ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΩΣ! όχι μόνο βγήκα από το τούνελ αλλά είμαι και πιο καλά απο πριν!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    1

    Smile ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΩΣ! όχι μόνο βγήκα από το τούνελ αλλά είμαι και πιο καλά απο πριν!!

    Να ατενίζετε το μέλλον με αισιοδοξία, γιατί αυτό που ζείτε τώρα έχει τέλος!!! ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ!!
    Διαβάστε την απίστευτη ιστορία μου και δείτε ότι όλα παλεύονται!!!!
    την πρωτοχρονιά του 2000 πηγαίναμε με τον σύζυγο μου για μεσημεριανό φαγητό στην πεθερά μου, όπου ξαφνικά στην άκρη του δρόμου σε ένα τυχαίο!!! σημείο της διαδρομής είδα τον πατέρα μου να έχει παρκάρει αριστερά και να...ΠΕΘΑΙΝΕΙ μπροστά μου! χμ...τι να σας λέω...ένα εξάμηνο με βαλεριάνες...κρίσεις πανικού για 2 χρόνια...αγοραφοβία...μετά η ζωή άρχισε να κυλάει πιο ήρεμα με ωραίες στιγμές αλλά κάτι υπέβοσκε...η ψυχολογία μου δεν ήταν στα καλύτερα της. Ώσπου Ιανουάριο 2009 μου γίνεται διάγνωση σκλήρυνσης!!! τι να σας λέω άρχισαν τα όργανα, δεν πίστευα ότι αυτό συνέβαινε σε εμένα και άρχισα να ζω και με τη γενικευμένη αγχώδη διαταραχή. Αναρωτιόμουν, πως κινούνται τα άκρα μου αφού εγώ δεν το σκέφτηκα να σηκώσω το χέρι μου? πως μιλάω??? αφού εγώ δεν είχα σκεφτεί από πριν αυτό που θα πω? γενικά...ένα χάος στο μυαλό μου και ειδικά μετά την αγωγή με ιντερφερόνη ήρθε και η κατάθλιψη. Ένας ψυχίατρος μου χορήγησε αντικταθληπτικά όπου είχα τεράστιες παρενέργειες αποπροσωποίησης και αποπραγματοποίησης και εκεί πια μετά από 1 μήνα αϋπνίας, κατέφυγα όπως κι όπως στο Αιγινήτειο. Πήρα αντικαταθληπτικά που είχαν και ηρεμιστικό ώστε οι παρενέργειες ήταν υπιότερες και ένα ηρεμιστικό κάθε βράδυ. Μετά από 20 ημέρες ηρέμησα! είπα ώπα εδώ ήμαστε (όπως βλέπετε για τη σκλήρυνση δε σας λέω καθόλου, παρόλο που είχα τύφλωση στο ένα μάτι σκεφτήτε πόσο χάλια ήμουν ψυχολογοκά που αυτό έγραψε στο μυαλό μου) αλλά μπα ο γολγοθάς είχε κι άλλο ανέβασμα...μένω έγκυος...δίδυμα με ένα πλακούντα...τα κρατάω...κόβω όλα τα χάπια...το χάος στο μυαλό επανήρθε δριμύτερο...κάνω υπομονή και κουράγιο αλλά ενώ έφτανα στο τέλος της εγκυμοσύνης έπρεπε να διακόψω την κύηση 6 1/2 μηνών λόγω συνδρόμου όπου το ένα μωρό μεγάλωνε και το άλλο έμενε πιο μικρό!!! αυτό σήμαινε καισαρική τομή, γάλα και όλα τα συναφή δλδ πέρασα μια κανονική γέννα χωρίς αποτέλεσμα. Γιατί σας τα λέω αυτά τώρα μετά από 3 σχεδόν χρόνια? πριν 11 ημέρες πήρα το τελευταίο τεταρτάκι του αντικαταθληπτικού μου. Πλέον στέκομαι μόνη μου στα πόδια μου και είμαι πολύ ευτυχισμένη και περήφανη για όλα αυτά που κατάφερα να ξεπεράσω! όσο για την σκλήρυνση? είναι μια καλή μου φίλη που συμπορευόμαστε στη ζωή!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Δεν έχω να πω πολλά. Μπράβο σου. Μπράβο στη δύναμή σου, μπράβο στην αντοχή σου, μπράβο στη στάση σου απέναντι στη ζωή.
    Εύχομαι η ζωή σου απο δω και μπρος να είναι γεμάτη μόνο καλές στιγμές!
    Εχεις την αμέριστη εκτίμησή μου και τον θαυμασμό μου!
    Να είσαι πάντα καλά!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    μαριαλου εισαι αστερι!!!
    μπραβο και παλι μπραβο σου κοπελα μου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Κορίτσι μου γλυκό
    καλά έκανες και μας είπες την ιστορία σου (ότι κι αν πω είναι λίγο), όταν ο άνθρωπος παλεύει μπορει να σηκωθει και να ξεπεράσει απίστευτα πράγματα.
    Παράδειγμα για όλους μας.
    Κάθε μέρα και καλύτερα σου εύχομαι, από την ψυχή μου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Να είσαι πάντα καλά κοριτσάκι!
    Η δυνάμη του ανθρώπου είναι απίστευτη τελικά, χαίρομαι που εσύ τη βρηκες και τη χρησιμοποίησες προς όφελός σου :-)
    Last edited by void; 15-06-2012 at 15:48.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    marialou είσαι η ζωή σε πρόσωπο κ το θαύμα σε ενέργεια , ομολογώ πήρα μάθημα ζωής.Η θελησή σου σε τυλίγει κ πραγματικά προκαλείς θαυμασμό .
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    μπραβο σου ειλικρινα εχω χασει κ εγω την μαμα μου κ ξερω πως ειναι!!!να εχεισ παντα δυναμη γιατι η δυναμη ψυχης ειναι που μετραει!!!να προσεχεις τον εαυτο σου....

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 23:29
  2. μενω Αθήνα αλλά είμαι από νησί νιώθω πως πρέπει να γυρίσω αλλά δεν είμαι σίγουρη
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 03-11-2011, 04:21
  3. Υπάρχει ζωή πριν τον θάνατο?
    By _Marianna_ in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 28-02-2009, 01:21
  4. Μόνο εγώ είμαι έτσι???
    By _CASA_ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 09-05-2007, 20:51
  5. Ειμαι καλά, αλλά........
    By obom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-12-2006, 01:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •