλες φορες νομιζουν οτι ειμαι ηλιθια επειδη δεν αντιδρω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    χμμ ναι κακα τα ψεμματα κι εγω ετσι πιστευω ο καθενας να μπαινει την ωρα που πρεπει στη θεση τουαπο κεινον που πρεπει
    αυτες οι μαλακιες "απο αλλου θα το βρει" η "θα το βρει μπροστα του" κοκ ειναι απλα μαλακιες... την ωρα που δινεται η αφορμη εκεινη την ωρα πρεπει να τελειωνουν ολα
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    κ εγω υπο φυσιολογικές συνθήκες επιτίθεμαι κανονικά όταν δώ πως με πατάνε, οταν νιωσω γενικα αδικημενη.
    Όμως επειδή δε βγαίνει πάντα σε καλό κρατιέμαι λίγο πριν τα πω. δλδ ζυγισε τα συν κ πλην αν αξίζει να επιτεθείς. αν όχι μείνει στη άμυνα.
    Καλά το ενδεχόμενο ανοχής δε το λαμβάνω καν..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    και πολυ καλα κανεις..
    καμια φορα δεν χωρανε συν και πλην.
    Απλα πρεπει να χωσεις και χωνεις! :Ρ
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Γενικά είμαι της γνώμης ότι πρέπει να αντιδράμε πάντα όταν νιώθουμε ότι κάποιος μας αδικεί. Πάντα και χωρίς εξαίρεση.

    Η διαφορά είναι το πώς αντιδράμε. Εγώ σε ανθρώπους που με νοιάζουν θα το πω σταράτα, χωρίς ένταση και βρισιές. Σε άλλους που που είναι αδιάφοροι, απλά θα απομακρυνθώ.

  11. #11
    Quote Originally Posted by BloodyKate View Post
    χμμ ναι κακα τα ψεμματα κι εγω ετσι πιστευω ο καθενας να μπαινει την ωρα που πρεπει στη θεση τουαπο κεινον που πρεπει
    αυτες οι μαλακιες "απο αλλου θα το βρει" η "θα το βρει μπροστα του" κοκ ειναι απλα μαλακιες... την ωρα που δινεται η αφορμη εκεινη την ωρα πρεπει να τελειωνουν ολα
    Αυτή ειναι η απάντηση στο θέμα σου!! εσυ η ιδια την εδωσες πολύ σωστα!!
    Το να γινεις μετα τα φαρμακα ανεκτική (όπως λες στο πρωτο σου μνμα) ειναι ο δρομος για να επιστρέψεις πίσω στα φαρμακα.
    γιάννης

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Συμφωνώ απόλυτα με kuxumuxu

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kuxumuxu View Post
    Γενικά είμαι της γνώμης ότι πρέπει να αντιδράμε πάντα όταν νιώθουμε ότι κάποιος μας αδικεί. Πάντα και χωρίς εξαίρεση.

    Η διαφορά είναι το πώς αντιδράμε. Εγώ σε ανθρώπους που με νοιάζουν θα το πω σταράτα, χωρίς ένταση και βρισιές. Σε άλλους που που είναι αδιάφοροι, απλά θα απομακρυνθώ.
    +1000
    η χειροτερη απαξιωση προς καποιον που δεν αξιζε τον χρονο που του αφιερωσες, ειναι το να τον καταργεις απο συνομιλητη σου.
    απλα ξαναγυρναει στην ανυπαρξια του...
    οταν ομως ειναι ενα αξιολογο ατομο, φιλος, που εκανε ενα λαθος, σαφως εξηγεισαι.
    παντα ΑΜΕΣΑ ομως..

Similar Threads

  1. Μουδιασματα στα χερια - μικρη ανοχη στο ποτο
    By Alexintrouble in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-09-2008, 17:43
  2. απιστια-ανοχη-εξαρτηση..
    By essence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 28-06-2006, 23:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •