Οικογένεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875

    Οικογένεια

    Γειά σας ο λόγος που γράφω είναι ότι πιέζομαι πολύ από το σπίτι μου την κυριακή ας πούμε λέει ο πατέρας μου στην αδερφή μου ότι θα βγάλει ασφάλεια για τεβε αν κάτι δεν γίνετε (δεν κατάλαβα τι) κι έρχετε η μητέρα μου και λέει με έναν τρόπο ότι δεν γίνετε με την ασφάλεια αυτή και μετά λέει στην αδερφή αν περιμένουμε από τον μπαμπά σου κάηκαμε. Να πω ότι εγώ κάθομαι στο δωμάτιο μου και με τη μητέρα μου δε μιλάω γιατί μου φέρθηκε άσχημα ως τώρα. Το μεσημέρι έρχετε στο σπίτι ο πατέρας μου τον κοιτάει η μάνα μου και λέει ήπιες πάλι λέει αυτός αλίμονο (δεν δουλεύει τώρα και γενικά δε δουλεύει κανείς μας κάπου κάπου δουλεύει σε οικοδομές δε δημιουργεί πρόβλημα με το ποτό απλά φαίνεται μεθυσμένος και το μεσημέρι και το βράδυ που έρχετε από έξω) η αδερφή μου (2 χρόνια μικροτερη) επειδή έκανε γναθόχειρουργική τρώει πριν μιάμιση εβδομάδα τρώει αλεσμένα είχαμε 2 φαγητα λέει η μητέρα μου ότι την αδερφή μου την άρεσε το φαΐ και λέει ο πατέρας μου πιο πολύ μ'αρέσει από αυτό λέει αυτή να τρως ότι σε βάζουν δεν είσαι μπέμπης. Είδε τον πατέρα μου έξω που κάπνιζε (έχει εμφύσημα) λέει με έναν τρόπο πάλι καπνίζεις ενώ πήγαινε κάτω (είναι κάπως σαν διόροφο το σπίτι) και λέει ο πατέρας μου πας κάτω να κοιμηθείς και λέει αυτή παω όπου θέλω. Μιλούσα λίγο με την αδερφή μου αλλά δε μου μιλάει. Προς το απόγευμα ο πατέρας μου είπε ένα αστείο (κάτι δεν καταλαβα) και λέει αυτή λες μαλακίες πολλές μαλακίες εδώ ο κόσμος χάνεται κι εσυ χτενίζεσαι. Επειδή η αδερφή μου θα πήγαινε την άλλη μέρα στο νοσοκομείο να την ζουν λέει ο πατέρας μου μακάρι να της βγάλουν τα λάστιχακια που έχει και λέει η μάνα μου δεν ενδιαφέρεσαι εσυ εγώ ενδιαφέρομαι. Το βράδυ αυτή μου είπε με έναν τρόπο δε κουραστικές να κάθεσαι όλη μέρα δεν κανείς τίποτα είσαι 25 χρόνων έτσι θα συνεχίσεις τη ζωή σου η αδερφή σου έκανε εγχείρηση εγώ κουράζομαι (έχουν πολύ καλές σχέσεις) ύστερα στάθηκε στην πόρτα με κοιτάζει και λέει φαντάζομαι πως θα καταλήξεις (κάνω πράγματα όμως πολλές φορές λέει άσε εκείνο άσε το άλλο θα το κάνω εγώ και πιέζομαι παρά πολύ)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Γειά σου Μαριάνθη,
    με τί ασχολείσαι; πάντως, δεν θα έπρεπε ν' απασχολούν τόσο, οι λεπτομέρειες γύρω από θέματα της οικογένειάς σου.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Δεν δουλεύω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Ευχαριστώ για την απάντηση Όμως αισθάνομαι κάπου ότι κάποια πράγματα πέφτουν πάνω μου

  5. #5
    ..Μαριάνθη πόσο χρονών είσαι?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by MΑΡΙΑΝΘΗ View Post
    Ευχαριστώ για την απάντηση Όμως αισθάνομαι κάπου ότι κάποια πράγματα πέφτουν πάνω μου
    έχεις δίκιο! όμως όσο παραμένεις χωρίς κάποια δραστηριότητα.. γίνεσαι ο εύκολος στόχος των άλλων!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Είμαι 24 χρόνων. Ναι σίγουρα θα ήθελα να εχω κάποια απασχόληση αλλά αυτό δεν είναι πάντα τόσο εφικτό ειδικά τώρα με την κρίση

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Η μάνα σου μιλάμε κέρβερος,σορρυ αλλά εσύ την περιγράφεις έτσι.Μια μάνα κέρβερος ένας πατέρας πουν δεν μιλάει ποτέ κ μια αδερφή πασας κ εσύ πιεσμένη,η λύση είναι αυτή που σου περνάει από το μυαλό σου ,ναι να φύγεις δεν ξέρω αν θα βρεις δουλειά όπως έχουν τα πράγματα στην πατρίδα αλλά με το πρώτο πάνε κοριτσάκι μου να βρεις την ηρεμία σου κ αν σιάξουν τα πράγματα γίνεστε οικογένεια ξανα .από πλοκάμια γύρω από το λαιμό χορτάσαμε ένα μεγάλο ψαλίδι χρειαζόμαστε να αρχίσουμε να κόβουμε,μετά παραπονιόμαστε για τους ανθρώπους έξω από το σπίτι μας.
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by ΗΛΙΑΝΝΑ View Post
    Η μάνα σου μιλάμε κέρβερος,σορρυ αλλά εσύ την περιγράφεις έτσι.Μια μάνα κέρβερος ένας πατέρας πουν δεν μιλάει ποτέ κ μια αδερφή πασας κ εσύ πιεσμένη,η λύση είναι αυτή που σου περνάει από το μυαλό σου ,ναι να φύγεις δεν ξέρω αν θα βρεις δουλειά όπως έχουν τα πράγματα στην πατρίδα αλλά με το πρώτο πάνε κοριτσάκι μου να βρεις την ηρεμία σου κ αν σιάξουν τα πράγματα γίνεστε οικογένεια ξανα .από πλοκάμια γύρω από το λαιμό χορτάσαμε ένα μεγάλο ψαλίδι χρειαζόμαστε να αρχίσουμε να κόβουμε,μετά παραπονιόμαστε για τους ανθρώπους έξω από το σπίτι μας.
    Δεν θα μπορουσα να συμφωνω περισσοτερο. Γονεις ειναι αυτοι ή πιο παιδακια κι απ τα παιδια τους??

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Καθόλου σορυ κάπως έτσι είναι τα πράγματα αν και υπήρχαν και χειρότερα όμως εντάξει υπάρχουν στιγμές που είναι καλά τα πράγματα. ο πατέρας μου μιλάει κάπου κάπου εγώ δεν νιώθω όμως ψυχολογική ασφάλεια και νιώθω άσχημα ειδικά στην ηλικία που εχω όταν είσαι μικρός λες λίγο πολύ έχει ο Θεός όταν μεγαλώνεις και δεν δρομολογούνται τα πράγματα όπως πρέπει έστω για κάποια βασικα τι γίνετε; θέλω να φύγω να μείνω κάπου μόνη να ζήσω κι εγώ τη ζωή μου αλλά όταν τα πράγματα είναι σταματημένα σ'ένα σημείο τι να κανείς;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by MΑΡΙΑΝΘΗ View Post
    Καθόλου σορυ κάπως έτσι είναι τα πράγματα αν και υπήρχαν και χειρότερα όμως εντάξει υπάρχουν στιγμές που είναι καλά τα πράγματα. ο πατέρας μου μιλάει κάπου κάπου εγώ δεν νιώθω όμως ψυχολογική ασφάλεια και νιώθω άσχημα ειδικά στην ηλικία που εχω όταν είσαι μικρός λες λίγο πολύ έχει ο Θεός όταν μεγαλώνεις και δεν δρομολογούνται τα πράγματα όπως πρέπει έστω για κάποια βασικα τι γίνετε; θέλω να φύγω να μείνω κάπου μόνη να ζήσω κι εγώ τη ζωή μου αλλά όταν τα πράγματα είναι σταματημένα σ'ένα σημείο τι να κανείς;
    ελπίζεις που είναι βασικό κ κουπί μέχρι να δεις στεριά μαριάνθη ότι σχεδον όλοι μας.
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

Similar Threads

  1. Ψυχώσεις και οικογένεια
    By gianna in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 08-12-2014, 10:12
  2. Όλη η οικογένεια σε απόγνωση
    By Kalaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 29-03-2012, 12:51
  3. Αγχος με την οικογενεια...
    By Natasama in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 24-03-2012, 18:06
  4. Οικογένεια
    By Nik0L in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 03-08-2011, 10:15
  5. ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 04-08-2007, 22:36

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •