είμαι έτοιμη να σκάσω......βοήθεια......
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369

    είμαι έτοιμη να σκάσω......βοήθεια......

    καλησπέρα....αυτή τη στιγμή νιώθω ο χειρότερος άνθρωπος πάνω σε αυτόν τον πλανήτη...έχω να κάνω κάτι αύριο το οποίο δεν θέλω κ ντρέπομαι πάρα πολύ...αύριο το πρωί πρέπει να πάω να αλλάξω τον μπαμπά μου στο νοσοκομείο που νοσηλεύεται η υπερήλικη γιαγιά μας...πρέπει να πάω εκεί γιατί ο μπαμπάς έχει να κάνει κάποιες δουλειές...τώρα θα μου πείτε γιατί δεν θέλω να πάω...η γιαγιά λόγο ηλικίας είναι πολύ περίεργη κ πολύ απαιτητική....εδώ καταφέρνει να με βγάλει από τα ρούχα μου μέσα στο σπίτι που θέλει να είναι κιόλας, δεν θα τα καταφέρει να το κάνει μέσα στο νοσοκομείο που δεν θέλει να μείνει εκεί κ θέλει να φύγει...είμαι πολύ κακός άνθρωπος το ξέρω αλλά πραγματικά δεν έχω υπομονή...τη αγαπάω τη γιαγιά κ δεν θέλω να πάθει τίποτα...το θέμα είναι ότι με το που μου το είπε ο μπαμπάς εκνευρίστηκα πάρα πολύ κ επειδή εκείνη τη στιγμή μιλούσα με τον σύντροφό μου το άκουσε κ έτσι το συζητήσαμε κ επειδή είχα μούτρα τσακωθήκαμε λίγο γιατί είπε πως του χαλάω τη διάθεση ενώ ξέρω πως αύριο έχει ένα πολύ σημαντικό διαγώνισμα από το οποίο κρίνεται το αν θα πάρει το πτυχίο του...νιώθω πάρα πολύ άσχημα δεν ήθελα να του κάνω κακό...θέλω να γράψει καλά...δεν θέλω να είμαι εγώ η αιτία αν δεν γράψει καλά...είμαι πολύ μπερδεμένη κ στενοχωρημένη...τι να κάνωωωωωω......??????????????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Χαλάρωσε καταρχάς.

    Καλά θα γράψει ο σύντροφός σου, απλά να προσπαθείς να μην μεταφέρεις άσχετα προβλήματα μέσα στη σχέση σας.

    Πόση ώρα πια θα πρέπει να κάνεις παρέα στη γιαγιά σου? Αφού δεν γίνεται αλλιώς, κάνε υπομονή, πάρε κανένα βιβλίο, βάλτε και τηλεόραση και θα περάσει η ώρα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    4 ώρες πρέπει να κάτσω...έχω τύψεις που έγινε όλο αυτό που νιώθω έτσι όπως νιώθω....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Μην έχεις τύψεις!!!

    Αν εννοείς για τον σύντροφο, αύριο θα του πεις συγγνώμη και όλα καλά.

    Αν εννοείς που δεν ήθελες να πας στη γιαγιά... και που ακόμα δεν θες... αλλά πρέπει... και γιατί όμως να μη θες... αφού την αγαπάς... και άλλα τέτοια φαντάζομαι... Απλά σταμάτα τις σκέψεις. Δεν είσαι κακή ή αχάριστη ή κι εγώ δεν ξέρω τι, αν δεν θες να κάνεις κάτι. Οι λόγοι που δεν θες να πας είναι προσωπικοί δικοί σου και δεν έχεις να δώσεις σε κανέναν λογαριασμό.

    Από κει και πέρα, θα σου έλεγα να πας αν δεν μπορείς να το αποφύγεις, να κάνεις υπομονή, πάρε και κανέναν άλλο μαζί σου αν έχεις, και 4 ώρες είναι θα περάσουν. Στην τελική πες της ότι έχεις πονοκέφαλο και μην πολυσυζητάτε. Βάλε κάποιο πρωινάδικο. Ή κατι...

    Αλλά μην έχεις τύψεις. Δεν είσαι κακιά, απλά έτυχε σήμερα και είχες τα νεύρα σου...

    Συμβαίνει σε όλους.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές....νιώθω τύψεις για τα πάντα...μακάρι αύριο να είναι όλα καλά κ να έχουν περάσει...όσο για τη γιαγιά είναι 102 χρονών κ όσο κ να τις λες θέλω να κάτσω να ηρεμήσω τόσο πιο πολύ σε τσιγκλάει....!!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Μα γιαυτό θα έφτασε και 102 χρονών. Έλα Χριστέ και Παναγία!

    Πάντως νομίζω ότι όλες οι γιαγιάδες είναι ίδιες. Λες και τους κάνουν φροντιστήριο...

    Κουράγιο λοιπόν για αύριο!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    ευχαριστώ πολύ....!!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Τελικά τι έγινε με τη γιαγιά?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    η γιαγιά μπήκε στο νοσοκομείο κ είναι πολύ συνεργάσιμη δεν κάνει φασαρία τουλάχιστον όταν πάω εγώ....πρώτα ο Θεός αύριο μπορεί να βγει....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Άντε, ευτυχώς...

Similar Threads

  1. βοηθεια ειμαι χαμενος
    By geoukos in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 6
    Last Post: 17-05-2011, 10:44
  2. θα σκασω προβλημα με ταχυτητα
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 20-10-2009, 03:18
  3. Replies: 21
    Last Post: 02-10-2009, 23:15
  4. Βοήθεια, είμαι μια ξένη...
    By tirogaridaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 78
    Last Post: 16-03-2009, 21:57
  5. Είμαι χαμένη και τρελαμένη...μια βοήθεια!
    By kalli in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 04-02-2009, 01:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •