Ομοφυλοφιλία - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 32 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 475
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    Originally posted by kassi_21
    Ναι.Έλα μου ντε.Θέλει αγάπη μου να μου βρει κουσούρι γιατί κάτι δεν του άρεσε.Μέχρι πόρισμα περί λεσβίας μου έβγαλε.Ακόμα περιμένω κάποιον ειδικό-ψυχίατρο να μου δώσει απάντηση για το δυνητικά ομοφυλόφιλος!

    Το ΄κουσούρι΄σου είναι ότι δεν μπορείς να δεχτείς την διαφορετική άποψη και να την αντικρούσεις με επιχειρήματα και ουσιαστικό λόγο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Δημήτριε γιατί έχεις φάει κόλλημα ότι σε βρίζω;Αντιθέτως εσύ με είπες ανώριμη,με πολλά θέματα για τον θεραπευτή μου και ψιλολεσβία γιατί τα πάω καλά μαζί τους!!Jesus Christ!Το αν εκφράζομαι κάπως χύμα είναι δικαίωμά μου εφ\'όσον δε σε βρίζω προσωπικά.Εδώ ρε οι γκέι και δεν θίχτηκαν και μου βγήκαν και το δήλωσαν κιόλας και βγαίνεις με παράπονο και τσαμπουκά ότι σε βρίζω;Αχ!Αχ!Δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος διάλογος να κάνω μαζί σου καθώς στα ερωτήματα που μου έθεσες ήδη απάντησα.Από εκεί και πέρα το να μπω στην διαδικασία να ανταλλάσσω κοσμητικά επίθετα το θεωρώ ανούσιο να το κάνω.Τα ερωτήματα μου ήταν ξεκάθαρα και όχι\"¨Βρείτε μου τι ενδόμυχα σημαίνει που η παλιά μου φίλη ήταν λεσβία;\" ή \"Πόση δουλειά πρέπει ακόμα να κάνω με τον ψυχίατρο;\".Αφροδίτη ευχαριστώ για την πληροφορία σου.
    Υ.Γ.Είτε αυτό αρέσει είτε όχι στους ομοφυλόφιλους δεν μπορούμε όλοι να είμαστε γκέι για να αισθάνονται ηρεμία και αποδοχή!Και \'μάθαν ένα ψωμοτύρι περί ομοφοβίας και το κοπανάνε!Τους αποστρέφεσαι γιατί κατά βάθος είσαι και εσύ!!!Εγώ αηδιάζω σε όλα τα ομοφυλοφιλικά!Άλλο η αποδοχή της διαφορετικότητάς τους και άλλο η ενστέρνηση των πράξεών τους.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    Είσαι πολύ μικρή, όχι ηλικιακά, και πολύ ρηχή ώστε να με αποκαλέσεις ομοφυλόφιλο. Εγώ, παρόλο που αποδέχομαι την διαφορετικότητα σε θέματα γενετήσιου προσανατολισμού, δεν συναναστρέφομαι με τέτοια άτομα όπως εσύ ούτε κάνω διάκριση του τύπου ΄οι συμπαθώ τις λεσβίες αλλά όχι τους γκει\' Εκεί είναι η ένσταση μου και όχι οι απόψεις σου. Θα σε παρακαλέσω να ανακαλέσεις την πρόταση ΄αποστρέφεσαι τους γκει γιατί κατά βάθος είσαι και εσύ΄διότι εγώ δεν σου απέδωσα χαρακτηρισμούς απλώς εξέφρασα τις απόψεις μου για τις οποίες εφόσον διαφωνείς θα έπρεπε να αντικρούσεις πολιτισμένα με επιχειρήματα. Επίσης δεν μπορείς να μιλάς με τέτοιο τρόπο σε έναν άνθρωπο με οικογένεια και παιδιά και που αν μη τι άλλο ο λόγος μου δεν είναι ούτε προσβλητικός ούτε χυδαίος.

  4. #19
    Κοίτα να δεις που το θέμα προκάλεσε σαματά!! Να κάνω μια ερώτηση σε όλους? Πόσοι από εσάς που τσακώνεστε θα ήσασταν πραγματικά οκ αν το παιδί σας σας έλεγε \"Είμαι ομοφυλόφιλος?\". Δημήτριε το ρωτάω αυτό γιατί δεν μαρέσει που χρησιμοποιείς τα παιδιά σου ως επιχείρημα...
    I am the son and the heir, of a shyness that is criminally vulgar, I\'m the son and heir , of nothing in particular...You shut your mouth, how can you say, I go about things the wrong way, I am human and i need to be loved, just like everybody else does...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    Aκου να δεις φιλε, σίγουρα δεν θα μου άρεσε παιδιά μου να είναι ομοφυλόφιλα αλλα επίσης δεν θα μου άρεσε να είναι και ομοφοβικά. Αν είναι επιλογή τους να ακολουθήσουν τέτοιο δρόμο, δεν θα τα απορρίψω΄ούτε η αγάπη μου γι\'αυτά θα σταματήσει. Επίσης μαλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα πιο πάνω για τα παιδιά μου odd. Απλώς δεν ανέχομαι από ένα κοριτσάκι να χρησιμοποιεί αυτή τη φρασεολογία απέναντι στον δικό μου πολιτισμένο λόγο, αακόμα και αν αυτός ο λογος την ενοχλεί. Επίσης θέλω να σου πω ότι επειδή οι δικοί σου γονείς δεν καταλαβαίνουν τις ανησυχίες σου και τους προβληματισμούς σου, δεν σημαίνει ότι όλοι οι γονείς είναι έτσι.Τέλος θα περίμενα από εσένα να έχεις αντιδράσει στις απόψεις της κασσι ότι συμπαθεί τις λεσβίες γιατι την αγαπούν αλλά μισεί τους γκει άνδρες διότι δεν την γουστάρουν. Αν αυτό το πράγμα δεν είναι ρατσιστικό τότε τι μπορεί να είναι. Αν δεν κάνω λάθος έχεις δηλώσει ότι είσαι γκει, και τουλάχιστον θα περίμενα να έχεις αξιοπρέπεια και να μπορείς να απαντάς σε κατι τέτοια κοριτσάκια που σας μισούν και σας αντιμετωπίζουν σαν ανθρώπους δεύτερης κατηγορίας

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by demetrios38
    Είσαι πολύ μικρή, όχι ηλικιακά, και πολύ ρηχή ώστε να με αποκαλέσεις ομοφυλόφιλο. Εγώ, παρόλο που αποδέχομαι την διαφορετικότητα σε θέματα γενετήσιου προσανατολισμού, δεν συναναστρέφομαι με τέτοια άτομα όπως εσύ ούτε κάνω διάκριση του τύπου ΄οι συμπαθώ τις λεσβίες αλλά όχι τους γκει\' Εκεί είναι η ένσταση μου και όχι οι απόψεις σου. Θα σε παρακαλέσω να ανακαλέσεις την πρόταση ΄αποστρέφεσαι τους γκει γιατί κατά βάθος είσαι και εσύ΄διότι εγώ δεν σου απέδωσα χαρακτηρισμούς απλώς εξέφρασα τις απόψεις μου για τις οποίες εφόσον διαφωνείς θα έπρεπε να αντικρούσεις πολιτισμένα με επιχειρήματα. Επίσης δεν μπορείς να μιλάς με τέτοιο τρόπο σε έναν άνθρωπο με οικογένεια και παιδιά και που αν μη τι άλλο ο λόγος μου δεν είναι ούτε προσβλητικός ούτε χυδαίος.
    Μόλις διάβασα την αρχή του άρθρου σου τρελάθηκα γιατί λέω πότε μαλάκα τον είπα ομοφυλόφιλο;Το \"αποστρέφεσαι τους γκέι γιατί κατά βάθος είσαι κι εσύ\" το είπα για εμένα ως ηχώ του σχολίου σου ότι η αγάπη μου για την λεσβία δηλώνει την λανθάνουσα ομοφυλοφιλία μου.Έλεος ρε...Ο λόγος μου είναι και χύμα και καθώς πρέπει και δεν νομίζω ότι σε βρίζω εκφραζόμενη του \"λιμανιού\".Δεν σε είπα ποτέ γκέι και θα ήταν όντως ανώριμο και άτοπο εφ\'όσον δε σε ξέρω..Το θέμα μου εδώ είναι να λύσω τις απορίες μου για την ομοφυλοφιλία και όχι να χαρακτηρίζω τους άλλους ως ομοφυλόφιλους....όσοι ήθελαν αντιθέτως αισθάνθηκαν την ευκαιρία να έρθουν και να το πουν γιατί ακριβώς το θεωρούν φυσιολογικό και όχι κάτι για το οποίο πρέπει να ντρέπεσαι.Ο Λούπους μάλλον χάρηκε που ανοίχτηκε ένα θέμα σχετικό με αυτόν....Και έχει δίκιο.Δεν υπάρχουν γκέι στην Ελλάδα ή δεν το ομολογούν;Και τελικά ο συμβιβασμός με τα κοινωνικά πρότυπα και η αποφυγή της κατακραυγής μήπως έχουν οδηγήσει τους ομοφυλόφιλους να εξαπατούν γυναίκες και άντρες συζύγους;Σέβομαι την αξιοπρέπεια με την οποία αντιμετώπισε ο Λούπους το θέμα και δείχνει ότι είναι ένας καθ\'όλα κύριος χωρίς τύψεις και κόμπλεξ γι\'αυτό που είναι.Όσο για το θέμα του οικογενειακού περιβάλλοντος ομολογώ πως δεν θα μου ήταν ό,τι καλύτερο να μου ερχόταν ο αδερφός μου και να μου έλεγε \"είμαι ομοφυλόφιλος\".Λοιπόν θα έπρεπε να είχα πάει να δω την ταινία Straight Story!!!
    Υ.Γ Και γιατί να βάλλουμε ως δεδομένο ότι τους μισώ και όχι αυτοί εμένα;Τους αποστρέφομαι και όχι αυτοί εμένα;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    ODDSERVER στείλε μου μέσω U2U διεύθυνση e-mail.Τα μηνύματά σου τα διαβάζω αλλά δεν μπορώ να απαντήσω!!!!!!!!Άκυρο,απάντησ� � ήδη!!!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Όποιος δεν θέλει να σε πηδήξει δεν είναι κατ\' ανάγκη γκέι, να στο πω απλά να το καταλάβεις.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    Πες τα ρε αλεξ, οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Το ξέρω.Εδώ μιλάμε για τους γκέι!!!Και δεν βλέπω κανένα αξιοπρόσεκτο σχόλιο εκτός των αρχικών από εξομολογήσεις γκέι και το διαφωτιστικό της Αφροδίτης.Τα υπόλοιπα δεν είναι σχόλια αλλά υβριστικές έμμεσες αναφορές(=μπηχτές) προς το άτομό μου,για να είμαι και λόγια!!!!

  11. #26
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    95
    παιδια, καλη σαρακοστη και μην τσακωνεστε, δεν υπαρχει λογος...
    εγω, ως ομοφυλοφιλος δεν εχω παρεξηγηθει με οσα διαβαζω... σεβαστη η γνωμη του καθενος.. στο κατω κατω ο καθενας μας ξερει καλυτερα τι ειναι, οποια αποψη και ας εχουν οι αλλοι γυρω του (ποσο μαλλον οταν δεν τον γνωριζουν)..
    ο καθενας σας λοιπον εχει το δικιο του απο τη δικη του πλευρα, απο την εμπειρια του και ενα σωρο αλλους παραγοντες, σωστα?
    το θεμα λοιπον κατα τη γνωμη μου παντα, ειναι να δινουμε απαντησεις οταν μπορουμε και σε οσα μπορουμε και να μη σχολιαζουμε το λογο για τον οποιο καποιος ρωταει κατι, αυτος πιστευω ειναι και ο ρολος του συγκεκριμενου site..
    αντε λοιπον, να βοηθαμε, να κανουμε φιλους και οχι εχθρους και για το συγκεκριμενο θεμα της ομοφυλοφιλιας και λιγο υπομονη παραπανω, γιατι στην ελλαδα πολλα δεν καταλαβαινουμε ακομα..
    και αν μπορω να βοηθησω και εγω που ειμαι κυριολεκτικα μεσα στα πραγματα (με την καλη εννοια), ευχαριστως θα το κανω χωρις λογοκρισια;)
    αντε, χρειαζεται εδω μεσα να μαστε ολοι καλα..να ηρεμουμε και οχι να φορτωνομαστε επιπλεον... καλο βραδυ!
    \"Nothing is good or bad, but thinking makes it so.\"
    --William Shakespeare

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2
    Originally posted by alexandros3
    Όποιος δεν θέλει να σε πηδήξει δεν είναι κατ\' ανάγκη γκέι, να στο πω απλά να το καταλάβεις.
    μάλον το πρόβλημα είναι πως όσοι εκείνη θέλει να τους πηδήξει βγαίνουν γκέι

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    ...Σε ακομη ενα θεμα αρχισαμε τα ιδια;τι θα γινει;σεβαστητε και τους αλλους αναγνωστες.
    Ελεος δηλαδη,κανεις δεν θυμωνει με οσα βλεπει;
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    Originally posted by lupus30
    παιδια, καλη σαρακοστη και μην τσακωνεστε, δεν υπαρχει λογος...
    εγω, ως ομοφυλοφιλος δεν εχω παρεξηγηθει με οσα διαβαζω... σεβαστη η γνωμη του καθενος.. στο κατω κατω ο καθενας μας ξερει καλυτερα τι ειναι, οποια αποψη και ας εχουν οι αλλοι γυρω του (ποσο μαλλον οταν δεν τον γνωριζουν)..
    ο καθενας σας λοιπον εχει το δικιο του απο τη δικη του πλευρα, απο την εμπειρια του και ενα σωρο αλλους παραγοντες, σωστα?
    το θεμα λοιπον κατα τη γνωμη μου παντα, ειναι να δινουμε απαντησεις οταν μπορουμε και σε οσα μπορουμε και να μη σχολιαζουμε το λογο για τον οποιο καποιος ρωταει κατι, αυτος πιστευω ειναι και ο ρολος του συγκεκριμενου site..
    αντε λοιπον, να βοηθαμε, να κανουμε φιλους και οχι εχθρους και για το συγκεκριμενο θεμα της ομοφυλοφιλιας και λιγο υπομονη παραπανω, γιατι στην ελλαδα πολλα δεν καταλαβαινουμε ακομα..
    και αν μπορω να βοηθησω και εγω που ειμαι κυριολεκτικα μεσα στα πραγματα (με την καλη εννοια), ευχαριστως θα το κανω χωρις λογοκρισια;)
    αντε, χρειαζεται εδω μεσα να μαστε ολοι καλα..να ηρεμουμε και οχι να φορτωνομαστε επιπλεον... καλο βραδυ!









    Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι δεν σε ενοχλεί που κάποιο άτομο σε μισεί επειδή είσαι γκει άνδρας χωρίς κανέναν άλλο λόγο. Ευγε για την ανεκτικότητά σου

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    lupus30, καλησπέρα και καλή σαρακοστή και σε σένα και σε όλους!

    παιδιά, σαν πολύ δεν τράβηξε ο τσακωμός;

    θα ήθελα να παρακαλέσω να πάψουν
    1) όσοι τσακώνονται
    2) όσοι θέλουν και καλά να έχουν τον τελευταίο λόγο σε μια διαμάχη...
    η διαφορά απόψεων, είναι θεμιτό
    κανένας δεν είναι σούπερμαν από τους ανθρώπους, όλοι έχουμε τις αδυναμίες μας, και εδώ που είμαστε, δεν ήρθαμε για να τσακωνόμαστε ούτε για να διαβάζουμε τσακωμούς.
    το ξέρετε πως αλλοιώνετε με τον καβγά σας τον λόγο ύπαρξης αυτού του φόρουμ;

    παρακαλώ είσαστε όλοι ενήλικες, απ\'ό,τι λέει ο νόμος περί φόρουμ;):):cool:, άρα βρείτε να δεις πως το λένε, ένα σαν σελφ κοντρόλ, ή τσιφ και σουτ ή τέλος πάντων
    αλλάξτε θέμα συζήτησης.
    την καλησπέρα μου και παρακαλώ σταματήστε αυτόν τον αδιέξοδο διάλογο.
    συγγνώμη για την παρέμβαση, αλλά άντε τώρα!!!!!!
    μην τα πάρω κι εγώ και μου ανέβει η πίεση στην ηλικία μου!!!!!!!

Page 2 of 32 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •