Δε θέλω πολλές επαφές!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422

    Δε θέλω πολλές επαφές!

    Καλημέρα σε όλους τους φίλους του forum!
    Τι πράγμα είναι αυτή η φιλία; Εγώ έχω γίνει αρκετά αυστηρή σ' αυτό το θέμα πλέον...
    Είχα δυο φίλες, τις οποίες είχα συμμαθήτριες στο δημοτικό-γυμνάσιο. Είχαμε χαθεί για ένα διάστημα κάποιων χρόνων κ ξαναβρεθήκαμε.. Κάναμε παρέα τα τελευταία 4 χρόνια... Παρατηρώ όμως ότι αρχίζουμε κ χανόμαστε ξανά... Κάνουμε να μιλήσουμε στο τηλ καμιά βδομάδα, εγώ δεν έχω διάθεση να τις δω γιατί θα αρχίσουν να μου κάνουν ερωτήσεις για πράγματα τα οποία θα θέλουν απλά να κουτσομπολέψουν... Κ γενικώς νιώθω ότι δε μου χρειάζονται στη ζωή μου, ότι δε θα ήθελα να απευθυνθώ σ' αυτές αν μου συμβεί κάτι! Δε ξέρω αν νιώθουν κ αυτές το ίδιο.
    Μπορεί να μου εξηγήσει όμως κάποιος, γιατί κάθε πρωί που ξυπνάω έχω αυτό το θέμα στο μυαλό μου, κ με ταράζει?
    Every morning we are born again

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    τους ''υποσχεθηκες'' μηπως οτι τα πραγματα θαναι ...παλι οπως πριν ??

  3. #3
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    Καλημέρα σε όλους τους φίλους του forum!
    Τι πράγμα είναι αυτή η φιλία; Εγώ έχω γίνει αρκετά αυστηρή σ' αυτό το θέμα πλέον...
    Είχα δυο φίλες, τις οποίες είχα συμμαθήτριες στο δημοτικό-γυμνάσιο. Είχαμε χαθεί για ένα διάστημα κάποιων χρόνων κ ξαναβρεθήκαμε.. Κάναμε παρέα τα τελευταία 4 χρόνια... Παρατηρώ όμως ότι αρχίζουμε κ χανόμαστε ξανά... Κάνουμε να μιλήσουμε στο τηλ καμιά βδομάδα, εγώ δεν έχω διάθεση να τις δω γιατί θα αρχίσουν να μου κάνουν ερωτήσεις για πράγματα τα οποία θα θέλουν απλά να κουτσομπολέψουν... Κ γενικώς νιώθω ότι δε μου χρειάζονται στη ζωή μου, ότι δε θα ήθελα να απευθυνθώ σ' αυτές αν μου συμβεί κάτι! Δε ξέρω αν νιώθουν κ αυτές το ίδιο.
    Μπορεί να μου εξηγήσει όμως κάποιος, γιατί κάθε πρωί που ξυπνάω έχω αυτό το θέμα στο μυαλό μου, κ με ταράζει?
    ....γιατί η πραγματική φιλία δεν είναι έτσι.
    Εγώ προσωπικά ξυπνάω και το πρώτο που κάνω είναι να πάρω τις φίλες μου τηλ και να πούμε από νέα μέχρι και χαζομάρες φτάνει να μιλάμε.
    Όταν σε μια σχέση υπάρχουν φοβίες για ψέμματα, κουτσομπολιά κλπ τότε δεν είναι πραγματική φιλία αλλά εξαναγκασμένη σχέση.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Θεοφανία, να σε ρωτήσω... Έχεις σχέση (ή οι φίλες σου); Παντρεμένη; Παιδιά; Γιατί πιστεύω ότι παίζει κ αυτό σημαντικό ρόλο...
    Every morning we are born again

  5. #5
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    Θεοφανία, να σε ρωτήσω... Έχεις σχέση (ή οι φίλες σου); Παντρεμένη; Παιδιά; Γιατί πιστεύω ότι παίζει κ αυτό σημαντικό ρόλο...
    ..ναι έχω και οι φίλες μου είναι κάποιες ελευθερες, κάποιες παντρεμένες, κάποιες σε σχεση.
    Δε χρειάζεται να βλέπεις κάποιον κάθε μέρα για να διατηρείς σχέση γιατί ο καθένας έχει τις δουλειές και τις υποχρεώσεις του.
    Αυτό όμως δεν σημαίνει πως χάνεστε. Εμείς συνήθως κανονίζουμε βραδιες γυναικών είτε για φαγητό είτε σε κάποιο σπίτι μια με δυο φορές την εβδομάδα..:) ...το τηλέφωνο είναι μεγάλη ανακάλυψη.

Similar Threads

  1. πολλες ενοχες....
    By Eva1995 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 27-09-2011, 02:43
  2. δυσφορια με τις ανθρωπινες επαφες.....
    By libertine in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 25-04-2011, 22:56
  3. ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΕΣ ΕΠΑΦΕΣ
    By μαρινακι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 25-04-2011, 22:51
  4. Προβλημα διεγερσης στις πρωτες επαφες.
    By Triella in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 10-12-2008, 23:31
  5. βοήθεια πολλες πολλες ερωτήσεις..
    By liveloula12 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 2
    Last Post: 29-11-2007, 22:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •