Κρίσεις πανικού - καθημερινότητα - δουλειά - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 63 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 933
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Kαι εγώ που περίμενα ν' ακουσω για ένα ευχαριστο σαββατοκυριακο με μπανακια να χαρώ..
    Μ' αυτά που είπες πατησες την ευαισθητη χορδή μου...δυστυχώς δεν μπορώ να κατεβάσω μπινελίκια από εδώ ..παντωςεσυ κράτα τον θυμό σου στην συγκεκριμένη, σε φάσεις είναι καλος οδηγος.Μην σε παρει από κάτω.
    Τό θέμα είναι ότι δεν έχεις ένσημα..μπορεί να σε παίξουν και να μην σου δώσουν αυτά που σου οφείλουν..Διεκδισε τα ..
    Μπορώ-σαν λογιστρια-σου στελνω προσωπικο μυνημα αν θελήσεις να ρωτήσεις κατι.
    Γαμωτο blue ηταν που ήταν ότι να ναι στον εργασιακο τομέα, τώρα βρήκαν χωρο και αλωνίζουν..

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Quote Originally Posted by Blue9791 View Post
    Παίδες γεια μας.
    Έχω πολύ ζουμί. Χάθηκα γιατί απο τη Δευτέρα είμαι χωρλις δουλειά...
    Πιο ύπουλη απόλυση δεν θα μπορούσε να γίνει.
    Την Κυριακή το βράδυ με παίρνει το αφεντικό και μου λέει μην έρθεις αυριο γιατι έχουμε πρόβλημα. Δεν μου έλεγε τί πρόβλημα γιατι και καλά δεν μπορούσε να μιλήσει.
    Μου λέει θα σε πάρω αύριο να σου πω.
    Τον παίρνω Δευτέρα, δεν το σηκώνει. Με τα πολλά τον βρίσκω και τσατισμένος μου λέει οτι θα με πάρει εκείνος να μου πει πότε θα πάω (το πότε πολύ γενικό).
    Τα παίρνω και του λεω να μου πει τι συμβαίνει γιατι δεν μπορώ να μην ξέρω αν εχω δουλειά!
    Μου λέει οτι λείπουν λεφτά απο το ταμείο και δεν ξέρω τι έχει γίνει.
    Εκεί αρχίζω να παίρνω ανάποδες.
    Του λεω πηγαινε στο μαγαζι και ερχομαι και εγω.
    Βρισκόμαστε και μου λέει οτι λείπουν λεφτά (20-30 ευρω) και δεν ξέρω αν τα έχεις πάρει εσυ ή οι 2 άλλοι που είναι στο μαγαζί.
    Εγω εν τω μεταξύ επειδή δεν εμπμιστεύομαι κανέναν, κρατάω τεφτέρι. Τί μπήκε, τί βγήκε, κόβω για όλα αποδείξεις και όλα αυτά για να έχω την πλάτη μου καλυμμένη.
    Με τα πολλά μου λέει οτι ο ενας απο τους 3 που χειριζόμαστε το ταμείο βρίσκει έλλειμα.
    Και μάλιστα τις ώρες που δουλεύω εγω.
    Εγω πάλι άλλα λεφτά άφηνα το βράδυ και άλλα έβρισκα το πρωι (λιγότερα πάντα) και πάντα του το έλεγα αλλά ποτέ δεν έγινε θέμα (οι άλλοι 2 είναι φίλοι του και πατριώτες του).
    Long story short, τον ξεχέζω που τόλμησε να φανταστεί οτι έχω πάρει λεφτά, τη στιγμη που 5 μήνες τώρα διαχειριζόμουν πάνω απο 5000 ευρω την ημέρα με μηδενική απώλεια.
    Και του λεω οκ, δώσε μου το δεκαπενθήμερο και οτι άλλο δικαιούμαι να τσακιστώ να φύγω να μη σας ξαναδώ και αμέτε μου στο διάολο ενας ενας και όλοι μαζί. By the way αυτός που βρήκε "έλλειμα" είναι αυτός που πολύ με θέλει και θέλει και να με παντρευτεί.
    Πετάγεται η γυναίκα του (ελληνίδα λούμπεν που ανάθεμά με αν έχει δουλέψει μια ώρα στη ζωή της γιατι είναι απλά ζώο) και λέει τι άλλο θες εκτος απο το δεκαπενθήμερο;
    Σημειωτέον δεν μου έδιναν ένσημα.
    Και απαντώ, αναλογία επιδόματος αδείας, αποζημίωση αδείας και αναλογία δώρου Χριστουγένων. Και συμπλήρωσα, όπως εκανες και το Πάσχα (το Πάσχα μου είχαν δώσει δώρο).
    Και λέει οτι το Πάσχα ήθελα και σου έδωσα δώρο, δεν ήμουν υποχρεωμένη και συμπληρώνει οτι επίδομα αδείας δεν δικαιούμαι γιατι δεν εχω κλείσει 8 μήνες εργασίας.
    Φυσικά της απάντησα οτι το 8μηνο ίσχυε 15 χόνια πρίν και είπα βέβαια οτι απορώ που δεν το ξέρει αφού κατα τα λεγόμενά της δούλευε μέχρι πρίν 2 χρόνια (τώρα δεν την αφήνει ο άντρας της να δουλεύει γιατί είναι πολυ σερνικός με σύμπλεγμα εμίρη και δεν αφήνει τη γυναίκα του όξω απο το σπίτι μη του τηνε πηδήξουνε τη σαύρα! που σαν γυναίκα, ούτε να μου το δεί!).
    Τα παίρνω λοιπόν και λέω στον αφεντικό (ο οποίος δεν είχε καμία αντίρηση να μου πληρώσει τα νόμιμα) να δώσουμε ραντεβού στον λογιστή να μας πεί εκείνος τί δικαιούμαι και τί οχι.
    Πάμε λοιπόν και εκεί που νόμιζε οτι θα με ξεπετάξει με κανενα 200άρι, του βγάζει ο λογιστής ένα μπουγιουρντί 700 ευρώ.
    Του'φυγε η μελανίνη.
    Δεν μου τα έδωσε γιατί δεν είχε και είπε οτι θα μου τα δώσει τη Δευτέρα.
    Εαν δεν μου τα δώσει αυτός, θα του πάει μια ωραιότατη καταγγελία απο την επιθεώρηση εργασίας που θα γουστάρει.
    Εν τω μεταξύ μου πρότεινε να δουλέψω στο μαγαζί 11-8 με 600 ευρω. Πάλι χωρίς ένσημα. Του αντιπρότεινα 1-8 με 600 για να βρω και πρωινή δουλειά και είπε οτι για 7 ωρες δίνω 400.
    Έχω ανάγκη και μάλιστα μεγάλη αλλά δεν γίνεται να δουλεύω 10 χρόνια και να με εκμεταλλευεται ο ανίδεος που το παίζει busynesman.
    Δηλαδή όχι μόνο με πρόσβαλε, με έβαλε και στη διαδικασία να ζητιανεύω δουλεία; Οχι μωρό μου.
    Την αποζημίωσή μου και φιλάκια.
    Και φυσικά έτσι γιατι με νευρίασε, ακόμα και να μου δώσει τα λεφτά, καταγγελία θα κάνω για τα ένσημα, έτσι για το γαμωτο και για το "ήθελα και στα'δωσα" της γυναίκας του.
    Που πιάνουν 2 παράδες στα χέρια τους, λιγδώνει το αντερό τους και νομίζουν οτι έγιναν και άνθρωποι.
    Γι'αυτό χάθηκα!
    Καλά είμαι όμως, δεν υποτροπίασα με τους πανικούς (!!!!!!!) και κάθε εμπόδιο για καλό.
    Νεύρα ε;
    Το ξερω Blue οτι το θεμα της απολυσης σου ειναι κατι ζορικο αλλα γαμοτο εχεις σκεφτει να γινεις συγγραφεας η εστω δημοσιογραφος. Ωρες ωρες πετας κατι κουφα..."Του'φυγε η μελανίνη." Γαμηθηκα στο γελιο ακομα κι σκυλος μου καθοταν και με κοιτουσε που γελουσα...
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Τι να κάνω ρε συ... Άμα δεν το πάρω κι εγω στη πλάκα χάθηκα!
    Η αλήθεια είναι οτι έχω ενα ταλέντο στο να πετάω κουφά :P


    Νεότερα!
    Με πήρε ο παπάρας και μου είπε το εξής "ήθελα να σου πω οτι ο Χ (αυτός που δουλευε μαζί μου) παραδέχτηκε οτι έπαιρνε λεφτά απο το ταμείο και θελω να σου πω συγνωμη και τωρα και απο κοντά οταν θα έρθεις να σου δωσω τα λεφτά".
    Τώρα συμβαίνει το εξής.
    Ή όντως το παραδέχτηκε ο Χ ή φοβάται ο παπάρας μην του κάνω ζημιά γιατι ξέρω πολλά και για δουλειές υπόγειες κλπ και μαλλον κάποιος του είπε να με πάρει με το μαλακό γιατι με αυτα που ξέρω, τον έχω.
    Φυσικά η απάντησή μου ήταν οτι δεν θέλω συγνώμες, τα λεφτά μου θέλω και γεια σας.
    Αυτό το "ήθελα και στο'δωσα το δωρο του Πάσχα" που ειπε η γυναικα του ρε παιδια, δεν μπορώ να το ξεπεράσω.
    Αυτό με έχει νευριάσει πιο πολύ απο το οτι μου είπαν οτι πήρα λεφτά απο το ταμείο!
    Λες και δεν δουλευα σαν τον μαλακα 10 ωρες για 28 ευρω τη μερα και οχι μονο μεσα στο μαγαζι αλλά και σε εξωτερικες δουλειες με δικη μου βενζίνη πάντα!
    Anyway...οκ το βουλώνω τώρα.

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Blue9791 View Post
    ..Αυτό το "ήθελα και στο'δωσα το δωρο του Πάσχα" που ειπε η γυναικα του ρε παιδια, δεν μπορώ να το ξεπεράσω.
    Αυτό με έχει νευριάσει πιο πολύ απο το οτι μου είπαν οτι πήρα λεφτά απο το ταμείο!
    Λες και δεν δουλευα σαν τον μαλακα 10 ωρες για 28 ευρω τη μερα και οχι μονο μεσα στο μαγαζι αλλά και σε εξωτερικες δουλειες με δικη μου βενζίνη πάντα!
    Anyway...οκ το βουλώνω τώρα.
    Μπλου, σίγουρα σε φοβάται.. σ' είχε κι ανασφάλιστη, εκτός των άλλων.. και για να του κάνεις όπως λες καταγγελία, δεν ήσουν ήδη ΟΑΕΔ
    ενώ δούλευες σ' αυτόν, κάτι που σημαίνει ότι αν είχες τους 8 μήνες περίπου ασφάλισης θάμπαινες και ταμείο ανεργίας τώρα με δαύτον..
    Όσο για την γυναίκα του κι αυτό που σούπε, ε σιγά τώρα το σούργελο! " οι άδειοι τενεκέδες κάνουν περισσότερο θόρυβο " :p
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    " οι άδειοι τενεκέδες κάνουν περισσότερο θόρυβο " :p
    ΕΓΡΑΨΕΣ ΟΜΩΣ!!!!!

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    By the way, ημουν ΟΑΕΔ κανονικα όσο δουλευα γιατι δεν ηθελα να κοψω την καρτα αφου δεν ειχα ελπιδες για αμεση ασφαλιση και δεν ηθελα να κοψω το σερι. Τωρα κλεινω χρονο με καρτα.

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Blue9791 View Post
    By the way, ημουν ΟΑΕΔ κανονικα όσο δουλευα γιατι δεν ηθελα να κοψω την καρτα αφου δεν ειχα ελπιδες για αμεση ασφαλιση και δεν ηθελα να κοψω το σερι. Τωρα κλεινω χρονο με καρτα.
    Α τέλεια!! οπότε κάνε μια μετάθεση των πανικών στον τύπο και την έξαλλη τύπισσα ελαφρά την καρδία, γιατί δεν πρέπει να χάνεται μέρα ασφάλισης!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    μπλου σε χαιρομαι που δεν μασας!
    ειλικρινα ομως!
    παρτου του μ@λ@κα οσα σου χρωσταει και μην του αφησεις ιχνος μελανινης!!!! :P

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Κρισεις πανικου θα παθουν αυτοι οταν θα τους παει η επιθεωρηση.
    Για την προσβολη και μονο.

  10. #190
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    1
    Μπραβο ρε blue! Συνεχισε ετσι ;)
    Θελω να σε ευχαριστησω (οπως και ολους οσους απαντουν) γιατι με βοηθατε πραγματικα! <3
    :D

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by gamwtiskriseismougamw View Post
    Μπραβο ρε blue! Συνεχισε ετσι ;)
    Θελω να σε ευχαριστησω (οπως και ολους οσους απαντουν) γιατι με βοηθατε πραγματικα! <3
    :D
    Αν δεν ηταν τα παιδια του φορουμ θα ειχαμε παει χαμενοι. Μεγαλη βοηθεια πραγματικα!

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Βlue με παρομοιο τροπο ειχα απολυσει και εμενα πριν απο λιγα χρονια απο μια καφετερια. αλλα ημουν πιτσιρικα και την ειδα επανασταση και δεν πηγα καν να παρω τα λεφτα που μου χρωστουσαν ( και καλα δεν δεχομαι λεφτα τους) , αλλα ηταν και πριν 4χρονια και ηξερα πως την επομενη θα εχω βρει αλλη δουλεια.
    Στην περιπτωση σου δεν πιστευω καν πως ελειπαν λεφτα απο το ταμειο , μπαρουφες ελεγε ο τυπος.
    Δεν ξερω αν σκεφτεσαι να ξαναδουλεψεις για αυτον , αλλα οπως και να εχει καλα ξεμπερδεματα και ευχομαι να βρεις μια δουλεια που να σου αξιζει.

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Και εγώ δεν πιστεύω ότι έλειπαν χρήματα από το ταμειο, στημένο ήταν για να σε αναγκάσουν να παραιτηθεις και να φοβάσαι κιολας για να μην ζητήσεις αποζημιώσεις και κάνεις καταγγελίες.
    Πάρε τα χρήματα, υπέγραψε τις αποδείξεις συμπληρώνοντας το χρονικο διαστημα που εργάστηκες και με κάθε επιφύλαξη για κάθε νόμιμο δικαιωμα σου και μετά κάνε την καταγγελία σου ικα για ασφάλιση.
    Με σύνεση και προγραμματισμό οι κινήσεις σου.

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Παιδια ευχαριστω τοσο πολυ για τη στηριξη σας... Ειλικρινα για αλλη μια φορα μου δινετε κουραγιο :)
    Τωρα εχω πάθει το άλλο... Βαριεμαι στο σπιτι και για πρωτη φορα στη ζωη μου ζηλευω τους ανθρωπους που δουλευουν.
    Ποια; Εγω που αν μου ελεγες οτι αραξε και δεν θα ξαναδουλεψεις ποτε θα ελεγα οκ, λεω καλυτερα να δουλευα και να επηζα παρα να πηζω στο σπιτι.
    Ισως και να μου κανει καλο να ξεκουραστω απο τη μια αλλα απο την αλλη δεν μπορω να καθομαι.
    Και πλεον φως για δουλεια (και αν!) θα δουμε απο Σεπτεμβρη.
    Αλλα ας δουμε και τη φωτεινη πλευρα που ειναι οτι ειμαι διαθεσιμη για μπανιο 24/7 :)

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Quote Originally Posted by Blue9791 View Post
    Παιδια ευχαριστω τοσο πολυ για τη στηριξη σας... Ειλικρινα για αλλη μια φορα μου δινετε κουραγιο :)
    Τωρα εχω πάθει το άλλο... Βαριεμαι στο σπιτι και για πρωτη φορα στη ζωη μου ζηλευω τους ανθρωπους που δουλευουν.
    Ποια; Εγω που αν μου ελεγες οτι αραξε και δεν θα ξαναδουλεψεις ποτε θα ελεγα οκ, λεω καλυτερα να δουλευα και να επηζα παρα να πηζω στο σπιτι.
    Ισως και να μου κανει καλο να ξεκουραστω απο τη μια αλλα απο την αλλη δεν μπορω να καθομαι.
    Και πλεον φως για δουλεια (και αν!) θα δουμε απο Σεπτεμβρη.
    Αλλα ας δουμε και τη φωτεινη πλευρα που ειναι οτι ειμαι διαθεσιμη για μπανιο 24/7 :)
    Ελα βρε κορίτσι ακομα δεν κάθισες και βαρέθηκες κιολας. Απολαυσε όσο μπορεις λιγη ξεκουραση και ηρεμία. Πιστεύω ότι αν κάποιος σου εξασφάλιζε το ότι από Σεπτέμβρη θα βρεις δουλειά δεν θα βαριοσουν καθολου, θα το απολαμβανες.
    Το άγχος είναι αυτό που πιστεύω σου δημιουργει θέμα.
    Προσπάθησε να το διώξεις, ολα θα πανε καλα πουλακι μου,

Page 13 of 63 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κρίσεις Πανικού και εγω !!!!!
    By filakhs in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 41
    Last Post: 02-01-2015, 00:06
  2. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 10:42
  3. Καθημερινότητα
    By OneiroPauL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 18-12-2007, 11:11
  4. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By dionisis28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 21-09-2006, 00:13
  5. κρισεις πανικου..
    By Έλενα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-07-2006, 14:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •