πανσέληνος..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    24

    πανσέληνος..

    μπορεί να ακουστεί χαζό αλλά έχω παρατηρήσει πως η πανσέληνος με επηρεάζει.. όχι μην περιμένετε να σας μιλήσω για κρίσης λυκάνθρωπου και τέτοια.. απλά με πιάνει μια έντονη μελαγχολία. δεν πιστεύω στα αστέρια στους ουρανούς και σε όλα αυτά αλλά το έχω παρατηρήσει πως με επηρεάζει η πανσέληνος κάθε φορά..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by sweet dreams View Post
    μπορεί να ακουστεί χαζό αλλά έχω παρατηρήσει πως η πανσέληνος με επηρεάζει.. όχι μην περιμένετε να σας μιλήσω για κρίσης λυκάνθρωπου και τέτοια.. απλά με πιάνει μια έντονη μελαγχολία. δεν πιστεύω στα αστέρια στους ουρανούς και σε όλα αυτά αλλά το έχω παρατηρήσει πως με επηρεάζει η πανσέληνος κάθε φορά..
    νους υγειής εν σωματι υγειή ,μαλλον το έχεις καρφώσει στο μυαλό σου κ αυτό με τη σειρά του σε επηρεάζει αφού όλα ξεκινάν από τον εγκέφαλο.
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by ΗΛΙΑΝΝΑ View Post
    νους υγειής εν σωματι υγειή ,μαλλον το έχεις καρφώσει στο μυαλό σου κ αυτό με τη σειρά του σε επηρεάζει αφού όλα ξεκινάν από τον εγκέφαλο.
    ναι λογικά είναι έτσι..
    ίσως είναι που δεν θέλω να δείχνω σε κανέναν πως έχω ευαίσθητη πλευρά και πιο αδύναμη και μου βγαίνει τότε που αφήνω τον εαυτό μου λίγο πιο ελεύθερο..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    κι εμενα με επηρεαζει λιγο νομιζω. με κανει πιο επιθετικο να θελω να κατασπαραξω σαρκα. σαν τους λυκανθρωπους.

  5. #5
    Εγώ πάντως μικρός σαν ήμουνα έβλεπα την πανσέληνο και περίμενα να μεταμορφωθώ σε τεράστιο πίθηκο αλλά που...
    Once more into the fray,Into the last fight I'll ever know...Live and die on this day.

  6. #6
    ....όπως και να χει, απόψε είναι τέλειο το φεγγάρι και η καλύτερη αυλαία του σκ...;)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Ολους μας επηρεαζει η πανσεληνος, για 12-13 μονο φορες το χρονο βιωνουμε ολο αυτο το φως της σεληνης που λουζει τη νυχτα και ξυπναει μεσα μας το αποκοσμο !
    Ειναι καλυτερα παντα να ειμαστε με μια συντροφια , αλλιως η μοναξια μας κανει αυτο το αισθημα εντονοτερο , βαθυτερο και πιο αδυσωπητο .

  8. #8
    σε μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτό...:)

    http://www.madata.gr/diafora/science/48137.html

  9. #9
    εγω ειμαι και ειμαι αλλα οποτε εχει πανσεληνο οργιαζω πραγματικα
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    καλα, οποιος ειναι εδω μεσα τετοια ωρα ειναι τρελος και βαση της επιστημης λπν

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Εμενα μου την σπαει η πανσεληνος.Γενικα οι νυχτες με φεγγαρι ειναι οτι χειροτερο...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Δεν νιώθω θλίψη, μα μου 'χει λείψει...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    αυριο ειναι η πανσεληνος του μαιου ,και θα ειναι μια απο τις μεγαλυτερες των τελευταιων χρονων!!!
    οι επιστημονες την λενε super moon οταν ειναι σαν την αυριανη.
    παρτε τους αγαπημενους σας φιλους, γκομενους, εαυτους, οτι διαθετει ο καθεις και ξεχυθειτε να ουρλιαξετε! :ΡΡΡΡ
    (και σημερα θα φαινεται εξισου φωτεινη), υπομονη σε οσους τους ριχνει, καλη απολαυση στους φανς!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Remedy λαθος πληροφοριες εχεις.Πανσεληνος ειχαμε χτες και supermoon ειχαμε τον Μαρτη και τον Μαι.Αυριο τα ξημερωματα ειναι διαβαση της Αφροδιτης(απο τον ηλιο).

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Remedy λαθος πληροφοριες εχεις.Πανσεληνος ειχαμε χτες και supermoon ειχαμε τον Μαρτη και τον Μαι.Αυριο τα ξημερωματα ειναι διαβαση της Αφροδιτης(απο τον ηλιο).
    για δες λιγο αυτο
    http://www.mylady.gr/arthra/2012/03/...is-maiou-2012/

    η ακομα κι αυτο
    http://www.e-zwdia.gr/panselinos-maiou-2012/

    η αυτο
    http://camerastyloonline.wordpress.c...inos-tou-2012/
    ξημερωμα προς 6 μαιου , ειναι η πανσεληνος ;)

    ισως τα μπερδευεις με την εκλειψη που ειχαμε χθες

    εχμ
    κι ολα αυτα, με την βασικη προυποθεση
    οτι εχουμε μαιο.......
    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
    του ιουνιου, ηταν οντως χθες,δευτερα 4. :)
    Last edited by Remedy; 05-06-2012 at 13:32.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •