εμπηρεια σε ψυχιατρειο... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    !!
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Το Αιγινήτειο είναι δημόσιο νοσοκομείο.Είναι δύσκολο να βρεθεί θέση, γιατί είναι πολλοί οι ασθενείς.Στην ουσία χρειάζεται να έχεις κάποιο μέσο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Έμεινα 3-4 μήνες μέσα.Πέρασα από μια επιτροπή κάποια στιγμή, αλλά δε μου έδωσαν εξιτήριο.Αυτοί κρίνουν αν μπορείς να φύγεις.Βέβαια εγώ μπήκα με υπογραφή των γονιών μου, οπότε και να ήθελα, δε μπορούσα να κάνω τίποτα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    αα....

    ευχαριστουμε πολυ αρκτο μου ....

    ενοεισ πωσ αν οι γονεισ δεν συμφωνουσαν να βγεισ οτι και να ελεγε η επιτοπη δεν θα εβγαινεσ?? δεν νομιζω....?
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by arktos
    Από τι πάσχεις?Και σε ποιό νοσοκομείο ήσουν?Κοίτα κι εγώ για να ηρεμήσω, μου έκαναν ενέσεις με αλοπερντίν!Δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει κανείς, αλλά είναι πολύ δυνατό φάρμακο.Μόλις με έβλεπαν να τσιτώνω λίγο, μού κοπανάγανε μια ενεσούλα και ησυχάζανε!
    Παιδιά τα νοσοκομεία δεν τα έχω σε πολλή εκτίμηση.Ακούω και παθαίνω.Πόσο μάλλον ψυχιατρική κλινική...Θες να μας πεις την πάθηση σου,δηλαδή για ποιο λόγο σε έβαλαν μέσα;Επίσης όλοι είμαστε κατά των φαρμάκων έτσι και υπέρ της ελευθερίας αλλά αυτό δε γίνεται πάντα...Το σκεφτόμουν κάποια στιγμή και ήθελα να το γράψω....Όταν έχεις μια Α ασθένεια και σε βάζουν σε ένα νοσοκομείο με άλλους ασθενείς εκτός απ\'το να περιμένουν να γίνεις καλά δεν περιμένουν και το ενδεχόμενο να πέσεις περισσότερο στην κατάθλιψη απ\'όσα βλέπεις;Δηλαδή πας να γίνεις καλά και σου\'ρχεται η άλλη με το βαρύ ιστορικό σου λέει χθες μίλαγα με τον Άγιο Πέτρο και σιγά σιγά κολλάς και σε πείθει.Τα συναισθηματικά δεσίματα;Δηλ.να δεθείς με κάποιον ασθενή και να επιβραδύνεις την ανάρρωσή σου.Αλλά κυρίως ότι αν έβλεπα άλλα άτομα ούσα ιδεοψυχαναγκαστική που ότι μου λένε το φοράω θα είχα επηρεαστεί πολύ άσχημα.Θες να μας εκθέσεις άλλα αρνητικά που βρήκες εκεί;Το ποσό δε,είναι φρικτό.5000€ για κάποιες μέρες διαμονής;Στο Ντουμπάι πήγες σε σουίτα;Arkto εγώ θα σου έλεγα ευτυχώς ξέμπλεξες.....Μου θυμίζεις κάτι ταινίες που έδειχναν τον ασθενή δεμένο με λουριά στο κρεβάτι να του πατάνε ένεση..λες και ήταν ζώο....Πίκρα.....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by kassi_21
    Originally posted by arktos
    Από τι πάσχεις?Και σε ποιό νοσοκομείο ήσουν?Κοίτα κι εγώ για να ηρεμήσω, μου έκαναν ενέσεις με αλοπερντίν!Δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει κανείς, αλλά είναι πολύ δυνατό φάρμακο.Μόλις με έβλεπαν να τσιτώνω λίγο, μού κοπανάγανε μια ενεσούλα και ησυχάζανε!
    Παιδιά τα νοσοκομεία δεν τα έχω σε πολλή εκτίμηση.Ακούω και παθαίνω.Πόσο μάλλον ψυχιατρική κλινική...Θες να μας πεις την πάθηση σου,δηλαδή για ποιο λόγο σε έβαλαν μέσα;Επίσης όλοι είμαστε κατά των φαρμάκων έτσι και υπέρ της ελευθερίας αλλά αυτό δε γίνεται πάντα...Το σκεφτόμουν κάποια στιγμή και ήθελα να το γράψω....Όταν έχεις μια Α ασθένεια και σε βάζουν σε ένα νοσοκομείο με άλλους ασθενείς εκτός απ\'το να περιμένουν να γίνεις καλά δεν περιμένουν και το ενδεχόμενο να πέσεις περισσότερο στην κατάθλιψη απ\'όσα βλέπεις;Δηλαδή πας να γίνεις καλά και σου\'ρχεται η άλλη με το βαρύ ιστορικό σου λέει χθες μίλαγα με τον Άγιο Πέτρο και σιγά σιγά κολλάς και σε πείθει.Τα συναισθηματικά δεσίματα;Δηλ.να δεθείς με κάποιον ασθενή και να επιβραδύνεις την ανάρρωσή σου.Αλλά κυρίως ότι αν έβλεπα άλλα άτομα ούσα ιδεοψυχαναγκαστική που ότι μου λένε το φοράω θα είχα επηρεαστεί πολύ άσχημα.Θες να μας εκθέσεις άλλα αρνητικά που βρήκες εκεί;Το ποσό δε,είναι φρικτό.5000€ για κάποιες μέρες διαμονής;Στο Ντουμπάι πήγες σε σουίτα;Arkto εγώ θα σου έλεγα ευτυχώς ξέμπλεξες.....Μου θυμίζεις κάτι ταινίες που έδειχναν τον ασθενή δεμένο με λουριά στο κρεβάτι να του πατάνε ένεση..λες και ήταν ζώο....Πίκρα.....

    Επίσης όλοι είμαστε κατά των φαρμάκων έτσι και υπέρ της ελευθερίας αλλά αυτό δε γίνεται πάντα...

    Καλη μου Κασσι.....σιγουρα ολοι μασ δεν θελουμε τα φαρμακα...αλλα πχ εγω προσωπικα νιωθω πολυ πιοο ασφαλεισ που περνω απο το αν δεν επαιρνα...


    οσο για την ελευθερια..ναι σιγουρα το νακανεισ μια βολτα ελευθεροσ στην παραλια...η το να πασ μια βολτα στο παρκο και να ξαπλωσεισ στον ηλιο εχει φοβερη θεραπευτικη δυναμη...
    ..αλλα ξερεισ ειναι περιεργο κι εγω αποφευγω τα νοσοκομεια...αλλα οταν αρρωστησα πολυ....οταν η καταθλιωη μου βρισκοταν στο ζενιθ τησ...και το μονο που ενιωθα και εβλεπα ηταν μια τερραααστια συγχυση....αδυναμια να κοιταξω σε ενα σημειο....τραγικο αγχοσ...φοβερο πονο και λυπη... οταν εκλεγα ασταματητα για μεεερεσ..και αδυνατουσα να λειτουργισο ...οχι εξω σε καποια δουλεια ..για να συντηριθω αλλα μεσα στο σπιτι και εμενα ξαπλωμενη για μερεσ...να σερνομαι με το ζορι μεχρι την τουαλετα...ε ναι.... το σκεφτικα ...σκεφτικα να παω απο μονη μου να μπω σε μια κλινικη εθελοντικα...

    ευτυχωσ που τωρα βρηκα και το

    \"Τμήμα επειγόντων - Ψυχιατρική περίθαλψη στο σπίτι του ασθενούς (Ψ.Π.Σ.Α): http://www.inpsy.gr/


    και χτυπα ξυλο αν ποτε κανω ιδιεσ σκεψεισ δεν χρειαζεται να χασω την ελευθερια μου και να μου βαρανε ενεσεισ....
    ..γιατι ειμαι σιγουρη πωσ θα αντιδραω πολυ στην υπερβολικη φαρμακοληψια..




    Το σκεφτόμουν κάποια στιγμή και ήθελα να το γράψω....Όταν έχεις μια Α ασθένεια και σε βάζουν σε ένα νοσοκομείο με άλλους ασθενείς εκτός απ\'το να περιμένουν να γίνεις καλά δεν περιμένουν και το ενδεχόμενο να πέσεις περισσότερο στην κατάθλιψη απ\'όσα βλέπεις;Δηλαδή πας να γίνεις καλά και σου\'ρχεται η άλλη με το βαρύ ιστορικό σου λέει χθες μίλαγα με τον Άγιο Πέτρο και σιγά σιγά κολλάς και σε πείθει.Τα συναισθηματικά δεσίματα;Δηλ.να δεθείς με κάποιον ασθενή και να επιβραδύνεις την ανάρρωσή σου.Αλλά κυρίως ότι αν έβλεπα άλλα άτομα ούσα ιδεοψυχαναγκαστική που ότι μου λένε το φοράω θα είχα επηρεαστεί πολύ άσχημα

    ειναι και το αλλο...υπαρχουν ανθρωποι που οταν αρωστενουν δεν εχουν χρηματα να συντηριθουν μεχρι να γινουν καλα..ε φανταζομαι πωσ νοσηλευονται εφοσων δεν μπορουν αλλιωσ να συντηριθουν....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •