βαρεθηκα να τρωω συνεχως!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    86

    βαρεθηκα να τρωω συνεχως!

    κουραστηκα πια εδω και 1 1/2 χρονο να τρωω ολη μερα και ολη νυχτα
    συνεχως νιωθω το στομαχι μου αδειο και εχω μονιμα μια ζαλαδα πεινας.νιωθω οτι αιωρειται το σωμα μου αδειο, διχως περιεχομενο.και για να "στηλωθω" τρωω.ο,τι βρω. γλυκο, αλμυρο τα παντα.τρωω το πρωι δημητριακα με γαλα, στις 10 ενα φρουτο , στις 11 μια φετα ψωμι με τυρι, πινω μια πορτοκαλαδα, στις 12 το μεσημεριανο μου, στις 3 γλυκο, στις 5 ενα γιαουρτι με φρουτο, στις 7 κανενα τοστ, ή ο,τι βρω σπιτι, στις 8 το βραδυνο, κοιμαμαι παντα μεταξυ 10-11. στις 2-3 ΠΑΝΤΑ ξυπναω ζαλισμενη, πεινασμενη φοβαμαι οτι λιποθυμαω απ την εξαντληση και συνηθως πινω ενα μεγαλο ποτηρι γαλα...
    κουραστηκα αυτη τη ζωη, το οτι ΠΡΕΠΕΙ συνεχως να τρωω...
    πριν βγω για φαγητο, τρωω... τρωω συνεχως! γιατι ζαλιζομαι συνεχως!!
    εχω παρει 10 κιλα σε 2 χρονια
    βοηθεια! δεν αντεχω αλλο! τι ειναι αυτο? βουλιμια? εγω ξερω οτι βουλιμια ειναι οταν τρως χωρις να πεινας και εγω μονιμα ΠΕΙΝΑΩ!
    δεν εχω κοιμηθει ουτε ενα βραδυ συνεχομενα εδω και 1 1/2 χρονο!
    κουραστηκα
    μπορει καποιος να με βοηθησει??

    ευχαριστω
    Αγγελινα

  2. #2
    Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    86
    ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ. ΕΧΩ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ 41! ΖΑΧΑΡΟ 75, ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΦΕΡΙΤΙΝΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ...
    ΚΑΝΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ...

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    70
    μηπως εχεις ταινια?κατι δεν παει καλα σιγουρα ειλικρινα ομως αν τρως αυτα που διηγησαι τοτε δεν τρως πια και τοσο πολυ ισως να εχεις και καλυτερες καυσεις μην ανησυχεις

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    482
    Ποιες εξετάσεις ακριβώς έχεις κάνει για διαβήτη; Έχεις επισκεφτεί ενδοκρινολόγο ή διαβητολόγο; Μια τιμή σακχάρου κάθε έξι μήνες δε λέει τίποτα, υπάρχουν ειδικές εξετάσεις που θα καθορίσουν αν έχεις κάποια διαταραχή του σακχάρου. Πόσο χρονών είσαι; Έχεις μπει σε κλιμακτήριο; Πως έχεις αποφασίσει να τρως αυτά που τρως; Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις κάποιες διατροφικές συνήθειες; Π.χ. μου κάνει εντύπωση ότι τρως γλυκό στις 3, αν έτρωγες κάτι άλλο εκείνη την ώρα τι θα γινόταν; Τι είδους φρούτα τρως; Έχεις δοκιμάσει να πίνεις ένα ποτήρι γάλα ή να τρως ένα φρούτο ακριβώς πριν κοιμηθείς; Το μεσημεριανό και το βραδινό σου τι περιλαμβάνουν συνήθως; Πόσους υδατάνθρακες περιέχουν και τι είδους; Λαμβάνεις φάρμακα; Τι είδους; Πόση δραστηριότητα έχεις καθημερινά; Γυμνάζεσαι;

    Με όλες αυτές τις ερωτήσεις θέλω να δείξω ότι με βάσει αυτών που αναφέρεις αν πρώτα δεν εξεταστεί κάποιος ενδελεχώς (που παίρνει αρκετό χρόνο) ώστε να αποκλείσει όλες τις παθολογικές περιπτώσεις και να πειραματιστεί με τις συνήθειές του για το αν του δημιουργούν αυτού του είδους προβλήματα στον οργανισμό του τότε δεν υπάρχει λόγος ακόμα να σκεφτεί ότι έχεις κάποιου είδους ψυχοπαθολογία.

  5. #5
    Κορίτσια το βλέπω λίγο δύσκολο να σας απαντήσει. Το θέμα το έθεσε πριν από ένα χρόνο ...και κάτι.

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    70
    χαχαχα καλα λες Θεοφανια μου πωπω δεν ειμαι καλα πιυ να σφιξουν και οι ζεστες!!!!!

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    70
    μπορει η φιλτατη να σκασε και απο το φαι!!!!

  8. #8
    Originally posted by ENIGMA
    χαχαχα καλα λες Θεοφανια μου πωπω δεν ειμαι καλα πιυ να σφιξουν και οι ζεστες!!!!!
    Εντάξει, όλοι το έχουμε πάθει.....απλά είχε λίγο πλάκα που πιάσατε κουβέντα....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    μιας και το ξεθαψατε ομως, ας πω κι εγω το κατιτις μου μηπως μπαινει ακομα η φιλη.
    1.το φαι αυτο ειναι πολυ συχνο αλλα οχι μεγαλο σαν ποσοτητα..
    νομιζω μαλιστα οτι αν παρελειπες το καθημερινο γλυκο, δεν θα εβαζες βαρος..
    2. απο τα παθολογικα θα ελεγα να ψαξεις για καποια παθηση του γαστροεισοφαγικου συστηματος...καποιες τετοιες ενοχλησεις δινουνν αισθημα πεινας ....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    σκεφτομαι τη λαχταρα της να μπαινει καθημερινα περιμενοντας μια απαντηση,το επομενο της προβλημα θα ειναι οτι την αγνοουν χαχαχαχα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Δεν εξηγειτε αλιως πρεπει να εχει ταινια.Μεγαλο σκουλικι που τρωει συνεχεια.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Το πρωτο που πρεπει να κανεις κατα τη γνωμη μου ειναι να βαλεις ενα στοχο,να σταματησεις να βρισκεις διεξοδο στο φαγητο.Να προσπαθησεις να βρεις καποια αλλη ασχολια τις ασχημες αυτες ωρες.Εχει τοπικ που λεει για γυμναστικη και πως βοηθαει να ξεπεραστει το αγχος,διαβασε το και αυτο.Αν μπορεις να εχεις λιγοστα φαγωσιμα στο ψυγειο ωστε να μην βρισκεις ισως να βοηθησει και αυτο.Το κυριοτερο ομως ειναι να δουλεψεις λιγο με τον εαυτο σου,να αποδεχτεις πως το σωμα σου δεν ειναι στην καλυτερη κατασταση που θα μπορουσε να ειναι,και να ξεκινησεις σιγα σιγα να το διορθωνεις.Δυσκολο ειναι,το ξερω,πολλες γυναικες ζοριζονται να το καταφερουν αλλα υπαρχουν και πολλες που το καταφεραν .....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    εμενα μου γραψανε καπια φαρμκα π κοβουν την ορεξη

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Πες μου ποια φαρμακα παιρνεις,σου τα εγραψε γιατρος,ποσο καιρο τα παιρνεις κ με τι αποτελεσμα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Υπαρχουν καποια φαρμακα που μελετησαν λεει το χασισι και τι ακριβως προκαλει το \"ανοιγμα\" της ορεξης οταν το παιρνεις και φτιαξαν το ακριβως αντιθετο,δηλαδη να κοβεται η ορεξη...βαριεμαι τωρα να ψαξω στο διαδικτυο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •