Κρίσεις πανικού - καθημερινότητα - δουλειά - Page 61
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 61 of 63 FirstFirst ... 11515960616263 LastLast
Results 901 to 915 of 933
  1. #901
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by ti einai touto pali View Post
    Βασικα στα υπερβολικα νευρα θα αναφερθω κι εγω γιατι ειναι μια κατασταση που την ζω πολυ καιρο αλλα πρωτα θα γραψω το τελευταιο μου συμπερασμα /αποκαλυψη.
    Ενα απο τα βασικα που μου εχει πει η ψυχολογος μου ειναι οτι το αγχος ειναι ο "αλλος μου εαυτος" που ειναι φιλος μου και θελει κατι να μου πει και θα πρεπει να αναζητησω/παρατηρησω τι ειναι αυτο.
    Ομολογω οτι για πολυ καιρο δεν μπορουσα να βρω τον τροπο πως να καταλαβω τι ειναι αυτο που θελει να μου πει το αγχος μου. Απλα βασιζομουν σε αυτο που μου ειχε πει η ψυχολογος..."απλα παρατηρα αυτα που σου συμβαινουν και καποια στιγμη θα ανακαλυψεις αυτο που θελει να σου πει το αλλο σου εγω".
    ...Και αυτο εγινε πριν απο 6,7 μερες. Εκανα βολτα στον καμπο μαζι με τον σκυλο μου και συναιβηκε ενα γεγονος. Ο μαλακας ο σκυλος μου εχει το κακο οταν ειναι μαζι μου αν δει καποιον αλλον εκει γυρω να του γαυγιζει εντονα για να μου δειξει οτι με προστατευει... Αυτο ακριβως και εγινε, ο σκυλος ειδε εναν μπαρμπα και βουρ αρχισε να του γαυγιζει...Ο μπαρμπας , με το δικιο του δεν λεω, νευριασε και γυριζει και μου λεει "το ξερεις οτι το σκυλι σου θελει καθαρισμα"...
    Αστραπιαια μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι και αρχιζω ενα βρισιδι γερο τον μπαρμπα... "Τι λες ρε κολογερε του λεω καθαρισμα θες εσυ και ολο σου το σοι να ξεβρωμισει ο τοπος...μη τολμισεις να πειραξεις τον σκυλο μου θα σε καψω ζωντανο...."
    Ο μπαρμπας τα χρειαστηκε καθοτι δεν περιμενε τετοια αντιδραση και να μη τα πολυλογω αλληλοβριστικαμε για κανα 5λεπτο και ο καθενας πηρε τον δρομο του.
    Ομως αυτο το γεγονος ειχε μια απροσμενη θετικη εξελιξη για μενα. Μου βγηκε ξαφνικα μια κουραση μια αηδια ενα σιχαμα για ολα οσα ζω και ξαφνικα "ειδα" τον αλλον μου εαυτο ξεκαθαρα να μου ξαναλεει αυτο που χρονια μου το λεει αλλα εγω δεν μπορουσα να το ακουσω...
    Συνοπτικα αυτο που μου ελεγε ειναι "τι σκατα καθεσαι και ασχολησαι με τον καθε μαλακα (μπαρμπας, γειτονας, γονεις κτλ) αφου σε καταστρεφουν και δεν βγαινει νοημα τοσα χρονια και το μονο που εχεις καταφερει ειναι να τρελλενεσε με το παραμικρο....Απλα ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΦΥΓΕ να μην τους βλεπεις και να μη σε βλεπουν.... Γιατι αμα φυγεις τα σπασιματα που ζεις μονιμα χρονια τωρα ιδιως απο τις μαλακιες της μανας σου θα σταματησουν να υπαρχουν γιατι απλα δεν θα εισαι εκει για να τα υποστεις. Απο την στιγμη που πλεον καταστρεφεται ψυχολογικα και σωματικα ο εαυτος σου τοτε κανε το βημα και σηκω και φυγε...
    Και οσο για τις τυψεις του στυλ "που να τους αφησω μονους τωρα στα γεραματα" να πανε να γαμηθουν κι αυτες γιατι την ψυχοσωματικη βλαβη που εχω υποστει ποιος θα μου την διορθωσει? Κανεις? Μονο εγω μπορω να την διορθωσω αφου ομως πρωτα καταλαβω οτι η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΜΟΥ ΥΓΕΙΑΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕΛΛΗΜΑ.

    Θελω να πω τελικα Blue οτι τα μονιμα νευρα το μονιμο τσιταρισμα υπαρχουν γιατι κατι τα προκαλει μονιμα... Οταν ανακαλυψει πραγματικα ο καθενας μας τι ειναι αυτο που τα προκαλει, οταν δει και ακουσει τι ειναι αυτο που του λεει το αγχος του τοτε αρχιζει η αντιστροφη μετρηση και παιρνονται πιο ευκολα αποφασεις οι οποιες θα εχουν ξεκαθαρα σκοπο να σωσουν τον εαυτο μας ή τουλαχιστον να σωσουν οτιδηποτε μπορει να σωθει...
    Αφιερωνω κατι κρασα που ηπια νωριτερα στην ανωτερω δηλωση.
    Αμην, και στα δικα μας η επιφοιτηση.
    Οπως τα λες αγαπητε... τα νευρα ειναι εκει γιατι καποιος τα προκαλει. Και τωρα που δεν παιζει εφεξορακι να τα κανει ολα πιο υποφερτα, παρε νευρο να'χεις.

  2. #902
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    north
    Posts
    118
    Chill παίδες chill, και τα νεύρα μέσα στο πρόγραμμα είναι.
    Κανένα πάθος δεν κλέβει τη θέληση και τη λογική απ' το μυαλό του ανθρώπου, όσο ο φόβος.

    ~Edmund Burke~ | (Βρετανός πολιτικός & φιλόσοφος) | 1729-1797

  3. #903
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    north
    Posts
    118
    Chill παίδες chill, και τα νεύρα μέσα στο πρόγραμμα είναι.

    Τούτε ευτυχώς το πήρες απόφαση, τα λέγαμε αν θυμάσαι οτι πρέπει να την κοπανήσεις απο εκεί μου λεγες δεν μπορώ να αφήσω τους δικούς μου λοιπά, δεν ξέρω πώς αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ να την κοπανήσεις απο το νοσηρό περιβάλλον που ζεις. Αφού έχεις την δυνατότητα έπρεπε να το κάνεις εδώ και καιρό, τα νιάτα σου έφαγες εκει...τέσπα, κάλιο αργά παρά ποτέ.
    Φέρτε μου τον καλύτερο φιλόσοφο την μεγαλύτερη διάνοιαα του πλανήτη τον μεγαλύτερο σοφό όλων των εποχών τον οποίο όλοι παραδέχονται και ας μου δώσει ο,τι συμβουλή θέλει, αρχικά θα τον ακούσω αλλά δεν πρόκειται να κρατήσω τα λεγόμενα του για πολύ, ΜΟΝΟ Η ΙΔΙΑ Η ΖΩΗ και οι εμπειρίες μας θα μας δώσουν τα μαθήματα που χρειαζόμαστε. Εν ολίγοις αυτό που θέλω να πώ είναι οτι καλά τα λόγια εδώ παρήγορα ενθαρυντικά ενημερωτικά , το ίδιο ισχύει και για τους ειδικούς που επισκεπτόμαστε ολα καλά κ άγια στην συνεδρία με το που την κοπανάμε μένουμε εμείς κ ο εαυτός μας, τσούπ έχουν εξαφανιστεί ολα αυτά τα λόγια και οι παρενέσεις. Αν όμως την πατήσουμε με κάποιο τρόπο, no my friend το παίρνουμε το μυνημα για τα καλά...

    Για αυτό λεπόν κοπάνατην αφού το πήρες μόνος απόφαση, βρες ενα σπίτι και ολα μια χαρά. Ναι ρε σου λέω ολα γκούντ...
    Κανένα πάθος δεν κλέβει τη θέληση και τη λογική απ' το μυαλό του ανθρώπου, όσο ο φόβος.

    ~Edmund Burke~ | (Βρετανός πολιτικός & φιλόσοφος) | 1729-1797

  4. #904
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Soutsi View Post
    Chill παίδες chill, και τα νεύρα μέσα στο πρόγραμμα είναι.

    Τούτε ευτυχώς το πήρες απόφαση, τα λέγαμε αν θυμάσαι οτι πρέπει να την κοπανήσεις απο εκεί μου λεγες δεν μπορώ να αφήσω τους δικούς μου λοιπά, δεν ξέρω πώς αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ να την κοπανήσεις απο το νοσηρό περιβάλλον που ζεις. Αφού έχεις την δυνατότητα έπρεπε να το κάνεις εδώ και καιρό, τα νιάτα σου έφαγες εκει...τέσπα, κάλιο αργά παρά ποτέ.
    Φέρτε μου τον καλύτερο φιλόσοφο την μεγαλύτερη διάνοιαα του πλανήτη τον μεγαλύτερο σοφό όλων των εποχών τον οποίο όλοι παραδέχονται και ας μου δώσει ο,τι συμβουλή θέλει, αρχικά θα τον ακούσω αλλά δεν πρόκειται να κρατήσω τα λεγόμενα του για πολύ, ΜΟΝΟ Η ΙΔΙΑ Η ΖΩΗ και οι εμπειρίες μας θα μας δώσουν τα μαθήματα που χρειαζόμαστε. Εν ολίγοις αυτό που θέλω να πώ είναι οτι καλά τα λόγια εδώ παρήγορα ενθαρυντικά ενημερωτικά , το ίδιο ισχύει και για τους ειδικούς που επισκεπτόμαστε ολα καλά κ άγια στην συνεδρία με το που την κοπανάμε μένουμε εμείς κ ο εαυτός μας, τσούπ έχουν εξαφανιστεί ολα αυτά τα λόγια και οι παρενέσεις. Αν όμως την πατήσουμε με κάποιο τρόπο, no my friend το παίρνουμε το μυνημα για τα καλά...

    Για αυτό λεπόν κοπάνατην αφού το πήρες μόνος απόφαση, βρες ενα σπίτι και ολα μια χαρά. Ναι ρε σου λέω ολα γκούντ...
    Soutsi καλο μου πρεπει να ειναι πολυ καλο το γκομενακι ;)
    Δε φανταζεσαι ποσο χαιρομαι με τη σταση σου απεναντι στα πραγματα!

  5. #905
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Quote Originally Posted by Soutsi View Post
    Chill παίδες chill, και τα νεύρα μέσα στο πρόγραμμα είναι.

    Τούτε ευτυχώς το πήρες απόφαση, τα λέγαμε αν θυμάσαι οτι πρέπει να την κοπανήσεις απο εκεί μου λεγες δεν μπορώ να αφήσω τους δικούς μου λοιπά, δεν ξέρω πώς αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ να την κοπανήσεις απο το νοσηρό περιβάλλον που ζεις. Αφού έχεις την δυνατότητα έπρεπε να το κάνεις εδώ και καιρό, τα νιάτα σου έφαγες εκει...τέσπα, κάλιο αργά παρά ποτέ.
    Φέρτε μου τον καλύτερο φιλόσοφο την μεγαλύτερη διάνοιαα του πλανήτη τον μεγαλύτερο σοφό όλων των εποχών τον οποίο όλοι παραδέχονται και ας μου δώσει ο,τι συμβουλή θέλει, αρχικά θα τον ακούσω αλλά δεν πρόκειται να κρατήσω τα λεγόμενα του για πολύ, ΜΟΝΟ Η ΙΔΙΑ Η ΖΩΗ και οι εμπειρίες μας θα μας δώσουν τα μαθήματα που χρειαζόμαστε. Εν ολίγοις αυτό που θέλω να πώ είναι οτι καλά τα λόγια εδώ παρήγορα ενθαρυντικά ενημερωτικά , το ίδιο ισχύει και για τους ειδικούς που επισκεπτόμαστε ολα καλά κ άγια στην συνεδρία με το που την κοπανάμε μένουμε εμείς κ ο εαυτός μας, τσούπ έχουν εξαφανιστεί ολα αυτά τα λόγια και οι παρενέσεις. Αν όμως την πατήσουμε με κάποιο τρόπο, no my friend το παίρνουμε το μυνημα για τα καλά...

    Για αυτό λεπόν κοπάνατην αφού το πήρες μόνος απόφαση, βρες ενα σπίτι και ολα μια χαρά. Ναι ρε σου λέω ολα γκούντ...
    Soutsi συμφωνω απολυτα με αυτα που γραφεις το θεμα ειναι οτι θα την κανω οταν θεωρησω οτι ειμαι απολυτα ετοιμος (Μια και καλη που λεμε).
    Προχθες το εκανα κουβεντα με την ψυχολογο μου, ενταξει περιμενε οτι εκει θα καταληξω και μαλιστα σαν παραινεση μου ειπε "ευκαιρια τωρα που παιρνεις αδεια να ψαξεις για σπιτι".
    Πολυ πιθανως θα το κανω ομως πανω στην κουβεντα που καναμε της ειπα οτι θελω να νικησω εκ των προτερων τις οποιες τυψεις μπορει να εχω (οτι τους αφησα μονους γερους ανθρωπους κτλ).
    Με ρωτησε "σε μια κλιμακα απο το ενα ως το δεκα αυτες τις τυψεις που τις τοποθετεις?".
    Της απαντησα αμεσως μεταξυ τρια και τεσσερα και της ειπα οτι το δουλευω ωστε να φτασει στο ενα δηλαδη με το που θα ερθουν οι τυψεις να μπορω κατευθειαν να τις διωχνω και να βαζω μπροστα τον εαυτο μου και την ψυχικη του υγεια. Νομιζω πλεον οτι ειναι απλα θεμα χρονου αν δεν ειναι αυτον τον μηνα θα ειναι τον επομενο αλλα θα ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.
    Ουουου επιασε βροχη με χαλαζι εδω περα γαμοτο θα μου χαλασει την βερυκοκια τωρα που ειναι σχεδον ετοιμα τα βερυκοκα
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  6. #906
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Μαρμελαδα βερυκοκο... απο βερυκοκια δικια σου... ααααααχ...

  7. #907
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    north
    Posts
    118
    Quote Originally Posted by ti einai touto pali View Post
    Ουουου επιασε βροχη με χαλαζι εδω περα γαμοτο θα μου χαλασει την βερυκοκια τωρα που ειναι σχεδον ετοιμα τα βερυκοκα
    Και εδώ ξεντεριάστηκε μαζί με μπόλικες αστραπές πράγμα καλό για τις καλλιέργειες εδώ που θέλουν νερό, κακό για το ρούτερ το pc to aircondition το σκυλί μου κ την Βερυκοκιά του Τούτου.

    Quote Originally Posted by Blue9791 View Post
    Soutsi καλο μου πρεπει να ειναι πολυ καλο το γκομενακι ;)
    :D lol ρε ... ακομη ολα είναι σε πειραματικό στάδιο...άσχετα αν εγώ τον ψιλοκαψουρέυομαι κ ουαί και αλοίμονο αν με ψιλιαστεί κ αρχίζει κ το εκμεταλεύεται σαν το παιδάκι που πάιζει με την πλαστελίνη...Μια μλκία γίνεται μεταξύ μας ή λάθος συννενόηση κ με το που μένω μόνη μου με πιάνει το παράπονο κ δώστου ... υπάρχει συσωρευμένη ενέργεια βλέπεις μέσα σε συναισθηματικά ευμετάβλητο άτομο. Πρέπει να κυκλοφορώ με προειδοποιητικό σήμα "προσοχή ο δρόμος έχει καιρό να περπατηθεί"
    Κανένα πάθος δεν κλέβει τη θέληση και τη λογική απ' το μυαλό του ανθρώπου, όσο ο φόβος.

    ~Edmund Burke~ | (Βρετανός πολιτικός & φιλόσοφος) | 1729-1797

  8. #908
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Soutsi View Post
    Και εδώ ξεντεριάστηκε μαζί με μπόλικες αστραπές πράγμα καλό για τις καλλιέργειες εδώ που θέλουν νερό, κακό για το ρούτερ το pc to aircondition το σκυλί μου κ την Βερυκοκιά του Τούτου.


    :D lol ρε ... ακομη ολα είναι σε πειραματικό στάδιο...άσχετα αν εγώ τον ψιλοκαψουρέυομαι κ ουαί και αλοίμονο αν με ψιλιαστεί κ αρχίζει κ το εκμεταλεύεται σαν το παιδάκι που πάιζει με την πλαστελίνη...Μια μλκία γίνεται μεταξύ μας ή λάθος συννενόηση κ με το που μένω μόνη μου με πιάνει το παράπονο κ δώστου ... υπάρχει συσωρευμένη ενέργεια βλέπεις μέσα σε συναισθηματικά ευμετάβλητο άτομο. Πρέπει να κυκλοφορώ με προειδοποιητικό σήμα "προσοχή ο δρόμος έχει καιρό να περπατηθεί"
    Ε μην πεσεις κι εσυ με τα μουτρα απο την αρχη... Κανε λιγο τη ψιλοδυσκολη ή τελος παντων καλυτερα να καταλαβεις εσυ πρωτη οτι τον εχεις παρα αυτος!

  9. #909
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    north
    Posts
    118
    εννοείται πως το παίζω άνετη, αλλά καρφώνομαι ρε φούστη μου στιγμές στιγμές... Μπά με έχει καταλάβει... Δεν βαριέσαι :P
    Κανένα πάθος δεν κλέβει τη θέληση και τη λογική απ' το μυαλό του ανθρώπου, όσο ο φόβος.

    ~Edmund Burke~ | (Βρετανός πολιτικός & φιλόσοφος) | 1729-1797

  10. #910
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Soutsi View Post
    εννοείται πως το παίζω άνετη, αλλά καρφώνομαι ρε φούστη μου στιγμές στιγμές... Μπά με έχει καταλάβει... Δεν βαριέσαι :P
    Δεν πειραζει, αλλωστε για να ειμαι απολυτα ειλικρινης ποτε δεν πιστεψα στα παιχνιδια υπεροχης και επιβολης.
    Αμα γουσταρεις καποιον του το δειχνεις κι αμα σε γουσταρει σου το δειχνει.
    Ολα τα αλλα ειναι μπουρδες.
    Θεωρω δλδ αυτα του τυπου "να σε τρεξω να με τρεξεις" ειναι τουλαχιστον παιδιαστικα.
    Αμα σου τυχουν βεβαια και εξακολουθει να σε ενδιαφερει ο αλλος οκ, παιζεις το παιχνιδι.
    Προσωπικα ξενερωνω.
    Τα μονα παιχνιδια που δεχομαι ειναι αυτα που αφορουν στο ζευγαρι και μονο.
    Τα πολυ εσωτερικα και "συνενοημενα".
    Ποτε δεν καταλαβα το οσο φτυνεις ο αλλος κολλαει.
    Εγω με το φτυσιμο χανω καθε ενδιαφερον.
    Anyway, οπως τη βρισκει κανεις.
    Στο σεξ να εστιασεις!
    Για θεραπευτικους λογους δλδ. Και στις αγκαλιτσες :)
    Μ'εχει πιασει μια βαρεμαρα ρε παιδια αλλο πραμα...
    Οταν ειμαι σπιτι μου'ρχεται να βαραω το κεφαλι μου στον τοιχο.
    Αλλα και με τι λεφτα να βγαινεις καθε μερα...
    Μετραω τις μερες μεχρι να φυγουμε με τη λατρεια για 3-4 μερες καμπινγκ.
    Φοβαμαι λιγο αλλα το θελω πολυ!
    Αραλικι, θαλασσα, αγαπες και λουλουδια!
    Γιατι ναι μεν ενα χρονο δεν δουλευα αρα δεν κουραστηκα σωματικα αλλα η ψυχικη ταλαιπωρια απο τον μαρτιο που αρχισα να κοβω τα εφεξορ δεν περιγραφεται...
    Δοξα να εχει ο Υψιστος (οποιος και να ειναι ή ολοι μαζι), καλα ειμαι και περναω και στη δουλεια καλα. Αν και εχει πολυ ορθοστασια και κουραση.
    Απο σημερα γυρισα πρωι καθημερινα.
    Το οποιο ειναι καλο για 3 λογους.
    1 θα φτιαξουν καλυτερα οι διατροφικες μου συνηθειες γιατι θα τρωω πρωινο το πρωι και οχι στις 11
    2 θα φτιαξει ο υπνος μου αναγκαστικα γιατι δεν θα μπορω να κοιμαμαι αργα
    3 θα παιρνω πιο πολλα λεφτα :)
    Με αυτη τη σειρα ομως.
    Ειλικρινα παρα το οτι γουσταρω να εχω λεφτα, οπως και ολοι μας αλλωστε, προτιμω να ειμαι καλα.
    Η υγεια μου και η υγεια της λατρειας πανω απ'ολα παιδες αληθεια σας το λεω.
    Ειχε και εκεινη μια περιπετεια η οποια αρχισε πριν το Πασχα...
    Εκανε παπ, βρεθηκε κατι ασαφες, εκανε δευτερο βγηκε καθαρο και εκανε και μια βιοψια που βγηκε και εκεινη ασαφης.
    Πηγε στον Αγιο Σαββα που βρηκε εναν πολυ καλο γιατρο ο οποιος ειπε οτι υπαρχει μια αλλοιωση την οποια βλεπει.
    Εκανε παπ, καθαρο. Πηρε δειγμα για βιοψια το οποιο ελεγε οτι υπαρχει υποψια σοβαρης αλλοιωσης... τι καταλαβαινεις εσυ απ'αυτο δλδ;
    Πηγε στο γιατρο και της ειπε οτι επι διχογνωμιας και αμφιβολιων, κατα το Σεπτεμρη ελα να το βγαλουμε αυτο που κανεις δεν ξερει τι ειναι.
    Το καλο ειναι οτι δεν ειναι κακοηθεια και οτι ειναι ιογενες. Δεν το κολλησε απο πουθενα δλδ.
    Οπως καταλαβαινετε και τα δικα της νευρα ολο αυτο τον καιρο ηταν ψιλοκροσια και δικαιολογημενα.
    Τουλαχιστον η αφαιρεση ειναι ελαχιστα επεμβατικη. Θα την κανει δλδ στο ιατρειο του νοσοκομειου και θα φυγει.
    Τρελαινομαι ρε παιδια οταν παθαινει τετοια. Μου φευγει η ψυχη.
    Εχει και ενα κωλοιστορικο τιγκα στον καρκινο και καθε φορα που κατι βγαινει χανω δεκα χρονια απο τη ζωη μου.
    Τελος παντων σημασια εχει οτι δεν ειναι τιποτα σοβαρο.
    Ελα σας επρηξα παλι.
    Καλο βραδυ, πολλα φιλακια σε ολους και...ΘΑΝΑΣΗΣ ΑΛΕΥΡΑΣ BABY!!!!
    ΘΕΟΣ!!!!
    Μονο για παρτη του εβλεπα το show και πολυ χαρηκα που νικησε :)

  11. #911
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    north
    Posts
    118
    μεγάλη υπόθεση κ η δουλειά`Μπλού, ευτυχώς σου κατσε κ μπορείς να ξελασπώσεις λίγο είτε οικονομικά είτε απο θέμα κινητοποίησης. Ελα το ξέρεις οτι ολα καλά θα πάνε, πάντα κλαιγόμαστε κ μετά ολα γκούντ.
    Μπα, δεν σε φοβάμαι τώρα με την δουλειά, το κάμπινγκ, τα έξτρα χρήματα , ποιός σε πιάνει...!
    Αυτό που είπες περι υγείας είναι το βασικότερο...στο τέλος τίποτε άλλο δεν έχει σημασία...μα τίποτε όμως...
    Σήμερα θα πάω στην κηδεία ενός φίλου 42 ετών ο οποίος ήταν στο νοσοκομείο για 1 εβδομάδα εντατική σε καταστολή και απεβίωσε τελικά...και ολα αυτά απο την νόσο των λεγεωνάριων,ή αλλιώς την ίωση που παθαίνουν οι ψυκτικοί (φορτηγό μεταφορών οδηγούσε, άσχετο με τους ψυκτικούς). Ηταν 3 ημέρες άρρωστος με 40 πυρετό δεν πήγε στον γιατρό κ ο υιός τον τελείωσε , το πρωί τον βρήκε η γυναίκα του μελανιασσμένο με σπασμούς να μην μπορεί να πάρει ανάσα και ...και ... αυτό ηταν, μετά δεν υπήρχε σωτηρία. Καταραμένα αίρκοντίσονς... να προσέχετε ολοι παιδιά κ κάθε χρόνο να προσθέτετε εκείνα τα ειδικά υγρά τα αντιμυκητισιακά, κ στο αμάξι να το αποφεύγετε...Ειδικά οι φανατικοί καπνιστές είναι αυτοί που την πατάν επι το πλείστον.
    Τέλος πάντων τι να πε'ις...
    Βρε μια χαρά είμαστε σας λέω... αυτό μου πε κ ο δικός μου απευθυνόμενος σε μένα. Το παιδί έφυγε αφήνοντας πίσω μια γυναίκα 32 ετών χωρίς παιδιά , χωρίς κάτι προοιδοποιητικό, έτσι απλά απο κάτι άνευ σημασίας...τα κλιματιστικά...
    Βρε μια χαρά είμαστε σας λέω!!! Το Σταυρό μας και πορευόμαστε...
    Κανένα πάθος δεν κλέβει τη θέληση και τη λογική απ' το μυαλό του ανθρώπου, όσο ο φόβος.

    ~Edmund Burke~ | (Βρετανός πολιτικός & φιλόσοφος) | 1729-1797

  12. #912
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Quote Originally Posted by Blue9791 View Post
    Απο σημερα γυρισα πρωι καθημερινα.
    Το οποιο ειναι καλο για 3 λογους.
    1 θα φτιαξουν καλυτερα οι διατροφικες μου συνηθειες γιατι θα τρωω πρωινο το πρωι και οχι στις 11
    2 θα φτιαξει ο υπνος μου αναγκαστικα γιατι δεν θα μπορω να κοιμαμαι αργα
    3 θα παιρνω πιο πολλα λεφτα :)
    Με αυτη τη σειρα ομως.
    Απο χθες ξεκινησε η αδεια μου
    Το οποιο ειναι καλο για 3 λογους.
    1 Αυριο τεταρτη θα πιασω το λοττο
    2 Μεθαυριο πεμπτη θα πιασω το προτο
    3. Την ερχομενη κυριακη θα πιασω το τζοκερ (ετσι για να ...δεσει καλα το γλυκο)
    Εμενα δε με νοιαζει η σειρα ας κατσουν κι ας τα πιασω ανακατα;)
    Γαμοτο εχω αναγκη απο διακοπες...εχω ξεχασει ποτε πηγα τελευταια φορα...εστω ενα 3ημερο στην σαλονικη, ας ειναι και στην τζαμαικα ή τη κουβα δεν με πειραζει...
    Μονο να φυγω απο ολους και ολα που με εχουν κλεισει χρονια τωρα...Να δω ποσο ολα αυτα τα ψυχολογαστρεντερολογικα θα ειναι τοσο εντονα αν βρεθω σε αλλο περιβαλλον.
    ΚΑΛΥΤΕΡΑ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΖΩΗ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ ΦΥΛΑΚΗ...
    Γελας Μπλου σημερον τα ...ψυχοκουδουνια μου βαρανε παραφωνα και σπαστικα απο το πρωι...
    Τι σκατα στραβωνει γαμοτο και εκει που λες ενταξει ειμαι καλα...παρτον κατω...

    Και κατι ασχετο...Ο "μπουμπουκος" υπουργος υγειας... Που παμε ρε γαμοτο...τι αλλο θα δουμε
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  13. #913
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by ti einai touto pali View Post
    Απο χθες ξεκινησε η αδεια μου
    Το οποιο ειναι καλο για 3 λογους.
    1 Αυριο τεταρτη θα πιασω το λοττο
    2 Μεθαυριο πεμπτη θα πιασω το προτο
    3. Την ερχομενη κυριακη θα πιασω το τζοκερ (ετσι για να ...δεσει καλα το γλυκο)
    Εμενα δε με νοιαζει η σειρα ας κατσουν κι ας τα πιασω ανακατα;)
    Γαμοτο εχω αναγκη απο διακοπες...εχω ξεχασει ποτε πηγα τελευταια φορα...εστω ενα 3ημερο στην σαλονικη, ας ειναι και στην τζαμαικα ή τη κουβα δεν με πειραζει...
    Μονο να φυγω απο ολους και ολα που με εχουν κλεισει χρονια τωρα...Να δω ποσο ολα αυτα τα ψυχολογαστρεντερολογικα θα ειναι τοσο εντονα αν βρεθω σε αλλο περιβαλλον.
    ΚΑΛΥΤΕΡΑ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΖΩΗ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ ΦΥΛΑΚΗ...
    Γελας Μπλου σημερον τα ...ψυχοκουδουνια μου βαρανε παραφωνα και σπαστικα απο το πρωι...
    Τι σκατα στραβωνει γαμοτο και εκει που λες ενταξει ειμαι καλα...παρτον κατω...

    Και κατι ασχετο...Ο "μπουμπουκος" υπουργος υγειας... Που παμε ρε γαμοτο...τι αλλο θα δουμε

    NA ΠΑΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΣΗΜΕΡΑ!!
    ΤΩΡΑ!!
    Η ιστορια με τον φιλο σου επιβεβαιωνει οτι υπαρχει μονο ΣΗΜΕΡΑ και ΤΩΡΑ!!!

  14. #914
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    ανταρκτικη τζαμαικα, κουβα , βραζιλια, κατω μαγουλινιτ
    Posts
    417
    Quote Originally Posted by Blue9791 View Post
    NA ΠΑΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΣΗΜΕΡΑ!!
    ΤΩΡΑ!!
    Η ιστορια με τον φιλο σου επιβεβαιωνει οτι υπαρχει μονο ΣΗΜΕΡΑ και ΤΩΡΑ!!!
    Καλα τα λες πως θα μπορουσα να διαφωνισω...
    Μονο που σφιγγω τα δοντια γιατι
    1. Μαζευω φραγκα για να νοικιασω στην πολη το αργοτερο ως τον σεπτεμβρη. Εχω την "ανωμαλια" οταν κανω μια κινηση να εχω το απαραιτητο μπαγκραουντ ωστε να γινουν τα πραγματα οπως θελω.
    2. Δυστυχως εχω και τα ζωντανα του γερου μου τα οποια θελουν την καθημερινη τους φροντιδα. Πριν τρεις μηνες που τελειωσε με τις εγχειρησεις/χημειοθεραπειες του ειπα η να τα πουλησει η να κρατησει μερικα ωστε να μπορει να τα δουλευει... Εχω την "ανωμαλια" οτι οταν λεω κατι σε καποιον αυτος αφου βλεπει οτι δεν γινεται αλλιως θα κανει τις κινησεις του. Παπαρια ομως απο οτι βλεπω ο γερος μου σερνεται ουτε τα πουλαει ουτε τα λιγοστευει βασιζεται σε μενα. Θα μου πεις ξαναπες του το... Δεν εχω υπομονη πια Μπλου φοβαμαι οτι θα του "ορμηξω" ασχημα κι οχι τιποτε αλλο εχει και τον καρκινο. Γαμημενες ευαισθησιες και τυψεις που θα παει θα σας νικησω καποια στιγμη.
    3. Εχω την ...νοσοκομειακη περιθαλψη της γριας μου. Αλλο μεγαλο τραγικο κεφαλαιο στη ζωη μου.
    Τα ελεγα με τον φαρμακοποιο μου το πρωι που πηγα να παρω τα φαρμακα των γερων... Κατεληξε κι αυτος σε ενα "γαμησε τα αδιεξοδο ουτε να φυγεις ουτε να μεινεις..."
    Θα μου πεις τι τα γραφεις...τα γραφω για να βγαλω τον πονο μου...
    Μωρε δεν υπαρχει περιπτωση θα την κανω καποια στιγμη στο κοντινο μελλον απλα μου φαινεται οτι αυτη η αναμονη ωρες ωρες ερχεται και με κοπαναει και με κανει ρακος.
    Υπομονη γαμοτο για λιγο ακομα
    Δυο εκατομμυρια ευρω και θα μου περασουν ολα...

  15. #915
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Χθες "αναχωρησε" πολυ προωρα μια φιλη 42 ετων.
    Μαχητρια, επασχε απο μεσογειακη αναιμια και παλεψε μεχρι την τελευταια στιγμη.
    Στη μνημη οσων παλευουν λοιπον, και οσων εφυγαν νωρις.

Similar Threads

  1. Κρίσεις Πανικού και εγω !!!!!
    By filakhs in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 41
    Last Post: 02-01-2015, 00:06
  2. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 10:42
  3. Καθημερινότητα
    By OneiroPauL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 18-12-2007, 11:11
  4. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By dionisis28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 21-09-2006, 00:13
  5. κρισεις πανικου..
    By Έλενα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-07-2006, 14:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •