Κρίσεις πανικού - καθημερινότητα - δουλειά - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 63 FirstFirst ... 891011122060 ... LastLast
Results 136 to 150 of 933
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Quote Originally Posted by Blue9791 View Post
    Ο γάτος μου σήμερα πήδηξε επιτόπου στον αέρα και έκανε μια πλήρη περιστροφή γύρω απο τον εαυτό του (στον αέρα πάντα).
    Θα τον γράψω μπαλέτο.
    χαχαα, μπορώ να τον φανταστώ. Γέλασα πάρα πολύ με τις ικανότητές του. Κάτι τέτοια σου κάνουν και τρελαίνεσαι.:D
    Καλημερούδια Μπλου και Φρύνη και Σούτσι. Ναι, είναι ένα τέλειο θρεντ αυτό, και μένα είναι ένα από τ'αγαπημένα μου τελευταία. Πρώτον η Μπλου έχει ένα χιούμορ που σπάει κόκαλα, αχ μου έχει κάνει ρυτίδες αυτό το κορίτσι από τα γέλια πανάθεμά τηνε, λολ και μετά είναι ωραίο να συζητάς για προβλήματα "with a twist". Δηλαδή να παράγεις γέλιο μέσα από τα καμώματα της μοίρας σου, είναι ταλεντάρα ρε παιδί μου, γιατί να το κρύψουμε άλλωστε? (φτου!)
    Σούτσι, το ότι θα ξαναπάς και θα επιμείνεις, προοιωνίζει μονάχα καλά για την προσπάθειά σου έναντι των κρίσεων πανικού.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Ναι συμφωνώ rain, είναι ταλέντο το να παράγεις γέλιο απο τα καμώματα της μοίρας σου.
    Οι πιο έξυπνοι άνθρωποι είναι αυτοι που μπορούν και στις πιο ζόρικες στιγμές τους να διακωμωδουν το σύμπαν και να αυτοσαρκάζονται. Η γκρινια παράγει εκ νέου γκρινια.
    ΑΑΑ παρεπιπτοντως μην με τρομάζεις με τις ρυτίδες , εχω ήδη αρκετές, δεν θέλω να κάνω κι αλλες εδώ μέσα..

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Καλημέρα στο παρεάκι και με κάνετε να κοκκινίζω με τα καλά σας λόγια :o
    Σούτσι θα σου πω ένα κόλπο. Πες οτι παθαίνεις κρίση πανικού στη διαδρομή. Κάνεις λίγη υπομονή να φτάσεις στη θάλασσα, πέφτεις στο νερό όπως είσαι και συνέρχεσαι άμεσα.
    Ειδικά αν έχεις και λιποθυμικές τάσεις είναι ενα και ενα το νερό! Αντί να σου το πετάνε οι άλλοι θα πετιέσαι μόνη σου στη θάλασσα. Πιάνει, το'χω κάνει.
    Αλλά δεν θα μπαίνεις στο νερό περπατητά και χαλαρά. Θα πέφτεις. Να ακουστεί στο πλατς. Αν έχει και υψωματάκι για βουτιά ακόμα καλύτερα.
    Σήμερα η μέρα ξεκίνησε με τις καλύτερες των διαθέσεων και κοίτα να δείς που θα μου το χαλάσουν στη δουλειά. Το ξέρω, το μυρίζω, το αισθάνομαι. Καποιανού (αφεντικού) τη μαλακία θα πληρώσω και θα του πάρει ο Αλλάχ τη μάνα και τον πατέρα. Κοίτα και θα δείς.
    Το βράδυ, αν δεν πονάει η μέση της λατρείας (έτσι είναι άμα την παίρνεις σιτεμενη...πλάκα κάνω 34 είναι) θα πάμε να δούμε τον αγώνα σε ενα φιλικό μαγαζί. Αν την πονάει, θα πάμε να τον δω (μονη μου) στο σπίτι μου. Δεν κόβομαι για μπάλες και τέτοια, ίσα ισα βαριέμαι. Ένεκα που είναι συμβολικός ο αγών.
    Ελπίζω να μην δουλεύω αύριο γιατί πρέπει να πηγαίνει η λατρεία (η σιτεμένη ντε!) για μπάνια (για τη μέση).
    Φέτος το καλοκαίρι μας βλέπω να κραιπαλιάζουμε στα ιαματικά του Λουτρακίου ή της Αιδηψού.
    Λασπόλουτρα, αμμόλουτρα, αμμοβολές, καϊπιρίνιες με μεσουλίντ... θα αρρωστησουμε απο τη διασκέδαση!
    Ο γάτος άρχισε τα διπλά και τριπλά λούπ, τις πιρουέτες και τις ημιπεριστροφές με συντελεστή δυσκολίας 9,9.
    Το μπαλέτο το τερμάτισε. Δεν ξέρω πια που να τον γράψω.
    Η λατρεία πάντως μου έχει υποσχεθεί να με γράψει στη ΝΑΣΑ αλλά λέει δεν έχουν αρχίσει οι εγγραφές ακόμα (λέει). Απο Σεπτέμβρη.

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    north
    Posts
    118
    Παρεπιπτόντος σήμερα έχει ματσάρα! Συντονιστείτε να δούμε όλοι την εθνική ενάντια στην Γερμανία! i m so excited !!!! (με την καλή έννοια :P) Θεούλη μου? Ας τους πάρουμε κ μετά ας παραιτηθούμε απο το euro δεν με νοιάζει! Να δούμε μετά ποιός θα ποστάρει εξώφυλο με την αφροδίτη της Μήλου με το τρίτο δάκτυλο υπερυψομένο? πφφφφ... Συντονιστείτε παιδιά, χρειάζεται απο όλους μας θετική ενέργεια η εθνική. Καλή θέαση :rolleyes:



    edit:
    merci για την συμβουλή bue αλλά δεν πρόλαβα καν να πατήσω το πόδι μου στην άμμο, ήθελα άλλα 10 χμ να φτάσω κ κάναμε αναστροφή κ γύρισαμε... κατάντια... δεν μου ρχεται πάντως τάση για λυποθυμία, σύγκριο με πιάνει ταχυπαλμία κ τάση για εμετό. Πιο πολύ φρικάρω μην με δούν άλλοι κ νομίζουν οτι είμαι στην αποτοξίνωση... Ο γαμ...ος κοινωνικός έλενχος κ τα πρέπει με επηρεάζουν πολύ. όπως λέει κ ο ψυχοθεραπευτής μ , σκέφτομαι πολύ τι λέει ο κόσμος για μένα, τι να πεις παιδικά βιώματα, κλειστές κοινωνίες κλπ κλπ. Αλλά θυμάμαι που χες γράψει σε ενα ποστ οτι το sex βοηθάει κ μου κανε εντύπωση που το πες, είπα αυ΄τη η κοπέλα αν δεν εχει κάνει ψυχανάλυση τότε το χει πιάσει το νόημα. Ο γιατρός μου είναι ψυχαναλυτικός κ όπως καταλαβαίνετε η θεώρηση τους για τις ποικίλες αιτίες που προκαλούν τις κρίσεις πανικού το stress κλπ είναι επειδή κάτι δεν πάει καλά στο τέλος στο σεξ. Και όπως κ ο ίδιος μου λέει βοηθάει πολύ, κ αν δεν ωρείτε κάποιον να το κάνετε πραγμτικά κ εγώ σας συμβουλεύω να το κάνετε μόνοι σας, χωρίς ντροπή... Οχι αγγαρείες όμως...και αυτό το λέω γιατί... Μιας κ ο θάνατος είναι αυτός που φοβόμαστε όλοι στο τέλος τέλος, αν σκεφτούμε μια γαλλική παροιμία που λέει οτι ο "οργασμός είναι ένας μικρός θάνατος" μαθαίνεις και εξικοιώνσαι περισσότερο με την έννοια αυτού που έχεις σχηματίσει στο βαθύερο μυαλό σου. Αυτά απο μένα μην αρχίζω και ρητορεύω μεσημεριάτικο... λοιπον καλά να οεράσετε κ πάλι σήμερις και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΘΝΙΚΗ :)

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Μόλις έθιξες το αγαπημένο μου θέμα! Ναι στο σεξ αναφέρομαι.
    Παρένθεση και θα επανέλθω. Μπορείς να είσαι στην παραλία και να αισθάνεσαι μόνη σου; Αν τα καταφέρεις θα λύσεις τα προβλήματά σου. Τί τον νοιάζει τον παππού, τη θεία, τον κάγκουρα, το δίχρονο, αν εσύ έχεις ναυτία ή σύγκριο. Και θα σου πω και την απάντηση. Δεν τον νοιάζει. Να ξέρεις οτι οι λουόμενοι ενδιαφέρονται για πιο πιασάρικα θεάματα όπως πνιγμοί (χτύπα ξύλο και σκυλόψαρα). Κανείς δεν θα ασχοληθεί με τον πανικό σου. Μόνο εσύ ασχολείσαι μαζί του και γι'αυτό και σ'αγαπάει και όλο να κάνετε παρέα θέλει. Οχι μόνο εσύ. Όλοι όσοι έχουμε τους πανικούς κολλητούς. Είναι το αντίθετο του γκομενακίου. Ενω το γκομενάκι όσο το φτύνεις τόσο κολλάει, ο πανικός όσο τον φτύνεις τόσο σε φτύνει γιατί είναι εγωκεντρικός και δεν μπορεί όταν δεν του δίνουν σημασία.
    Επανέρχομαι λοιπόν στο αγαπημένο μου θέμα!
    Τα μεγαλύτερα προβλήματα της ζωής μου εχω λύσει με το σεξ αγαπητή. Είναι η μόνη στιγμή που τίποτα δεν υπάρχει γύρω σου παρά μόνο εσύ (και κάποιος παρτενέρ αν είναι διαθέσιμος).
    Δεν υπάρχει τίποτα που να μην μπορεί να ξεπλυθεί και να παρασυρθεί απο την εκτόνωση όχι μόνο του οργασμού αλλά όλης της διαδικασίας. Και είναι η μόνη στιγμή που μπορεί κανεις να τα ζήσει όλα. Θυμό, αγάπη, ζήλεια, πόνο, τέλος, αρχή, τρυφερότητα, βία, γέλιο, κλάμμα, φωνή, σιωπή, έκλπηξη, ανία, όλα.
    Και όποιος τα στερεί όλα αυτά απο τον εαυτό του, μόνο κακό μπορεί να κάνει.
    Και μην ακούσω, μα εγω δεν έχω με ποιον να τα κάνω όλα αυτα! Όσο πιο καλό το σεξ μόνος/η, τόσο πιο καλό και με παρέα :)

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αχ, εσύ και το σεξ σου. Και είμαι και στη δουλειά. Όχι ότι τό΄χω και πρόβλημα, χαχαα.
    Μέσα για καφεδάκι, παρόλο που την αντικοινωνικότητά μου την έχω στην τελική, απλά σε τέτοιο χιούμορ δεν μπορώ και δε θέλω να αντισταθώ. Παίζει και να πάμε μαζί και για μπανάκι, να πάμε κόντρα στους κοιλιακούς ζευγαρωτά. χαχαααααα
    Να γνωρίσω τη σιτεμένη σου, να γνωρίσεις το τεκνό μου (μικρότερος, εννοείται, τι κούγκαρ αλλιώς θα λέγαμε, λολ)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Μολις συνειδητοποίησα οτι και η σιτεμένη μου είναι κούγκαρ και έχω λιώσει στο γέλιο!!!!

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    χαχααα, α να χαθείς, κοίτα, θα της τα πω ΟΛΑ. ΛΟΛ
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    north
    Posts
    118
    http://www.youtube.com/watch?v=D2oPacPFBog




    Everywhere everywhere
    Everywhere I go
    Everywhere that i’ve been
    The only thing I see is
    Is beautiful people

    Lose your head lose your head
    Your beauty it’s inside you
    Inside you
    Don’t let ‘em bring you down no
    The beauty is inside you
    Don’t let ‘em bring you down
    Cos you start your life today
    Live any thoughts you’ve dreamed off...



    έχει 2 μερούλες που το τραγούδι παίζει τέρμα ...στο σπίτι, στο αυτοκίνητο...

    http://postimage.org/image/8zuefdfal/

    Να χετε μια καλή καλοκαιριάτικη ημέρα, κ να κρατήσουμε την αισιοδοξία μας :)
    Last edited by Soutsi; 25-06-2012 at 12:27.

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Με πήγες παραλία Σουτσι :):)
    Ειδικά σήμερα που βράζει η πόλη!
    Και για να συμπληρώσω "beauty lies in the eyes of the beholder". Αν θές παντού ομορφιές υπάρχουν!
    Σάββατο - Πόρτο Γερμενό, τρελά ωραία παραλία!
    Έχει ένα βραχάκι εκεί το οποίο είναι στην άκρη της παραλίας και δεν συνωστίζεσαι, μόνο που είναι λίγο σκληρό (όπως συνηθίζουν άλλωστε να είναι τα βραχάκια).
    Επειδή η λατρεία είχε τη μέση της, πήγαμε στην κυρίως παραλία. Με το ψιλό βοτσαλάκι. Πήρα και το στρώμα το φουσκωτό για τον κάτσει στα μαλακά.
    Δεν βολεύτηκε.
    Αλλάζω διαρύθμιση. Στρώματα, πετσέτες, ομπρέλες, ψυγειάκια, όλα τούμπα.
    Δεν βολεύτηκε.
    Αλλάζω διαρρύθμιση άλλη μία.
    Όχι που θα βολευότανε.
    Πάμε πάλι.
    Μετά απο κανένα μισάωρο μου λεει (ερώτηση παγίδα) "σου αρέσει εδω που καθόμαστε;"
    Μπερδεύτηκα. Δεν ήξερα τη σωστή απάντηση. Είπα να απαντήσω ειλικρινά. "Οχι"
    "Ουτε εμένα" λέει η λατρεία και το μάτι μου αρχίζει να γυρνάει προς όλες τις κατευθύνσεις.
    Με τα πολλά θέλει να πάμε στο βραχάκι (...).
    Ζαλώνομαι.
    Πάμε, στήνουμε το σκηνικό πάλι.
    Και πάνω που είπα οκ εδω είμαστε, πιάνει αέρας, παίρνει και σηκώνει την ομπρέλα.
    Κάθομαι κάτω απο την ομπρέλα και την κρατάω. Μιάμιση ώρα, εκεί. Σημαιοφόρος. Μη δεί ο ήλιος τη λατρεία και τηνε ματιάσει γιατί είναι φεγγαρόλουστη και φωτοαλλεργικιά.
    Η ώρα έχει πάει 3 το μεσημέρι. Στις 12 φτάσαμε.
    Κοιτάει η λατρεία τον διπλανό βράχο που είχε φυσική σκιά, με κοιτάζει με βλέμμα όλο νόημα.
    Ζαλώνομαι.
    Ρημαδοξαπλώνω στο βράχο και τον παιρνω λίγο.
    Πάει 5, πρέπει να την κάνουμε σιγά σιγά γιατι ταλαιπωρήθηκε η λατρεία με τη μέση της.
    Και για να καταλήξω. Ακόμα και να ήθελα να πάθω κρίση πανικού, δεν προλάβαινα. Ήμανε busy.

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Καλημέρα,
    Βαριέμαι πάρα πολύ σήμερα... Βέβαια απο το να τρώγομαι με τα ρούχα μου προτιμώ να βαριέμαι!
    Άντε Παρασκευή αύριο, πλησιάζει το καλό μας το σουκου.
    Είμαι και κακόκεφη ρε γμτ... Η ζέστη να φταίει ή η φτώχεια μου η κατηραμένη;
    Οχι μωρε... εγω φταίω που δεν εχω με τί να ασχοληθώ.
    Και στο σπίτι να ημουν πάλι θα βαριόμουν, αν και οχι τόσο πολυ γιατι θα πλακωνόμουν στο καθάρισμα.
    Ελα θα τα πούμε μετά πάλι.

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Παιδια, μην παρετε φαρμακα...και αν παρετε να ειναι μονο για ενα 6 μηνο και μετα κοψτε τα με την βοηθεια του γιατρου σας!! Τα φαρμακα (αντικαταθλιπτικα και μη) ειναι μεγαλος εθισμος .Μπορει να σε κανουν να αισθανεσαι καλα για οσο τα παιρνεις αλλα μετα που θα τα κοψεις θελεις 2πλη προσπαθεια με τον εαυτο σου , γιατι ειναι μια η εξαρτηση και ενα το ψυχολογικο προβλημα το οποιο απλα εχει επισκιαστει απο αυτα!! Εγω περνω εδω και 8 μηνες, τωρα ξεκιναω να τα κοψω σιγα σιγα...παραληλα δουλευω , ειμαι ενα ρακος καθε μερα...δεν ξερω αν θα ζησω η αν θα πεθανω το επομενο λεπτο...κρισεις πανικου στην δουλεια απειρες και το καταπιεζω μεσα μου για να μην φανει!!!! γτ αμα φανει και εισαι και καινουρια εκει τι κανεις???? Αλλο ενα ******** αγχος προστιθετε στο κεφαλι σου!!! Οποτε...σκεφτητε το οχι 2 αλλα 102 φορες ΠΡΙΝ ξεκινησετε ''θεραπευτικη αγωγη'' με αυτα τα ναρκωτικα!!!!

  13. #148
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Καρολ, ξέρω ακριβώς τι εννοείς.
    Το λάθος ήταν οτι επαναπαύθηκα στην φαρμακοθεραπεία και οι ψυχοθεραπείες ήταν αποτυχημένες.
    Αντικαταθλιπτικά παίρνω 14 χρόνια... απίστευτο μου φαίνεται.
    Τώρα παίρνω μικρή δοσολογία και ξέρω οτι είναι δύσκολη η διακοπή τους γιατι το'χω κάνει πολλές φορές. Όχι διακοπή αλλά μείωση.
    Σκοπός μου είναι πλέον να τα κόψω με τη βοήθεια ειδικού και να παλεύω μόνη μου τους πανικούς όταν έρχονται.
    Απλά όπως θα ξέρεις, είναι τόσο μεγάλη η ταλαιπωρία και η κούραση απο το διαρκές άγχος ειδικά όταν είναι σε έξαρση που λες, θα πάρω κάτι να ηρεμήσω και να κοιμηθώ για μια ώρα γιατι θα μου στρίψει τελείως!
    Και όταν δουλεύεις; Εκεί είναι που λες "πάρτα τώρα ρα χάπια σου μη χάσεις τη δουλεια σου και όταν συνέλθεις βλέπουμε".
    Τώρα έχω κάνει (πάλι) το εξής.
    Επειδή είμαι σε καλή φάση, έχω σταματήσει να ψάχνω ψυχοθεραπευτή. Πάλι το ίδιο λάθος πάω να κάνω.
    Δευτέρα όμως ξεκινάω πάλι ψάξιμο.
    Δεν είναι λύση τα φάρμακα. Δεδομένο.

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Νεύρα.
    Πολλά νεύρα και ακεφιές.
    Αύριο δουλεύω γαμώ τη φτώχεια μου!

  15. #150
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Blue μου εχεις παρέα, δεν είσαι η μόνη που δουλεύεις σήμερα, έτσι στο λέω για παρηγοριά.
    Πφφφ δύσκολα τα σάββατα στο γραφείο, θέλω να φύγωωωωωωωωωωωω
    Ακόμα ουτε τα δάχτυλάκια των ποδιών μου δεν ενιωσαν λιγη θάλασσα

Page 10 of 63 FirstFirst ... 891011122060 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κρίσεις Πανικού και εγω !!!!!
    By filakhs in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 41
    Last Post: 02-01-2015, 00:06
  2. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 10:42
  3. Καθημερινότητα
    By OneiroPauL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 18-12-2007, 11:11
  4. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By dionisis28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 21-09-2006, 00:13
  5. κρισεις πανικου..
    By Έλενα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-07-2006, 14:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •