Αν δεν του γαμησεις τη μανα θα στη γαμησει αυτο!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402

    Wink Αν δεν του γαμησεις τη μανα θα στη γαμησει αυτο!!!!!

    Ναι, Μπορει να χρησιμοποιησα μια οχι και τοσο αρεστή εκφραση για να περιγραψω σε τι καταστση μπορει να σε φερει το ''στρες'' η αλλιώς ''Αγχος'' . Ομως ας μην εθελοτυφλουμε, αυτη ειναι η αληθεια...Οταν καταβάλει, το μυαλο σου, την ψυχη σου, την μοναδικη δυναμη που κρυβει μεσα του ο καθενας απο εμας, ολα μπροστα του φανταζουν αδυνατα , ανικιτα , ανουσια!!! Μια λεξη μονο μπορει να περιγραψει τον καθενα απο εμας οταν ολη του η ζωη περικυκλωνεται απο τον ορο αυτο!! ΑΔΥΝΑΜΟΣ οχι ομως σωματικα...,ψυχικα..Την λεξη αυτη αν την ''προπονησεις'' και την καλλιεργήσεις στο μυαλο σου με λαθος τροπους ερχεται και γινεται ενα με το σωμα!! Ο εγκεφαλος μας ειναι σχεδιασμενος ετσι ωστε να εχει μια συγγεκριμενη ρουτινα σκεψης!! Ειναι οπως τον μαθεις , αν τον εχεις μαθει να σκεφτεται θετικα, σεφτεται θετικα, αν τον εχεις μαθει αρνητικα ακολουθει αυτο τον δρομο!! Δυστυχως το αγχος προυπηρχε (ισως σε μικροτερο βαθμο λογω διαφορετικων συνθηκων ζωης), υπαρχει και θα υπαρχει ειδικα στις μερες τις οποιες τυχαινει να ζουμε!!! Πρεπει να βρισκουμε τροπους να του ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΚΟΝΤΡΑ να το ΠΟΛΕΜΑΜΕ ,να μην το αφηνουμε να εισβαλει στην ζωη μας σε ποσοτητα και ποτε να μην καταθετουμε τα οπλα!!!!! Ολοι μας περναμε καθημερινες στεναχωριες , δυσκολιες στην δουλεια , στο σπιτι, στις σχεσεις στην υγεια μας..κτλπ...ομως η το να καλυτερεψει της ζωης μας , και η ευτυχια ειναι στα δικα μας χερια ....Μονο εμεις μπορουμε να εκπαιδευσουμε το μυαλο μας να σκεφτεται υπερ μας και θετικα ετσι ωστε να νιωθουμε ευτυχισμενοι!!! Ας βρουμε λοιπον το κουραγιο την δυναμη μα πανω απ ολα την θεληση να πολεμησουμε ασταματητα την αδυναμια μας μεχρι τοτε που πλεον θα ειμαστε απελευθερομενοι...Δεν θα μας βαλει κατω αυτο εμεις θα το βαλουμε και θα το @@@ !!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Amen sister!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    χαχα , ειχα εμπνευση γτ με εχει @@ πολλες φορες ε και δεν λεει αλλο ρε συ...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    συμφωνω κι εγω, γαμα του και τον πατερα με strap-on.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Πέστα ρε Κάρολ! Δυστυχώς το άγχος είναι σαν τη γυναίκα που όσο και να την κυνηγάς, αν δεν θέλει δεν σου κάθεται με τίποτα....μαλακία έγραψα.
    ΓΑΜΑ ΤΟΥ ΤΗ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΤΗΝ ΠΑΛΙΟΠ@@@@ΑΝΑ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Πιστευω ο πατερας ειναι λιγο πιο δυσκολος ας του γαμησουμε πρωτα την μανα και περναμε και στον father :PP (με στραπον παντα) :P

  7. #7
    ...φοβερός τίτλος γεμάτος έμπνευση και ποιότητα................

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Παιδια, αν απλα εχετε εντονο αγχος και οχι ψυχωσωματικα σε καθημερινη βαση εισαστε σε καλο επιπεδο...αλλαξτε απλα τον τροπο σκεψης σας...Δηλαδη εκει που δεν αισθανεσαι πολυ καλα και κατι νιωθετε απο εδω λιγο η καρδια λιγο τ κεφαλι λιγο η μαλακια που μας δερνει, απλα αλλαξτε το μυαλο σας σε κατι θετικο αντι να αναλωνεστε και να ανακυκλωνετε την αρνητικη σκεψη!!! Μπορειτε να σκεφτειτε...τον πρωτο σας ερωτα π.χ η ενα παρτυ που ειχατε περασει τελεια, η την πιο σημαντικη και ομορφη μερα της μεχρι τωρα ζωης σας!! Κατευθυνετε τον εγκεφαλο αλλου......

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...φοβερός τίτλος γεμάτος έμπνευση και ποιότητα................
    Οταν εχεις να κανεις και να αντιμετωπισεις τον εχθρο που ονομαζεται αγχος και το εχεις ζησει στο πετσι σου και το ζεις καθε μερα , δεν σε περνει για πολυτελειες!!! Εμενα αυτος ο διαολος μου εχει δυσκολεψει την καθημερινοτητα μου , μου αλλαξε την ζωη μου και οχι μονοτην δικη μου....Οποτε πιστευω πως εχω το δικαιωμα να μιλησω οχι και τοσο πρεπων για κατι που με εχει βασανισει και με εχει επηρεασει σε καθε τομεα της ζωης μου!!!!!!!!

  10. #10
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    Οταν εχεις να κανεις και να αντιμετωπισεις τον εχθρο που ονομαζεται αγχος και το εχεις ζησει στο πετσι σου και το ζεις καθε μερα , δεν σε περνει για πολυτελειες!!! Εμενα αυτος ο διαολος μου εχει δυσκολεψει την καθημερινοτητα μου , μου αλλαξε την ζωη μου και οχι μονοτην δικη μου....Οποτε πιστευω πως εχω το δικαιωμα να μιλησω οχι και τοσο πρεπων για κατι που με εχει βασανισει και με εχει επηρεασει σε καθε τομεα της ζωης μου!!!!!!!!

    ..μαζί σου είμαι, αλλά αυτό δεν με εμποδίζει να νιώθω απέχθεια διαβάζοντας αυτό τον τίτλο....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Ειναι απλα ενας τιτλος που αν τον διαβασεις και εαν εχεις περασει (που σιγουρα θα εχεις) περιοδους εντονου στρες , ψυχωσωματικων τρελας και απογνωσης θα διαπιστωσεις πως ειναι η μεγαλη αληθεια!!!! Μπορει να ακουγετε καπως χοντρο...μιλωντας για ''μανα''...Αλλα πιασε την ουσια του τιτλου και μην το βλεπεις σαν βρισια και σαν απεχθεια!! Γτ δεν παυει να ειναι μεταφορικο...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    Ειναι απλα ενας τιτλος που αν τον διαβασεις και εαν εχεις περασει (που σιγουρα θα εχεις) περιοδους εντονου στρες , ψυχωσωματικων τρελας και απογνωσης θα διαπιστωσεις πως ειναι η μεγαλη αληθεια!!!! Μπορει να ακουγετε καπως χοντρο...μιλωντας για ''μανα''...Αλλα πιασε την ουσια του τιτλου και μην το βλεπεις σαν βρισια και σαν απεχθεια!! Γτ δεν παυει να ειναι μεταφορικο...
    κάρολ...στο κείμενό σου υπάρχει πολλή ουσία, και μακάρι να έχεις τη δύναμη να το εκτονώνεις και να του επιβληθείς.
    Στον τίτλο όμως δεν υπάρχει ουσία, όσο μεταφορικός και να είναι.
    Δεν ξέρω..ξανασκέψου το ;-)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  13. #13
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    77
    Kαλησπέρα Κάρολ,
    ο τίτλος είναι λίγο αποπροσανατολιστικός σε σχέση με την ουσία του θέματος και ήδη έδωσε τροφη για τσατάρισμα. Αν επιθυμείς να αλλαχτεί μπορείς να μου στείλεις ένα πμ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Volos
    Posts
    219
    Νομίζω αυτή είναι η απάντηση στο θέμα.Ο πανικός δεν πρέπει να είναι ουτε εχθρός, ούτε αφεντικό.Αλλά φίλος.Όσοι δεν βαριέστε δείτε το βίντεο και θα καταλάβετε πόσο σημαντική είναι αυτή η φράση.

    http://youtu.be/m5bpe6fXuPk

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    εμενα παλι ο τιτλος δεν μ ενοχλει επειδη εχω περασει και περναω απο σταδιο ψυχωσωματικων ξερω ποσο ασχημο συναισθημα ειναι οταν σ κοβει την χαρα απο καθημερινα πραγματα......ο τιτλος εκφραζει απλα τον θυμο του karol δεν υπαρχει λογος ν τ κανουμε θεμα αλλη ειναι η ουσια!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. α ρε μανα!
    By νιφάδα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 13-02-2012, 14:39
  2. Εχω παντρευτεί τη μάνα μου
    By Betty- in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 05-02-2011, 23:56
  3. ΜΑΝΑ
    By narnia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 09-05-2010, 01:00
  4. Μανα
    By melene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 358
    Last Post: 09-03-2010, 20:59
  5. Μάνα- κόρη
    By edin in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 17
    Last Post: 18-03-2009, 12:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •