Θέλω να πεθάνω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149

    Θέλω να πεθάνω

    Δυστυχώς δεν είναι καθόλου εύκολο να πω τα προβλήματα μου και αυτά που έχω πει είναι ψύχουλα...
    Έχω κουραστεί να ζω στην κόλαση τόσα χρόνια (από τα Δημοτικό και τώρα πάω 2α Λυκείου)...
    Θέλω να πεθάνω...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    της ηλικιας ειναι, θα σου περασει, κουραγιο

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    της ηλικιας ειναι
    Κάνεις μεγάλο λάθως...
    Όλα τα συνομίληκα μου παιδιά παιρνάνε καλά, είναι με τις παρέες τους και γενικά παιρνάνε καλά...
    Εμένα δε χτυπάει το κινητό μου (που ούτε ξέρω γιατί το έχω), ούτε ένα τηλέφωνο ούτε ένα μήνυμα...
    Μακάρι βέβαια να ήταν μόνο αυτό όλο το πρόβλημα μου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Στορμ λορντ δεν θελεις να πεθανεις, να ζησεις θελέις και να περασεις καλα.Απλα τωρα τα προβληματα σου σου φαινονται αξεπεραστα και για αυτο σκεφτεσαι ετσι.
    Πρεπει να βρεις τροπο να την παλεψεις μεχρι να φυγεις απο το σπιτι.Ριξ το στην γυμνατικη, στο διαβασμα,προσπαθησε να περνας καλα μονος σου.
    Και οταν με το καλο ενηλικιωθεις θα στρωσουν τα πραγματα.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149
    Αν αντέξω μέχρι τότε...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Θα αντεξεις.Θα βαλεις στοχους ,θα προσπαθεις να τους πετυχεις και θα αντεξεις.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149
    Παπάρια μάντολες

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by STORM LORD View Post
    Παπάρια μάντολες
    καλά μιλάμε για πολύ απογοήτευσή.STORM η εφηβεία τα έχει αυτά ,έχει σκαμπανευασματα μήπως παίζει κ καμια ερωτική απογοήτευση,όλα θα σιάξουν βρε δε σε θέλω τόσο πεσμένο βαλε τίποτα καλό στο μυαλουδάκι σου ,προσπαθησέ το !!!
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149
    Quote Originally Posted by ΗΛΙΑΝΝΑ View Post
    καλά μιλάμε για πολύ απογοήτευσή.STORM η εφηβεία τα έχει αυτά ,έχει σκαμπανευασματα μήπως παίζει κ καμια ερωτική απογοήτευση,όλα θα σιάξουν βρε δε σε θέλω τόσο πεσμένο βαλε τίποτα καλό στο μυαλουδάκι σου ,προσπαθησέ το !!!
    Αν νομίζεις ότι είναι από την εφηβεία, κάνεις πάρα πολύ μεγάλο λάθως...
    Μεγαλύτερο λάθως δε μπορούσες να κάνεις...
    Σε πληροφορώ ότι όλα τα παιδιά ζουν και ζούσαν την τρέλα της εφηβείας και είχαν τους φίλους τους, τις παρέες τους και παιρνάνε καλά...
    Εγώ είμαι άστα να πάνε...αν ήξερες γιατί είμαι τόσο απελπισμένος, δε θα το έλεγες αυτό και αυτά που έχω πει εδώ μέσα, είναι ψύχουλα...
    Μακάρι να μπορούσα να τα πω όλα αλλά δυστυχώς είναι μεγάλη ιστορία...
    Δεν έχω ερωτική απογοήτευση και δεν είχα ποτέ...
    Τα παιδικά και τα εφηβικά χρόνια είναι τα πιο όμορφα χρόνια και για εμένα είναι ένας τρομερός εφιάλτης...
    Βλέπω τα άλλα παιδιά που θυμούνται ευχάριστες αναμνήσσεις και εγώ δεν έχω...
    ΕΕ είναι να μην πεθάνω? Βεβαίως και πρέπει να πεθάνω
    Δεν είναι καθόλου τυχαία η θεωρία που λέω ότι μόνο οι αναίσθητοι και οι μαζοχιστές -και ειδεικά οι μαζοχιστές- απολαμβάνουν τη ζωή...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    πάω πάσο,απλα ήθελα να σου πω μια καλή κουβέντα δεν ξέρω τι έχεις περάσει αλλά έτσι όπως το δίνεις προς τα έξω πρέπει να έχεις περάσει πολλά,σου εύχομαι να κρατηθείς από κάπου.
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  11. #11
    Κοιτα πολλοι θελουνε να πεθανουνε αλλα το θεμα ειναι αν μπορεις να φουνταρεις στη πραξη. Πολλοι λιγοι ευτυχως το κανουνε αυτο. Τωρα αν δεν μπορεις, θα επιβιωσεις εστω και σερνομενος οπως αλλοι. Ισως στο πανεπιστημιο στρωσουνε τα πραγματα. Κανε 1 χρονο ακομα υπομονη. Αλλη νοοτροπια στο πανεπιστημιο απο το σχολειο στο λεω απο την εμπειρια μου.
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

  12. #12
    Φίλε είσαι πολύ μικρός, δευτερα λυκείου. Έχεις καλή επικοινωνια με τους γονεις σου?
    όλα αυτα που λες ειναι η συνειδητοποίηση του προβλήματος και η επιθυμία για αλλαγή. Δεν ξερεις όμως πως να πετυχεις την αλλαγη. Θα σου συνιστουσα να ζητησεις τη βοηθεια ενός καλού ψυχολόγου, αυτος θα σε βοηθησει να βρεις την αιτια, θα σου διδαξει μέθοδο να για να πετυχεις την αλλαγη που θελεις. Από μονος σου θα παλευεις για αλλαγη ουσιαστικά όμως θα πελαγοδρομείς.
    Ανεξαρτητως αυτου, σε καθε περιπτωση, στο τονίζω αυτο, η κατασταση αυτη μη σου ριχνει ποτε μα ποτε την αποδοση στα μαθήματα, διαχώρισε τα στη σκέψη σου και τουλάχιστον την απόδοση σου πάλευε το να πιανει κορυφη.
    γιάννης

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αφού μας έχει πει μόνο ψίχουλα, πειράζει να σου ζητήσουμε καμιά φετούλα,γιατί εμένα μου αρέσει και η κόρα με τα σουσαμάκια, και η ψίχα, αλλά όχι τα ψίχουλα.
    Για λέγε, τι δε μας έχεις γράψει, ίσως και να έχει μεγαλύτερη σημασία απ' αυτά που έχεις αναφέρει, who knows.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Φίλε είσαι πολύ μικρός, δευτερα λυκείου. Έχεις καλή επικοινωνια με τους γονεις σου?
    όλα αυτα που λες ειναι η συνειδητοποίηση του προβλήματος και η επιθυμία για αλλαγή. Δεν ξερεις όμως πως να πετυχεις την αλλαγη. Θα σου συνιστουσα να ζητησεις τη βοηθεια ενός καλού ψυχολόγου, αυτος θα σε βοηθησει να βρεις την αιτια, θα σου διδαξει μέθοδο να για να πετυχεις την αλλαγη που θελεις. Από μονος σου θα παλευεις για αλλαγη ουσιαστικά όμως θα πελαγοδρομείς.
    Ανεξαρτητως αυτου, σε καθε περιπτωση, στο τονίζω αυτο, η κατασταση αυτη μη σου ριχνει ποτε μα ποτε την αποδοση στα μαθήματα, διαχώρισε τα στη σκέψη σου και τουλάχιστον την απόδοση σου πάλευε το να πιανει κορυφη.
    Με τους γονείς μου, καλύτερα να μην αναφέρω τι γίνεται...
    Τώρα τελευταία έχει ηρεμίσει το κλίμα εδώ και 2 χρόνια αλλά εγώ ακόμα αδιαφορώ για το αν ζουν ή ψόφισαν...
    Σε ψυχολόγο έχω πάει και ήμουν πολύ ηλίθιος που δεν άκουσα το έστινκτο μου...
    Το φανταζόμουν ότι θα ειδοποιούσε τους γονείς μου και το έκανε και [...]
    Αν δεν υπήρχε η αστυνομία, θα είχα πάρει το μαχαίρι και θα τους σκότωνα προ πολλού...
    Στο μυαλό μου τους έχω ήδη σκοτώσει...

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Αφού μας έχει πει μόνο ψίχουλα, πειράζει να σου ζητήσουμε καμιά φετούλα,γιατί εμένα μου αρέσει και η κόρα με τα σουσαμάκια, και η ψίχα, αλλά όχι τα ψίχουλα.
    Για λέγε, τι δε μας έχεις γράψει, ίσως και να έχει μεγαλύτερη σημασία απ' αυτά που έχεις αναφέρει, who knows.
    Το έχω πει και το έχω ξαναπεί...δεν είναι καθόλου εύκολο...
    Αυτά είναι μεγάλη ιστορία και μακροχρόνια προβλήματα και όταν λέω "προβλήματα"...δεν καταλαβαίνεις τι εννοώ...
    Μακάρι να ήταν απλά προβλήματα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να πεθάνω
    By Mystic in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 129
    Last Post: 13-03-2016, 18:24
  2. Θέλω να πεθάνω
    By listrobia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 39
    Last Post: 07-01-2016, 15:03
  3. θελω να πεθανω!!!!
    By marinaxx in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 21-01-2012, 20:57
  4. θελω να πεθανω!
    By μαρια1999 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 20-01-2012, 21:38
  5. Θέλω να πεθάνω
    By Swan in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 64
    Last Post: 13-06-2009, 16:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •