Θα έπρεπε να νιώθω θυμό ή όχι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281

    Θα έπρεπε να νιώθω θυμό ή όχι?

    Καλημέρα σε όλους!

    Θα πρέπει να νιώθω θυμό για τους Τούρκους? Και αυτο το ρωτώ γιατί πολλοί Έλληνες τους μισούν λόγω ιστορίας και δικαιολογημένα μπορώ να πω. Όμως εγώ γιατί δεν θυμώνω? Θα έπρεπε να νιώθω το ίδιο? Απλά τα βλέπω αλλιώς τα πράγματα και δεν αισθάνομαι αρνητικά γι αυτούς...

    Ευχαριστώ!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Οχι βρε χριστινακι...γιατι να νιωθεις θυμο...σιγουρα αν το δουμε ιστορικα ειχαμε πολλα μετωπα στο παρελθον....αλλα δεν γινεται να νιωθεις συλληβδην θυμο για εναν λαο εξαιτιας του παρελθοντος..γιατι ετσι χανεις το παρον και το μελλον......αν καποιος τουρκος σου κανει κατι μπορεις να νιωσεις θυμο εναντιον του..μεχρι τοτε μια χαρα σε βρισκω....
    Βεβαια αν διαβασεις απο Βυζαντινη ιστορια και μετα για πολλα μπορει να νιωσεις θυμο...αλλα σε πολλα θα νιωσεις και για τους ελληνες....αλλα αυτα ανηκουν στο παρελθον.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ξεκινα θυμωνοντας με το ελληνικο εκπαιδευτικο συστημα που σε μαθαινει οτι πρεπει να εχεις θυμο και μισος για αλλους λαους,και σε μαθαινει να εισαι ρατσιστης.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δεν ειναι κι αδικο ομως ολο αυτο, γιατι και απ'τη μερια τους δε μας βλεπουν επισης με καλο ματι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Καλημέρα σε όλους!

    Θα πρέπει να νιώθω θυμό για τους Τούρκους? Και αυτο το ρωτώ γιατί πολλοί Έλληνες τους μισούν λόγω ιστορίας και δικαιολογημένα μπορώ να πω. Όμως εγώ γιατί δεν θυμώνω? Θα έπρεπε να νιώθω το ίδιο? Απλά τα βλέπω αλλιώς τα πράγματα και δεν αισθάνομαι αρνητικά γι αυτούς...

    Ευχαριστώ!
    Ποιους τουρκους ωρε?
    για τους κατσαπλιαδες τους δοσιλογους τους δικους μας θα επρεπε να νοιωθεις θυμο.
    μεγαλυτερο κακο απο αυτο που μας εκαναν και συνεχιζουν να μας κανουν οι δικοι μας πολιτικοι και ΟΧΙ μονο στα δημοφιλη θεματα της κρισης, αλλα και στα εθνικα θεματα, δεν μας εκανε ποτε, κανενας τουρκος..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Ξεκινα θυμωνοντας με το ελληνικο εκπαιδευτικο συστημα που σε μαθαινει οτι πρεπει να εχεις θυμο και μισος για αλλους λαους,και σε μαθαινει να εισαι ρατσιστης.
    Εννοειται οτι είμαι εξαγριωμένη με το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα και γενικά με τους κλειστόμυαλους εώς ανεγκέφαλους Έλληνες!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Ποιους τουρκους ωρε?
    για τους κατσαπλιαδες τους δοσιλογους τους δικους μας θα επρεπε να νοιωθεις θυμο.
    μεγαλυτερο κακο απο αυτο που μας εκαναν και συνεχιζουν να μας κανουν οι δικοι μας πολιτικοι και ΟΧΙ μονο στα δημοφιλη θεματα της κρισης, αλλα και στα εθνικα θεματα, δεν μας εκανε ποτε, κανενας τουρκος..
    Εννοείται Ρεμ!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    χριστινάκι καιρό έχουμε να τα πούμε κ σκας μύτη με την απορία σου ,καλημέρα κ φιλάκια.Με τα παλιά νιώθω θυμό κ οργή με το τώρα είμαι καθετη οι νέες γενιές να το δουν ειρηνικά αλλά μη νομίζεις στα παιδιά τους δε περνάν μηνύματα ότι η Ελλάδα τους ανήκει εν μέρει τουλάχιστον .

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by ΗΛΙΑΝΝΑ View Post
    χριστινάκι καιρό έχουμε να τα πούμε κ σκας μύτη με την απορία σου ,καλημέρα κ φιλάκια.Με τα παλιά νιώθω θυμό κ οργή με το τώρα είμαι καθετη οι νέες γενιές να το δουν ειρηνικά αλλά μη νομίζεις στα παιδιά τους δε περνάν μηνύματα ότι η Ελλάδα τους ανήκει εν μέρει τουλάχιστον .
    Σε αιφνιδίασα ε? χεχεχε! :D Καλημέρα Ηλιαννάκι μου και πολλά πολλά φιλάκια! Ποιον να πρωτοχαιρετήσω δεν ξέρω :D
    Άρα με τις απαντήσεις σας να νιώθω καλά έτσι? Ένιωθα περίεργα και άβολα γιατί ο κύκλος μου έχει ένα μίσος για τους Τούρκους.. και έλεγα μήπως να καλλιεργήσω μισος και εγώ. Αχ γιατί μπερδεύτηκα έτσι ρε γαμώτο? Εντελώς ηλίθιο μπέρδεμα..
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εντάξει μη νιώθετε θυμό που παλιά σφάζανε τους άντρες και τις γυναίκες.......που βίαζαν τις γυναίκες.........που μας είχαν τόσα χρόνια σκλαβιάς............που παλουκώσανε τον Αθανάσιο Διάκο...........που κάναν τόσα άλλα βασανιστήρια...........που μας ανάγκασαν να κάνουμε πόλεμο για να συνέλθουμε.....και που τώρα ονειρεύονται να γίνει κάτι παρόμοιο..............

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Εντάξει μη νιώθετε θυμό που παλιά σφάζανε τους άντρες και τις γυναίκες.......που βίαζαν τις γυναίκες.........που μας είχαν τόσα χρόνια σκλαβιάς............που παλουκώσανε τον Αθανάσιο Διάκο...........που κάναν τόσα άλλα βασανιστήρια...........που μας ανάγκασαν να κάνουμε πόλεμο για να συνέλθουμε.....και που τώρα ονειρεύονται να γίνει κάτι παρόμοιο..............
    Γιατί εμείς είμασταν καλύτεροι που σφάζαμε ανθρώπους για να ταχθούν στον Χριστιανισμό (και όχι μονο αυτο δλδ) ? Όλοι οι άνθρωποι ίδιοι είμαστε τελικά...
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Νομιζω οτι ο καθενας πεταει οτι μαλακια του κατεβαινει στο κεφαλι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,000
    600 000 πετσενεγκους - αντρες, γυναικες και παιδια - ολοκληρος λαος, εξοντωθηκαν απο τον Ιωαννη Β' στην μαχη της Βεροιας το 1122

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Νομιζω οτι ο καθενας πεταει οτι μαλακια του κατεβαινει στο κεφαλι.
    Αυτό πάντα θα υπάρχει δυστυχώς γύρω μας. Ακόμα και εμείς οι ίδιοι το κάνουμε καμιά φορά.. ίσως και εγώ για κάποιους να πέταξα κοτσάνες αλλά δεν πειράζει αρκει να είμαστε ανοιχτόμυαλοι για να διορθώνομαστε και να μην είμαστε ισχυρογνομωνες στις απόψεις μας..
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Γιατί εμείς είμασταν καλύτεροι που σφάζαμε ανθρώπους για να ταχθούν στον Χριστιανισμό (και όχι μονο αυτο δλδ) ? Όλοι οι άνθρωποι ίδιοι είμαστε τελικά...
    Και αυτοί τα κάνουν αυτά......Και άμα δεις πως φέρονται στις γυναίκες τους θα καταλάβεις.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. νιωθω απιστευτη θλιψη-θυμο-απαθεια..ολα αυτα μαζι..
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 29-01-2011, 00:16
  2. Η ζωή όπως θα έπρεπε να είναι.
    By knoulp in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 28-07-2010, 13:42
  3. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20
  4. Νιώθω πως απειλούμαι από άλλες και από το θυμό μου θα πάω φυλακή!
    By donald_girl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 04-01-2010, 11:57
  5. Θα έπρεπε κατα τη γνώμη σας.....
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 07-11-2007, 17:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •