ολιστικη θεραπεια???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    23

    ολιστικη θεραπεια???

    παιδια καλησπερα.εχει δοκιμασει κανεισ ολιστικη θεραπεια???ειχε αποτελεσματα???εχω βρει μια γιατρο [ψυχολογο] που κανει τετοιου ειδουσ θεραπειεσ.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    2
    γεια σου.. εχω κρισεις πανικου εδω και 4 χρονια και ειμαι κατα της φαρμακευτικης αγωγης προσωπικα παντα!! Ετσι το παλευω και γω με εναλλακτικες θεραπειες..
    Εχω δοκιμασει ανθοιαματα,ρεφλεξολογια,ρε ικι, γιογκα και ομοιοπαθητικη σε συνδιασμο με ψυχοθεραπεια αλλα δεν εχει φυγει το προβλημα τελειως..
    Εχουν υπαρξει περιοδοι που ειμαι πολυ καλα αλλα μετα απο καποιους μηνες ξανα-κυλαω.. Για την ακριβεια για ενα χρονο πηγα πολυ καλα, πριν μερικους μηνες ξανα επεστρεψε το προβλημα κ με εχει ριξει πολυ..Προσωπικη εμπειρια παντα.. Μπορουν να σε βοηθησουν πολυ, αλλα θελει να δουλεψεις και συ πολυ με τον εαυτο σου..Δεν ειναι ψυχοφαρμακα,περνεις ενα χαπακι και φευγει το συμπτωμα..Η ολιστικη θεραπεια χτυπαει την ριζα και οχι το αποτελεσμα..Μπορεις να δοκιμασεις και αν δεν σου κανει να πας σε κατι αλλο..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    23
    γεια σου και εσενα....μπορω να σου πω οτι απογοητευτηκα πολυ απο τα λογια σου.....δηλαδη αν δοκιμασω ολα αυτα που λεσ τα οποια τα γνωριζω δεν θα μου περασουν ποτε? 3 ημερεσ εχω ξεκινησει ανθοθεραπεια τα αλλα δεν τα εχω δοκιμασει και ασ εχει η κοπελα βαθμο στο ρεικι....δηλαδη να ξαναπαρω ψυχοφαρμακα δεν θελω τι να κανουμε τελοσπαντον??????

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Πολύβιε αν εχει η κοπέλα σου βαθμό στο ρεικι , ζήτησε τη βοηθεια της..βοηθάει στην εναρμόνιση των τσάκρας..μπορεί να σου κάνει καλο

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    2
    Γεια πολυβιε! Πραγματικα το ρεικι μπορει να βοηθησει παρα πολυ.. Η ανθοθεραπεια ειναι πιο σοφτ, αλλα θα δεις διαφορα στην προσωπικοτητα σου και στην αντιμετωπιση σου στη ζωη..
    Θα αρχισεις να βλεπεις αλλιως καποια πραγματα, και γενικα το καλο με την ολιστικη θεραπεια ειναι οτι το μυαλο σου παραμενει καθαρο, το νευρικο σου συστημα δεν διαταρασσεται περισσοτερο και το σωμα σου δεν γεμιζει χημικα τα οποια σε περιπτωσεις ειναι βλαβερα.. (δεν ξερω βασικα κατα ποσο ισχυει το βλαβερα για τους αντρες, στις γυναικες ομως μπορουν να προκαλεσουν πολλα προβληματα) Εμ πασει περιπτωση ειμαι της αποψης να παλεψεις με νυχια και με δοντια.. Να κατσεις να "ψαχουλεψεις" τον εαυτο σου καλα για να λυσεις τα προβληματα και οχι το συμπτωμα και αν δεις οτι δεν τραβαει πηγαινε στα ψυχοφαρμακα.. Η προσωπικη μου πειρα ειναι οτι ποτε δεν ξεμπερδευω τελειως αλλα νιωθω πολυ δυνατη κ πολυ καλα με τον εαυτο μου που μπορω κ χειριζομαι ολες ααυτες τις φοβιες κ ολα αυτα τα ψυχοσωματικα συμπτωματα τοσο καλα.. Ελπιζω ολα να πανε καλα για σενα και να ειναι απλα μια φαση περαστικη.. Αν και δεν ξερω ακριβως τι "προβλημα" εχεις αν θελεις να συζητησουμε κατι στειλε μου σε μνμ..! θα χαρω πολυ!

Similar Threads

  1. ΠΡΩΤΟΓΕΝΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ
    By jane-do-ni in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 48
    Last Post: 16-10-2016, 21:19
  2. θεραπεια με remeron
    By sick in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 13
    Last Post: 22-12-2011, 14:47
  3. Θεραπεία
    By vince8 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 35
    Last Post: 14-09-2011, 22:09
  4. κανναβης και θεραπεια
    By νικος32 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 13
    Last Post: 31-08-2008, 14:19
  5. ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΟΥ???
    By kely28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 30-05-2008, 12:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •