Καλησπερίζω τη διαδικτυακή σας κοινότητα. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 31 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 452
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    177
    Ευχαριστώ πολύ olga_soul για τα καλά και εμψυχωτικά σου λόγια!! Με βοηθάς!!
    Καλησπέρα και στον ραψωδό, καλώς σας βρήκα.
    Ελπίζω να μαθαίνω και τις δικές σας ιστορίες σιγά σιγά. Μέχρι στιγμής έχω διαβάσει της Wondering, νομίζω η τι-ποτέ έγραφε για το παιδί της αν δεν κάνω λάθος..του man_26. Αν έχετε κάνει τόπικ δικό σας είναι εύκολο να μου δώσετε το λινκ. ευχαριστώ
    Σήμερα είχα ψυχοθεραπεία... ήδη με 5 φορές που έχω κάνει αισθάνομαι ότι ο άνθρωπος αυτός έχει πιάσει το τι θέλω και με βοηθά αυτό. Αποφεύγει να κρίνει αυτά που λέω (μερικές φορές καταλαβαίνω τι πιστεύει απο το βλέμμα αλλά ευτυχώς δεν έχω πάρει κάτι κακό μέχρι στιγμής) και με υποστηρίζει στο να κάνω αυτό που πραγματικά θέλω και όχι αυτό που λένε οι άλλοι. Μου μιλάει πάντα θετικά. Δεν θα ξεχάσω τα λόγια που μου είπε την πρώτη μέρα που πήγα..ήμουν πολύ ταραγμένη, έλεγα κάτι και έκλαιγα. Του λέω στο τέλος εσείς τι πιστεύετε; (Αποφεύγει να λέει τι πιστεύει αλλά εδώ το χρειαζόμουν). Μου λέει πιστεύω ότι έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ (πίστευα ότι είναι φυσιολογικό) και ότι έχεις μεγάλο κουράγιο ενώ πιέζεσε από παράγοντες κοινωνικούς πολύ έντονους να εναντιώνεσαι και να λες εγώ δεν θέλω να ζώ έτσι.
    Παιδιά πιστεύω ότι όσοι δεν το έχουν πάρει απόφαση να ζητήσουν βοήθεια ειδικού πρέπει να το τολμήσουν. Και μην απογοητευτείτε αν δεν βρείτε καλό ψυχολόγο από την αρχή. Εγώ απογοητεύτηκα την πρώτη φορά γιατί πίστευα ότι θα πάω 3 φορές και θα μου πει ότι έχω \"αυτό\" και μετά θα μου πει τι να κάνω. Ο ψυχολόγος πρέπει να είναι ένας πολύ καλός ακροατής που θα σου βγάλει την καλή σου μεριά (στην ουσία εσύ θα την βγάλεις πάλι).
    ΤΟΛΜΗΣΤΕ ΤΟ, ΜΗΝ ΧΑΝΕΤΑΙ ΑΛΛΟ ΧΡΟΝΟ
    φιλάκια!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    @τι-ποτέ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    123
    Σε ευχαριστώ για την βοήθεια, είσαι ένα πολύ θετικό άτομο με κατανόηση. καλή συνέχεια!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    Originally posted by raphsssodos
    @τι-ποτέ

    ))

    ναι, τι θέλεις; με φώναξες;:P

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ..xexe....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    χε χε χε, τι γελάς μικρή; ε; θες μια αγκαλίτσα έ;
    ε, να λοιπόν, με όλη μου την αγάπη...
    σε αγκαλιάζει ένα τι-ποτέ και σου χαμογελάει...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    113
    Καλως ορισες κοπελα μου και εγω καινουργια ειμαι σημερα πρωτομπηκα.Ειλικρινα ολα τα παιδια ειναι καταπληκτικα και με καλωσορισαν και μενα με πολυ αγαπη με εκαναν να δακρυσω γιατι πιστευα οτι μονο εγω ζω αυτον το γολγοθα ενω δεν ειναι ετσι.Ολοι μαζι θα φυγουμε απο αυτο το λουκι θα δεις.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    177
    Σ\'ευχαριστώ πολύ Ρούλα. Καλώς ήρθες κιεσύ... όλα θα φτιάξουν ακριβώς!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    113
    Καλημερα παιδια μου.Σημερα ξυπνησα και ειναι η πρωτη φορα που δεν ενιωσα μονη σε αυτο το προβλημα και αυτο το ωφειλω σε ολους εσας και σας ευχαριστω παρα πολυ.Ειπα σημερα να προσπαθησω να βγω λιγο εξω να πολεμησω λιγο την αγοραφοβια μου μηπως και παρω λιγο θαρρος και ειδα απο το παραθυρο οτι βρεχει και εχει πολυ μαυριλα(ζω στην Θεσσαλονικη) και αμεσως το μετανιωσα το ιδιο μου συμβαινει και στον δυνατο αερα και ηθελα να σας ρωτησω παιδια εαν εχει τυχει και σε σας να λειτουργει ο ασχημος καιρος ως ισχυρος ανασταλτικος παραγοντας στο να βγειτε εξω?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    263
    καλημερα ρουλακι μου!
    εμενα το μονο που με επηρεαζει για να μην βγω εξω ειναι \"ο ασχημος καιρος μεσα στην ψυχη μου\"...οταν ειμαι χαρουμενη και αισιοδοξη και με 0 βαθμους που λεει ο λογος εχω ορεξη για βολτιτσες!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    177
    Στην κατάσταση που είσαι τώρα ο κακός καιρός ίσως δεν σε βοηθάει όσο θα σε βοηθούσε μια ηλιόλουστη μέρα.
    Μπορείς να προσπαθήσεις μια μικρή βολτούλα μέχρι ένα περίπτερο ας πούμε να πάρεις κάτι.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    113
    Ποσο δικιο εχεις iwanna μου εμενα και εξω εχει κολοκαιρο και στην ψυχη μου και ειναι ο χειροτερος συνδιασμος, παρεπιπτοντως η Αθηνα εχει το καλυτερο κλιμα εισαι πολυ τυχερη που μενεις εκει iwanna μου.. πολλα φιλια

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Ρούλα μου κι εμένα με επηρεάζει πολύ ο καιρός.Αν έχει συννεφιά μου είναι πολύ πιο δύσκολο να βγω έξω από όταν έχει ήλιο και γι\'αυτό συνήθως δεν βγαίνω.Βέβαια έχει δίκιο η Ιωάννα.Αν είμασταν καλά ψυχολογικά δεν νομίζω ότι θα ασχολιόμασταν με τον καιρό.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    113
    Σιγουρα ετσι ειναι Νταλια μου απλα με εχει πιασει λιγο το παραπονο και ξερω οτι με καταλαβαινεις αυτην την περιοδο ολος μου ο κοσμος ειναι το σπιτι μου και το λαπτοπ και αυτο με εχει κουραζει για αυτο και μου φταιει και ο καιρος και ολα.Εχετε απολυτο δικιο σε ολα γιατι οταν ημουν καλα εβγαινα με μεγαλη ανεση και στους-8 και στους 42 βαθμους Κελσιου.Εχω μεγαλο αγωνα αλλα πρεπει να τον δωσω.Περιμενω νεα σας παιδια μου..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    113
    Σε ευχαριστω και σενα Αγγελικη μου για την προταση.Εσυ εισαι λιγο καλυτερα?

Page 2 of 31 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •