Θα έπρεπε να νιώθω θυμό ή όχι? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Νομιζω οτι ο καθενας πεταει οτι μαλακια του κατεβαινει στο κεφαλι.
    Ασχολίαστο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Και αυτοί τα κάνουν αυτά......Και άμα δεις πως φέρονται στις γυναίκες τους θα καταλάβεις.
    Και θα πρέπει να τους μισώ για το πως συμπεριφέρονται μεταξύ τους? Άμα θες να μισήσεις κάποιον μπορείς να βρεις πολλές δικαιολογίες...
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Και θα πρέπει να τους μισώ για το πως συμπεριφέρονται μεταξύ τους? Άμα θες να μισήσεις κάποιον μπορείς να βρεις πολλές δικαιολογίες...
    Γενικά θέλω να πω ότι αυτοί είναι πολύ πιο μισητός λαός από μας, γιατί έχουν κάνει του κόσμου τα εγκλήματα, και δεν ξέρω τι κάνανε οι Έλληνες, ίσως και οι Έλληνες να είναι μισητοί, αλλά εγώ είμαι πάντα με τη μεριά του θύματος.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Εγώ δε νιώθω. Το τι θα νιώθεις στο εξής είναι θέμα του αν έχεις πάει κόντρα στην εθνικιστική προπαγάνδα που έχεις φάει. Όχι ότι υποστηρίζω πως δεν έχει δρόμο η κουλτούρα της να ξεφύγει από τις στρατοκαβλιάσεις και τις ιμπεριαλιστικές της τάσεις. Αλλά και μεις δεν πάμε πίσω. Ένα όνομα, το μακεδονία, και το παπαδαριό έγινε άξονας εξωτερικής πολιτικής.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Συμφωνώ Rain&Wind!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Χαίρομαι που βρίσκω άλλο ένα άτομο να συμφωνώ. Συνήθως ξεμένω με τ@ BodyRocker και θα βγει η ρετσινιά πως τα έχουμε. ΛΟΛ
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Απλά σκεφόμουν οτί αν δεν μισώ και εγώ είναι σαν να μην υποστηρίζω το αίμα μου (το εν μέρη αίμα μου γιατί έχω και ξένο). Είχα μπερδευτεί με όσα άκουγα αλλά και πάλι δεν μπορώ να νιώσω μίσος..
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Κατσε ρε χριστινα ποιο αιμα?Τι εννοεις γιατι μπερδευτηκα?
    Aν εννοεις αυτο που καταλαβαινω θα επρεπε να μισεις και τους Ιταλους και τους Γερμανους(εκτος αν αυτοι επειδη ειναι αριοι δεν πιανονται) και ενα σωρο αλλους λαους.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Κατσε ρε χριστινα ποιο αιμα?Τι εννοεις γιατι μπερδευτηκα?
    Aν εννοεις αυτο που καταλαβαινω θα επρεπε να μισεις και τους Ιταλους και τους Γερμανους(εκτος αν αυτοι επειδη ειναι αριοι δεν πιανονται) και ενα σωρο αλλους λαους.
    Είμαι μισή Γερμανίδα και μισή Ελληνίδα άσχετα αν το κράτος με θεωρεί εξ'ολοκλήρου σαν Γερμανίδα. Αυτό εννοώ με τα... αίματα :D
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Κατσε ρε χριστινα ποιο αιμα?Τι εννοεις γιατι μπερδευτηκα?
    Aν εννοεις αυτο που καταλαβαινω θα επρεπε να μισεις και τους Ιταλους και τους Γερμανους(εκτος αν αυτοι επειδη ειναι αριοι δεν πιανονται) και ενα σωρο αλλους λαους.
    Εννοώ να μην υποστηρίζω την χώρα μου...
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  11. #26
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Θερμή παράκληση να κρατήσουμε τη συζήτηση σε ένα κόσμιο επίπεδο, με σεβασμό στους άλλους, στον θεματοθέτη, στο θέμα.

    Ευχαριστώ.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Το υποστηριζω την χωρα μου,δεν σημαινει μισω ή οτι εχω υποχρεωση να μισω τους αλλους ή εστω αυτους με τους οποιους εχει ερθει σε πολεμο η χωρα μου.
    Ο πολεμος, ευτυχως για ολους(Τουρκους και Ελληνες) εχει τελειωσει.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Νομίζω πως κανένας δε ζήτησε από κάποιον να μισήσει τους υπολοίπους , ούτε για τις θρησκευτικές πεποιθήσεις του , ούτε για το χρώμα του αλλά ούτε γιαυτο που είναι ο ίδιος.
    Το να μισήσεις είναι εύκολο (εσένα , εμένα , το κράτος , μια φυλή κάποιον αλλόθρησκο , τους γονείς σου , έναν δολοφόνο κ.ο.κ) Το ν’αγαπησεις είναι εξίσου δύσκολο ,όποτε πρέπει να είσαι στο ενδιάμεσο για να θεωρηθείς σωστός. Εάν βεβαία θέλεις μπορείς να ψαχτείς από μόνος /η σου για να δεις το τι ακριβώς έχει γίνει στο πόλεμο μεταξύ Τουρκιάς και Ελλάδας και να διαβάσεις με τα ιδία σου τα μάτια απομνημονεύματα πολεμιστών τις επανάστασης. Έπειτα μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα από μόνος σου . Κάποιος προανέφερε για την σφαγή στη μάχη της Βεροίας , δεν είναι το μονό έγκλημα αυτό , να μη ξεχνάμε τις σταυροφορίες που έγιναν και σκότωναν αλλόθρησκους στο όνομα του Θεού . Πότε ο θεός ζήτησε και που το ζήτησε να σκοτώνει κάποιος για το όνομα του και μη μου χρησιμοποιήσετε τα Σόδομα και τα Γόμορρα σαν παράδειγμα . Αλλά μην πάμε μακριά και η θρησκεία του Ισλάμ και τα πιστεύω των περισσότερων λαών της
    Ανατολής έχουν μείνει καμιά 500ρια χρόνια πίσω .

    Υ.Γ στην απάντηση μου δε θίγω καμία θρησκεία , παραδείγματα δίνω , παρακαλώ πολύ να μην θεωρηθεί σαν προσβολή

    Ευχαριστώ

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Το υποστηριζω την χωρα μου,δεν σημαινει μισω ή οτι εχω υποχρεωση να μισω τους αλλους ή εστω αυτους με τους οποιους εχει ερθει σε πολεμο η χωρα μου.
    Ο πολεμος, ευτυχως για ολους(Τουρκους και Ελληνες) εχει τελειωσει.
    Το ξέρω! Απλά πολλές φορές μου είχαν πει "πως μπορείς να μην τους μισείς?" αλλά εγώ δεν ένιωσα ποτέ έτσι. Θα μπορούσα να παντρευτώ και Τούρκο για παράδειγμα. Το να υποστηρίζεις την χώρα σου καλό είναι να το κάνεις με πράξεις και σε άλλα θέματα. Το μίσος δεν σε οδηγεί πουθενά και δεν υπάρχει λόγος να νιώθει κανείς έτσι..
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Εννοώ να μην υποστηρίζω την χώρα μου...
    Χρίστινα μου μην τα βάζεις με τα στίφη ενός λαού από τα βάθη Ασίας, χωρίς σχεδόν πολιτισμό και κατευθυνόμενο
    απ' την θρησκευτική μισαλλοδοξία! βάλτα καλύτερα με τους κυριλάτους "σύμμαχους" που μας άφησαν στην τύχη μας
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. νιωθω απιστευτη θλιψη-θυμο-απαθεια..ολα αυτα μαζι..
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 28-01-2011, 23:16
  2. Η ζωή όπως θα έπρεπε να είναι.
    By knoulp in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 28-07-2010, 12:42
  3. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20
  4. Νιώθω πως απειλούμαι από άλλες και από το θυμό μου θα πάω φυλακή!
    By donald_girl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 04-01-2010, 10:57
  5. Θα έπρεπε κατα τη γνώμη σας.....
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 07-11-2007, 16:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •