Δεν ξερω τι μου συμβαινει... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Quote Originally Posted by elena60 View Post
    path και οι δυο ψυχιατροι μου ειπαν τα ιδια,οτι δεν χρειαζομαι φαρμακα και οτι αυτα απλα βοηθανε να ηρεμω,δεν δινουν λυση στο προβλημα.μου ειπε οτι μπορει να μου υπογραψει αν θελω σε χαρτι οτι δεν ειμαι τρελη και οτι δεν θα τρελαθω και οτι χρειαζομαι ψυχοθεραπεια,αλλα το μυαλο μου συνεχεια γυρναει εκει.Γιαυτο φοβαμαι μην παθω τιποτα χειροτερο,εμμονη η ψυχωση.Αυτα τα αποκτας ρε παιδια μετα απο ανχος η τα εχεισ απο πριν??
    αν ξεραμε απο τι ακριβως τα αποκτας θα μας ειχαν δωσει το νομπελ,,
    αλλα λενε οτι κι απο υπερβολικο φοβο τα αποκτας ! μην υπερβαλεις ?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Quote Originally Posted by elena60 View Post
    επισης,ξερετε αν ολο αυτο θελει ηρεμια και ξεκουραση ,η θελει να ασχολεισαι συνεχεια με κατι??Η δουλεια μου ειναι νυχτα(τραγουδαω) και σταματησα λογω του προβληματος γιατι ο γιατρος ειπε οτι δεν μπορει να εχω ανχος και να ξενυχταω..καποια γνωμη??
    Προφανως θελει ηρεμια και ξεκουραση, και να ασχολεισαι με αυτα που αγαπας .
    Αν τη δουλεια σου την αγαπας και σε γεμιζει δεν θα την αφησεις επειδη ειναι νυχτερινη .
    ολες οι δουλειες εχουν ιδιαιτεροτητες , τις δεχομαστε η οχι,, με αυτες .
    -μηπως ο γιατρος ενοουσε οτι με το αγχος δεν εχεις την αποδοση που πρεπει , εισαι φαλτσα κλπ κλπ ??

  3. #18
    [QUOTE=path;352195]Προφανως θελει ηρεμια και ξεκουραση, και να ασχολεισαι με αυτα που αγαπας .
    Αν τη δουλεια σου την αγαπας και σε γεμιζει δεν θα την αφησεις επειδη ειναι νυχτερινη .
    ολες οι δουλειες εχουν ιδιαιτεροτητες , τις δεχομαστε η οχι,, με αυτες .
    -μηπως ο γιατρος ενοουσε οτι με το αγχος δεν εχεις την αποδοση που πρεπει , εισαι φαλτσα κλπ κλπ ??[/QUOTEε

    οχι,καθολου φαλτσα δεν ειμαι. Ειπε οτι δεν μπορει να εχεισ ανχος,και συνεπως οτι αυτο προκαλει οπως εξαντληση του οργανισμου, και να πας να ξενυχτας..Την αγαπαω τη δουλεια μου,αλλα δεν μπορω να αποδωσω καλα ουτε σ'αυτην πλεον.Εχθες βρεθηκα σε ενα κεντρο και ειπα ενα κομματι,αλλα ετρεμα τοσο πολυ σαν να τραγουδησα πρωτη φορα..τι να πω ρε παιδια,αν το ανχος τα προκαλει ολα αυτα,ειναι μεγαλο πραγμα....μου φαινεται απιστευτο.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    [QUOTE=elena60;352260]
    Quote Originally Posted by path View Post
    Προφανως θελει ηρεμια και ξεκουραση, και να ασχολεισαι με αυτα που αγαπας .
    Αν τη δουλεια σου την αγαπας και σε γεμιζει δεν θα την αφησεις επειδη ειναι νυχτερινη .
    ολες οι δουλειες εχουν ιδιαιτεροτητες , τις δεχομαστε η οχι,, με αυτες .
    -μηπως ο γιατρος ενοουσε οτι με το αγχος δεν εχεις την αποδοση που πρεπει , εισαι φαλτσα κλπ κλπ ??[/QUOTEε

    οχι,καθολου φαλτσα δεν ειμαι. Ειπε οτι δεν μπορει να εχεισ ανχος,και συνεπως οτι αυτο προκαλει οπως εξαντληση του οργανισμου, και να πας να ξενυχτας..Την αγαπαω τη δουλεια μου,αλλα δεν μπορω να αποδωσω καλα ουτε σ'αυτην πλεον.Εχθες βρεθηκα σε ενα κεντρο και ειπα ενα κομματι,αλλα ετρεμα τοσο πολυ σαν να τραγουδησα πρωτη φορα..τι να πω ρε παιδια,αν το ανχος τα προκαλει ολα αυτα,ειναι μεγαλο πραγμα....μου φαινεται απιστευτο.
    δεν ειναι το αγχος μονο , ειναι ολα μαζι που συσωρευονται σε καποιο σημειο στη ζωη μας ,και μας βαζει προ των ευθυνων μας.
    μη σκας ουτε και για τη δουλεια ουτε για τιποτα , αυτο που προηγειται ειναι η ψυχικη ισσοροπια σου, και απ αυτο θα εξαρτηθουν ολα.
    Κανε αυτο που σευχαριστει.
    Εσυ ξερεις καλυτερα απο ολους ( και απ το γιατρο) τι θελεις και τι μπορεις και τι σε γεμιζει .
    βαλτα κατω κι αποφασισε.

    ΥΓ,,Παντως λενε για το σταυροδρομι: αν η ζωη σε βγαλει σε σταυροδρομι, περνε παντα το καινουργιο μονοπατι !

  5. #20
    [QUOTE=path;352377][QUOTE=elena60;352260]

    δεν ειναι το αγχος μονο , ειναι ολα μαζι που συσωρευονται σε καποιο σημειο στη ζωη μας ,και μας βαζει προ των ευθυνων μας.
    μη σκας ουτε και για τη δουλεια ουτε για τιποτα , αυτο που προηγειται ειναι η ψυχικη ισσοροπια σου, και απ αυτο θα εξαρτηθουν ολα.
    Κανε αυτο που σευχαριστει.
    Εσυ ξερεις καλυτερα απο ολους ( και απ το γιατρο) τι θελεις και τι μπορεις και τι σε γεμιζει .
    βαλτα κατω κι αποφασισε.

    ΥΓ,,Παντως λενε για το σταυροδρομι: αν η ζωη σε βγαλει σε σταυροδρομι, περνε παντα το καινουργιο μονοπατι ![/QABN

    Aν η ζωη με βγαζει στο μονοπατι της τρελας ,αρνουμαι να το ακολουθησω :(((

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ελενα , ολοι αυτο θα κανανε , αν το γνωριζανε ....

  7. #22
    Quote Originally Posted by path View Post
    ελενα , ολοι αυτο θα κανανε , αν το γνωριζανε ....
    Καλησπερα ξανα!! Εχω καιρο να μπω στο φορουμ,γιατι περνουσα δυσκολες στιγμες...Νιωθω την αναγκη να μοιραστω μαζι σας αυτο που νιωθω τωρα...Ειμαι σχεδον οπως πριν...!!! Μετα απο ατελειωτες νυχτες μαρτυριου και πονου..ατελειωτα κλαματα,υπερμετρη αγωνια και απελπισια..Θελω να μιλησω σε ολους εσας,γιατι και γω σας νιωθω δικους μου...γιατι μονο εσεις ζησατε η ακομα ζειτε αυτο που εζησα,νιωθετε μονιμα αυτο που εγω ενιωσα παροδικα χωρις να εχω καποιο προβλημα ,αλλα το δημιουργησα απο βλακεια και επιπολαιοτητα...και θελω να σας πω οτι τελικα ολα θελουν δυναμη και προσπαθεια..δεν πιστευω οτι ολα ειναι αποκλειστικα θεμα μυαλου,αλλα θελησης και υπομονης. Το σκοταδι που ειδα μεσα μου και ελπιζω να μην το ξαναδω ποτε,δεν συγκρινεται με τιποτα αλλο κακο στον κοσμο.Ακομα και με το θανατο.Αλλωστε στην τρελα και στο θανατο εισαι μονος.Εκει εισαι αντιμετωπος με τον εαυτο σου και ειναι ο πιο σκληρος εχθρος.Τωρα μου εχει μεινει μονο λιγη στεναχωρια και δυσκολια στην κοινωνικη επαναπροσαρμογη.ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΤΩ! Ελεγα συνεχεια στον εαυτο μου οτι ειμαι καλα.Μπορω να τα καταφερω...Εκλαψα τοσο σπαρακτικα που τα εβγαλα ολα απο μεσα μου.Καντε το.Ειναι η καλυτερη οδος προς την εξοδο.Ολα μπορουν να φτιαξουν οσο εχουμε μυαλο και το ελενχουμε εμεις.Ο γιατρος ειπε να μην δινουμε σημασια στις αρνητικες σκεψεις ουτε στα ψυχοσωματικα.Το εκανα,τα αγνοησα οσο μπορουσα και αυτα με εγκατελειψαν.Η φραση "αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου" ειναι οτι πιο σωστο μπορουσε να πει ανθρωπος.Ελπιζω να βοηθησα καπως οσους το εχουν αναγκη.Υπομονη ,η ζωη ειναι ωραια! Ευχαριστω οσους απαντησαν στα μηνυματα μου και με βοηθησαν.Ελπιζω να ειναι η τελευταια φορα που γραφω εδω..Ποιος ξερει..μπορει και να τα ξαναπουμε.Καλη δυναμη αδελφια!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω τι μου συμβαινει..
    By Giannis1 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 07-03-2012, 13:21
  2. Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει
    By maria_gja in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 09-11-2011, 08:35
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!!!!!
    By maraki4 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 14-04-2011, 01:46
  4. Δεν ξέρω τί μου συμβαίνει
    By kit in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 54
    Last Post: 10-04-2011, 14:27
  5. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 20:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •