Όμορφοι και άσχημοι άνθρωποι! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,206
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Τι αναιρεί ακριβώς?
    τα περι ασχημιας, γτ ενας ανθρωπος που σε γοητευει δεν τον λες ασχημο

  2. #17
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Αν και γέλασα με τα λόγια των φιλενάδων σου όπως και της φίλης μου αλλά δεν μου αρέσει που το νιώθουν και τα λένε. Στεναχωριέμαι πραγματικά, το θεωρώ άδικο και τους δημιουργούνατι κόμπλεξ δικαιολογημένα. Άνθρωποι είναι και αυτοί... Κατά ένα μεγάλο ποσοστό όντως οι όμορφοι είναι σκατοχαρακτήρες και οι όχι όμορφοι, άνθρωποι μάλαμα. Να το χαρακτηρίσω ισορροπία της φύσης? Τι να πω!
    να πω μια κακια??δεν το θελω καθολου ειλικρινα αλλα θα το πω!η μια απο τις φιλες μου που κοροιδευε ειναι τουλαχιστον 120 κιλα..!δλδ το ειδωλο της το εχει δει?την τρελα μου μεσα!εχω γνωρισει ασχημους ανθρωπους με κουκλαρες διπλα τους!δεν ειναι ολα το περιτυλιγμα..οσο αξια εχει το μεσα..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    τα περι ασχημιας, γτ ενας ανθρωπος που σε γοητευει δεν τον λες ασχημο
    Όταν αντικειμενικά δεν θεωρείται όμορφος, δεν τον λες όμορφο και ήθελα να πω οτί αντικειμενικά δεν ήταν όμορφος και παρ'όλα αυτά με γοητευσε.
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    να πω μια κακια??δεν το θελω καθολου ειλικρινα αλλα θα το πω!η μια απο τις φιλες μου που κοροιδευε ειναι τουλαχιστον 120 κιλα..!δλδ το ειδωλο της το εχει δει?την τρελα μου μεσα!εχω γνωρισει ασχημους ανθρωπους με κουκλαρες διπλα τους!δεν ειναι ολα το περιτυλιγμα..οσο αξια εχει το μεσα..
    Χαχαχαχαααα! Ναι ξέρω και πολλές περιπτώσεις που άνθρωποι που κοροιδέυουν τους άλλους δεν έχουν κοιταχτεί στον καθρέφτη εδώ και πολλά χρόνια... :D Δεν είναι κακό να λες αυτο που είναι και μην αισθάνεσαι άσχημα. Η φίλη σου είναι 120 κιλά, είναι γεγονός και όχι κρίση...
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,206
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Όταν αντικειμενικά δεν θεωρείται όμορφος, δεν τον λες όμορφο και ήθελα να πω οτί αντικειμενικά δεν ήταν όμορφος και παρ'όλα αυτά με γοητευσε.
    δεν υπαρχει αντικειμενικη ομορφια, τα κριτιρια αλλαζουν το ο,τι αρεσει καποιος σε πολλους δεν σημαινει πως αρεσει σε ολους

  6. #21
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    εγω πιστευω οτι ενας που σου περναει απαρατηρητος λογω εμφανισης,αν τον γνωρισεις και σου κανει κλικ η προσωπικοτητα του αυτοματως σου αλλαζει την ματια απεναντι στην εμφανιση του!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    δεν υπαρχει αντικειμενικη ομορφια, τα κριτιρια αλλαζουν το ο,τι αρεσει καποιος σε πολλους δεν σημαινει πως αρεσει σε ολους
    Συμφωνώ στο ότι τα κρητίρια διαφέρουν αλλά όταν η μεγαλύτερη μερίδα των ανθρώπων θα πει οτι κάποιος είναι όμορφος ή άσχημος δεν θεωρείται αντικειμενικό??? Αντικειμενικά λοιπόν δλδ σύμφωνα με την άποψη των περισσοτέρων ανθρώπων αυτός δεν ήταν όμορφος και όμως εμένα με γοήτευσε. Πόσο άλλο να αλλάξω την πρόταση μου για να μην παρεξηγείται???
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    ...ναι μια ομορφη γυναικα ας πουμε σε ενα περιβαλλον απο γυναικες κομπλεξικες παει απατη.....τραβαει τα παθη του χριστου
    σε ενα περιβαλλον παλι απο αντρες που ειναι καφροι...και αν και εφοσον αυτη εχει αποφασισει να μην χρησιμοποιησει την ομορφια της σαν οπλο...επισης δεν εχει καμμια τυχη...
    Σωστα, και μην ξεχναμε και τα στερεοτυπα που τις συνοδευουν, ομορφη αρα χαζη, αρα ψωνιο, αρα κενη, αρα κερατο, αρα το ενα αρα το αλλο. Που μπορει να ισχυει για καποιες περιπτωσεις, αλλα δεν ξερω καποια ερευνα που να λεει οτι αυτοι που θεωρουνται ομορφοι ειναι πιο χαζοι, ή πιο απιστοι απο αυτους που λεμε ασχημους.

    Πολλες γυναικες επισης φοβουνται να εχουν φιλες πιο ομορφες γυναικες απο αυτες, ποσες φορες περναει μια κουκλαρα στην παραλια πεφτουν τα σαγονια των αντρων και οι περισσοτερες γυναικες λενε α καλε τι πατσαβουρα ειναι αυτη, εχει κυτταριτιδα, εχει λοξο φρυδι, εχει το ενα και το αλλο!
    ΠΟλλοι αντρες επισης φοβουνται μια ομορφη γυναικα οτι θα τους την φερει, θα τους κερατωσει, θα τη γουσταρουν ολοι οι φιλοι τους κ.ο.κ. Περυσι, οχι προπερσι ακουγα στην παραλια κουβεντα διπλανης αντροπαρεας γυρω στα 25-30, οι οποιοι κατεληξαν μετα πασας βεβαιοτητος οτι ομορφη και εξυπνη ειναι ο χειροτερος συνδυασμος και πρεπει να την αποφευγουν αυτη τη γυναικα!!
    Ποσοι ανθρωποι επισης εγκλωβιζονται σε αυτη την εικονα, οταν ακουνε απο μωρα τι κουκλος τι κουκλα τι ομορφια τι χαρη, και μια ζωη παλευουν αν διατηρησουν αυτη την εικονα και τα παντα στη ζωη τους περιστρεφονται γυρω απο αυτην. Και ποσοι αλλοι ζηλευοντας τους γεννημενους κουκλους κουκλες προσπαθουν με καθε τροπο να τους μοιασουν!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    εγω πιστευω οτι ενας που σου περναει απαρατηρητος λογω εμφανισης,αν τον γνωρισεις και σου κανει κλικ η προσωπικοτητα του αυτοματως σου αλλαζει την ματια απεναντι στην εμφανιση του!
    Συμφωνώ αλλά για να φτάσει κάποιος να γνωρίσει τον άλλον και να μην μείνει στην επιφάνεια θα πρέπει και από μόνος του να είναι άνθρωπος με βάθος..
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  10. #25
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    αναλογα τι ζηταει ο καθενας χριστινα..!αμα θελει κατι επιφανειακο μενει στην επιφανεια!μπορει πχ μια κουκλαρα με το που ανοιγει το στομα της να θες να καταρρευσεις σαν τους διδυμους πυργους,ομως ενας που την καταβρισκει οταν ανοιγει τα ποδια της αυτα τα παραμεριζει!
    παντως για να μην παρεξηγηθω δεν ειπα οτι ολες οι ομορφες ειναι ψωναρες ετσι?και συμφωνω με καποια παραπανω που ειπε οτι μια ομορφη αναμεσα σε κομπλεξικες τραβαει του χριστου τα παθη!ολα εχουν ενα τιμημα παντως! :)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    hello christina.Μπορεί να είναι κάποιος όμορφος κ μόλις ανοίξει το στοματάκι του όχι θαμπώνει τι τοπίο αλλά κ το νυχάκι του στραβό θα το δεις.Εγώ νομίζω ότι η ομορφιά βρίσκετε στην ψυχή όσο άσχημος να είναι ο άλλος όταν έχει περιεχόμενο λάμπει το πρόσωπο τον βλέπεις με άλλα μάτια.Τώρα σαν πρώτη ματιά που θα ρίξεις θα πεις αυτός είναι ωραίος η αυτός είναι άσχημος κ σίγουρα δε θα πάρουν τον κουασιμόδο να πουλήσει κρέμα ομορφιάς γιατί απλούστατα θα σκεφτούν (δεν κάνει χρήση!!!!)Ε!ναι αυτό παίζει παντα κ παντου αλλά μόνο οι άδειοι από λογική θα προτιμούσαν έναν όμορφο για παρέα μόνο κ μόνο επειδή είναι όμορφος Ε!πόσο να τον χαζέψεις κ να τον θαυμάσεις θέλεις κ να πεις κ καμιά κουβέντα.Η λίστα του ρατσισμού είναι ατελείωτη κ υπάρχει ναι κ ο ρατσισμός απέναντι στον λιγότερο όμορφο κ είναι λυπηρό.
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Σωστα, και μην ξεχναμε και τα στερεοτυπα που τις συνοδευουν, ομορφη αρα χαζη, αρα ψωνιο, αρα κενη, αρα κερατο, αρα το ενα αρα το αλλο. Που μπορει να ισχυει για καποιες περιπτωσεις, αλλα δεν ξερω καποια ερευνα που να λεει οτι αυτοι που θεωρουνται ομορφοι ειναι πιο χαζοι, ή πιο απιστοι απο αυτους που λεμε ασχημους.

    Πολλες γυναικες επισης φοβουνται να εχουν φιλες πιο ομορφες γυναικες απο αυτες, ποσες φορες περναει μια κουκλαρα στην παραλια πεφτουν τα σαγονια των αντρων και οι περισσοτερες γυναικες λενε α καλε τι πατσαβουρα ειναι αυτη, εχει κυτταριτιδα, εχει λοξο φρυδι, εχει το ενα και το αλλο!
    ΠΟλλοι αντρες επισης φοβουνται μια ομορφη γυναικα οτι θα τους την φερει, θα τους κερατωσει, θα τη γουσταρουν ολοι οι φιλοι τους κ.ο.κ. Περυσι, οχι προπερσι ακουγα στην παραλια κουβεντα διπλανης αντροπαρεας γυρω στα 25-30, οι οποιοι κατεληξαν μετα πασας βεβαιοτητος οτι ομορφη και εξυπνη ειναι ο χειροτερος συνδυασμος και πρεπει να την αποφευγουν αυτη τη γυναικα!!
    Ποσοι ανθρωποι επισης εγκλωβιζονται σε αυτη την εικονα, οταν ακουνε απο μωρα τι κουκλος τι κουκλα τι ομορφια τι χαρη, και μια ζωη παλευουν αν διατηρησουν αυτη την εικονα και τα παντα στη ζωη τους περιστρεφονται γυρω απο αυτην. Και ποσοι αλλοι ζηλευοντας τους γεννημενους κουκλους κουκλες προσπαθουν με καθε τροπο να τους μοιασουν!!
    ναι ,πολυ σωστη τοποθετηση..... γι αυτο ισχυει και το οτι η ομορφια καμμια φορα μπορει να ειναι σε πολλα εμποδιο.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,206
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Συμφωνώ στο ότι τα κρητίρια διαφέρουν αλλά όταν η μεγαλύτερη μερίδα των ανθρώπων θα πει οτι κάποιος είναι όμορφος ή άσχημος δεν θεωρείται αντικειμενικό??? Αντικειμενικά λοιπόν δλδ σύμφωνα με την άποψη των περισσοτέρων ανθρώπων αυτός δεν ήταν όμορφος και όμως εμένα με γοήτευσε. Πόσο άλλο να αλλάξω την πρόταση μου για να μην παρεξηγείται???
    οταν μου πεις για ποσα κιλα ομορφιας μιλας, τοτε μιλαμε πια για αντικειμενικοτητα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    αναλογα τι ζηταει ο καθενας χριστινα..!αμα θελει κατι επιφανειακο μενει στην επιφανεια!μπορει πχ μια κουκλαρα με το που ανοιγει το στομα της να θες να καταρρευσεις σαν τους διδυμους πυργους,ομως ενας που την καταβρισκει οταν ανοιγει τα ποδια της αυτα τα παραμεριζει!
    παντως για να μην παρεξηγηθω δεν ειπα οτι ολες οι ομορφες ειναι ψωναρες ετσι?και συμφωνω με καποια παραπανω που ειπε οτι μια ομορφη αναμεσα σε κομπλεξικες τραβαει του χριστου τα παθη!ολα εχουν ενα τιμημα παντως! :)
    Κατάλαβα τι εννοείς φυσικά! :) Και εγώ συμφωνώ με αυτό που γράφτηκε.. Το έχω δει και αυτό! Όπως συμφωνώ και με Λίλιουμ!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    ολίγον τι τετριμμένο είναι το θέμα αλλά never mind θ' απαντήσω.
    Σίγουρα η δύναμη της ομορφιάς ειναι μεγάλη αλλά μεγαλύτερη γίνεται όταν συνδυάζεται μ' ένα κοφτερό μυαλό
    πράγμα λίγο σπάνιο βέβαια αλλά υπαρκτό. Το μοντέλο Eva Herzicova π.χ ξέρει και 5 ξένες γλώσσες.


    Τα πραγματικά δύσκολα για τους άσχημους άνθρωπους έρχονται στον επαγγελματικό τομέα...
    γιατί στην προσωπική σου ζωή μπορείς να κάνεις τις επιλογές σου και να ξεχωρίσεις τους ανθρώπους
    που θα έχεις για συντροφιά είτε φιλική είτε ερωτική και να μην έχεις δίπλα σου ανθρωπους που σε χλευάζουν είτε
    φανερα ή το χειρότερο κρυφά....αλλά στον επαγγελματικό στοιβο πιστεύω πως είναι πολύ χειρότερα γι' αυτούς τους ανθρώπους
    όταν τους απορρίπτουν λόγω εμφάνισης από θέσεις για τις οποίες τα προσόντα τους είναι αρκετά ή υπέραρκετα καμιά φορά.

    Εκεί τι να πει κανείς, να μην βρίσεις; να μην ουρλιάξεις; Κι όμως οι περισσότεροι το καταπίνουν περιμένοντας με υπομονή
    μπας και προσληφθούν από κάποιον εργοδότη.


    Εγώ για παράδειγμα έχω αντιμετωπίσει προβλήματα ακμής στο παρελθόν αλλά το γεγονός ότι έχω μεγάλο και ανοιχτο
    χαμόγελο με σώζει :) Και πιστεύω ακράδαντα πως παρόλο που δεν θα πρέπει να γινόμαστε θυματα του υπερκαταναλωτισμού
    και της τελειότητας, λίγη περιποίηση δεν βλάπτει. :)



    Και όντως το πιο γελοίο της υπόθεσης είναι ότι χλευάζουν και αυτοί που έχουν και οι ίδιοι προβλήματα στην εμφάνιση τους.
    αλλά τι να πει κανείς...........
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Δουλειά και άνθρωποι...
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 20-12-2011, 23:03
  2. ΚΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
    By gusco in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 30-06-2011, 20:16
  3. ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΟΝΑΧΟΙ
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 02-01-2008, 13:53
  4. Οι δικοί μας άνθρωποι...
    By Aggelika in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 21-09-2006, 00:43
  5. ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ...ΜΕ ΠΟΝΟΥΝΕ....
    By LOGOPSYXOS in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 26-01-2006, 03:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •