Solian
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Solian

  1. #1

    Solian

    Υπαρχει καποιος που να παιρνει τα σολιαν? Παχαινουν? Θελω να χασω 6-7 κιλα και εχει κολλησει η ζυγαρια... Κατα τα αλλα βλεπετε βελτιωση? Παρενεργειες? Ψυχωση δεν εχω αλλα επειδη ανηκουν στα αντιψυχωσικα ανοιξα το θεμα εδω.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    παιρνω σολιαν εδω κ πολυ καιρο παιχαινουνε λιγο οπως ολα τα αντιψυχωσικα...παρολα αυτα δεν ειναι κ σαν το ζυπρεξα..κατα τα αλλα παρενεργειες μπορει να δεις λιγο στην αρχη μονο, οπως λιγο σαν υπνηλια ενα πραμα, περναει ομως γρηγορα, νομιζω πως ειναι ενα πολυ ανεκτο κα αποτελεσματικο φαρμακο εγω παιρνω 600μγ τη μερα, επειδη δεν εχεις ψυχωση λογικα θα παρεις λιγοτερο οποτε μην ανυσηχεις πολυ για παρενεργειες

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Aφου δεν εχεις ψυχωση γιατι τα περνεις ?
    εδω τα αποφευγουν αυτοι που εχουν ψυχωση....

  4. #4
    Soulfly εχεις βαλει κιλα χωρις να αλλαξεις διατροφικες συνηθειες? Ποσα περιπου? Path για να σου πω την αληθεια δεν εχω ιδεα γιατι τα παιρνω, ο γιατρος μου τα εχει δωσει. Μοιαζει με διπολικη αυτο που με ταλαιπωρει και με οριακη πολυ χωρις να ειναι ξεκαθαρα κατι και ο γιατρος δεν μου εχει πει κατι. Ειχα περασει μια πολυ ασχημη φαση πριν ενα χρονο τυπου μανιακο επεισοδιο κι απο τοτε ξεκινησα τα αντιψυχωσικα, μεχρι τοτε επαιρνα μονο αντικαταθλιπτικα.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    μπορει να τα παιρνει για το αγχος.. 4-6% του πληθυσμου παιρνουν αντιψυχωσικα..

    Το solian οντως τοσο καλο ειναι ; Δηλαδη καλυτερο απο ολα ; Εχει παρενεργειες οπως επιμηκυνση του διαστηματος Qt στην καρδια ;

    Quote Originally Posted by path View Post
    Aφου δεν εχεις ψυχωση γιατι τα περνεις ?
    εδω τα αποφευγουν αυτοι που εχουν ψυχωση....
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372

    Red face

    Quote Originally Posted by maus View Post
    μπορει να τα παιρνει για το αγχος.. 4-6% του πληθυσμου παιρνουν αντιψυχωσικα..

    Το solian οντως τοσο καλο ειναι ; Δηλαδη καλυτερο απο ολα ; Εχει παρενεργειες οπως επιμηκυνση του διαστηματος Qt στην καρδια ;
    για μενα ειναι οντως καλυτερο απο ολα φιλε μαους, για την καρδια δεν νομιζω πως πειραζει

  7. #7
    Ξαναγραφω στο θεμα αυτο γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα. Το solian το ξεκινησα το περασμενο ιουλιο περιπου, μαζι με τοπαμακ και valdoxan και απο τοτε εχω παρει 10 κιλα. Τους πρωτους μηνες ετρωγα αρκετα οποτε ηταν δικαιολογημενη η αυξηση βαρους. Εδω και αρκετο καιρο ομως προσεχω πολυ αλλα κιλα δεν χανω με τιποτα. Σκεφτομαι οτι μπορει να φταιει το σολιαν γιατι ειναι αντιψυχωσικο και διαβασα σε παλαιοτερα θεματα απο καποιους οτι ειχαν παχυνει. Αποφασισα απο αυριο να το κοψω. Με το γιατρο δεν εχω επαφη τωρα, συμφωνησαμε να διακοψω τις συνεδριες και να τον παιρνω τηλεφωνο να κανονιζουμε μονο οποτε νιωθω οτι το χρειαζομαι. Οποτε δεν θα τον ενημερωσω σχετικα. Φοβαμαι λιγο μην φρικαρω, θα συνεχισω να παιρνω τα αλλα δυο. Εχω εκνευριστει πολυ.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by Ααχχιιννοοςς View Post
    Ξαναγραφω στο θεμα αυτο γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα. Το solian το ξεκινησα το περασμενο ιουλιο περιπου, μαζι με τοπαμακ και valdoxan και απο τοτε εχω παρει 10 κιλα. Τους πρωτους μηνες ετρωγα αρκετα οποτε ηταν δικαιολογημενη η αυξηση βαρους. Εδω και αρκετο καιρο ομως προσεχω πολυ αλλα κιλα δεν χανω με τιποτα. Σκεφτομαι οτι μπορει να φταιει το σολιαν γιατι ειναι αντιψυχωσικο και διαβασα σε παλαιοτερα θεματα απο καποιους οτι ειχαν παχυνει. Αποφασισα απο αυριο να το κοψω. Με το γιατρο δεν εχω επαφη τωρα, συμφωνησαμε να διακοψω τις συνεδριες και να τον παιρνω τηλεφωνο να κανονιζουμε μονο οποτε νιωθω οτι το χρειαζομαι. Οποτε δεν θα τον ενημερωσω σχετικα. Φοβαμαι λιγο μην φρικαρω, θα συνεχισω να παιρνω τα αλλα δυο. Εχω εκνευριστει πολυ.
    δεν νομιζω να ναι καλη ιδεα να κοψεις αντιψυχωσικο μονο για τα κιλα, μπορει να χασεις κ την υγεια σου μαζι με αυτα

  9. #9
    ρε παιδια αμα κοψουμε τα φαρμακα εστω και σταδιακα λαλαμε αυτο ειναι απο τα φαρμακα που καποτε συνηθισε ο οργανισμος η απο την ψυχωση?

  10. #10
    λαλαμε? δεν ξερω. δεν ειμαι σιγουρη οτι θα "λαλησω" αν τα κοψω , απο την αλλη φοβαμαι λιγο και δεν ειναι κατι το οποιο πρεπει να ρισκαρω. θα παιρνω ομως για παντα φαρμακα? δεν το εχω καταλαβει... το συκωτι μου θα γινει χαλια πινω και αρκετα. σημερα δεν το εχω παρει ακομα παντως, δεν θελω, σκεφτομαι οτι με τα αλλα δυο καπως θα κρατηθω. μπορει να παρω τηλ τον γιατρο το βραδυ, δεν ξερω τι να κανω. δεν τα θελω τα κιλα, μου χαλανε πολυ τη διαθεση... δεν ειμαι χοντρη, απλα μου αρεσε πολυ περισσοτερο και ενιωθα πολυ καλυτερα οπως ημουν περισυ.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  11. #11
    hello. και να τα κοψουμε μετα δεν ειναι φοβερο να παιρνουμε καμια βαλεριανα αν βεβαιως τα κοψουμε σταδιακα.εγω παντως φιλτατη απο την εμπειρια μου σου λεω οτι μπορει να εισαι καλα χωρις φαρμακα μεχρι και 2 χρονια και αποτομα να παθεις κριση το λεω αυτο γιατι το επαθα και με εκλεισαν μεσα.παντως δεν ειναι τραγικα τα πραγματα σε περιπτωση πο τα κοψεις αν κουβαλας μαζι σου καμια βαλεριανα σε περιπτωση κρισης χτυπα ξυλο να εχεις.πληροφοριακα σου λεω αυτο που κανω εγω με τα φαρμακα ειναι οτι παιρνω τα μισα απο αυτα που λεει ο ψυχιατρος και ουτε και θα τα παιρνω μια ζωη δεν με πειραζει.και προσπαθω να μην το σκεφτομαι και αυτο επισης(δυστυχως) θα το κανω μια ζωη.ειναι το καλυτερο που μπορω να κανω.κατα τα αλλα να εχεις καλη τυχη οπως και να εχει

  12. #12
    Ναι μπορει να εισαι καλα για μεγαλο χρονικο διαστημα και ξαφνικα να παθεις κριση. Εμενα οι βαλεριανες δεν μου κανουν τιποτα και προσωπικα το προβλημα μου δεν ειναι τοσο το αγχος αν και εχω και απο αυτο. Την δραση των αντιψυχωσικων δηλαδη δεν μπορει να την καλυψει η βαλεριανα. Και εγω μειωμενη την παιρνω την δοση. Τι κριση επαθες και σε εκλεισαν μεσα? αν θελεις μου λες.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  13. #13
    ειχα γινει επιθετικος και νομιζα οτι ανακαλυψα κατι στα κομπιουτερ με αποτελεσμα να εχω τασεις μεγαλομανιας ,σκεφτομουν οτι με κυνηγαν οι κινεζοι να παρουν το μυστικο.το μυστικο δεν ηταν τπτ αλλο απο τον προσδιορισμο του αριθμου π μεσω κομπιουτερ κατι που το ειχαν βεβαιως βρει ευκολα και αλλοι.εγω ομως νομιζα οτι θα γινει παγκοσμιος πολεμος για να μου παρουν το μυστικο.αστα.για αυτο καταντησα δεμενος σε κρεβατι ψυχιατριου.φρικη δλδ.οσο για την βαλεριανα ξερω οτι θα μου την καταυπρανε την κριση απο γιατρο

  14. #14
    Ακουγονται τοσο αστειες ολες αυτες οι ιστοριες οταν δεν τις ζεις πια. Ελπιζω να μη με παρεξηγεις. καταλαβαινω ποσο δυσκολο και βασανιστικο θα ηταν. τι φαρμακα παιρνεις τωρα?
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  15. #15
    αμπιλιφαη και εντακτ.τον οκτομβριο θα εχω φτασει(μειωνωντας σταδιακα) να παιρνω το 1/4 απο αυτο που λεει ο γιατρος.τπτ δλδ.ετσι τοτε δεν θα εχω οψιμη ψυχωση και παρενεργιες και θα τα παιρνω για παντα να μην ξαναπερασω βολτα απο ψυχιατρειο.ξερεις τοτε τα πιστευα αλλα δεν γελαω τωρα γιατι το φοβερο ηταν οτι η κριση με επιασα απο την μια στιγμη στην αλλη

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Solian
    By Konstantinoss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 32
    Last Post: 29-04-2014, 01:32
  2. Solian
    By Asterix in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-08-2010, 16:21
  3. Solian.
    By genesis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 05-06-2010, 23:26
  4. Solian
    By Gabrielle in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 16-04-2010, 00:42
  5. solian
    By dopamin in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 24-01-2007, 22:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •