αναισθητη?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    8

    αναισθητη?

    Εδώ και 2 μέρες έχω κόψει τα φάρμακά μου...δε ξέρω από τι πάσχω έπαιρνα σολιαν και ζυπρεξα.Ο γιατρος μου τα μασουσε μου πεταξε τη λεξη διαταραχη οποτε υποθετψω ισως ιαταραχη προσωπικοτητας. Με τα φαρμακα αισθανομουν νεκρη...τώρα και πάλι αρχίζω να νιώθω λίγο ζωντανή...όμως φοβάμαι μην υποτροπιάσω.Καθόμουν κοντά στη μπαλκονόπορτα και άκουγα μια αντρική φωνή...νόμισα προς στιγμήν ότι ακούω φωνές όπως στο ψυχωτικό μου επεισόδιο. Τελικά ήταν ο γείτονας.
    Νομίζω πως είμαι αναίσθητη,ότι δεν αγαπάω κανέναν κι έχω τρομερες ενοχές γι αυτό.Σήμερα τσακ'ωθηκα με τη μητέρα μου γιατι πιστευω οτι εχω δικιο. Και την έκανα να κλαιει, Και δεν έκλαψα...ουτε πονεσα οπως παλια...Φταίνε τα φάρμακα? Ή όντως είμαι αναίσθητη? Με μισώ γι'αυτό που είμαι, αυτό που κατάντησα να είμαι.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    6
    Eλπίζω καλή μας φίλη να μην έκοψες τα φάρμακα μόνη σου
    και να έγινε αυτό κατόπιν συννενοήσεως με το γιατρό σου..
    Οποιαδήποτε αγωγή ακολουθούμε,γίνεται για το καλό μας και μόνο
    ώστε ο οργανισμός μας κάποια στιγμή,να επανέλθει στην καλύτερη κατάσταση
    και να συνεχίσει να είναι έτσι.
    Συμβουλεύσου το γιατρό σου,καλύτερα,για το τι πρέπει να κάνεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Μήπως να αλλάξεις γιατρό?

    Πώς γίνεται να μην σου λέει τι έχεις?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    8
    Σας ευχαριστώ για τα μηνύματά σας.
    Orraon έπαιρνα για δύο χρόνια κατόπιν συνταγής του γιατρού μικρές δόσεις από τα φάρμακα αυτά και ναι τα έκοψα μόνη μου.Τελικά αποφάσισα να κόψω το σολιαν και να παιρνω λιγο ζυπρέξα.Και ότι βρέξει ας κατεβάσει.
    Kuxumuxu δεν ξαναπάω στο συγκεκριμένο γιατρό βρήκα έναν άλλον τον οποίο σκέφτομαι να επισκεφθώ.
    Υπάρχει περίπτωση η αναισθησία να οφείλεται στα φάρμακα? Υπάρχει κανείς που να παίρνει τα ίδια φάρμακα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by agathi View Post
    Υπάρχει περίπτωση η αναισθησία να οφείλεται στα φάρμακα?
    Εννοείται ότι κάποιο φάρμακο θα μπορούσε να σε κάνει να νιώθεις διαφορετικά από ότι συνήθως...

    Μην αγχώνεσαι, θα βρεις στο τέλος κάποια αγωγή που θα σου ταιριάζει περισσότερο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    μηπως ειναι παρενεργειες επειδη εκοψες τα φαρμακα ;

    τα φαρμακα γενικα μας υπνωτιζουν και καταστελλουν τα συναισθημα.

    το ιδιο μπορει να γινει ομως και απο την ασθενεια οπου εκει τα συναισθηματα λογω αρνητικων συμπτωματων επιπεδωνονται.

    κανε λιγο υπομονη μηπως ειναι επειδη εκοψες τα φαρμακα οποτε τα προβληματα διπλασιαζονται κ.λ.π. μεχρι να ισορροπησεις παλι.

    Quote Originally Posted by agathi View Post
    Σας ευχαριστώ για τα μηνύματά σας.
    Orraon έπαιρνα για δύο χρόνια κατόπιν συνταγής του γιατρού μικρές δόσεις από τα φάρμακα αυτά και ναι τα έκοψα μόνη μου.Τελικά αποφάσισα να κόψω το σολιαν και να παιρνω λιγο ζυπρέξα.Και ότι βρέξει ας κατεβάσει.
    Kuxumuxu δεν ξαναπάω στο συγκεκριμένο γιατρό βρήκα έναν άλλον τον οποίο σκέφτομαι να επισκεφθώ.
    Υπάρχει περίπτωση η αναισθησία να οφείλεται στα φάρμακα? Υπάρχει κανείς που να παίρνει τα ίδια φάρμακα?
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    8
    Εδώ και καιρό παρουσιάζω μια "ανοσία" στο συναίσθημα...απλά χθες συνειδητοποίησα μετά τον καυγά και τα βαριά λόγια ότι δεν "πόνεσα" ψυχικά καθόλου...η τα φαρμακα θα φταίνε ή η ασθένεια?μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...
    Σας ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματά σας.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •