Νέα Υπηρεσία: βρείτε θεραπευτή.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033

    Νέα Υπηρεσία: βρείτε θεραπευτή.

    Μια υπηρεσία που υπολειτουργούσε στο e-psychology.gr,
    πλέον αναβαθμίστηκε με πρόθεση να παρέχει καλύτερες και πιο οργανωμένες πληροφορίες στους επισκέπτες.

    Πρόκειται για την υπηρεσία αναζήτησης ειδικών της Ψυχικής Υγείας την οποία θα βρείτε στην κεντρική σελίδα του e-psychology.gr
    ή κλικάρωντας κατευθείαν στον παρακάτω σύνδεσμο.

    Κατάλογος Επαγγελματιών Ψυχικής Υγείας
    Last edited by Aeon; 14-09-2020 at 14:25.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ευχαριστουμε....!!!!!
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    3
    Το θέμα δεν είναι βρείτε θεραπευτή αλλά βρείτε τον ΣΩΣΤΟ θεραπευτή,γιατί κυκλοφορούν πολλοί κομπογιανίτες εκεί έξω και ήθελα να ήξερα ποιός τους ελέγχει όλους αυτούς!!!¨Εχετε ακούσει για συνεδρεία 30 λεπτών που όμως χρεώνεται κανονικά,και που στο ενδίαμεσο ο \"θεραπευτής\"απαντά και στα τηλέφωνα ???Στην Ελλάδα όλα γίνονται!!!!
    Νομίζω πως κάπου πρέπει να αποτυπωθούν κάποιοι κανόνες για το τυπικό μέρος τουλάχιστον που θα πρέπει να ακολουθεί ένας θεραπευτής για να ξέρει και ο απλός κόσμος τι του γίνεται,αν έχω καπου λάθος παρακαλώ διορθώστε με...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    λεμ καλα τα λες.χαμος γινεται.εδω ειναι ελλαδα οτι δηλωσεις εισαι.δυστηχως πολλοι κοροιδευουν τον κοσμο ακομα και μεσω δικτυου.ασε χαμος.εγω εχω παρατηρησει πολλα περιεργα παντως.παρα πολλα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....εχει καποιους ψυχολογους που κανουν λεει θεραπεια αγγελων,μαλλον θαναι οπως τα μαλλια αγγελου!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μου κινησες την περιεργεια Αlkmeon και το εψαξα:
    http://www.im-glyfadas.gr/01/01/01010007.htm
    αντε να δουμε τι αλλο θα ακουσουμε...

    (οχι οτι η πηγη που βρηκα ειναι ιδιαιτερα αξιοπιστη τωρα που την βλεπω λολ)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by Alkmeon
    ....εχει καποιους ψυχολογους που κανουν λεει θεραπεια αγγελων,μαλλον θαναι οπως τα μαλλια αγγελου!
    Απ\'το βιοσυντονισμό στη θεραπεία αγγέλων...Δεν μπορώ!!!!(χαχαχαχαχαχαχαχα)
    Μήπως είναι τίποτα της εκπομπής του Χαρδαβέλλα και των παιδιών ίντιγκο ή αλλιώς γαλάζιων αγγέλων ή είναι καμιά θεραπεία \"Φάε φιδέ να δεις καλό\";

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    .....περαν του αστειου υπαρχουν ορισμενοι που ειναι τελειως ’’χυμα στο κυμα’’ Τωρα θα μου πειτε καλοκαιρι ειναι...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    .....Ε,μα το έπιασες σωστά...Το καλοκαιράκι στην ακρογιαλιά πιάσε και μια δίκιλη ψυχοθεραπεία..Το θέμα είναι ότι τέτοια φαινόμενα είναι παντός καιρού...Και με αντιανεμικό να τους βρεις τον ίδιο καπνό θα φουμάρουν..Lemag τώρα είδα το μήνυμά σου και έριξα γέλιο..Τς τς...Και οι δικοί μου σηκώνουν τηλέφωνα...Μανίτσα δεν σε πήραμε για την γραμματειακή υποστήριξη για την ψυχοθεραπεία ξεπαραδιαζόμαστε...Τέλος πάντων,οι δικοί μου το κάνουν με τρόπο και εν μέρει ξέρεις παίρνει ο ασθενής στην φούρια του και πρέπει ο ψυχίατρος να τον καθησυχάσει..Να βάλουν ένα όριο 2 το πολύ 3 κλήσεων που θα επιτρέπεται να απαντούν και να μην λένε την ιστορία της ζωής τους....30 λεπτά,τηλεφώνημα και κανονική χρέωση;Να της φέρουμε κι ένα καφεδάκι και μια μανικουρίστ να φτιάξει λίγο το νύχι να μην πάει και ο χρόνος τσάμπα;Ρε εδώ μας είπαν στο φόρουμ στάση γιατρού στη ζωή...\"Η ζωή είναι ένα σκατό...\" Άμα περιμένεις αυτός ο άνθρωπος να θεραπεύσει την κατάθλιψή σου ρίξε πρώτα ένα Χορό του Ζαλόγγου...
    Καλύτερα να το έριχνε στις αποχετεύσεις και σε \"ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ Ο ΜΗΤΣΟΣ\"

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ...ενας αλλος ’’ψυχολογος ’’ θεραπευει λεει με χορευτικο Τσι και βοτανοθεραπευτικα σκευασματα και αλατι ενεργειακου καθαρισμου!Παει μου φαγανε ολους τους πελατες γμτ!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    τι είναι ο βιοσυντονισμός;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    133
    όταν διάβασα την ανακοίνωση ένιωσα μία απέραντη ανακούφιση ένα πραγμά! :P

    βιοσυντονισμός??
    που το διάβεσες αυτό??
    να συντονιστεί τι?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Originally posted by τι-ποτέ
    τι είναι ο βιοσυντονισμός;
    Μααααα δεν είναι αυτό που λέει και η λέξη????
    Η διαδικασία που ακολουθεί ο επαγγελματίας για να συντονίσει το βιός του με το βιός μας. (Κοινώς να μας τα πάρει αλλά χαλλλλλαρά......με βιοσυντονισμό!!!!!!) χαααα
    Βρε καλίτερα το φενγκ σουι έστω και με το βρυσάκι και με το τσουρ τσουρ που έλεγε η olga στο τέλος του thread http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=1173&page=2 παρά αυτά τα δυτικοανατολικά σε -ισμό.

    Όπως θα έλεγε βέβαια και ο Pappas (με κάποια παράφραση) υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να λέω αρλούμπες γιατί δεν έχω ιδεά τι είναι αυτός ο βιοσυντονισμός και όντως να είναι κάτι με αξία στην ομοιοπαθητική ιατρική (ου προσωπικά δεν εμπιστεύομαι)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by Alkmeon
    ...ενας αλλος ’’ψυχολογος ’’ θεραπευει λεει με χορευτικο Τσι και βοτανοθεραπευτικα σκευασματα και αλατι ενεργειακου καθαρισμου!Παει μου φαγανε ολους τους πελατες γμτ!
    Όχι ρε με τρελαίνεις.....Ξέρεις στην προσπάθεια για την θεραπεία μου άκουσα πολλά...Εναλλακτικές,παπάδε ς και ένα κάρο άλλα...Η πλάκα είναι ότι έκανα Κουνγκ Φου και τα χορευτικά Τσι ήταν στο πρόγραμμα....οπότε τα αναπολώ και ρίχνω τρελό γέλιο..
    Για Σαολίν πήγαινε αλλά του βγήκε ψυχολόγος...

    Όσο για τον βιοσυντονισμό πήγαινε αναζήτηση γράψε την ομώνυμη λέξη και θα βρεις μια κατατοπιστική-ο Θεός να την κάνει-ανάλυση του βιοσυντονισμού....Πρόσεχε μόνο μη χαθείς σε καμιά μαγνητική δίνη και σε ψάχνουμε...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by ex_hus
    Originally posted by τι-ποτέ
    τι είναι ο βιοσυντονισμός;
    Μααααα δεν είναι αυτό που λέει και η λέξη????
    Η διαδικασία που ακολουθεί ο επαγγελματίας για να συντονίσει το βιός του με το βιός μας. (Κοινώς να μας τα πάρει αλλά χαλλλλλαρά......με βιοσυντονισμό!!!!!!) χαααα
    Βρε καλίτερα το φενγκ σουι έστω και με το βρυσάκι και με το τσουρ τσουρ που έλεγε η olga στο τέλος του thread http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=1173&page=2 παρά αυτά τα δυτικοανατολικά σε -ισμό.

    Όπως θα έλεγε βέβαια και ο Pappas (με κάποια παράφραση) υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να λέω αρλούμπες γιατί δεν έχω ιδεά τι είναι αυτός ο βιοσυντονισμός και όντως να είναι κάτι με αξία στην ομοιοπαθητική ιατρική (ου προσωπικά δεν εμπιστεύομαι)
    Με νιώθεις συνάδελφε..Ναι αυτό το λινκ που δίνει ο πρώην-σύζυγος είναι ένα από τα περί συντονισμού..
    Συντονίζονται με τα Ευρώ και τον Dow Jone\'s...
    Φαντάζομαι ενεργειακή θεραπεία με μαγνήτες....Επειδή είμαστε όμως και ολίγον γύφτουλες και δεν μας περισσεύουν λεφτά για ειδικά εισαγωγής βιοσυντονιστικά μηχανήματα παίρνουμε και τους μαγνήτες τους παλιούς-στυλ γερανού για τ\'αυτοκίνητα- και κάνουμε τη δουλειά μας...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •