Περι σεξουαλικης ταυτοτητας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    9

    Περι σεξουαλικης ταυτοτητας

    Καλησπερα σας, Εχω μια απορια βασικα ειμαι 16.5 ετων και τον τελεφταιο καιρο προφανως αντιμετοπιζω καποια ψυχολογικη διαταραχη με την σεξουαλικη μ ταυτοτητα... Κοιταξτε να δειτε εγω θεωρω τον εαφτο μου στρειτ απο μικρο μου αρεσαν τα κοριτσια και παντα με ελκυουσαν ερωτικα και στης φαντασιωσης αλλα και πολλες φορες οταν εχω καποια ωραια κοπελα μπροστα μου θαθελα να την αρπαξω ξερετε τι εννοω τον τελεφταιο καιρο μπερδεψα κατι σκεψεις μου προφανως και εχω συνεχεια στο μιαλο μου οτι μπορει ναμαι γκει δεν ξερω ρε παιδια ενω με ελκυουν οι γυναικιες αυτη η σκεψη δεν λεει να φυγει εχω ρωτηση κατι ατομα και μουχουν πει στην εφηβεια ολοι εχουμε ψυχολογικα και τετοια ποια ειναι η γνωμη σας? Να τονισω οτι οι αντρες δεν με ελκυουν ουτε λιγο αντιθετα με αηδιαζουν μονο στην σκεψη ΜΠΛΙΑΞ!!! Ειναι μια σκεψη ? να τονισω οτι εκτως απο αυτο το ψυχολογικο εχω κιαλες σκεψεις εκτως απο την σεξουαλικοτητα εχω κατι ψυχολογικα πολυ ακυρα π.χ οταν καταπινω ενα χαπι μου κολαει οτι εχει μεινει στο λεμο και οτι θα πεθανω και θα πνηγω και ειναι απελπιστικο ... και να τονισω οτι και ενας φιλος μου μου ειπε οτι οταν ηταν στην ηλικια μου ταχε αυτα και τωρα τουχουν φυγει ολα και ειναι κομπλε ετσι θαμαι και εγω? Γιατι μου φενετε και περιεργο και για τα γουστα μου οδηγαω μηχανη και γενικως τα γουστα μου ειναι αντρικα αγοριστικα και δεν θελω με τιποτα να αλλαξουν :( :( :(.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Αφου σε ελκυουν ερωτικα και μαλιστα απο πιο μικρο τα κοριτσια και οι αντρες σε αηδιαζουν....γιατι σου κολλησε η ιδεα πως εισαι γκει;Ο πιο ασφαλης δεικτης ειναι η ελξη προς καποιο φυλο.....ασφαλεστερος δεν υπαρχει....
    μηπως ειναι κατι που σου ειπε καποιος.....κατα τα αλλα η εφηβεια ειναι πολυ περιεργη,ενα σωρο ακυρες ιδεες θα σου κατεβουν μεχρι να την περασεις.....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    9
    Χαιρομαι πολυ που το ακουω αυτο... Πραγματικα δεν εχω ιδεα πως μου ηρθε ετσι το σκεφτηκα στο ακυρο και μου κολησε και με βασανιζει οπως και πολλα αλλα οπως αυτο με το χαπι μου ειχε κοληση στην εφηβεια και τωρα οποτε πινω χαπι τα ιδια τραβαλα ελεος... Μηπως χρειαζομαι ψυχολογικη υποστιριξει? πραγματικα δεν με ελκυουν οι αντρες δεν δειχνω καν ενδιαφερον ... Αντιθετα με της γυναικιες απο μικρος και ειδικα τωρα εντυποσιαζομαι με ελκυουν και της θελω και στην ιδεα να τα φτιαξω με μια κοπελα μου αρεσει τρελα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    ε τοτε μην ανησυχεις για τιποτα....και μη δινεις και πολυ σημασια σε απλες εμμονες....ειναι που τωρα μαθαινεις τον εαυτο σου και τον κοσμο γυρω σου μεσα απο διαφορετικες οπτικες......βουρ λοιπον στα κοριτσακια και με θαρρος:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Δε θα ήθελα ποτέ μα ποτέ να περάσω ξανά το στάδιο της εφηβείας,το χειρότερό μου ,μην ανησυχείς για το οτιδήποτε είναι που σε αυτές τις ηλικίες πειραματιζόμαστε γενικός ειδκα με τη σκέψη μην αγχώνεσαι "εφηβεία είναι θα περάσει"
    '

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    9
    Θελω να κραταω τα γουστα μου και της αποψεις μου και ητε εφηβεια ητε οχι δεν θα επιτρεψω να γινω γκει ποτε αλλα και ουτε να αλλαξω καποια απο τα γουστα μου . ΑΥτο που με φοβηζη ποιο πολυ ειναι να αλλαξω γουστα π.χ για το μηχανακη και για της δραστηριοτητες μου αυτα δεν θελω να αλλαξουν ποτε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by marikos100 View Post
    Θελω να κραταω τα γουστα μου και της αποψεις μου και ητε εφηβεια ητε οχι δεν θα επιτρεψω να γινω γκει ποτε αλλα και ουτε να αλλαξω καποια απο τα γουστα μου . ΑΥτο που με φοβηζη ποιο πολυ ειναι να αλλαξω γουστα π.χ για το μηχανακη και για της δραστηριοτητες μου αυτα δεν θελω να αλλαξουν ποτε.
    καλέ γιατί να αλλάξουν τα γούστα σου,είπαμε απλές σκέψεις είναι που περνάνε κ φεύγουνε .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    βρε αγορι μου,γιατι αγχωνεσε και δεν πας με το ρευμα.....οσο σου αρεσει κατι το κρατας,οταν θα παψει να σου αρεσει μονος σου θα το πεταξεις......εχεις μια ολοκληρη ζωη μπροστα σου για να κανεις οτι θελεις......μη φοβασαι να αλλαζεις...ειναι πιο ενδιαφερον ετσι.
    Τωρα το να αλλαξεις ερωτικα γουστα δεν ειναι κατι στο χερι σου για να το επιτρεψεις ή οχι....μην αγχωνεσε ομως και το ιδιο θα σου ελεγα αν ησουν και γκει....ο καθενας ειναι οτι λεει η καρδια του........εσυ ομως εχεις ξεκαθαρη ελξη προς το αντιθετο φυλο κι αυτο δυσκολα αλλαζει.....

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    9
    Κιτα επειδη εχω ψαχτει κιολας πιστευω στο χερι μου ειναι να κρατησω της ερωτηκες μου πρωτημησης αν εχεις θεληση ολα γινονται.. Ευχαριστω οσους με βοηθησαν λεγοντας την γνωμη τους μου κανατε καλο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αν έχεις θέληση μπορεί και να ξεπεράσεις την ομοφοβία σου επίσης. Και θα έκανες και ένα καλό παραπάνω στην κοινωνία που ζεις. Αντί λοιπόν να θεωρείς πως θα είσαι λιγότερο άντρας αν είσαι γκέι, γκουγκλ για γνώση πάνω σε ζητήματα που αφορούν το τι κάνει έναν άνθρωπο άντρα, γυναίκα ή οτιδήποτε άλλο, δίχως παρωπίδες που σου έχει φορέσει η κοινωνία που ζεις.
    Αν πάλι επιθυμείς να παραμείνεις στην ιδέα ενός άντρα που τον κάνει το μυστρί, (άντε και η μηχανή!) μπορείς να συνεχίσεις να ανησυχείς μονάχα μην υποπέσεις στην μισητή μπλιαξ αυτή κατηγορία, και να μείνεις ομοφοβικός που ε, δε λες ότι έχουν και το ανοιχτότερο μυαλό έβερ. Δηλαδή κάτι θειάδες και θείοι σε κάτι χωριά έχουν παρόμοιες ιδέες. Για την ηλικία σου το θεωρώ λιγάκι ξενέρα να σέρνεις τα κατάλοιπά τους. Αλλά χρειάζεται και θέληση να το ψάξεις, και όχι μόνο κοιμίσματα της ψυχολογίας σου με πατ-πατ στον ώμο πως δεν είσαι τελικά και ουφ.

    Η εφηβεία μπορεί να σημαίνει ψάξιμο ταυτότητας και απορίες και αυτοαμφισβήτηση, αλλά δε σημαίνει αυτόματα και ομοφοβία και ρατσισμό και γω δε θα σου χαιδέψω καθόλου τ'αυτάκια. Μη σου πω ότι από το μπλιαξ θα προτιμούσα τη σκέψη για το θάνατο υπό λαιμοχαπακίου.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    9
    Βασικα φιλε μου σεξουαλικα με αηδιαζουν οι αντρες και το ιδιο και σε πολλους φιλους μ π εχω ρωτηση ... Δεν θεωρω κακο καποιος να μην θελει να γινει γκει.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    9
    Επισης θελω να γινω αστυνομικος θα πιστευες οτι θα αρμοζε σε εναν αστυνομικο ναναι γκει? Ισως εσυ να μ πεις οτι δεν εχει σημασια αλλα φαντασου κοροιδια π θα ετρωγα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    Quote Originally Posted by marikos100 View Post
    Επισης θελω να γινω αστυνομικος θα πιστευες οτι θα αρμοζε σε εναν αστυνομικο ναναι γκει? Ισως εσυ να μ πεις οτι δεν εχει σημασια αλλα φαντασου κοροιδια π θα ετρωγα...
    http://www.youtube.com/watch?v=AO43p2Wqc08

    Καλέ! Μόνο χωροφύλακας; κι αφροαμερικανός αθλητής κι Ινδιάνος με φτερά κι εργάτης οικοδομής και cowboy μπορείς να γίνεις!
    http://www.qvzine.net/images/bingo-2.pdf
    ΑΝΤΙΣΕΞΙΣΤΙΚΟ / LGBTQ ΜΠΙΝΓΚΟ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αμ τι θα ήθελες να γίνεις, τσε γκεβάρα? λολ
    Με τέτοιες ιδέες θα γίνεις μια χαρά μπατσάκος, μη μου ανησυχείς.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Παντως να ξερεις marikos100 πως πολλοι αστυνομικοι ειναι γκει.Το να εισαι γκει δεν σημαινει οτι δεν εισαι και ανδρας και η συμπεριφορα σου δεν μπορει να ειναι αντρικη.....βασικα οντας γκει μπορεις να εισαι οτιδηποτε μπορει να ειναι και ενας στρειτ......
    γιατι ομως μπερδευεις τον επαγγελματικο προσανατολισμο ενος ανθρωπου με τις σεξουαλικες του προτιμησεις....κι επισης εσυ βεβαια εχεις δικαιωμα να πιστευεις οτι θελεις αλλα η θεληση και μονο δεν μπορει να εμποδισει την ερωτικη ελξη προς καποιο φυλο.....γιατι τοτε παυει να ειναι θεληση και γινεται ψυχικος εξαναγκασμος.......αυτα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νέο είδος σεξουαλικής εμμονής
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 09-08-2011, 22:58
  2. Παρθενος, 26 χρονος με προβλημα σεξουαλικης ταυτοτητας σε απογνωση
    By jimmaster in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2413
    Last Post: 06-07-2011, 11:21
  3. Έχω πρόβλημα σεξουαλικής ταυτότητας και έχω φλιπάρει!!!
    By Densoulew in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 24-05-2011, 15:44
  4. 'Ελλειψη σεξουαλικής διάθεσης
    By VelvetUnderground in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-11-2009, 10:39
  5. Κρίση Ταυτότητας
    By Lef in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 05-10-2006, 17:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •