ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ

    Γεια σας, προσφατα αραβωνιαστικα και ο μονος που δεν το ξερει ειναι ο πατερας μου.δεν του το χω πει ακομα, επειδη τον φοβαμαι πως θα το παρει βαρια . θελω να το κανω ωστε να κανονισουμε με το παιδι να ρθει σπιτι να του μιλησει κλπ κ απο σεπτ με το καλο να μετακομισουμε μαζι.

    η μανα μ μ πιπιλαει το μυαλο λεγοντας μ πως δεν πρεπει να το πω τωρα κλπ επειδη μπορει κατι να στραβωσει και αυτο μ την δινει γτ ειναι σαν να με γρουσουζευει! λατρευε τον πρωην μ και δεν εχει συνηθισει την νεα μ σχεση ακομα οποτε το παιζει πολυ ψιλομυτα κ ετσι

    λεει να του το πω μετα το καλοκαιρι να κανουμε ''καλες διακοπες''....μα καλα.....ακομα κ οι ιδιοι οι γονεις σ, την βολεψη τους κοιτανε. τι να πω πλεον, με εχει εκνευρισει το γεγονος αλλα παραλληλα μ βαζει και σαρακι με σκεψεις πως οντως δεν ειναι καταλληλη στιγμη να το μαθει.

    με εχει αγχωσει γτ σκεφτομαι πως δεν γινεται κιολας να το πω τον ιδιο μηνα που ειναι να μετακομισω!πρεπει να το ξερει να το χωνευει!μονιμως η μανα κ η αδερφη μ μου πανε κοντρα στο οτι δεν πρεπει να το πω ακομα κ πως θα το παρει ασχημα και πως πιεζεται με την δουλεια τωρα κλπ κλπ!!!!

    ποια ειναι η γνωμη σας, πρεπει να το πω τωρα?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Πες του οτι θελεις να συγκατοικησεις και οτι ισως παντρευτεις και οτι αρραβωνιαστηκατε μεταξυ σας χωρις να το μαθει κανεις και απλα ενημερωσατε τους υπολοιπους κατοπιν εορτης.Αφου καποια στιγμη θα πρεπει να το μαθει...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μα εγω θελω να κανω και γιορτη και τετοια! δεν θελω στο ετσι! θελω να γνωριστουν οι οικογενειες! σκεφτομαι την μετα αποδοκιμασια πως θα με ξενερωσει πολυ
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    με μπερδεψες ρε ντολακι.
    εγω νομισα οτι κανατε τον αρραβωνα για να το γνωστοποιησετε στις οικογενειες.
    γιατι δεν τους γνωριζεις να δεις πως θα τα πανε, κι αν ολα πανε καλα, ξεφουρνισε το...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι ολοι το ξερουν εκτος απ τον πατερα μ, σχεδιαζουμε να το κανουμε ολο αυτο που λες τον σεπτεμβριο αλλα ακομα να του το πω! μ λεει συνεχως η μανα μ πως ειναι κακη ιδεα!!!!!!!!!!!!!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    ναι ολοι το ξερουν εκτος απ τον πατερα μ, σχεδιαζουμε να το κανουμε ολο αυτο που λες τον σεπτεμβριο αλλα ακομα να του το πω! μ λεει συνεχως η μανα μ πως ειναι κακη ιδεα!!!!!!!!!!!!!!!!
    δλδ η μανα σου προτεινει να μην το πεις καθολου?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    καταρχασ ο πατερασ σου ξερει οτι βρηκεσ καινουριο αγορι; αν οχι αρχισε απο αυτο σιγα σιγα να το χωνεψει πρωτα αυτο κ μετα τα βαρια

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Πέστο και μην αφήνεσαι να νιώθεις παιδί απέναντί του ακόμη! Και άσε τη μάνα σου να ψέλνει.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Κ εγώ νομίζω ότι πρέπει ο πατέρας σου να το μάθει εσύ βρες τον τρόπο.Η mamy ας αφήσει τα πιπιλίσματα κ να κοιτάξει τα στολίσματα (για τη γιορτή που ονειρεύεσαι )
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  10. #10
    ..μπειμπι, δεν είσαι 12 χρονών...:)
    Ξεκίνα το σιγά-σιγά μιλώντας στον μπαμπά σου για τη σχέση σας και πόσο καλό παιδι είναι πόσο καλά περνάς κλπ και μόλις τον βρεις μπόσικο ξεφούρνισε και τον αρραβώνα.
    Όλα καλά θα πάνε, μην ανησυχείς και άσε τη μαμά σου να λέει.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Ναι κι εγώ συμφωνώ. Εξάλλου αν εσύ μέσα σου νιώθεις πως θέλεις να το πεις, γιατί όχι? Δεν θα είναι χειρότερα αν κάποια στιγμή μάθει πως όλοι το ήξεραν (ακόμα και... ολόκληρο φόρουμ... :p ) εκτός από αυτόν?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    broken.. τώρα δεν είναι κατάλληλη στιγμή γιατί πιέζεται με τη δουλειά(παντα θα πιέζεται έτσι όπως είναι τώρα τα πράγματα) , το σεπτέμβρη πάλι δεν είναι καταλληλη περίοδος γιατι θα το μαθει τελευταία στιγμή κ θα του'ρθει ταμπλάς... 'ετσι όμως ποτε δε θα είναι καταλληλη περίοδος και θα υπάρχουν πάντα δικαιολογίες.
    κ η μανα σου κ η αδερφη σου καλο θα ήταν να μη σε επηρεάζουν τόσο...
    εγω θα ελεγα να το πεις όποτε σου βγεί (που μαλλον θες συντομα!) και μην ακους τι λενε οι αλλοι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εχετε δικιο, ξερει μες στις ακρες πως εχω αλλον. οχι λεπτομερειες επειδη ποτε του δεν ρωταγε τετοια δεν εχουμε τετοια σχεση με τον πατερα μ! θα του το πω, ομως δεν ξερω πως, δεν θελω να ναι δακρυβρεχτο αλλα θελω να χει τροπο! δεν φημιζομαι για τους τροπους μου γι αυτο φοβαμαι

    το κακο ειναι πως μεχρι πριν 6 μηνες ειχε γνωρισει τον πρωην μ τον οποιο ειχε ξαναδει 3 φορες μεχρι τοτε (κατορθωμα) και η μανα μ τον αγαπουσε και ολο ελεγε καλα λογια για κεινον στον πατερα μ κ παρ ολο που δεν το λεγε, τον ειχε συμπαθησει! για τον τωρινο που δεν τον ξερει η μανα μ καλα, μια φορα τον ειδε, δεν λεει τπτ επειδη φυσικα δεν εχει ''ξεπερασει'' τον αλλον!!θεωρουσε πως ηταν κελεπουρι!!!!

    χτες μ πεταξε ο πατερας μ που με ειδε προβληματισμενη κ απο αλλα θεματα, πως να τον ακουω μην τυχον κανω λαθη και οτι δεν τ αρεσει που παιρνω αεροπλανα καθε κ λιγο για πανω,,,

    εχω δλδ την εντυπωση με ολα αυτα, πως θα με αποδοκιμασει κ πως γενικα απο παντα θεωρουσε πως οι επιλογες μ ειναι λανθασμενες!!!!!!!αυτο εμενα με επιρεαζει και με φθειρει
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Πάντως μπρόκεν , με αυτά και με τα άλλα εσύ δεν το ευχαριστιέσαι το όλο κόνσεπτ του αρραβώνα..
    ή αν δεν το έχεις κάνει ήδη, θα αρχίσεις να μην το ευχαριστιέσαι.
    Γιατί κάτι που εσένα σου δίνει χαρά να μην μπορείς να το μοιραστείς με όλο τον κόσμο??
    πόσο μάλλον με τον πατέρα σου?
    Εγώ αυτή την πίεση δε θα άντεχα..όχι την πίεση μήπως δεν τον γουστάρουν οι γονεις.
    Αυτός είναι και αν σας αρέσει..
    Πάντως να πω κάτι άλλο..χωρίς να θέλω να σε βάλω σε παραπάνω σκέψεις, ή μάλλον ας σε βάλω τώρα που είναι νωρίς ;-)
    Εγώ συνήθως υπολογίζω τη γνώμη των άλλων και τους δίνω αναφορά όταν δεν είμαι σίγουρη για την επιλογή μου...
    Υπάρχει περίπτωση να παίζει κάτι τέτοιο με εσένα?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    void ναι ρε γμτ εγινε αυτο και μ την δινει που πρεπει να το κραταω ουτε η μανα μ δεν το λεει! κοιταξε να δεις, δεν ειναι ακριβως οπως τα λες, παντα με αποδοκιμαζανε και παντα με επιρεαζανε. δεν με επιρεασαν ως προς την αποφαση μ, αυτη την εχω παρει ηδη κ ειμαι σιγουρη. αλλα επειδη ΠΑΝΤΑ αντι να με ενθαρυνουν μου βγαζουν ολο τα ασχημα που μπορει να τυχουν! κ αυτο επειδη δεν συμφωνουν οι προτμησεις κ οι αποψεις μ με τις δικες τους! με λενε μονιμως ανωριμη κ αυτο επειδη δεν σκεφτομαι σαν κ αυτους!

    ομως επιρεαζομαι!πριν κατι μηνες ειχα πει πως θα μετακομισω μονη μ κ μ επιασε ο πατερας μ κ με ολα αυτα π μ λεγε με τρομαξε και δεν το ξανασυζητησα!!!!! και ειμαι σχεδον 27 χρονων....
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 8
    Last Post: 20-02-2012, 17:35
  2. ποσο ακομα?
    By kyknos25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 29-06-2011, 00:10
  3. Ακόμα φοβάμαι...
    By Sehrazat in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 14-11-2010, 22:47
  4. Μολις 16 οταν εχασα τον μπαμπα μου..
    By Αρτεμις in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 9
    Last Post: 19-07-2010, 13:46
  5. Ακομα ενα Σαββατοβραδο...
    By theo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 04-10-2006, 01:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •